Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 09. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 21
O meczu LKS Bestwina już było tutaj wcześniej, niestety, tym razem nie udało się zdobyć punktów, mimo iż wydawały się być na wyciągnięcie ręki, pardon, nogi.
W lidze okręgowej KS Bestwinka zdobył bardzo cenny punkt w meczu wyjazdowym przeciwko JUW-e Jaroszowice.
– Myślę, że los oddał nam to, co zabrał tydzień temu. Tym razem jednak dysponowaliśmy większą ilością zawodników, no i mieliśmy bramkarza. Jesteśmy w fazie budowy i takie mecze budują morale drużyny – powiedział trener KS-u, Wojciech Lisewski.
Pierwsze trzy kwadranse upłynęły pod znakiem dominacji zespołu z Jaroszowic. To oni nadawali tempo meczu, raz za razem zagrażając bramce KS-u. Defensywa drużyny z Bestwinki spisywała się jednak bez zarzutu, do czasu. W 38. minucie gospodarze wykorzystali zamieszanie pod bramką podopiecznych Lisewskiego i objęli prowadzenie. Jeśli chodzi natomiast o ofensywę to zespół KS-u skupił się na grze z kontrataku i dwa razy mogło to się okazać skuteczną taktyką.
Znacznie inaczej wyglądała z kolei druga część meczu. Drużyna KS-u zmieniła nastawienie i tym razem to oni byli stroną stwarzającą sobie więcej sytuacji i przeważającą na boisku. Długo to jednak nie szło w parze z bramkowym łupem, lecz konsekwencja popłaca. W 94. minucie goście przeprowadzili szybką, zespołową akcję. Maciej Skęczek dograł do Dawida Maruszy, a ten pokonał bramkarza JUW-e. Co warto podkreślić zawodnik ten chwilę wcześniej zameldował się na placu gry.
JUW-e Jaroszowice – KS Bestwinka 1:1
KS Bestwinka: Chmielniak - Wójtowicz, Prymula, Fluder (46’ Francuz), Fusek, Dawidek (60’ Bieroński), Hałas (80’ Willmann), Adamski (85’ Marusza), Wydmański (65’ Kołodziej), Adamowicz, Skęczek
LKS Przełom Kaniów swój mecz rozgrywał w Kobiernicach. Poniżej relacja z meczu przeniesiona ze strony http://przelomkaniow.info/
Czytaj więcej
21. 09. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 24
Misja podtrzymania passy meczów bez porażki nie powiodła się ekipie z Bestwiny. Powody tego są znane.
– W początkowych dwóch kwadransach meczu na boisku nas właściwie nie było. Graliśmy nerwowo, popełnialiśmy wiele prostych błędów – przyznaje Sławomir Szymala, szkoleniowiec LKS-u, którego kiepska postawa na wstępie spotkania nie pozostała bez wpływu na wynik. W 9. minucie defensorzy miejscowych wyprowadzali piłkę z linii obrony, podanie do Krystiana Patronia przeciął jeden z rywali, odegrał na 20. metr i właśnie z tej odległości padł strzał, którego Kacper Mioduszewski nie zdołał sparować.
Jak się okazało wspomniana akcja była jedyną bramkową w całej rywalizacji. – Przeważaliśmy w drugiej połowie, oddaliśmy kilka niezłych strzałów z dystansu, ale generalnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że biliśmy głową w mur – dodaje Szymala.

Gościom z Turzy Śląskiej, wywożącym z Bestwiny komplet „oczek” i bardzo się z nich cieszącym, sprzyjało też szczęście. Tu na odnotowanie zasługuje sytuacja z 90. minuty, gdy zagranie Krystiana Makowskiego przeleciało wzdłuż celu, mimo usilnych prób finalizacji przez bestwińskich zawodników. – Niedosyt po tym meczu towarzyszy nam ogromny, bo to kolejna nikła porażka, której mogliśmy uniknąć – zaznacza trener beniaminka IV ligi śląskiej.
LKS Bestwina - Unia Turza Śląska 0:1
LKS Bestwina: Mioduszewski – Makowski, M. Gacek, Gołąb, Miroski (60' Kamionka), Raszka (75' Szymański), Droździk (65' Wilczek), Olek, Włoszek (46' Kosmaty), Wentland, Patroń (85' Mielnikiewicz).

Źródło:https://sportowebeskidy.pl

 

21. 09. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 170
Być może pogoda w sobotę, 25 września, nie była plażowa, ale dla rozegrania turnieju plażowej piłki siatkowej wystarczająca, mimo iż wiatr czasem płatał zawodnikom figle kierując piłkę nie tam, gdzie zamierzali skierować ją atakujący.
Do rywalizacji, zgodnie z regulaminem i zapisami, stanęło osiem dwuosobowych zespołów o nazwach: Strażacy, Lamusy, Bad Boys, Bracia, Puszka Pandory, Pawłuszkiewicz-Koziński, Trentino i Pierwsza Myśl.
Drużyny podzielone zostały poprzez losowanie na dwie grupy, w których „każda drużyna zagrała z każdą”, a następnie utworzona grupę mistrzowską, którą utworzyły po dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych. Zdjęcia TUTAJ
Awansowali do niej Strażacy, Bad Boys, Pawłuszkiewicz-Koziński i Lamusy. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym może świadczyć ilość rozegranych tie-breaków. Na sześć meczów finałowych było ich cztery, a ostatni mecz, w którym zmierzyli się Strażacy z Bad Boysami trwał najdłużej, zawodników zaczęły łapać skurcze, tie-break, który normalnie powinien zakończyć się po zdobyciu przez jedną z drużyn 15 punktów zakończył się wynikiem 20 do 18 na korzyść Strażaków.
Zwycięzcy Turnieju, Pawłuszkiewicz-Koziński, czyli kaniowsko – czechowicki duet: Michał Pawłuszkiewicz – Marcel Koziński (rocznik 2002 i 2000) w eliminacjach wszystkie mecze wygrali 2:0, a w finale tylko jeden zakończyli zwycięskim tie-breakiem, tracąc w sześciu meczach tylko jednego seta, nawiasem mówiąc z drużyną, która zajęła drugie miejsce, czyli Bad Boys (Tomasz Cibor, Paweł Chrustek). Trzecie miejsce przypadło Lamusom (Dawid Karaś, Marcel Herok), czwarte Strażakom, czyli janowiczanom: Wojciechowi Sawkiewiczowi i Damianowi Kopaczce.
Fundatorami pucharów, statuetek i nagród byli radni powiatowi: Grzegorz Gawęda i Łukasz Pasierbek, swoje gadżety promujące powiat dołożyło również starostwo, a nad prawidłowym przebiegiem turnieju, dokumentowaniem wyników na papierze oraz obiektywem aparatu czuwał autor niniejszej notatki, Jerzy Zużałek.
Czytaj więcej
21. 09. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 134

Wójt Artur Beniowski, jak przystało na byłego piłkarza i ciągle aktywnego oldboja, wspiera kluby z Gminy Bestwina.

- Pochodzę z Komorowic, dzielnicy Bielska-Białej – mówi Artur Beniowski. - W czasach mojego dzieciństwa funkcjonował tam Robotniczy Klub Sportowy Komorowice, który później został przemianowany na Dzielnicowy Klub Sportowy Komorowice, a następnie z niego, staraniem wielu działaczy samorządowych i sportowych, powstał Ceramed, na bazie którego zbudowano Podbeskidzie. Do RKS-u trafiłem z podwórka, bo moim sąsiadem byłe trener komorowickich drużyn młodzieżowych i za jego namową trafiłem do zespołu juniorów i grałem do wieku 20 lat, kończąc piłkarską przygodę na poziomie okręgówki. Właściwie przerywając... Bo przyszedł czas na studia, małżeństwo i przeprowadzkę za żoną do Kaniowa, w którym wróciłem do gry w A-klasowym Przełomie. To już był także ten etap, w którym z pracy w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej przeszedłem do Urzędu Gminy w Bestwinie, gdzie byłem Zastępcą Wójta, a od 2012 roku jestem Wójtem. Na Przełomie więc moje oficjalne boiskowe występy się zakończyły, ale jestem jeszcze ciągle czynnym... oldbojem, bo mamy drużynę starszych panów i dwa razy w tygodniu mamy treningi oraz rozgrywamy towarzyskie mecze z okolicznymi zespołami rówieśników. Na takich meczach jest bardzo fajna atmosfera, bo oprócz tej sportowej rywalizacji jest zawsze spotkanie integracyjne, na którym jest czas na wspominanie dawnych czasów więc też sobie to bardzo cenię.

- Jaki moment ze swojej piłkarskiej przygody wspomina pan najchętniej?

Czytaj więcej
21. 09. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 42
Przed nami kolejny piłkarski weekend. Ostatni był bardzo udany, ponieważ wszystkie drużyny seniorskie zdobyły co najmniej 1 punkt, mimo iż dwie z nich rozgrywały mecze na boiskach przeciwników.
W sobotę, 25 września, IV-ligowy LKS Bestwina o godz. 16:00 podejmować będzie u siebie Unię Turza Śląska, która zajmuje 8 miejsce i ma o 4 punkty większą zdobycz, wygrała bowiem do tej pory 3 mecze i 1 zremisowała.
W lidze okręgowej KS Bestwinka zagra w niedzielę, 26 września o godz. 15:00 i na boisku w Jaroszowicach stanie przeciwko tamtejszemu JUW-e. JUW-e Jaroszowice ma o jeden mecz mniej rozegrany niż KSB i na koncie 6 punktów (2 zwycięstwa).
Zajmujący trzecie miejsce w tabeli bielskiej A-klasy LKS Przełom Kaniów (12 pkt) udaje się do Kobiernic, aby w niedzielę zmierzyć się z Sołą, która wygrała do tej pory 2 mecze, 2 zremisowała, 2 przegrała i z 8 punktami zajmuje 7 miejsce.