Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

19. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 32
DSCF2205DSCF2209DSCF2212DSCF2220W dniu 8 grudnia w bestwińskim muzeum odbył się wernisaż malarstwa członków bestwińskiej grupy plastyków „Jaskółka”.  Swoje prace zaprezentowali: Bogumiła Durtan, Barbara Greń, Jerzy Greń, Barbara Pokładnik, Irina Rezik, Dorota Surowiak oraz Andrzej Surowiak.
Otwarcie wystawy cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na inauguracji obecni byli m.in.: Magdalena Wizner – radna gminy Bestwina, Teresa Lewczak – dyrektor GBP w Bestwinie, Urszula Kraus – dyrektor ZSP Bestwina, Małgorzata Zawiła – zastępca dyrektora ZSP Bestwina, ks. Józef Baran proboszcz parafii z Bestwinki oraz Grzegorz Boboń – dyrektor GOK w Bestwinie.
Grupa Plastyków „Jaskółka” jest sekcją Gminnego Ośrodka Kultury, a spotkania warsztatowe odbywają się w pracowni artystycznej w Muzeum Regionalnym w Bestwinie. Zaprezentowana wystawa ukazała zainteresowania malarskie, kierunki oraz ulubione style, które rozwija każdy z uczestników grupy. Malarskie indywidualności każdego z autorów prac można było najlepiej dostrzec spoglądając na obrazy wykonane podczas malarskiego pleneru w Wiśle.  Warto wspomnieć, iż część oficjalna zakończyła się miłą niespodzianką dla uczestników spotkania, tytułowy obraz wystawy autorstwa Andrzeja Surowiaka został podarowany jednemu z uczestników wernisażu.
Na zakończenie warto podkreślić, iż bestwińska „Jaskółka” rozwija swoje skrzydła również poza granicami naszej gminy. W listopadzie swoja pierwszą indywidualną wystawę malarstwa miała pani Barbara Greń, która zaprezentowała swoje prace w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Wystawa spotkała się z bardzo dużym uznaniem wśród bielskiej publiczności jak i środowisk artystycznych z terenu miasta.
W rozwinięciu zdjęcia z wystawy w Książnicy Beskidzkiej i z pleneru malarskiego w Wiśle:
Czytaj więcej
19. 12. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 30
Jedni z okazji „Mikołajek” grają w piłkę, tą kopaną i tą odbijaną albo rzucaną, inni tańczą charytatywnie zumbę, kolejni prowadzą różnego rodzaju zbiórki, a jeszcze inni biegają, również z charytatywnym akcentem. Każdy robi to co lubi najbardziej i oddaje temu swoje serce wierząc, że dobro rodzi dobro. O tych wszystkich pierwszych już pisałem, pozostało mi napisać o bieganiu i Pani Barbarze.
W niedzielę, 8 grudnia, przy Leśniczówce w Lublińcu odbył się 12 Charytatywny Bieg Mikołajkowy a udział w nim wzięła mieszkanka Kaniowa, Barbara Janusz. Jak sama pisze, zajęła „niestety 4 miejsce w kategorii wiekowej”, ale chyba jest to zbyt surowa samoocena. W ogóle Pani Barbara przybiegła na metę na 80 miejscu na 267 uczestników, wśród kobiet była 9 i w swojej kategorii wiekowej 4. Ech, ilu biegaczy chciałoby osiągać takie rezultaty… A przecież trzeba docenić, że Pani Barbarze chciało się pojechać do Lublińca, zapłacić za start i potem jeszcze solidnie pracować na trasie i dołożyć swoją cegiełkę do charytatywnego celu tego biegu. Brawo, Pani Barbaro!!!
Bieg liczył 5 km przez las, Pani Barbara pokonała go w czasie 24:20. A przecież jest tylko amatorką i pasjonatką biegania. Na co dzień, oprócz tego, że pracuje i jest gospodynią domową każdą wolną chwilę poświęca na podtrzymywanie swojej kondycji i biega po ulicach Kaniowa, Bestwinki, Bestwiny i Czechowic-Dziedzic. Nie bez znaczenia jest, że uczestnicząc w biegach poza granicami gminy promuje swoje miejsce zamieszkania – Kaniów.
19. 12. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 133
Piłkarski maraton w Kaniowie zakończyły dzisiaj drużyny LKS Bestwina, UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Strefa Football z Bronowa i gospodarze, LKS Przełom Kaniów, walcząc w V Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików. Zdjęcia TUTAJ
Emocji, kapitalnych zagrań, pięknych dryblingów, wspaniałych bramkarskich parad i przedniej urody goli nie brakowało. Ręce same składały się do oklasków. Podsłuchałem, jak trener UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Dariusz Łukaszek, mówił do swoich zawodników: „Robicie piękne akcje, dajecie tym sobie i nam radość i nadzieję na sukcesy w przyszłości”. I chyba o to właśnie w grze w piłkę nożną (i nie tylko) chodzi – dawanie radości sobie i kibicom. I tej radości każdy z zawodników biegających po parkiecie dostarczył obserwatorom ich zmagań całe mnóstwo.
W pierwszym meczu LKS Kaniów spotkał się z UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice. Listę strzelców otworzył Nikodem Czylok z LKS Kaniów i powtórzył ten wyczyn jeszcze trzy razy. Swoją bramkę dorzucili Szymon Rączkowski i Krystian Wróbel i Kaniów pokonał UMKS Trójka 6:0.
LKS Kaniów – UMKS Trójka 6:0
Czytaj więcej
19. 12. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 158
78594355 1769109509888971 7446916766581653504 o79829442 2605266232925112 4999918811076362240 nMożemy być dumni z mieszkańców Bestwiny, Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża Szkoły Podstawowej w Bestwinie i jego opiekunki Oliwii Sobieskiej, która w ostatnich dniach dwoiła się i troiła, aby uzyskać jak najwięcej dla najbardziej potrzebujących, w tym dla Antoniego Olka, ucznia szkoły podstawowej w Bestwinie. Antoś od urodzenia cierpi na niedorozwój prawej nogi spowodowany zespołem pasm owodniowych. Aby mógł się prawidłowo rozwijać musi nosić ortezę, która uzupełnia brak stopy i koryguje różnicę długości nóżek. Antek jest wielkim fanem AMP Futbolu oraz zawodnikiem klubu Kuloodporni Bielsko-Biała.
Od czwartku do soboty wolontariusze Szkolnego Koła PCK działającego w Szkole Podstawowej w Bestwinie pełnili dyżury w sklepie Roll i zbierali artykuły żywnościowe, aby można było przygotować z nich paczki dla najbardziej potrzebujących, a w sobotę, w tejże szkole zorganizowano Charytatywny Maraton Zumba Fitness z myślą o zebraniu środków finansowych na pomoc dla Antosia. Akcje prowadzone były również przy pomocy portali społecznościowych i to za ich przyczyną mogę przedstawić zdjęcia, które świadczą o ich powodzeniu, a przede wszystkim o wielkiej wrażliwości mieszkańców Bestwiny, klientów sklepu Roll i tych wszystkich, którzy przyłączyli się do pomocy Antosiowi i tym wszystkim, którzy potrzebują naszej pomocy.
Brawo Szkolne Koło PCK SP Bestwina, brawo Pani Oliwia Sobieska, brawo mieszkańcy Bestwiny, brawo właściciele sklepu Roll, brawo OSP Bestwina, brawo wszyscy, którzy wsparli obydwie akcje!!!
19. 12. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 113
Gwarnie i kolorowo było dzisiaj w hali sportowej w Kaniowie. Oczywiście dominującym kolorem był czerwony, wszak w takim kolorze strój odziany jest św. Mikołaj, a właśnie z okazji „mikołajek” rozegrano V Mikołajkowy Halowy Turniej Skrzatów i Żaków zorganizowany przez LKS Przełom Kaniów.
Najpierw na parkiet wybiegły drużyny Skrzatów reprezentujące LKS Przełom Kaniów, Strefę Football Bronów, KS Bystra, Football Academy Bielsko-Biała, Bambini Sport i UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice. Więcej zdjęć TUTAJ
Głównym sponsorem Turniejów był obok firm Sega, K&G, Mat-Bud, PPHU POLAN Andrzej Konarski był Urząd Gminy Bestwina, a w trakcie ceremonii otwarcia wójt, Artur Beniowski, życzył wszystkim zawodniczkom i zawodnikom prawdziwie sportowej rywalizacji w duchu fair play. Według swojej wiedzy i doświadczenia ocenił, że kaniowski turniej jest największym w tych kategoriach wiekowych w powiecie bielskim, pogratulował organizatorom pomysłu i podziękował uczestnikom za udział życząc, aby zwyciężył najlepszy.
Otwarcia Turniejów dokonał prezes LKS Przełom Kaniów, Grzegorz Wieczorek.
Oprócz uczty dla oczu, ponieważ tak wspaniałych strzałów snajperów i parad bramkarzy mogliby pozazdrościć seniorzy, była również inna uczta, ta przynosząca nieco kalorii, w przeciwieństwie do występów na boisku, a to za sprawą niezastąpionych mam i babć kaniowskich zawodników, które upiekły wspaniałe ciasta i serwowały kawę i herbatę. No, a przede wszystkim był Mikołaj z bezustannie pełnym worem słodyczy, którymi obdzielał wszystkich wkoło.
W Turnieju Skrzatów nie prowadzono klasyfikacji, wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale i słodycze, ale przecież wyniki meczów też są ważne, więc je przedstawiam poniżej. Pierwszą bramkę w Turnieju zdobył Mateusz z KS Bystra.
Czytaj więcej