Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 10. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 16
zbigniew niedwieckiMuzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie pisarza Zbigniewa Niedźwieckiego Ravicza, które odbędzie się 7 października o godz. 16:00.

Zbigniew Niedźwiecki Ravicz jako prozaik zadebiutował w 2009 roku powieścią społeczno-obyczajową „Grzech przemilczenia”, a następnie spod jego pióra wyszedł zbiór satyrycznych opowiadań pt. „Przypadki małżeńskie”. Na kanwie własnej sztuki teatralnej o Daisy von Pless w 2016 roku autor napisał pierwszy tom powieści biograficznej „Daisy. Błękitna tożsamość”, a cztery lata później drugi. Ostatnią książką w jego dorobku są „Scenki z życia we dwoje” (2021). Pisarz jest członkiem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

 
22. 10. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 177
W niedzielę, 2 października, przed rozpoczęciem meczu LKS Kaniów – Soła Kobiernice odbyła się miła uroczystość. Zarząd LKS Kaniów, Klub Kibica, koledzy z drużyny, drużyna Oldbojów, Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” złożyli zawodnikowi, Wojciechowi Czulakowi, życzenia z okazji 50 urodzin. Na tę okazję przygotowano informację o przebiegu kariery piłkarskiej Jubilata:
Kora z zespołem Manam śpiewała „Przyszłam na świat po to, aby kochać…”, parafrazując słowa piosenki możemy powiedzieć, że przyszedł na świat po to, żeby kopać … nie, nie po kostkach, chociaż pewnie w ferworze walki i to się zdarzało, ale w piłkę i robi to nadal, mimo iż w najbliższą sobotę, 8 października stuknie mu okrągła rocznica urodzin, piękny wiek, piękny Jubileusz … 50 lat!
Z tego na boisku spędził 38, a wcześniej był lekkoatletą, latem uprawiał biegi na bieżni i przełajowe, zimą na nartach biegowych w LKS Międzybrodzie.
Piłkarską karierę rozpoczął jako junior w Międzybrodziu Bialskim, tam też do 1990 roku występował w drużynie seniorów. Od 1990 roku do 2000 grał w Porąbce i rozegrał tam około 250 meczów. Następnie ponownie przywdział barwy Żaru Międzybrodzie Bialskie, gdzie zaliczył około 200 meczów, a jego ostatnim w Międzybrodziu był sezon 2007/2008, skąd idąc za głosem serca trafił do Kaniowa, gdzie zamieszkał i został zawodnikiem LKS-u Przełom Kaniów, chociaż zaciekle o niego walczył KS Bestwinka, którego boisko leży o rzut beretem od domu Wojciecha, należy dodać - na szczęście dla kibiców LKS Kaniów - bo stał się On czołowym zawodnikiem i podporą kaniowskiej defensywy.
Czytaj więcej
22. 10. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 96
W sobotę, 1 października, parking nad boiskiem oraz okoliczne miejsca parkingowe zapełniły się samochodami strażackimi i osobowymi. Państwowa Straż Pożarna w Bielsku – Białej, dzięki uprzejmości wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego oraz LKS Bestwina udostępniających teren, zorganizowała tutaj Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP powiatu bielskiego. Mimo iż odbywały się w Bestwinie ich organizatorem była OSP Kaniów. Zdjęcia TUTAJ
Zameldowało się 6 drużyn dziewcząt (Bujaków, Pisarzowice, Ligota, Janowice, Wilkowice i Porąbka) oraz 8 chłopców (Kobiernice, Stara Wieś, Bronów, Kaniów, Hecznarowice, Międzyrzecze Górne, Meszna, Rybarzowice).
Komisje sędziowska powołał Komendant Miejski PSP w Bielsku – Białej, Zbigniew Mizera, a sędzią głównym został mł. Bryg. Piotr Midor.
Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP są formą szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań pożarniczych. Organizowane są co roku w każdej gminie.
Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w grupie MDP OSP dla powiatu bielskiego i miasta Bielsko – Biała odbywają się co dwa lata. Drużyny składają się z 9 członków i uczestniczą w konkurencjach:
- sztafeta pożarnicza z przeszkodami,
- ćwiczenia bojowe,
według regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych z 2010 roku.
Czytaj więcej
22. 09. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 58
Zajmujący 4 pozycję w tabeli A klasy LKS Kaniów podejmować będzie w niedzielę, 2 października, o godzinie 15.00 lidera rozgrywek, Sołę Kobiernice. Pomiędzy zespołami są 4 punkty różnicy, Soła nie przegrała jeszcze żadnego meczu w rundzie jesiennej, ma 4 zwycięstwa i 2 remisy.
KS Bestwinka udaje się do Wapienicy, aby zmierzyć się z Zaporą. Terminarze, co prawda, podają jako gospodarza KS Bestwinka, ale będzie to mecz w Wapienicy, pierwotnie Zapora planowała rozgrywanie wszystkich meczów na wyjazdach z uwagi na remont boiska, ale rozgrywa już mecze na własnym stadionie. KS Bestwinka jest 10 – 7 punktów, Zapora 11 – 6 punktów.
W lidze okręgowej LKS Bestwina zagra u siebie w sobotę o godzinie 15.30 z GTS Bojszowy. LKS Bestwina ma 8 punktów i jest 10, GTS Bojszowy 7 i ma punktów 12 – 3 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki.
22. 09. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 82
DSC 0611DSC 0590DSC 0584DSC 0577W dniach 16-18.09.2022 roku w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się 21. Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów. Tegoroczna edycja przyciągnęła do walki o najwyższe trofea modelarzy z Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Niemiec oraz Ukrainy – blisko 200 osób.
Bardzo wysoki poziom wykonanych prac zachwycał przybyłych modelarzy. Także budził respekt. Wiele modeli zdawało się nie przypominać w niczym kartonowych. Umiejętności modelarzy są na tak wysokim poziomie, że niekiedy ciężko jest się połapać, gdzie kończy się kartonowa granica. Łącznie zaprezentowano 498 modeli!
W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli modelarze z bestwińskiego „Samuraja", którzy rzucili do walki swoje najnowsze prace. I po raz kolejny wygraliśmy!
Wśród zwycięzców znaleźli się:
Oliwier Morończyk – III miejsce za model czołgu 4TP
Szymon Świerad – II miejsce za model figurki Samuraja
Patryk Maga – I miejsce za model samolotu Mig 29
Gratulujemy!!!
Czytaj więcej