Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 06. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6397

Któż z nas nie marzył o tym, aby wzbić się w górę i poszybować w powietrzu niczym ptak?
Niektórzy swoje marzenia spełnili, może nie w taki sposób, jak mityczny Dedal, bo dzisiaj coraz powszechniejsze są przeloty samolotami na wczasy, czy też w odwiedziny, np. do przebywającej na emigracji rodziny, inni jeszcze czekają na ich spełnienie. Są wśród nas tacy, którzy to marzenie spełnili dzisiaj.
Marek Pękala, sołtys Kaniowa, od kilku już lat zapewnia przeloty nad Kaniowem i okolicami korzystając z samolotów i pilotów  Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie. Zdjęcia w Galerii - TUTAJ
W tym roku, dzięki wsparciu udzielonemu przez Panów: Bogusława Holeksę, Mariana Dudę i Dawida Sydora 12 dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie mogło spełnić swoje marzenie i odbyć lot najprawdziwszym samolotem.
Uśmiechnięte i radosne buzie wysiadających z samolotu dzieci świadczyły a tym, że to trafione prezenty z okazji Dnia Dziecka od kaniowskiego sołtysa i wyżej wymienionych Panów, a „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” ( Janusz Korczak).
Na pewno 11 czerwca 2016 roku pozostanie w pamięci uszczęśliwionych dzieci, a w ich sercach wdzięczność za przeżycie podniebnej przygody.

16. 06. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6714

26 czerwca, w 45. rocznicę pożaru w czechowickiej rafinerii, w tamtejszym kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbędzie się msza święta w intencji ofiar tej tragedii.

Podczas nabożeństwa Chór Parafialny Antonius Laurientus z Kaniowa zaśpiewa utwór "Wielki ogień". Będzie to prawykonanie tej pieśni. Słowa napisał Juliusz Wątroba, poeta z Rudzicy. Muzykę skomponowała Irena Giel z Mikołowa. Msza rozpocznie się o 11.30. Poprzedzi ją (11.10) projekcja filmu dokumentalnego "Pożar w rafinerii". Po nabożeństwie zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem "Obrońcom rafinerii 1971". Od 20 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach będzie można oglądać wystawę związaną z tragicznymi wydarzeniami sprzed 45 lat.

Więcej na temat uroczystości i chóru Antonius Laurientus w najnowszym wydaniu "Kroniki Beskidzkiej" - od dzisiaj w kioskach.

Źródło: http://www.beskidzka24.pl

16. 06. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6614

Sw Gm plakatCentrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Bestwina", Ochotnicza Straż Pożarna w Bestwinie zapraszają na Święto Gminy Bestwina.
Impreza odbędzie się 18 czerwca 2016 r. od godz. 16.30 na terenach rekreacyjnych w Bestwinie.
Program:
godz. 16.30 - prezentacje artystyczne sekcji działających przy CKSiR w Bestwinie:
* - pokazy tańca
* - dziecięcy Zespół Regionalny Pieśni i Tańca "Bestwina"
godz. 17.15 - Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie
godz. 19.30 - koncert zespołu "Dzień Dobry"
* - zabawa taneczna z zespołem "Puls"
Podczas imprezy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Bestwina przedstawi pokaz ratownictwa medycznego.
Jak zawsze mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz obficie zaopatrzony bufet.
Święto Gminy Bestwina sponsorują: Urząd Gminy w Bestwinie, Firma Gaz-System S.A., Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice - Bestwina.

Czytaj więcej
16. 06. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6355

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:
Bestwina ulica Witosa od nr 159 i 172 do nr 177 i 188. Będą występowały czasowe przerwy w dostawie energii elektrycznej.
Rozpoczęcie: 17/06/2016 07:30:00
Zakończenie: 17/06/2016 18:30:00
 
Bestwinka ulica Olchowa od nr 2 do nr 11, Ładna nr 12 i 12a, Młyńska 1 i 1a, Witosa od nr 2 i 3a do nr 14 i 29, Jarzębinowa, Adamaszka. Będą występowały czasowe przerwy w dostawie energii elektrycznej.
Rozpoczęcie: 17/06/2016 07:30:00
Zakończenie: 17/06/2016 18:30:00
 
Bestwinka ulica Dworkowa od nr 9 do nr 15, Witosa / Dworkowa Przedsiębiorstwa zlokalizowane na terenie RSP Przełom Kaniów.
Rozpoczęcie: 17/06/2016 08:00:00
Zakończenie: 17/06/2016 18:00:00

16. 06. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6448

W dniach 11-12.06.2016 r. w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbędzie się XI Międzynarodowy Turniej Kajak Polo oraz II edycja Pucharu Polski w Kajak Polo. Dzieci rywalizować będą w turnieju „Panda Cup”.
W turnieju będą uczestniczyć drużyny krajowe i zagraniczne: z Węgier, Austrii, Ukrainy i Litwy, zawodnicy i zawodniczki.
1 Dywizja - kategoria Senior Men (rocznik 1997 i starsi) – zgłosiło się 6 drużyn,
2 Dywizja - kategoria Women / U18 Men (1998 – 2001) – zgłosiło się 12 drużyn,
3 Dywizja – młodziki, roczniki 2001 – 2003 Men/Women – zgłosiło się 6 drużyn.
4 Dzieci – Turniej „Panda Cup” – zgłosiły się 4 drużyny.
Łącznie występować będzie 28 drużyn, mecze odbywać się będą równolegle na 3 boiskach.
Początek w sobotę, 11 czerwca, o godz. 8.30, w niedzielę od rana c.d. eliminacji, następnie mecze półfinałowe i finałowe. Dekoracja przewidziana jest na godz. 14.30.

16. 06. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6336

Plaga alarmów bombowych ogarnęła nasz region. Dziś przed południem informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego została drogą elektroniczną wysłana, m.in. do Urzędu Gminy w Bestwinie, Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach, Urzędu Gminy w Jasienicy, wielu urzędów w Pszczynie, a także w powiecie, wadowickim, suskim. Strażacy prowadzili ewakuację we wszystkich urzędach skarbowych na terenie Bielska-Białej oraz siedzibie Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ.
Policjanci sprawdzają czy alarmy były fałszywe, czy też doszło do rzeczywistego podłożenia bomb (co wydaje się jednak mało prawdopodobne). Niektóre urzędy ewakuowano, w niektórych zrezygnowano z ewakuacji pracowników.
Przypominamy, że za fałszywe podniesienie alarmu grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie: www.region.info.pl

16. 06. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5927

DagaDaga2Daga3W dniu 22.05.2016 roku w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Śląska skrzatów w tenisie stołowym. W zawodach tych wzięło udział dwóch zawodników UKS THE BEST Bestwinka. Świetny występ zaliczył podopieczny trenerki Dagmary Chmielniak - Sikora Bartosz  Hoffmann, który przegrał tylko ze zwycięzcą turnieju i ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Śląska. Bartosz Maga uplasował się w przedziale 9-12. Gratulujemy!!!
Miło mi równiez poinformować, że inni wychowankowie Dagmary Chmielniak - Sikora, zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice, sięgnęli po medale Mistrzostw Polski. Zawodniczka MKS Czechowice-Dziedzice, Małgorzata Hebda, zdobyła srebrny medal, a brązowy medal w grze deblowej zdobył Michał Gawlas (MKS) w parze z Mateuszem Zalewskim (Serock, woj. mazowieckie). W singlu Michał był piąty.
fot. MKS Czechowice-Dziedzice

16. 06. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8086

Gmina Bestwina wraz z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz OSP w Janowicach zapraszają 11 czerwca na tereny rekreacyjne na XI Janowicki Rajd Rowerowy.

Uczestnicy wystartują o godzinie 14.00, a swoją rowerową podróż zakończą o godzinie 16.00. Na mecie czekać będą na nich ciepły posiłek, występy artystyczne, a także rozdanie dyplomów oraz nagród.

Szczegóły na plakacie.

16. 06. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7268

4 czerwca na boisku Klubu Sportowego w Bestwince Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zorganizowała Piknik Rodzinny.
Zamieszczone wcześniej informacje dotyczyły akcji krwiodawstwa i meczu juniorów: KS Bestwinka  - LKS Kaniów. Teraz zamieszczam krótką fotorelację z pierwszej części Pikniku Rodzinnego.
Oprócz akcji krwiodawstwa na rzecz Dominik Gaździak, rejestracji dawców szpiku kostnego prowadzonej zarówno w ambulansie RCKiK, jak i pod namiotem DKMS, wspomnianego meczu juniorów odbywało się szereg zajęć dla dzieci i dorosłych prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince i Radę Rodziców tej szkoły, Klub Działań Pozytywnych oraz Federację Nordic Walking. Był również zamek dmuchany i eurobangy.

Zamieszczone TUTAJ zdjęcia obrazują to, co działo się do godz. 15.

16. 06. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6698

Kapitalne widowisko stworzyli dla kibiców juniorzy KS Bestwinka i LKS Przełom Kaniów w sobotę, 4 czerwca br.
Mecz odbywał się na boisku w Bestwince w czasie Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwince. Zdjęcia TUTAJ
Wystarczy napisać, że strzelono aż 9 bramek, z czego 7 padło łupem zawodników z Kaniowa. To przecież właśnie bramki są ozdobą każdego meczu.
Należy podkreślić, że mecz nie był jednostronny, jak wskazywałby wynik, zawodnicy KS Bestwinka często zapuszczali się pod bramkę Przełomu, jednakże większą skutecznością popisywali się kaniowscy juniorzy. Jak widać na zdjęciu stawali nawet na głowie, żeby tylko osiągnąć zwycięstwo :-). Mecz bardzo szybki, gra widowiskowa, nie było złośliwych fauli, jedynie takie, które wynikały z twardej walki o każdą piłkę. Takie mecze chce się oglądać. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że wiele A - klasowych meczów seniorów było gorszymi widowiskami niż to stworzone przez juniorów Kaniowa i Bestwinki.
Był to ostatni mecz sezonu 2015/2016 pierwszej grupy A1 III Ligi Okręgowej juniorów Podokręgu Bielsko-Biała. LKS Kaniów zajął III miejsce, KS Bestwinka 6. Na marginesie dodam, że pierwsze miejsce w tej grupie zajął LKS Bestwina.
KS Bestwinka – LKS Przełom Kaniów 2:7 (1:4). Hat-trickiem popisał się Adrian Piesiur.

Podkategorie

Do góry