Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 01. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 22
Dzisiaj EkoSłupki rozmieszczone w naszej gminie wskazują fatalną jakość powietrza w Bestwinie i Bestwince, szczegóły na zdjęciu.
22. 01. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 81
Drugi dzień turniejów halowej piłki nożnej z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowany przez Mariusza Cupriaka, kierowników drużyn i LKS Przełom Kaniów nie był tak udany, jak ten pierwszy. Okazało się, że im starsi zawodnicy tym bardziej podatni są na choroby, a jeśli nawet nie oni sami, to wystarczy, że któryś kolega z klasy zachoruje na COVID-19 od razu eliminuje to całą jego klasę z możliwości wychodzenia z domu, skazani są na kwarantannę. I tak też stało się z drużynami Orlików, wielu zawodników przebywa na kwarantannach, co wyeliminowało z udziału w Turnieju kilka drużyn, a w przypadku zapowiadanego w godzinach popołudniowych Turnieju Trampkarzy całkowicie sparaliżowało jego odbycie i został on odwołany.
W Turnieju Orlików udział wzięły drużyny: UKS Lisek Milówka – dwa zespoły, UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Strefa Football Bronów i LKS Przełom Kaniów. Wszystkie mecze sędziował Sebastian Przewoźnik. Zdjęcia TUTAJ
LKS Kaniów reprezentowali: Stanisław Beniowski, Paweł Krysiak, Tomasz Głąb, Leon Grasiak, Łukasz Przemyk, Igor Pękala, Wojciech Grzywa, Franciszek Kurek, Szymon Harmasz i Miłosz Zając.
W pierwszym meczu kaniowianie wygrali ze Strefą Football Bronów 6:2, w drugim przegrali z UKS Lisek Milówka II 0:15, następnie ulegli UMKS Trójka 2:4 i zremisowali z UKS Lisek Milówka I 2:2.
Bramki zdobywali: Paweł Krysiak – 4, Tomasz Głąb – 3, Harmasz Szymon i Miłosz Zając po 1.
Czytaj więcej
22. 01. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 53
123Kiedy w hali sportowej w Kaniowie odbywały się turnieje z okazji Dnia Babci i Dziadka z udziałem Skrzatów i Żaków w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju ich starsi koledzy, seniorzy LKS Przełom Kaniów, rywalizowali w Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic-Zdroju, i od razu dodam, że z powodzeniem. Uczestniła również drużyna seniorów KS Bestwinka.
Trener, Adam Śliwa, miał do dyspozycji następujących zawodników: bramkarz testowany, Wojciech Czulak, Wojciech Kubies, Konrad Markiel, Kamil Góra, Tomasz Jacher, Patryk Nazim, Norbert Foks. Jego podopieczni rozpoczęli od zwycięstwa nad Pasjonatem Dankowice 3:1, następnie ulegli LKS Studzionka 0:1, Piastowi Cieszyn 1:5, wygrali z KS Bestwinka 2:0 i w ostatnim meczu pokonali LKS Goczałkowice-Zdrój II 5:4.
Ostateczna tabela przedstawia się następująco: 1. Piast Cieszyn 2. LKS Kaniów 3. LKS Studzionka 4. LKS Goczałkowice-Zdrój II 5. KS Bestwinka 6. Pasjonat Dankowice.
Warto zaznaczyć, że najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik LKS Kaniów, na razie testowany, ale wszystko wskazuje na to, że kontrakt na dniach zostanie podpisany. Jak podaje portal www.sportowebeskidy.pl jest to Dawid Grabski, który minionej jesieni reprezentował Skałkę Żabnica, a w przeszłości występował m.in. w Rekordzie Bielsko-Biała czy GLKS-ie Wilkowice.
Bramki dla LKS kaniów zdobywali: Norbert Foks - 4, Patryk Nazim i Kamil Góra po 2, Wojciech Kubies, Wojciech Czulak i Konrad Markiel po jednej.
KS Bestwinka, oprócz przegranej z LKS Kaniów 0:2, zanotował następujące wyniki: przegrana z Piastem Cieszyn 0:4, wygrana z Pasjonatem Dankowice 1:0, przegrana z Goczałkowicami 0:3 i remis z LKS Studzionka 1:1.
Ciekawostką jest, że w barwach Piasta Cieszyn występował były reprezentant Polski Ireneusz Jeleń.
22. 01. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 106
Aby uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka zaplanowano przeprowadzenie halowych turniejów piłki nożnej w sobotę i niedzielę, 22 – 23.01.2022 r.
To już piąty rok z rzędu młodzi piłkarze zaprosili swoich dziadków do hali w Kaniowie, aby na sportowo uczcić ich święto. Co roku zmieniają się uczestniczące drużyny (kluby), dochodzą nowe zawodniczki, tak, tak, tak i zawodnicy, inni przechodzą do wyższej kategorii wiekowej, ale jedno nie zmienia się od samego początku – znakomite, przepyszne ciasta przygotowywane przez mamy zawodniczek i zawodników LKS Przełom Kaniów i oferowane wszystkim uczestnikom. Niezmiennie również od samego początku dobrym duchem trzymającym wszystko w ryzach jest organizator turniejów, Mariusz Cupriak, otoczony wiernymi mu przyjaciółmi. Nie zawodzą również co roku babcie i dziadkowie licznie zasiadając na trybunach i dopingując swoje wnuczęta. Zdjęcia TUTAJ
Czytaj więcej
22. 01. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 36
UWAGA! KONCERT ODWOŁANY!
Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od Orkiestry Dętej Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie - Koncert Noworoczny zaplanowany na 23 stycznia w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej został odwołany.