Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 40
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Bestwina ulica Młyńska 1, 1a, 4, Witosa do nr 153 i 172
Rozpoczęcie:     30.05.2023 09:00
Zakończenie:     30.05.2023 13:00
Bestwina ulica Buczyna
Rozpoczęcie:     31.05.2023 09:00
Zakończenie:     31.05.2023 16:00
23. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 107
Szykuje się skandaliczna sytuacja, oto po wyremontowaniu linii kolejowej Oświęcim-Czechowice i budowy za ciężkie pieniądze nowych przystanków w Dankowicach czy Kaniowie nie pojadą tamtędy żadne pociągi regionalne, gdyż Urzędy Marszałkowskie w Katowicach i Krakowie (linia leży na pograniczu tych województw) nie potrafią się w tej kwestii dogadać.
Ta skandaliczna sprawa nie może zostać bez interwencji!!!! Poniżej nasza petycja w tej sprawie wysłana do Urzędów Marszałkowskich w Krakowie i Katowicach.
PETYCJA WS POŁĄCZEŃ KOLEJOWYCH NA TRASIE CZECHOWICE-DZIEDZICE - OŚWIĘCIM:
Linia kolejowa Oświęcim-Czechowice-Dziedzice jest w końcowej fazie modernizacji. Wyremontowano tory, a także przystanki m.in. w Dankowicach czy Kaniowie. Tymczasem w źródłach kolejowych pojawiają się informacje jakoby po zakończeniu modernizacji w nowym rozkładzie jazdy, który ma wejść w życie w grudniu b.r. nie przewiduje się żadnych pociągów osobowych łączących Oświęcim i Czechowice-Dziedzice. Mają tędy jeździć jedynie pociągi dalekobieżne, międzynarodowe nie zatrzymujące się w mniejszych miejscowościach, a ruch regionalny ma być prowadzony jedynie po stronie województwa małopolskiego łącząc Oświęcim i Brzeszcze, zaś po stronie woj. śląskiego w ogóle ma nie być prowadzony, ewentualnie ograniczony do rachitycznego połączenia w weekendy. Ma to wynikać z faktu, że trasa Czechowice-Oświęcim leży na pograniczu dwóch województw: śląskiego i małopolskiego i ich władze nie potrafią się w kwestii tych połączeń porozumieć.
Czytaj więcej
23. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 300
W ostatnich dniach w lokalnych mediach można poczytać o "wydarzeniach z zakrystii w bestwińskiej parafii". Pierwsza napisała o tym beskidzka24.pl - czytaj TUTAJ
Dzisiaj obszerny artykuł ukazał się w internetowym wydaniu Radia Bielsko "Waszym okiem - Radio Bielsko". Poniżej kopia tego artykułu: Co się dzieje w zakrystii?
 
Ksiądz nas bije – tak twierdzi w rozmowie z Radiem Bielsko 13-letni ministrant z Bestwiny. Sprawę wyjaśnia kuria bielsko-żywiecka. Po zawiadomieniu złożonym policji, zajmie się nią także sąd rodzinny w Pszczynie.- Ksiądz ciągnął mnie za uszy, bił sznurkiem albo przekładał przez kolano i uderzał ręką – opowiada Krystian z Bestwiny. 13-latek był do tej pory ministrantem w tamtejszym kościele. Zrezygnował w ostatnią niedzielę, kiedy ksiądz – jak twierdzi chłopak - uderzył go ponownie. Zdarzenie miało mieć miejsce w zakrystii, przed mszą.
- Ksiądz sobie usiadł i każdy podchodził no i on zaczął wpierw wyzywać [ministrantów – dod. red.] od dziadów (…), a potem brał ten sznurek i zaczął bić i tak praktycznie każdego… głównie w pośladki, ale jak mu zeszło to zdarzało się też tutaj, na końcu kręgosłupa – mówi Krystian.Posłuchaj
Czytaj więcej
23. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 37
23. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 267
W najbliższą niedzielę, 28 maja, na boisku w Bestwince zostanie rozegrany mecz derbowy KS Bestwinka – LKS Kaniów. Początek meczu o godzinie 17.00.
Dla KS Bestwinka jest to niezwykle ważny mecz, ponieważ obecnie zajmuje ostatnią pozycję w tabeli, ma zaległy mecz z GLKS II Wilkowice, który nad KSB ma 1 punkt przewagi i na wiosnę prezentuje się bardzo dobrze. Oprócz tego w kalendarzu są jeszcze mecze z liderem, KS Soła Kobiernice, oraz z zajmującym 4 pozycję Żarem Międzybrodzie Bialskie.
Podobnie, jak to było w latach poprzednich, ogłaszam typowanie wyniku tych derbów. Osoba, która pierwsza wytypuje prawidłowy wynik otrzyma 100 zł od admina, kolejne 5 osób otrzyma voucher na pizzę z Pizzerii „Prowansja” w Kaniowie o wartości 50 zł każdy.
Zapraszam do typowania: KS Bestwinka – LKS Kaniów

LKS Bestwina zagra w sobotę, 27 maja, o godz. 13.00 w Pszczynie z tamtejszą Iskrą.