Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 01. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 27
15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80 lat. Tego samego dnia osoby między 18. a 70. rokiem życia będą mogły zgłaszać gotowość do szczepień. Procedura ruszy dokładnie o północy z czwartku na piątek.
Od pierwszego dnia oprócz osób powyżej 80 roku życia zarejestrować będą się mogli nauczyciele, służby mundurowe. 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpocznie się ich szczepienie zgodnie z kolejnością rejestracji.
Od 18 do 22 stycznia szczepieni będą mieszkańcy domów opieki społecznej.
Zarejestrować można się na trzy sposoby
*Przez całodobową i bezpłatną infolinię - 989
*Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (bez konieczności logowania się przez Internetowe Konta Pacjenta)
*Kontakt z wybranym punktem szczepień
Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów szczepień w naszym województwie - TUTAJ
Na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie osoby z przedziału 18-69 lat będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. W formularzu trzeba będzie wpisać imię i nazwisko, PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.
Co zyskamy, jeśli zdecydujemy się zgłosić gotowość do szczepień? Na maila przyjdzie potwierdzenie zgłoszenia, a gdy ruszy rejestracja na szczepienia dla konkretnej grupy, przyjdzie informacja, że nasze e-skierowanie jest gotowe.
Formularz będzie dostępny od 15 stycznia, od godziny 00:01.
W II etapie będą szczepione osoby poniżej 60 lat mające choroby przewlekłe, w III - osoby powyżej 18 lat, które nie kwalifikują się do żadnego z wcześniejszych etapów. Daty rozpoczęcia tych etapów nie są jeszcze znane.
21. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 67
Około godz. 3.35 do siedziby agencji ochrony wpłynęło zgłoszenie z systemu alarmowego sklepu przy ul. Bialskiej w Bestwinie. Na miejsce natychmiast skierowano grupę interwencyjną agencji ochrony i patrole policji.
Po dojeździe na miejsce okazało się, że w drzwiach wejściowych do sklepu jest wybita szyba, sprawcy weszli do sklepu. Wezwano przewodnika wraz z psem tropiącym i grupę dochodzeniowo-śledczą policji. Policjanci zabezpieczyli ślady i sprawdzili monitoring sklepu. Trwają dalsze czynności policji. Personel sklepu ustali, co i w jakiej ilości zostało skradzione.
21. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 66
W najbliższą sobotę, 16 stycznia, o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się Koncert Akademii Operowej i Zespołu Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona – „Sekretne życie obrazów”. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że jednym z artystów występujących w tym koncercie będzie Jakub Foltak (kontratenor) z Janowic, który wykona arię Rinalda Cara sposa z opery Rinaldo Haendla.
 
Koncert będzie można oglądać na żywo na: vod.teatrwielki.pl oraz na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej: bit.ly/2JKYQJK
 
„Sekretne życie obrazów” to muzyczny collage złożony z fragmentów oper barokowych Monteverdiego, Haendla i Vivaldiego. Arie z oper „Orlando”, „Ariodante” czy „Alcina”, czyli „muzyczne obrazy” wyjęte z większej całości, stają się kanwą opowieści osnutych wokół scen uchwyconych w dziełach mistrzów barokowego malarstwa.
Czego dowiedziała się z listu „Dziewczyna czytająca list” Vermeera? O czym rozmawia „Straż nocna” Rembrandta na chwilę przed wymarszem? I kto złapie pantofelek panny z obrazu „Huśtawka” Fragonarda? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź da inscenizowany koncert „Sekretne życie obrazów”.
Młodym i wybitnie utalentowanym śpiewakom Akademii Operowej towarzyszyć będzie Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Garstki.
21. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 53
W poniedziałek, 11stycznia, OSP Kaniów odebrała lekki pojazd  na podwoziu MAN TGE 4x4 3.180. W uroczystym przekazaniu samochodu uczestniczyli przedstawiciele OSP Kaniów: Grzegorz Owczarz, Wojciech Janeczko, Andrzej Janeczko, obecny był przedstawiciel Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bestwinie Grzegorz Gawęda, władze samorządowe reprezentował wójt, Artur Beniowski, władze Państwowej Straży Pożarnej zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku – Białej st. bryg. Grzegorz Piestrak. Obecni byli również Beata Białowąs – członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz członek Rady Ministrów Michał Wójcik.
Samochód wyprodukowała firma SZCZĘŚNIAK – Pojazdy Specjalne Sp.z.o.o i tę firmę reprezentowała Anna Szczęśniak.
Pojazd wykonany dla Ochotnicza Straż Pożarna w Kaniowie będzie głównie wykorzystywany do ratownictwa wodnego jak i do wspomagania działań samochodu pierwszowyjazdowego. Na zabudowie możemy znaleźć miejsce dla 9 osób załogi, wyciągarkę zabudowaną w zderzaku, przetwornice napięcia, bagażnik dachowy oraz miejsce na sprzęt niezbędny w działaniach na wodzie jak i sprzęt wsparcia.
Zdjęcie: Szczęśniak Pojazdy Specjalne
21. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 55
Szanowni Państwo,dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Bestwinka: ulica Podpolec, Witosa, Ładna Kaniów: ulica Witosa od ulicy Ładnej do torów PKP, Podpolec
Rozpoczęcie: 2021-01-17 09:00
Zakończenie: 2021-01-17 11:00
Rozpoczęcie: 2021-01-23 09:00
Zakończenie: 2021-01-23 11:00

Za utrudnienia przepraszamy.
Do góry