Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

19. 12. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 362
LogoGKHDKPCKPlanowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Bestwina akcje krwiodawstwa w 2020 roku:
- Janowice - 26 stycznia w godzinach od 9 do 13,
- Kaniów - 29 marca od 9 do 13,
- Bestwinka – 23 maja (sobota) w godzinach od 11 do 15,
- Kaniów – 5 lipca w godzinach od 9 do 13,
- Bestwina – 11 października od 9 do 13.

 

Planowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Bestwina akcje krwiodawstwa w 2020 roku:

- Janowice - 26 stycznia w godzinach od 9 do 13,
- Kaniów - 29 marca od 9 do 13,
- Bestwinka – 23 maja (sobota) w godzinach od 11 do 15,
- Kaniów – 5 lipca w godzinach od 9 do 13,
- Bestwina – 11 października od 9 do 13.

 

19. 08. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1709
IMG 20190826 WA0001IMG 20190826 WA0003W sobotę, 24 sierpnia, Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” gościło w nowej Rybaczówce oraz nad akwenem „Oczko” podopiecznych Fundacji Nie Widząc Przeszkód z Krakowa. W tym dniu zorganizowano dla nich Integracyjne Zawody Wędkarskie dla Osób Niepełnosprawnych.
Podopieczni Fundacji na co dzień zajmują się Blind Football’em, czyli piłką nożną dla osób niewidomych i reprezentują barwy drużyny Wisła Kraków Blind Football.
- Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć Was na akwenach naszego Stowarzyszenia. Cieszymy się, że razem możemy pokazywać, że mimo jakichś własnych problemów możemy cieszyć się życiem, udowadniać, że możemy żyć aktywnie i przy tym wszystkim dobrze się wzajemnie bawić – powiedział prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego Roman Sas.
- W naszej fundacji koncentrujemy się na tym, aby osoby z niepełnosprawnością integrować z otaczającym ich społeczeństwem. Inicjatywy, które podejmujemy pokazują, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Naszym naturalnym środowiskiem jest boisko do Blind Football’u, ale mamy nadzieję, że nasi podopieczni sprawdzą się również jako wędkarze – powiedział przedstawiciel Zarządu Fundacji Nie Widząc Przeszkód Mateusz Krzyszkowski.
Dzięki współpracy Fundacji oraz członków Stowarzyszenia „Kaniowski Karp Królewski” każdy z zawodników mógł liczyć na pomoc asystenta, który wtajemniczał uczestnika zawodów w tajniki wędkarstwa. Oczywiście wynik końcowy był ważny, ale nie najważniejszy.
IMG 20190826 WA0008IMG 20190826 WA0010- Przede wszystkim pogoda dopisała w 100%, a to bardzo ważne przy tego typu wydarzeniach. Żadna z osób biorących udział w zawodach nie zakończyła zmagań z zerowym kontem, co tylko pokazuje, że zawody stały na wysokim poziomie. Ogromnie się cieszymy, że nasze wydarzenie zachęciło tak szerokie grono wolontariuszy, którzy na każdym kroku pomagali nam, aby impreza odbyła się możliwie najsprawniej. Głębokie ukłony kierujemy w stronę Zarządu Stowarzyszenia „Kaniowski Karp Królewski", że tak gościnie przyjęli nas w tym roku, mamy nadzieję, że ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz – powiedział prezes Fundacji Nie Widząc Przeszkód Marcin Ryszka.
Wyniki:
Czytaj więcej
19. 02. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4048

W finale Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Gramy dla Oskara” spotkały się drużyny Black Game Team i Daszyńskiego. Lepszy w tym starciu okazał się Black Game Team i to on odebrał najcenniejszy puchar, natomiast w meczu o trzecie miejsce Wyborowy Squad pokonał Orły Harnasia.
Nie wyniki meczów były najważniejsze, a cel jaki przyświecał zorganizowaniu tego Turnieju. Już wielokrotnie różne środowiska, a często zupełnie obce osoby z ogromnym sercem i zaangażowaniem angażowały się w zorganizowanie pomocy potrzebującym.
Absolwent BBTS Podbeskidzie, a od 2017 sędzia piłkarski w beskidzkim regionie – 21-letni Oskar Harężlak od 8 lat choruje na pierwotne niedobory odporności, dlatego regularnie, co kilka tygodni, musi być poddawany przetaczaniu immunoglobulin i jest pod stałą opieką immunologa klinicznego w Krakowie. Kiedy latem 2018 roku Oskar poczuł się znacznie gorzej wydawało się, że to efekt wieloletniej choroby, a nie zapowiedź czegoś dużo poważniejszego. Doraźne działania nie przynosiły efektu. Początkiem października musiał położyć się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Tu przeszedł szereg badań, w tym biopsję płuc, której wyniki w połowie grudnia pozwoliły w końcu postawić dramatyczną diagnozę: chłoniak agresywny. Obecnie Oskar otrzymuje immunochemioterapię, zaplanowaną na 8 cykli.
Na taki „wyrok” nie mogli pozostać obojętni przyjaciele, koledzy, dalsi i bliżsi znajomi, jak również ci, którzy wrażliwi są na ludzką tragedię.Zdjęcia moje TUTAJ, zdjęcia Artura Grabskiego TUTAJ
Kolegium Sędziów w Bielsku-Białej postanowiło zorganizować turniej charytatywny "Gramy dla Oskara". Jest mi niezmiernie miło, że odbył on się właśnie w Kaniowie, honorowy patronat objął nad nim wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, a jednym z organizatorów był kierownik Referatu Sportu i Promocji Łukasz Wojsław, zresztą członek Kolegium Sędziów i kolega z boiska Oskara Harężlaka. O promocję Turnieju zadbał, zwłaszcza poprzez portale społecznościowe, sędzia Mateusz Szczepańczyk, wspierało go wielu innych kolegów – sędziów, na pewno nie sposób ich tutaj wszystkich wymienić. Świetną „robotę” wykonali również ksiądz Jacek Pędziwiatr oraz lokalne portale internetowe i rozgłośnie radiowe.

Czytaj więcej
19. 01. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3764
W niedzielę, 13 stycznia, po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zebrane podczas Finału zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, a hasło pod jakim odbywać się będą zbiórki, koncerty, licytacje itp. brzmi:” POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.”
35 wolontariuszy zarejestrowanych w Sztabie #2861 powołanym przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi kwestować będzie we wszystkich sołectwach naszej gminy, a ponadto w Dankowicach i Wilamowicach.
Warto przypomnieć, że pod koniec ub. roku do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej dotarło kilka transportów z darami od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawierały one sprzęt medyczny oraz szpitalne wyposażenie o wartości ponad miliona złotych. To kolejny hojny dar WOŚP dla bielskiego szpitala.
Ostatni dar WOŚP składa się z kilkudziesięciu szpitalnych łóżek (dla pacjentów w różnym wieku) wraz z szafkami, kilkudziesięciu rozkładanych foteli dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi oraz całej gamy sprzętu medycznego. Baza sprzętowa szpitala wzbogaciła się m.in. o respirator noworodkowy, który trafił do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci, aparat EKG, dwa inkubatory, stanowisko do resuscytacji, lampę do fototerapii, pompy do żywienia pozajelitowego, pulsoksymetry, kardiomonitory, lokalizatory żył i materace grzewcze żelowe dla noworodków.
Łączna wartość wyposażenia i sprzętu podarowanych obecnie przez WOŚP Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej wynosi 1 058 920 zł. W przeszłości od fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka bielski szpital dziecięcy otrzymał m.in. stacjonarny i przewoźny aparat do wykonywania badań USG, aparat USG umożliwiający wykonywanie echa serca, aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy czy zestaw do trudnej intubacji.
18. 11. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4268
W ostatniej kolejce Bielskiej Ligi Okręgowej obie nasze drużyny rozegrają swoje mecze w sobotę, 17 listopada, o godz. 13:00. Zanim jednakże przejdę do przedstawienia z kim przyjdzie im się zmierzyć w ostatniej kolejce rundy jesiennej powrócę do poprzedniego weekendu.
Eksperci www.sportowebeskidy.pl do „jedenastki kolejki” wybrali dwóch zawodników LKS Bestwina:
Środkowy obrońca: Marcin Gołąb (LKS Bestwina) – Uzasadnienie w tym przypadku konieczne nawet nie jest. Rutynowany obrońca poziom trzyma równy, będąc solidnym punktem bestwińskiego kolektywu.
Środkowy pomocnik: Tomasz Kozioł (LKS Bestwina) – W Puńcowie harował niczym wół, przebiegając dwucyfrową liczbę kilometrów.
Zajmujący aktualnie 4. miejsce w tabeli zespół LKS-u może wspiąć się w najbliższy weekend na podium. Warunkiem jest tak pokonanie liderujący lidze Beskid Skoczów, jak i potknięcie Pasjonata w Cygańskim Lesie. Czy „pudło” na tym etapie rozgrywek ma jakiekolwiek znaczenie? – Zawsze lepiej jest być na wyższym miejscu. Mamy możliwości przesunięcia się w górę stawki i o to powalczymy w ostatnim meczu. Nie chcielibyśmy na pewno spaść na 5. pozycję, bo i to jest realne – podkreśla trener Szymala.
LKS Bestwina - KP Beskid Skoczów - godz.13, sobota
GKS Czarni Jaworze – KS Bestwinka - godz.13, sobota

Podkategorie

Do góry