Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 05. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6559

Nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu, ale wszystko wskazuje na to, że siatkarze UKS Set Kaniów zagrają w turnieju finałowym o wejście do III ligi.
Za tydzień zakończy się runda zasadnicza rozgrywek IV ligi, a UKS Set Kaniów zagra w Buczkowicach z tamtejszą Zagrodą. Sport jest nieobliczalny i wszystko może się zdarzyć, ale zawodnicy Seta nie biorą pod uwagę porażki z ostatnią drużyną w tabeli, która do tej pory nie zaznała smaku zwycięstwa. Do turnieju finałowego wchodzą dwie pierwsze drużyny w tabeli i UKS Set Kaniów po dzisiejszym zwycięstwie nad MCKiS Jaworzno II jest w tej dwójce. Zdjęcia TUTAJ
Dzisiejszy mecz …. O pierwszym secie zawodnicy UKS Set zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Wystarczy tylko napisać, że nie wyszli z „dychy”, a sam set trwał tylko 17 minut.
Słyszałem słowa trenera MCKiS Jaworzno do jego podopiecznych po zakończonym meczu. Powiedział: ”Po takiej porażce możemy wychodzić z hali z podniesioną głową, a pierwszy set to była w waszym wykonaniu III liga. Ale pamiętacie, co powiedziałem po jego zakończeniu? Że boję się takich setów?” Te słowa doskonale oddają przebieg meczu.
Dobrze, że zawodnicy UKS Set również wzięli sobie do serca tę nauczkę i w kolejnych setach kontrolowali grę, ale walka toczyła się o każdy punkt, Jaworzno nie pozwalało Setowi na ucieczkę do przodu, doprowadzało do remisu, by w końcówce minimalnie jednak ulegać UKS Set.
UKS Set Kaniów - MCKiS Jaworzno II 3:1 (9:25, 25:21, 25:22, 25:21) Tabela w rozwinięciu:

Czytaj więcej
16. 05. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6170

4 maja strażacy obchodzą zawsze swoje święto. Obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej, w czasie których udostępniane są remizy strażackie, młodzież szkolna, mieszkańcy mogą zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponują poszczególne jednostki straży pożarnej, dzieci mogą się przez chwilę poczuć prawdziwymi strażakami.
Jest to też okazja, aby odznaczyć najbardziej zasłużonych i ofiarnych członków straży. W naszej gminie centralna akademia odbyła się w tym roku w Bestwince.
W czasie trwania Dni Ochrony Przeciwpożarowej strażacy kwestują również na ulicach na rzecz swoich jednostek. Niektóre nasze OSP prowadziły już zbiórki, natomiast OSP Bestwina będzie prowadzić taką zbiórkę przy kościele w Bestwinie w najbliższą niedzielę, 15 maja.
Na swojej stronie internetowej piszą: ”Zgromadzone datki zostaną przeznaczone na zakup umundurowania strażackiego. Za wszelkie okazane nam w tym dniu wsparcie serdecznie dziękujemy!”
Warto im pomagać, pomyślmy o tym przed wyjściem do kościoła.

16. 05. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6296

Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć walczących na parkiecie siatkarzy UKS Set Kaniów będzie miał ostatnią okazję w najbliższą sobotę, ponieważ odbędzie się tam przedostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek o mistrzostwo śląskiej IV ligi grupy II.
Sobota, 14 maja, 2016 r., godz. 18.00 – hala sportowa: UKS Set Kaniów - MCKiS Jaworzno II.
Liga okręgowa piłki nożnej, 26. kolejka:
Niedziela, 15 maja, godz. 17.00 WSS Wisła - LKS Bestwina
Klasa A, 21. Kolejka:
Sobota, 14 maja, godz. 17.00 LKS Zapora Wapienica - LKS Przełom Kaniów
Niedziela, 15 maja, godz. 17.00 KS Bestwinka - LKS Groń Bujaków

16. 05. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6238

O zespole FreeTrip pisałem już na łamach www.gminabestwina.info w 2012 roku – czytaj „Zdolne muzyczne trio”. Minęły więc 4 lata, a przez ten czas zespół ciągle się rozwijał, doskonalił swój muzyczny kunszt. Zmienił się trochę skład zespołu, dzisiaj jego członkami są: Adrian Borowy - electric guitar/ocal, Grzegorz Szafran – Drums, Kamil Guźniczak - bass gitar. Gatunki, jakie preferują to: Grunge, Punk-Rock, Indie Rock.
30 Kwietnia w czechowickim Pubie Galicja odbyła się oficjalna premiera Teledysku do singla "High" promującego drugi album zespołu, który ukaże się w 2017 roku. O wydarzeniu tym można przeczytać na czecho.pl – TUTAJ
Zespół ma swój fanpage - https://www.facebook.com/FreeTrip02, a jego utwory można znaleźć na YouTube, np. TUTAJ

16. 05. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6301

plakat 1plakat 2Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Romualda Romańczyka w ramach lokalnych obchodów Nocy Muzeów - 14 maja (sobota) o godz. 17:00.
Romuald Romańczyk - urodzony w 1948 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Swoją pasję malarską odkrył ponad 30 lat temu i do tej pory udoskonala swój warsztat. Drogę rozpoczął od malarstwa olejnego, by obecnie tworzyć ulotne akwarele. Jak sam mówi, wodne farby idealnie wiążą się z charakterem i posiadaną niespokojną naturą. Jako rasowy wolny strzelec - niezrzeszony w grupach artystycznych, kształtuje swoją twórczość nieskażoną wpływami otoczenia.
Droga, którą obrał, została doceniona honorowym wyróżnieniem w XXII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Jako rozpoznawalny w swoim stylu artysta prezentował prace malarskie w Warszawie, Szczecinie, Brzeszczach, Czechowicach-Dziedzicach oraz przez wiele lat w sąsiednich Goczałkowicach w Zdrojowej Galerii. Najczęściej podejmowanymi tematami prac są portrety, konie, przyroda oraz architektura. Podczas bestwińskiej Nocy Muzeów otworzy wystawę prezentującą pełne oblicze niespokojnego ducha.

16. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6986

Rada Rodziców przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kaniowie organizuje w dniu 14 maja br. w godzinach od. 8.00 do 13.00 ZBIÓRKĘ ZŁOMU.

Złom odbierany będzie na parkingu pomiędzy szkołą i kościołem.

Pozyskane ze sprzedaży złomu środki finansowe Rada Rodziców przeznaczy na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla dzieci.

16. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7294

Na jednym ze stawów w Bestwinie przy ulicy Krakowskiej strażacy z gminnych jednostek OSP prowadzą poszukiwania zaginionej przed tygodniem kobiety.
Poszukiwania zostały wszczęte po tym, kiedy dzisiaj, na grobli zostały zauważone rzeczy osobiste zaginionej. Policja nie ujawnia tożsamości poszukiwanej.

Zdjęcia: Facebook

16. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6492

W dniach 7 - 8.05. 2016 r. w Leśnej odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Kajak Polo o "Puchar Kwisy", rozegrano I edycję Pucharu Polski w 2016 roku. Przy „Pucharze Kwisy” został rozegrany także turniej dla dzieci „Panda Cup”. W zawodach tych nie zabrakło zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów.
Znakomicie rozpoczęli walkę o Puchar Polski seniorzy zajmując I miejsce. Wystąpili w składzie: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Ryba, Bartłomiej Dawidek, Borys Zubczewski, Piotr Bajerski.
Młodzicy w składzie: Dominika Sojka, Wojciech Pilarz, Jan Adamaszek, Marcel Wala, Michał Twardzik również zajęli I miejsce.
Poza podium, bo na IV miejscu zakończyli Turniej juniorzy: Kamil Król, Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Mateusz Jonkisz, Konrad Mika.
W turnieju dzieci, „Panda Cup”, nasi najmłodsi zawodnicy wywalczyli srebrne medale,  a występowali w składzie: Hanna Sojka, Katarzyna Jonkisz, Aneta Kóska, Anna Beniowska, Rafał Beniowski.
Brawa dla wszystkich drużyn!!!

16. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6666

Biblioteka Śląska ogłosiła wyniki prac bibliotek w województwie śląskim w roku 2015.
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zajęła pierwsze miejsce w powiecie bielskim!
9 maja 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród bibliotekom uczestniczącym w XVI edycji konkursu Starosty Bielskiego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Biblioteka jako centrum edukacyjne, kulturalne i informacyjne". Do konkursu przystąpiło 9 placówek z Bestwiny, Buczkowic, Czechowic-Dziedzic, Jasienicy, Jaworza, Kóz, Porąbki, Wilamowic, Wilkowic. Szczegółowej ocenie podlegały: stan czytelnictwa; cykliczne programy promujące czytelnictwo, biblioteki oraz zawód bibliotekarza; komputeryzacja; współpraca z lokalnymi organizacjami, stowarzyszeniami; modernizacja lokali bibliotecznych.
Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zdobyła II miejsce, za które otrzymała dyplom oraz nagrodę (na zdjęciach).
Źródło: www.facebook.com/GBPBestwina, beskidzka24.pl

16. 05. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6948

W niedzielę, 8 maja, swoje mecze rozgrywały nasze drużyny występujące w bielskiej klasie A.
KS Bestwinka w meczu wyjazdowym w Godziszce uległ tamtejszemu Beskidowi 2:6.
LKS Kaniów podejmował na własnym boisku lidera rozgrywek, GLKS Wilkowice.
Kibice zobaczyli aż 10 bramek, z czego 6 zdobyli przyjezdni umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli. Bohaterem przyjezdnych był Jakub Pilch, król strzelców bielskiej A klasy.
W Kaniowie zawodników i sędziów wyprowadzali najmłodsi zawodnicy LKS Przełom, a w przerwie zostali zaprezentowani publiczności w nowych strojach. Zdjęcia z meczu oraz prezentacji Żaków TUTAJ.
LZS Beskid w Godziszce – KS Bestwinka 6:2
LKS Przełom Kaniów – GLKS Wilkowice 4:6

Podkategorie

Do góry