Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 06. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 17
Drodzy Czytelnicy!
Nawałnica spowodowała spore szkody na mojej ulicy. Do dzisiejszego wieczoru pozbawiony byłem zasilania w energię elektryczną, na dodatek zerwany został również światłowód, dzięki któremu posiadałem łączność ze światem :-) i mogłem zamieszczać informacje. Tym samym brak u mnie relacji o szkodach, jakie ona wyrządziła w naszej gminie.
Korzystanie z telefonu komórkowego i transmisji danych również było niemożliwe. Wraz z przywróceniem zasilania sytuacja trochę się poprawiła, stąd mogę zamieścić tę wiadomość.
Mam nadzieję, że powoli wszystko wróci do normalności.
Aha, meczu nie oglądałem, więc porażka to nie moja wina :-)
24. 06. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 139
Zarząd LKS Przełom Kaniów organizuje w dniu 13 lipca (sobota) XI Wakacyjny Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn o Puchar Posła na Sejm RP Przemysława Drabka. Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem niezrzeszonych zespołów z całego powiatu, jak również drużyn z ościennych województw. Serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona!
W zawodach mogą wziąć udział wszystkie osoby (jeśli osoba nie ukończyła 18 roku życia, wówczas potrzebna jest pisemna zgoda rodzica), również zawodnicy zrzeszeni w danym klubie.
Zapisane drużyny na dzień 21.06. :
Inny Zespół
Nemak Poland
Young Power
Piwkorze
Wyborowi
FC Krakowska
Oldboje Przełom Kaniów
FC Drzewce
FC Spadające Gwiazdy
Regulamin:
Czytaj więcej
24. 06. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 77
V Sianokosy
24. 06. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 625
Bartek 1Bartek 2Bartek 0Bartek 3W Kaniowie nie było tradycji bokserskich, tutaj raczej królowało kajakarstwo a ostatnio kajak polo, w tych dyscyplinach kaniowianie z powodzeniem występowali w Mistrzostwach Świata, Europy, czy też Polski. Pamiętajmy, jednakże, że w Bestwince urodził się jeden z najsłynniejszych pięściarzy w historii polskiego boksu, Zbigniew Pietrzykowski, którego imię nadano niedawno Szkole Podstawowej w Bestwince.
Najpopularniejszym sportem niezmiennie jest piłka nożna. I to w tej dyscyplinie swoje pierwsze kroki stawiał Bartłomiej Stryczek, by w latach 2011 – 2013 stać na straży w seniorskiej drużynie LKS Kaniów.
Miał wówczas 16 lat, więc był świetnie zapowiadającym się bramkarzem.
W 2012 roku jednakże postanowił spróbować swoich sił w boksie i rozpoczął w wieku 17 lat treningi w Czechowicach-Dziedzicach.
Poproszony o kilka słów o sobie, tak mówi: „Z pewnością mistrzem świata nie jestem, to raczej przygoda z boksem niż kariera. Pierwsze treningi boksu zacząłem późno, bo w 2012 roku w wieku 17 lat w Czechowicach-Dziedzicach, na zajęciach odbywających się na terenie szkoły podstawowej obok targowiska, które zresztą trwają do dziś. Po drodze trenowałem w kilku klubach, ale już od długiego czasu moim trenerem jest Robert Foltarz, człowiek o ogromnej wiedzy i doświadczeniu.
Czytaj więcej
24. 06. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 119
LKS MistrzLKS Mistrz 1We wtorek na stadionie LKS Pasjonat Dankowice odbył się Wojewódzki Finał najstarszego organizowanego po dziś dzień młodzieżowego ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej pod nazwą "Duża piłkarska kadra czeka". Jego organizatorem byli: Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Samorząd Województwa Śląskiego i LKS Pasjonat Dankowice.
Z gminy Bestwina wystąpił w nim LKS Bestwina. Klub reprezentowali zawodnicy urodzeni w latach 2009 i 2010.
Podopieczni trenerów Wilczka i Rogali zdominowali turniej, wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc w nich ani jednej bramki!
Faza grupowa:
1. LKS Bestwina - Tajfun Harbutowice 5:0 (bramki: Michalak x3, Nicpoń, Dziugan)
2. LKS Bestwina - Orzeł Moszczenica 3:0 (Pietraszko, Michalak x2)
3. LKS Bestwina - Olza Pogwizdów 4:0 (Dziugan, Michalak x2, Pisowicz)
Finał: LKS Bestwina - Orzeł Kozy 2:0 (Droździk, Bomba)
Skład: Kajetan Kopeć (bramkarz i kapitan) - Patryk Kramarczyk, Gordey Golubev, Tomasz Pietraszko, Hubert Nicpoń, Miłosz Maga, Wiktor Droździk, Antoni Szpyra, Dawid Bomba, Marcin Michalak, Dawid Dziugan, Daniel Pisowicz, Kornel Bieniek, Tymoteusz Dąbrowski.
Trenerzy: Wojciech Wilczek i Wojciech Rogala
W dniach 12-14 lipca odbędą się finały ogólnopolskie, a LKS Bestwina reprezentował będzie województwo śląskie w finale centralnym w Słubicach.
W grupie drugiej rywalizowały: LKS Orzeł Kozy, LKS Pasjonat Dankowice, UKS Orlik Blachownia, KS Grom Miedźno.
Do góry