Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 06. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 21
W związku z ostrzeżeniem przed stanem zagrożenia hydrogeologicznego wydanym przez Państwowy Instytut Geologiczny (PIG) oraz gwałtownym wzrostem temperatur, odnotowujemy nadmierny pobór wody z sieci wodociągowej. Mając na uwadze konieczność utrzymania odpowiedniego ciśnienia oraz jakości dostarczanej wody, zwracamy się z pilną prośbą do mieszkańców o ograniczenie podlewania ogrodów oraz napełniania basenów w następujących godzinach:
- od poniedziałku do piątku: w godzinach 19:00 – 22:00
- w weekendy (sobota – niedziela): w godzinach 15:00 – 22:00
Racjonalne korzystanie z wody w wyznaczonych godzinach pozwoli zapewnić stabilne dostawy dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. 
Dziękujemy za wyrozumiałość i odpowiedzialną postawę.
Z poważaniem, PK Kombest
26. 06. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 114
https://bestwina.pl/uploaded_images/17822994249407_bcd6147.jpgW środę 24 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Bestwinie odbył się finał Konkursu Wiedzy o Odpadach skierowany do uczniów klas od 6 do 8 szkół podstawowych zorganizowany przez firmę PHU Operatus. 
Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje każdej ze szkół, a uczestnicy zostali wyłonieni, biorąc udział w konkursie na etapie szkolnym. Polegał on na udzieleniu odpowiedzi na 10 pytań zamkniętych i 6 pytań otwartych o tematyce odpadów komunalnych. Wpłynęło aż 111 odpowiedzi.
Uczestników finału przywitał Rafał Furgał, a następnie wójt Grzegorz Boboń złożył im gratulacje, zaznaczając, że wszyscy powinni czuć się zwycięzcami, ponieważ byli najlepsi w swoich szkołach. Życzył powodzenia na etapie gminnym wierząc, że wiedza startujących jest ogromna, a jej sprawdzenia na dalszym etapie w stylu telewizyjnego „1 z 10” dokonywał Rafał Furgał. Każdy z uczestników miał „3 życia”. Przed każdą z osób były trzy baloniki, które przedstawicielka PHU Operatus, Izabela Krajewska, przebijała po udzieleniu złej odpowiedzi. Poziom pytań był bardzo wysoki i różny i wydawało się, że może ich zabraknąć, ale tak się nie stało.
Wszystkie „życia” zachował uczeń Szkoły Podstawowej w Kaniowie Adam Kózka i zajął pierwsze miejsce. Co ciekawe, całe podium zajęli uczniowie szkoły z Kaniowa, drugi był Aleksander Kocik, a trzecia Zuzanna Czylok.
Czytaj więcej
26. 06. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 66
729805408 122137438875036213 2682266462490351700 n730487582 122137439007036213 491334600384278024 n730491240 122137438833036213 8887155212352783169 nZ ogromną radością, satysfakcją i dumą informujemy, że trzy utalentowane zawodniczki UKS The Best Bestwinka – Zofia Lach, Julita Gawęda oraz Zuzanna Kędzior – otrzymały powołania do Kadry Województwa Śląskiego Młodziczek w tenisie stołowym!
To wyjątkowe wyróżnienie jest zasłużonym potwierdzeniem ich talentu, sportowej pasji, determinacji oraz ciężkiej pracy wkładanej każdego dnia podczas treningów.
Powołanie do kadry wojewódzkiej to nie tylko nagroda za dotychczasowe osiągnięcia, ale także dowód na to, że systematyczność, konsekwencja i zaangażowanie przez cały sezon przynoszą wymierne efekty i otwierają drogę do realizacji ambitnych sportowych marzeń.
Serdeczne gratulacje dla zawodniczek, rodziców oraz trenerów, którzy wspierają je w codziennym rozwoju!
Brawo, Zofio, Julito i Zuzanno! Brawo Dagmara Sikora i Agata Domańska!
Jesteśmy z Was niezwykle dumni i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w barwach Śląska i UKS The Best Bestwinka!
26. 06. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 76
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 21 czerwca 2026 roku, w wieku 76 lat, odszedł od nas do wieczności śp. Jerzy Kudła (ur. 29.10.1949 r.) – wieloletni społecznik, samorządowiec oraz oddany strażak, który przez dziesięciolecia nie szczędził sił dla rozwoju i bezpieczeństwa naszej gminnej wspólnoty.
Druh Jerzy Kudła pozostawił trwały ślad w historii gminy Bestwina oraz ochotniczego pożarnictwa:
    Od 1978 roku związany był z zawodem strażaka, służąc w Zakładowej Straży Pożarnej w Metalplaście.
    W latach 2006–2014  pełnił funkcję Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach.
    W latach 2011–2016 działał w strukturach Zarządu Gminnego OSP pełniąc funkcję skarbnika
    W kadencji 2002–2006 reprezentował mieszkańców jako radny Rady Gminy Bestwina,
Tracimy człowieka o wielkim sercu, niezwykle zasłużonego dla Janowic i całej Gminy Bestwina, który swoją postawą dawał piękny przykład bezinteresownej służby drugiemu człowiekowi. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” — tym strażackim zawołaniem kierował się przez całe swoje dorosłe życie.
Rodzinie, Najbliższym oraz Druhnom i Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach składamy wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach.
Cześć Jego Pamięci!
Wójt Gminy Bestwina
Grzegorz Boboń
Przewodniczący Rady Gminy Bestwina
Jerzy Stanclik
26. 06. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 77
PK Kombest informuje, że w dniu 24.06.2026 r. z powodu remontu  sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody  w Janowicach w godz. 9.00-13.00.

Utrudnienia obejmą ulice: 
- Miodowa
- Janowicka numery 95 oraz 97

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość

26. 06. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 75
W Hecznarowicach będzie się działo w sobotę, 27 czerwca. 
Stowarzyszenie Historia i Tradycja Oręża Polskiego zaprasza na II Rodzinny Piknik Militarny, który będzie miał miejsce na stadionie LKS Sokół Hecznarowice.
Start już o godzinie 11:00.
26. 06. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 137
489790807 122118426692740154 712482493657722606 n669858389 1543231351140228 1514354574935738766 n727083959 1611489234314439 4251107286917358318 n728469131 966933052840476 4926371234234793798 nO sportowych sukcesach Jej ojca już tutaj pisałem. Piotr Nowak z powodzeniem startował w różnego rodzaju biegach, w tym ekstremalnych, jak na przykład w ultramaratonie górskim "Chudy Wawrzyniec" na dystansie 82 km, czy też w Biegu Zbója – 60 km.
W ślady ojca idą Jego dzieci. Syn Kacper gra w piłkę nożną w LKS Bestwina, natomiast córka Nadia trenuje siatkówkę w MKS Czechowice-Dziedzice i odbiera już nagrody, mimo bardzo młodego wieku.
Niedawno wraz z inną mieszkanką naszej gminy – Amelią Kózką z Kaniowa wygrała finał Powiatowej Ligi Mini Siatkówki. Warto dodać, że Nadia jest w klasie 3 a turniej w kategorii młodszej był do 5 klasy. Finał odbył się 14 czerwca w Rybarzowicach, a Nadia została uznana najlepszą zawodniczką. Gratulacje!
Warto dodać, że Nadia dotarła również do półfinału Mistrzostw Śląska singielek 1 na1 i razem z koleżanką do ćwierćfinału Mistrzostw Śląska w dwójkach.
Oprócz wyżej wymienionych dziewczynek w MKS Czechowice-Dziedzice w grupie starszej grają jeszcze z naszej gminy Monika Kramarczyk z Bestwiny i Łucja Dutka.
26. 06. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 100
21 czerwca 2026 roku, na terenie rekreacyjno-sportowym przy Hali Sportowej w Pankach (powiat kłobucki) odbywał się kolejny etap I edycji Konkursu Kulinarnego „Polska Smakuje”. Wydarzenie, organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zgromadziło liczne Koła Gospodyń Wiejskich z województwa śląskiego, które zaprezentowały swoje umiejętności w promowaniu regionalnych potraw i lokalnych produktów.
Najwyższe, pierwsze miejsce w konkursie zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich „Bestwinianki”, którego przewodniczącą jest Urszula Orłowska. Panie z Bestwiny przygotowały danie zatytułowane poetycko „Pierś perliczki, co żurawinowym czarem się okryła, by zmylić, że z egzotycznego lądu przybyła”, które zachwyciło jury zarówno smakiem, jak i kreatywnym podejściem do tradycji.
„Bestwiniankom” towarzyszyli kierownik Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy w Bestwinie Piotr Kine oraz akordeonistka Julia Markiel, która zapewniła oprawę muzyczną.
Konkurs „Polska Smakuje” ma na celu promocję bogactwa polskiej kuchni regionalnej, wspieranie aktywności Kół Gospodyń Wiejskich oraz podkreślenie roli lokalnych produktów w kształtowaniu tożsamości kulinarnej wsi. Tegoroczna edycja po raz kolejny pokazała, jak wielki potencjał drzemie w tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Z całego serca gratulujemy członkiniom KGW „Bestwinianki” wspaniałego osiągnięcia. Jest to już kolejny dowód na to, że bestwińskie gospodynie z sukcesem promują naszą gminę na arenie ogólnopolskiej, łącząc pasję, kreatywność i szacunek dla naszego dziedzictwa. Gratulujemy również pozostałym laureatom konkursu oraz organizatorom za stworzenie tak wartościowego wydarzenia, które integruje lokalne środowiska.
26. 06. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 107
Sezon taneczny 2026 2027Rusza nabór na zajęcia taneczne w BAZIE w sezonie 2026-2027! 😉
 
Szczegóły i zapisy pod nr tel. ☎️731 251 102
 
💡Nabór trwa od 22 czerwca do 25 czerwca lub do zapełnienia listy uczestników. 
 
Zapraszamy! 
 
Czeka nas fantastyczna taneczna przygoda ⭐️
 
26. 06. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 112
W środę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Żakiem i Jackiem Piekiełko. Zapraszamy! Poczatek o godzinie 17:00!
Do góry