Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 02. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 115
IMG 2909IMG 2911IMG 2914IMG 2917IMG 2923IMG 2924IMG 2925Takiej frekwencji, jaka była na Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”, które miało miejsce w niedzielę, 5 lutego, w Domu Strażaka w Kaniowie może pozazdrościć wiele innych organizacji, a nawet politycy, nie mówiąc już o Radach sołeckich organizujących zebrania wiejskie swoich sołectw liczących co najmniej kilka tysięcy mieszkańców, gdzie ich obecność na zebraniach to często od 30 do 100 osób.
Tymczasem na wspomnianym zebraniu na listę obecności wpisało się 189 osób spośród 393 członków, którzy opłacili składkę członkowską (w zasadzie 379, bo czterech zmarło w trakcie roku). Dodam, że Dom Strażaka nie dysponuje taką liczbą krzeseł i kilka osób spędziło prawie cztery godziny, bo tyle trwało zebranie, na stojąco. Taki fakt niezmiernie cieszy, bo w przeciwieństwie do mieszkańców sołectw, członkowie stowarzyszeń interesują się działalnością wybranych organów, chcą uczestniczyć w ich życiu i zmieniać na lepsze to, co ich zdaniem nie funkcjonuje dobrze.
Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili to, prawdopodobnie jedno z największych, o ile nie największe, Stowarzyszenie na jego Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym wójt, Artur Beniowski, kierownik Referatu Sportu i Promocji, Piotr Kine oraz sołtys, Marek Pękala.
Rolę gospodarza, do czasu wyboru przewodniczącego Zebrania, pełnił Roman Sas, ustępujący prezes Zarządu SW KKK.
Zebranie rozpoczęło się od przywitania wszystkich obecnych oraz uczczenia chwilą ciszy zmarłych w trakcie 2022 roku członków Stowarzyszenia: Jerzego Wiznera, Andrzeja Łukaszka, Stanisława Nowaka, Tadeusza Wieczorka i Józefa Gęszkę.
Czytaj więcej
23. 02. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 309

UWAGA!!! Są jeszcze dwa wolne miejsca na Turniej Smerfików - rocznik 2017 i młodsi, zapraszamy do udziału!

23. 01. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1069
LeonW niedzielę, 29 stycznia, w Domu Sportowca w Bestwinie odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który miał charytatywny charakter, ponieważ w jego trakcie prowadzono zbiórkę pieniężną na leczenie Leonka Cebuli.
Rodzice przesłali do redakcji podziękowania z prośbą o zamieszczenie ich na łamach portalu:
„Nigdy tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego,
jak wielu ludzi troszczy się o ciebie,
dopóki wszyscy nie pojawią się, żeby cię wspierać.”
Richelle Mead
 
Ten cytat w każdej sekundzie uzmysławia nam jak wielkimi szczęśliwcami jesteśmy, mierząc się z naszą rodzinną tragedią.
Tragedia zapukała nagle, bez zapowiedzi. Bez zaproszenia…ale wraz z nią i smutkiem, niespodziewanie przyciągnęła w nasze progi ludzi. Ludzi o wielkich sercach, bezinteresownej chęci działania. Pełnych empatii i gotowych do buntowania się wraz z nami wobec niesprawiedliwości losu. To cenne doświadczenie – wiedzieć, że otaczają nas anioły wokół i mimo iż skrzydeł nie mają to codziennie swoją otwartością dodają nam sił i wznoszą na wyżyny działania.
Jedyne co w zamian możemy Wam dać - to słowo DZIĘKUJĘ!
Wdzięczność nasza nie zna granic i na zawsze pozostanie w naszych sercach, gdyż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie a czystość tej przyjaźni nie zależy od czasu a od czynów.
Sprawiliście, że jesteśmy o kolejny krok bliżej do celu a tym celem jest nasz syn Leoś i jego zdrowie. Składamy najszczersze podziękowania każdemu z osobna!
Dziękujemy Serdecznie:
Czytaj więcej
23. 01. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 194
189W poniedziałek, 30 stycznia, odbyło się LII posiedzenie Rady Gminy Bestwina. Przewodniczący Rady, Jerzy Stanclik, przywitał wszystkich radnych, wójta, Artura Beniowskiego, sekretarza, Arkadiusza Maja, Panią skarbnik, Anitę Kubik, radnego powiatowego, Jana Stanclika, sołtysów: Marię Maroszek, Teresę Paruch – Ryś i Marka Pękalę, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego, Stanisława Baczyńskiego, dyrektora Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach, Bogdana Ogrockiego, prezesa Stowarzyszenia Wędkarskiego, „Kaniowski Karp Królewski”, Romana Sasa i Jerzego Zużałka oraz mieszkańców, którzy śledzą obrady w internecie, po czym przystąpił do zatwierdzenia porządku sesji. Było sporo zmian. Na wniosek wójta niektóre projekty wycofano i będą one rozpatrywane na kolejnej sesji, już 6 lutego.
Po zatwierdzeniu porządku sesji głos zabrał wójt, Artur Beniowski, jeszcze raz przedstawił przybyłych gości i wyjawił cel ich wizyty, a następnie oddał głos radnemu Sejmiku Województwa Śląskiego, Stanisławowi Baczyńskiemu. Pan Stanisław Baczyński, mieszkaniec Łękawicy, wspomniał na wstępie swoje związki z pochodzącym z Bestwiny księdzem, Jerzym Smalcerzem, proboszczem przez 33 lata w Łękawicy, a następnie poinformował, że jest na sesji w związku zaproszeniem przez Bogdana Ogrockiego, aby jako osoba uprawniona odznaczyć wraz z nim jednego mieszkańca gminy Bestwina. Kapituła Orderu Sejmiku Województwa Śląskiego na wniosek Polskiego Czerwonego Krzyża przyznała Złotą Odznakę Honorową „Za zasługi dla województwa śląskiego” Jerzemu Zużałkowi jako wyraz uznania za jego działalność na terenie województwa śląskiego w zakresie honorowego dawstwa krwi. Wspomniał, że odznaczony oddał 45 litrów krwi, co robi ogromne wrażenie. Podziękował za podjęcie takiej społecznej służby, bezimiennej, bez wynagrodzenia, ale jakże wartościowej, pogratulował osiągnięć i życzył wszystkiego dobrego na przyszłość. Dopowiedział, że chciałby, aby ta odznaka była również wyzwaniem dla wszystkich tych, którzy wokół odznaczonego „się kręcą”, współpracują, chcą coś zrobić dobrego dla drugiego człowieka, bo bycie honorowym dawcą krwi to jest służba drugiemu człowiekowi, bezimiennym wykonaniem przykazania miłuj bliźniego swego.
Czytaj więcej
23. 01. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 234
2901 12901 22901 42901 8Sztab # 2861 zarejestrowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Bestwinie i prowadzący zbiórkę na rzecz WOŚP w gminach Bestwina, Wilamowice oraz w Hałcnowie zanotował w tym roku rekordowy wynik: 43 125,42 zł oraz 60 euro.
Z kronikarskiego obowiązku dodam, że ww. Sztab został powołany na XXII Finał, czyli w 2014 roku, wcześniej były już prowadzone kwesty, ale wolontariusze kwestowali rejestrując się w czechowickim Sztabie.  Pierwszy Sztab liczył 24 wolontariuszy oraz 4 osoby rozliczające kwestę. Dzisiaj jest to 34 wolontariuszy kwestujących w Bestwinie, Bestwince, Janowicach, Kaniowie, Dankowicach, Starej Wsi, Hecznarowicach, Pisarzowicach, Wilamowicach i Hałcnowie oraz 6 osób rozliczających dostarczone przez wolontariuszy puszki (w tym dwie osoby są jednocześnie wolontariuszami i rozliczającymi). Razem zaangażowanych jest 38 osób. Do tego dochodzą punkty stacjonarne, gdzie puszki wystawione były już od 10 grudnia 2022 roku: sklepy Państwa Barbary i Adama Gawęda – Lewiatan w Kaniowie (dwa) i Bestwince, biblioteki w Bestwinie i Janowicach, Gabinet kosmetyczny Alicji Wodeckiej w Wilamowicach, sklep przemysłowy Jolanty Kopeć w Kaniowie, Sklep – Cukiernia „Asteria” w Kaniowie, Sklep wielobranżowy „U Agi” – Agencja pocztowa w Kaniowie, PPHU „JUTAKO” – Zajazd „Pod dębami” w Bestwinie.
W 2024 roku będzie więc Jubileusz 10-lecia Sztabu # 2861 😊. To już za rok 😊. Może warto pomyśleć w jaki sposób go uczcić ku chwale WOŚP i samego Sztabu? Czekam na propozycje 😊. Piszę to całkiem poważnie!!! Macie pomysły? Piszcie, dzwońcie!!! Kontakt można znaleźć i na tym portalu, i na Facebooku, i na Messengerze, i na WhatsAppie.
Czytaj więcej