Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 07. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8728

Pięć zastępów straży pożarnej prowadziło działania związane z wyciągnięciem samochodu osobowego marki ford mondeo ze zbiornika wodnego w Bestwinie przy ulicy Hallera. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków, ustalono iż kierujący pojazdem osobowym mieszkaniec Raciborza stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do stawu hodowlanego. Działania jednostek polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu tafli wody przed przemieszczaniem się filmu ropopochodnej substancji na całą powierzchnię stawu, w tym celu ratownicy rozstawili dwie zapory sorpcyjne. Następnie zabezpieczono ujście wody ze stawu za pomocą beli ze słomy na wypadek wycieku paliwa z auta przed przedostaniem się do sąsiednich stawów. Dalsze działania polegały na wyciągnięciu pojazdu z wody. Miejsce zdarzenia przekazano policji. Działania zakończono przed godziną 20.

Czytaj więcej
16. 07. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7400

Mieli swoje huczne powitania piłkarze po powrocie z Mistrzostw Europy, nie mogło więc być inaczej w przypadku podwójnej mistrzyni świata, Magdaleny Solich. Rodzina, sąsiedzi, przyjaciele, znajomi, sympatycy freedvingu dobrze się przygotowali na jej powrót o czym świadczą zamieszczone obok zdjęcia (facebook Bestwina i okolice LoVe), a na swoim facebookowym profilu Pani Magdalena tak podsumowuje swoje występy  w Turku w Finlandii:
„Jeżeli poświęcę się swoim celom i będę pracować tak ciężko, jak tylko potrafię, mogę dokonać wszystkiego!” – ta sentencja Michaela Phelpsa, towarzyszyła mi za każdym razem kiedy otwierałam dziennik treningowy.
Wróciłam z Indywidualnych Basenowych Mistrzostw Świata we Freedivingu, które odbyły się w pięknym fińskim Turku. Niezwykle trudnym i stresującym etapem tych zawodów były eliminacje. Złożyłam wysokie deklaracje, co powodowało, że startowałam później, dzięki temu wiedziałam, jaki dystans wystarczy aby zakwalifikować się do finału A i walczyć o medale. Po kwalifikacjach miałam dwa dni przerwy, mogłam odpocząć i zregenerować się przed najważniejszymi startami.

Czytaj więcej
16. 07. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7775

W odbywających się w Turku w Finlandii Indywidualnych Basenowych Mistrzostwach Świata we Freedivingu (AIDA World Championships) Magdalena Solich została Mistrzynią Świata w DNF uzyskując rezultat 185 metrów. To było w sobotę, 2 lipca, natomiast w niedzielę, 3 lipca, Magdalena Solich w  pływaniu dynamicznym z płetwami (DYN) ponownie błysnęła niesamowitą formą i także wywalczyła złoty medal przepływając pod wodą  232 m.

BRAWO!!!

16. 07. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8877

Jeden z internautów na facebooku skomentował w żartobliwy sposób zmiany, jakie zaszły w odbiorze odpadów komunalnych - rysunek obok, zadając przy okazji pytanie: "Może ktoś z mieszkańców naszej gminy wie, dlaczego nie będą odbierane na dotychczasowych zasadach liście i trawa z pojemników sprzed posesji?

Na temat zmian można poczytać na stronie Urzędu Gminy. Oto kilka informacji:
Zmiany i nowości w stosunku do poprzedniej półtorarocznej obsługi (dotyczy nieruchomości zamieszkałych):
- rozdano czerwone worki na gromadzenie odpadów "chemikalia" (opakowania po: farbach, lakierach, smarach, środkach dezynfekujących i innych o działaniach: łatwopalnym, żrącym, drażniącym, trującym),
- przywrócono odbiór odpadów wielkogabarytowych,
- zmieniono w części dni przyjmowania odpadów na PSZOK oraz Zarządzeniem Wójta wprowadzono Regulamin korzystania z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Bestwina,
- odpady zielone odpowiednio przygotowane należy dostarczyć na PSZOK.
Odpady zielone wymagają szczególnej uwagi i wyjaśnienia

Czytaj więcej
16. 07. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7581

Nie sprzyjała pogoda wędkarzom Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp królewski”, którzy zdecydowali się wziąć udział Nocnych Zawodach Wędkarskich na akwenie „Miasteczko”.
Mimo niesprzyjających prognoz, w sobotę, 2 lipca, o godz. 20 zgłosiło swój udział do rywalizacji 49 wędkarzy. Jeszcze wtedy było gorąco i wielu wędkarzy liczyło na to, że burze i porywiste wiatry ominą akwen „Miasteczko”. Jedni więc od razu rozpoczęli od nęcenia i zarzucania swoich zestawów, inni z kolei od rozłożenia parasoli, czy też namiotów bez podłóg, aby nie dać się zaskoczyć burzy. Ci drudzy byli z siebie bardziej zadowoleni i dłużej wytrwali na swoich stanowiskach, część zawodników zrezygnowała z zawodów i uciekła przed burzą, a ta tej nocy jakoś specjalnie upodobała sobie Kaniów i kilka razy odwiedziła wędkarzy.
Spośród 49 uczestników tylko, czy aż 21 udało się wyciągnąć z wody chociaż jedną sztukę. Najlepiej nęcił i łowił Janusz Hałas, który na wagę położył 11,35 kg złowionych ryb.
Drugie miejsce zajął Ryszard Kwak  - 9,73 kg, a trzecie Ryszard Kotas – 5,99 kg. Pełna lista w rozwinięciu.
Zarząd Stowarzyszenia zadbał, jak zawsze w czasie nocnych zawodów, o podniebienia i żołądki swoich członków serwując im smaczne kiełbaski z rożna i uzupełniał płyny według osobistych potrzeb wędkujących (cola, fanta, mineralna, itp. :-)).
A kolejne zawody już 30 lipca, tym razem na akwenach 2 i 6 odbędą się Drużynowe Zawody Wędkarskie.

Czytaj więcej
16. 07. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8212

Na sesji Rady Gminy Bestwina w dniu 30 czerwca br. radny Marcin Pasierbek złożył rezygnację z pełnienia mandatu. Swoją rezygnację motywował względami osobistymi związanymi z podjęciem nowej pracy.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym oraz Ordynacją wyborczą do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw konieczne będzie przeprowadzenie wyborów uzupełniających w okręgu, z którego wybrany został Pan Marcin. Wcześniej jednak musi zostać podjęta uchwała przez Radę Gminy o wygaśnięciu mandatu radnego. Wojewoda zarządzi wybory uzupełniające w okręgu wyborczym, w którym wybrano Pana Marcina w ciągu trzech miesięcy od momentu podjęcia przez Radę gminy uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego.

W wyborach uzupełniających swoją kandydaturę może złożyć każdy mieszkaniec gminy posiadający bierne prawo wyborcze, a nie tylko mieszkaniec tego okręgu.

16. 06. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8662

Ojciec śmiertelnie potrącił swoją córkę.
Niewyobrażalna tragedia spadła na rodzinę. Ojciec wjeżdżając samochodem na swoją posesję śmiertelnie potracił 2-letnią córeczkę.
Policjanci z bielskiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę po godz. 17 przy ul. Cyprysowej. – „33-letni mężczyzna wykonywał prace ziemne przed swoją posesją, w pewnym momencie chciał przestawić swój samochód - Volkswagena Sharana i wjechać nim tyłem do posesji. Wjeżdżając potrącił swoją 2-letnią córeczkę, która była na podwórku” – mówi nadkomisarz Elwira Jurasz, rzecznik KMP w Bielsku-Białej.
Na miejsce wypadku chwilę później przyjechało pogotowie. Mimo godzinnej reanimacji dziewczynki nie udało się uratować. Ojciec był trzeźwy.

16. 06. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7660

OSP Bestwina zaprasza na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy!
9 lipca godz. 10:00
Koszt: 30 zł/os.
Zapisy do 4 lipca pod nr tel. 795 900 116

16. 06. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8337

Minęła połowa roku 2016 - był to intensywny czas, jeśli chodzi o zadania inwestycyjne, niektóre już zrealizowaliśmy, inne czekają na wykonanie. Mamy świadomość, że wiele informacji już pojawiło się w gminnych mediach, lecz w celu podsumowania zebraliśmy je dla Państwa w jednym artykule.
Korzystając z okazji, życzę w imieniu swoim i pracowników Urzędu Gminy miłego wakacyjnego wypoczynku!

1. Realizowana jest wymiana i rozbudowa sieci wodociągowej w Kaniowie - etap I - rejon ul. Torowej i Ludowej - wartość zadania wynosi 335 529,76 zł.
2. Realizowana jest wymiana i rozbudowa sieci wodociągowej w Kaniowie - etap II - rejon ul. Jawiszowickiej - wartość zadania wynosi 248 214,00 zł.
3. Wykonano modernizację chodnika przy ul. Św. Floriana w Bestwince o wartości 106 593,94 zł. W ramach inwestycji została także przez Zarząd Dróg Powiatowych wykonana nakładka asfaltowa (na zdjęciu obok).

Czytaj więcej
16. 06. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7542

W Turku w Finlandii rozpoczęły się Indywidualne Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu (AIDA World Championships). Startuje w nich mieszkanka Bestwiny, Magdalena Solich.
Dzisiaj zaliczyła swój pierwszy eliminacyjny start w dynamice bez płetw i wśród kobiet zajęła drugie miejsce wynikiem 157 metrów. Lepsza od niej była tylko Alice Hickson (Wielka Brytania) – 159 metrów.
Magdalena Solich awansowała do finału A.

Dzisiaj, 29 czerwca, Pani Magdalena startowała w eliminacjach - dynamika w płetwie i zajęła drugie miejsce kwalifikując się ponownie do finału A. Jej wynik to 200 metrów. Lepsza od niej była również reprezentantka Polski - Julia Kozerska - 210 m. Szansa walki o medale już w niedzielę.

 

Podkategorie