Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

18. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 19
LKS Bestwina zaprasza na pierwszy oficjalny mecz drużyny dziewczyn LKS Bestwina. Zawodniczki zmierzą się z juniorkami BTS Rekord Bielsko-Biała.
18. 05. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 57

W dniach 19 – 21 maja br. odbyła się w Essen największa impreza europejskiego kajak polo – 47. Międzynarodowy Puchar Niemiec. Wzięło w nich udział przeszło 100 drużyn z Francji, Czech, Szwecji, Danii, Włoch, Austrii, Polski, Holandii, Rosji, Litwy, Tajwanu, Szwajcarii, Anglii, Belgii, Singapuru, Irlandii, Japonii, Finlandii, Ameryki i Niemiec. Rozgrywki toczyły się równolegle na 8 boiskach. Pierwsze mecze rozpoczynały się o godz.7:30, a ostatnie o 20:00, jedynie w ostatnim dniu mecze finałowe zakończyły się tuż po godz.16:00.
Aby wyłonić mistrzów i zdobywców Pucharów Niemiec we wszystkich kategoriach konieczne było rozegranie 493 meczów.
Wyjazd do Essen to zawsze oprócz sportowej konfrontacji ciekawa przygoda. Zawodniczki i zawodnicy budują nad Baldeneysee - jeziorem w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, gdzie znajdują się boiska i tory regatowe, miasteczko namiotowe. Normalne więc jest, że słychać tam wielojęzyczny gwar i to nikogo specjalnie nie dziwi. Mnie natomiast, kiedy kilka lat temu wybrałem się do Essen z kaniowskimi drużynami, ogromnie zdziwiła różnorodność w menu zawodników. I tak jest do dzisiaj. Jeden z zawodników tak o tym mówi: „Bo kajak-polo to wiele smaków. Smak wylewanego potu, nie zawsze ciepłej wody, dalekich i bliższych podróży, gorzki smak porażki i słodki zwycięstwa...smak tostów z ketchupem, kiełbasy z grilla... Kajak-polo to coś, czego warto posmakować”. Osobiście widziałem, jak nasi zawodnicy robili sobie tosty z majonezem, ketchupem i nutellą … wszystko na toście razem, zajadali na sucho makaron z zupek chińskich … i żyją, i dobrze sobie wyglądają, i już kilkanaście lat grają na wodzie, są reprezentantami Polski.
W tym roku UKS Set Kaniów wystawił 3 drużyny: seniorek, seniorów i U21 mężczyzn.

Czytaj więcej
18. 05. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 22
KOMUNIKAT
Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie informuje, że ze względu na wdrożenie RODO (rozporządzenia o ochronie danych osobowych) sprzedaż biletów miesięcznych PKS w placówce od miesiąca maja została zlikwidowana.
Bilety można nabyć na dworcu PKS w Bielsku- Białej:
GODZINY OTWARCIA KAS BILETÓW MIESIĘCZNYCH NA DWORCU - MAJ-CZERWIEC 2018:
25.05 – 8:00 - 15:30
28.05 – 8:00 - 17:30
29.05 – 6:00 - 17:30
30.05 – 6:00 - 17:30
01.06 – 6:00 - 17:30
04.06 – 8:00 - 17:30
05.06 – 8:00 - 15:30
18. 05. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 21
17 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Powietrzu pod patronatem Wójta Gminy Bestwina.
Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia dla atmosfery wynikające z działalności człowieka i podejmowane przeciwdziałania. Zagadnienia do konkursu obejmowały budowę atmosfery, rodzaje klimatów, rodzaje wiatrów i źródła zanieczyszczeń powietrza.
Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie uczniowie klasy szóstej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Janowic: Anna Sawkiewicz, Jakub Portasiński i Bartosz Michulec. Gratulacje!
Zdjęcie: Galeria Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janowicach
18. 05. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 25
Miło mi poinformować, że w Plebiscycie organizowanym przez Dziennik Zachodni pod hasłem „Przedszkole na medal” Grupa Rybki z Przedszkola Publicznego w Janowicach zdobyła 1 miejsce w powiecie w kategorii: GRUPA PRZEDSZKOLNA ROKU 2018.
Z kolei Pani Karolina Wróbel zajęła 3 miejsce w kategorii: NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA ROKU 2018.
Każde dziecko z grupy Rybki otrzyma: zaproszenie do Pałacu Kultury Zagłębia na rozdanie nagród oraz na seans filmowy, pamiątkowy kubek ze zdjęciem swojej grupy, zaproszenie do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i zaproszenie do NEMO Wodny Świat, natomiast Pani Karolina otrzyma dyplom potwierdzający zdobycie trzeciego miejsca w plebiscycie oraz dwuosobowe zaproszenie na 90’ FESTIVAL.
Gratulacje!!!
18. 05. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 26
Dzisiejszą zapowiedź sportowego weekendu rozpocznę od meczu o mistrzostwo bielskiej klasy A. W sobotę na boisku w Bestwince o godz. 15:00 staną naprzeciw siebie drużyny, które zajmują ex aequo pierwsze miejsce w tabeli (KS Bestwinka ma jeden mecz mniej rozegrany). BTS Rekord Bielsko-Białą II i gospodarze zgromadzili do tej pory po 52 punkty, korzystniejszą różnicę bramkową mają zawodnicy z Bielska. Na łamach www.sportowebeskidy.pl tak zapowiadany jest ten mecz: „Mistrza Polski już znamy, lecz tego kto awansuje do "okręgówki" jeszcze nie. Przyglądnijmy się bielskiej A-klasie, gdzie w nadchodzący weekend mierzyć się będzie zespół z Bestwinki oraz "dwójka" Rekordu. Liderem tych rozgrywek są Ci drudzy, choć mają jeden mecz rozegrany więcej od podopiecznych Tomasza Zużałka i na ten moment obie ekipy mają po tyle samo punktów. Nie ma więc wątpliwości, co do tego, że będzie to najważniejszy mecz w tym sezonie w bielskiej klasie A. – Teraz czeka nas prawdziwa weryfikacja. Ten mecz pokaże, czy zasługujemy na „okręgówkę”, czy nie. Słyszałem, że w Bestwince jest fajne boisko, po meczu ma być ponoć zorganizowany festyn, więc i ludzi przyjdzie sporo. My mamy po prostu wyjść na boisko i walczyć, jak 11-stu Spartan – zapowiada spotkanie kapitan rezerw Rekordu, Kamil Jaroś. Szymon Niemczyk, szkoleniowiec bielszczan nie będzie mógł także liczyć na piłkarzy z pierwszej drużyny, która w tym samym dniu mierzyć się będzie z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Czy z tego powodu należy więc ujmować szans "rekordzistom"? Bez wątpienia nie, jednak gospodarze z pewnością postawią twarde warunki gry. A przypomnijmy tylko, iż w poprzednim sezonie w tym czasie Czarni Jaworze już byli pewni awansu.”
LKS Przełom Kaniów po zmianie trenera zwyciężał w trzech ostatnich meczach i urywał punkty drużynom z czołówki. Tym razem w niedzielę, 27 maja, o godz. 16:00 na własnym boisku będzie chciał pozbawić punktów LKS Zapora Wapienica. Z zapowiedziami meczów bielskiej A klasy przez Wiesława Kucharskiego można zapoznać się TUTAJ
W lidze okręgowej LKS Bestwina w ostatnich meczach zawodził swoich kibiców, ale zła seria zawsze kiedyś musi mieć swój koniec. Czy stanie się to w 27 kolejce?
W sobotę, 26 maja, o godz. 17:00 LKS Bestwina zmierzy się na własnym boisku z TS Koszarawa Żywiec. Drużyna z Żywca zajmuje 5 miejsce i zgromadziła do tej pory 44 punkty, tj. o 5 mniej niż gospodarze (3 miejsce w tabeli).
18. 05. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 48

Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” im. Adolfa Gascha zaprasza dzieci i młodzież z gminy Bestwina w wieku do lat 16 do udziału w Zawodach Wędkarskich z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w sobotę, 2 czerwca, na akwenie „Oczko” w Kaniowie o godz. 8:00.

Na wszystkich uczestników czeka słodki poczęstunek, a dla najlepszych wędkarzy nagrody rzeczowe.
Opiekunowie mile widziani.
Informacje pod numerem 501 309 859
Zapraszamy dzieci niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, brzegi akwenu są bezpieczne i łatwo dostępne!

18. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 50
LKS Kaniów rozegrał trzeci mecz pod wodzą trenera Wiesława Kucharskiego i zaliczył trzecie zwycięstwo, co dało mu awans na 4 miejsce w tabeli.
Przełom swoje 3 punkty zdobył w starciu z KS Międzyrzecze, a bramki na wagę zwycięstwa zdobył Robert Jurczyga w 26 i 41 minucie, tą drugą bramkę z rzutu karnego.
KS Międzyrzecze – LKS Kaniów 1:2
KS Bestwinka w sobotę stanął naprzeciw walczącego o awans Pioniera Pisarzowice, mecz odbywał się na boisku rywala. Jako pierwsi ze zdobycia bramki cieszyli się bestwinczanie. W 34 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki skierował Rafał Nycz. Niestety, w 45 minucie gola „do szatni”, co zawsze działa deprymująco, zdobyli gospodarze i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i mecz na szczycie zakończył się podziałem punktów. KS Bestwinka zajmuje drugie miejsce z tą samą ilością punktów co lider, Rekord II.
LKS Pionier Pisarzowice – KS Bestwinka 1:1
W lidze okręgowej odbyły się derby. Pasjonat Dankowice podejmował u siebie LKS Bestwina. W tej prestiżowej potyczce lepsi okazali się o jedno trafienie gracze trenera Artura Bierońskiego. Dla Bestwiny to druga porażka z rzędu, dla Dankowic druga wygrana w ciągu 3 dni. Bramki dla LKS Bestwina zdobyli Szymon Skęczek i Mateusz Włoszek. Zespół zajmuje 3 miejsce w tabeli.
18. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 72

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:
Bestwina: ulica Ogrodnicza i przyległe w tym rejonie, Krakowska od nr 120 do 170, Janowicka do nr 22 i 29, Kościelna do nr 8 i 25, Konopnickiej 1,3
Rozpoczęcie: 2018-05-24 09:00
Zakończenie: 2018-05-24 11:00
Za utrudnienia przepraszamy.