Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

19. 08. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 190
Zdjęcia z XIX Święta Karpia TUTAJ …. Halina Benedyk oraz Marco Antonelli po raz pierwszy spotkali się w 1984 roku, występując wspólnie na Festiwalu w Sopocie. Za wykonanie piosenki "Frontiera" otrzymali trzecie miejsce. Festiwalowy sukces przerodził się w niezwykle gorąco przyjętą przez widzów trasę koncertową po Polsce, w towarzystwie orkiestry Jerzego Miliana. Duet spotkał się ponownie po 26 latach i w 2011 roku wydał płytę zatytułowaną "Frontiera", która zebrała doskonałe opinie zarówno wśród wiernych fanów, jak i środowiska muzycznego. Dziś polsko-włoski duet koncertuje z powodzeniem po Polsce, urzekając, porywając i przenosząc kochającą ich publiczność w najgorętszy włoski klimat. I tak właśnie było w sobotę 17 sierpnia w Kaniowie. Uczestnicy XIX Święta Karpia świetnie reagowali na to co działo się na scenie, śpiewali, tańczyli, bili gromkie brawa, a widząc takie reakcje Halina Benedyk i Marco Antonelli zeszli ze sceny i ruszyli do bawiących się gości. Witali się z nimi, pozwalali na robienie sobie z nimi zdjęć, na pewno pani, która była na wózku inwalidzkim na długo pozostanie w pamięci uścisk jej dłoni przez oboje piosenkarzy. Po zakończeniu swojego występu długo pozowali do zdjęć, podpisywali płyty, a nawet składali autografy na rękach swoich fanów, Marco Antonelli wystąpił jeszcze gościnnie z zespołem PULS, śpiewając z nimi jeden z włoskich przebojów.
Występ Mirka Szołtyska również zapadnie w pamięci, ponieważ jest to artysta, który znakomicie potrafi nawiązać kontakt z publicznością, podobnie jak towarzyszące mu dwie tancerki i malutka córeczka.
A w ogóle XIX Święto Karpia Polskiego połączone było z obchodami Jubileuszu 40-lecia Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” i rozpoczęło się o godz. 6:00 Zawodami Wędkarskimi – relacja z zawodów TUTAJ. O godz. 15:00, już na terenach rekreacyjnych w Kaniowie, od występu Kapeli biesiadnej Talizman rozpoczęła się druga część uroczystości. Warto podkreślić, że w jej składzie na klawiszach grał znany nam wszystkim Kazimierz Rezik, mimo iż jest to Kapela z Żywiecczyzny. Ciekawostką jest, że jej założycielem był i występuje z nią wójt gminy Łodygowice Tadeusz Handerek. Ta biesiadno-podwórkowa kapela emanuje żywą i naturalną muzyką i przyjmuje wszędzie, gdzie występuje pochlebne recenzje od widzów. Tak też było w Kaniowie.
Czytaj więcej
19. 08. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 77
IMG 5436IMG 5442IMG 5443IMG 5446W sobotę, 17 sierpnia, na boisku w Bestwince odbyła się II edycja turnieju piłkarskiego p.n. „Wakacje z piłką — szukamy piłkarskich Janków”. 07.09.2019 r. na STADIONIE ŚLĄSKIM w Chorzowie odbędzie się finał wojewódzki z udziałem 16 drużyn wyłonionych z eliminacji w Podokręgach Piłki Nożnej. Turniej w Bestwince był właśnie jedną z takich eliminacji i brały w nim udział drużyny z podokręgu bielskiego.
Pierwsze miejsce zajęli podopieczni Waldemara Fludera – KS Bestwinka z kompletem punktów pokonując: LKS Czaniec 4:2, LKS „Pasjonat” Dankowice 3:2 – LKS Bestwina 5:3. Drugie miejsce przypadło LKS „Pasjonat” – wygrana 3:1 z Czańcem i 6:4 z LKS Bestwina, trzecie miejsce zajął LKS Bestwina po wygranych rzutach karnych z LKS Czaniec.
Rolę gospodarza pełnił prezes KS Bestwinka Tadeusz Wróbel wspomagany przez wiceprezesa Artura Bierońskiego i pozostałych członków Zarządu, obecni byli: prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia „Ludowe Zespoły Sportowe” Andrzej Sadlok i Czesław Żaczek – z-ca przewodniczącego Śląskiej Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej.
Andrzej Sadlok przypomniał, że I edycja w/w turnieju o charakterze pilotażowym odbyła się w ubiegłym roku. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci z klubów wiejskich będących członkami Zrzeszenia oraz wśród mediów (prasa sportowa, radio Katowice, TVP3-Katowice). Głównym celem tego turnieju jest wyszukiwanie wśród wiejskich klubów uzdolnionych piłkarsko 10-letnich i młodszych chłopców, którzy często nie mogą rozwijać swojego talentu z różnych przyczyn, jak: brak zainteresowania ze strony klubu oraz rodziców. Wówczas giną bezpowrotnie piłkarskie talenty. Doskonale wiemy, że w środowiskach wiejskich jest wielu uzdolnionych młodych piłkarzy. Należy im pomóc. Przykładami z ostatnich lat są wybitne piłkarskie osobowości wywodzące się z małych środowisk, w większości wiejskich, jak: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Piątek oraz wielu innych, którym udało się osiągnąć reprezentacyjny poziom, gdyż ktoś ich dostrzegł i pomógł im. Prezes Sadlok wyraził nadzieję, że i z dzisiejszych uczestników turnieju również wyrosną reprezentanci Polski, dlatego należy robić wszystko, żeby im pomóc realizować swoje pasje.
19. 08. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 245
Zawody wędkarskie z okazji Święta Karpia Polskiego zawsze przyciągały najwięcej amatorów moczenia kija, w tym roku nad akwenem „Miasteczko” zameldowało się ich 80. Nie ma się co dziwić, prognozy przewidywały bardzo dobrą pogodę, co też się potwierdziło, poza tym zawsze po zakończeniu zawodów ich uczestnicy proszeni są na tereny rekreacyjne, gdzie czeka na nich wędzony karp, żurek i złocisty napój, a także bardzo cenne nagrody dla najlepszych 15 zawodników. Zdjęcia TUTAJ
Choćby jedną rybkę udało się złowić 38 wędkarzom, a najwięcej udało się ich położyć na wagę Ryszardowi Kwakowi. Wyświetlacz elektronicznej wagi pokazał 6,35 kg. Drugie miejsce przypadło młodemu adeptowi wędkarstwa, Marcinowi Stremplowi – 4,91 kg, a trzecie Aleksandrowi Golikowi – 3,69 kg. Pozostałe miejsca w rozwinięciu.
Po zakończeniu zawodów, już na terenach rekreacyjnych, prezes Roman Sas jeszcze raz przywitał wszystkich uczestników zawodów oraz przybyłych gości: Małgorzatę Pępek – posłankę na Sejm RP oraz wójta Artura Beniowskiego, którzy wręczali zawodnikom dyplomy i składali gratulacje. Pani poseł przekazała prezesowi Romanowi Sasowi list gratulacyjny z okazji Jubileuszu 40-lecia Stowarzyszenia oraz drobne upominki. Zarówno Pani poseł, jak i wójt Artur Beniowski pogratulowali członkom Stowarzyszenia kultywowania tradycyjnych metod i obyczajów związanych z produkcją karpia, jako narodowego dziedzictwa kulturowego i gospodarczego, wyrazili uznanie dla pracy społecznej i dbałości o środowisko naturalne, podziękowali za wytrwałość i zaangażowanie w podejmowaniu działań na rzecz rozwoju oraz upowszechniania wędkarstwa w naszym regionie.
Całość prowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grzegorz Boboń. GOK obok Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” był sponsorem nagród dla wędkarzy. Koszulki, zanęty i przynęty przekazał Marcin Kulig – Massive Baits – producent znakomitych zanęt i przynęt wędkarskich.
Czytaj więcej
19. 08. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 89
 
W piątek 23 sierpnia 2019 r. o godzinie 9:00 na Kompleksie Sportowym ,,Orlik 2012” przy ZSP w Bestwinie, odbędzie się Turniej „Dzikich Drużyn” o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina

Zapisy w dniu turnieju od godziny 8:30.

19. 08. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 350

Turniej plawkiW sobotę, 31 sierpnia, na boiskach w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Radnych Powiatowych: Grzegorza Gawędy i Łukasza Pasierbka.
Godzina rozpoczęcia: 9:00
Liczba drużyn: 12 - decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin Turnieju:

1. Patronat medialny nad Turniejem sprawuje www.gminabestwina.info.
2. Turniej odbędzie się w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie w sobotę, 31 sierpnia 2019 r.
3. Zapisy na Turniej prowadzone są poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 26 sierpnia.
4. W celu zgłoszenia się na Turniej należy wypełnić kartę zgłoszeniową stanowiącą załącznik do niniejszego regulaminu. Rozgrywki odbywać się będą bez podziału na grupy wiekowe i bez względu na płeć.
5. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica/opiekuna na udział w Turnieju.
6. Wpisowe za udział w Turnieju wynosi 20 zł od drużyny. Turniej przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Bestwina, dopuszcza się również, że jeden z zawodników może nie być mieszkańcem gminy.
7. Turniej odbywa się wg zasad stosowanych w siatkówce plażowej. Rozgrywki toczyć się będą systemem brazylijskim.
8. Organizator nie zapewnia sędziów. Warunkiem udziału w Turnieju jest sędziowanie przez zgłoszoną drużynę meczów innych drużyn.
9. Biorąc udział w Turnieju uczestnik wyraża zgodę na:

Czytaj więcej