Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 07. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7659

Informujemy, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą: Kaniów ulica Grobel Borowa od nr 25 do nr 45 oraz od nr 54 do nr 76, Głębokie, Stawowa w czwartek, 4 sierpnia od godz. 8.00 do 15.00,
Janowice, ul. Miodowa 40 K - w piątek, 5 sierpnia, w godzinach od 8.00 do 10.30.

16. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7968

Dziennik Zachodni prowadzi kolejny plebiscyt, tym razem czytelnicy wybierają Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich w Województwie Śląskim. Swój udział w tym plebiscycie zgłosiło KGW Janowice.

KGW w Janowicach założone zostało w 1954 roku przez prezes Kółek Rolniczych Anastazję Piekiełko, a pierwszą przewodniczącą Koła została Emilia Piątek. Obecnie KGW Janowice liczy 68 członkiń. Panie z KGW w Janowicach swoją obecnością uświetniają wydarzenia w Janowicach przy okazji np. świąt państwowych i kościelnych, biorą czynny udział w dożynkach gminnych, pokazach kulinarnych, a także piknikach rodzinnych i rajdach rowerowych. KGW Janowice wspomaga również akcje charytatywne, organizuje kiermasze z wypiekami domowych ciast. Współpracuje z OSP Janowice i szkołą podstawową. W 2015 roku prezes KGW Janowice Krystyna Handzlik (członkini koła od 1974 r.) została nominowana do nagrody starosty bielskiego im. Ks. Józefa Londzina. Z kolei w 2014 roku podczas jubileuszu 60-lecia KGW w Janowicach otrzymało od Sejmiku Województwa Śląskiego Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego.

Aby zagłosować na KGW Janowice nalezy odwiedzić stronę: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/najpopularniejsze-kolo-gospodyn-wiejskich-w-woj-slaskim-edycja-2016

Można też głosować za pomocą sms, w tym celu należy napisać w jego treści KGW.17 i wysłać na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) lub poprzez swoje konto na faceebooku.

16. 07. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8005

Kaniów i funkcjonujący w nim Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych ponownie stał się areną zmagań najlepszych w Polsce zawodników uprawiających kajak polo w kategorii juniorów i juniorów młodszych. W dniach 23 – 24 lipca odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorów i XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych … To, niewątpliwie, znakomita okazja do promocji Kaniowa i gminy Bestwina, szkoda tylko, że oprócz wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego, zawiedli wszyscy inni przedstawiciele lokalnych władz i mimo skierowanych do nich zaproszeń nie pojawili się na Mistrzostwach. To o czymś świadczy … Zdjęcia z pierwszego dnia TUTAJ, a z drugiego TUTAJ.
Była za to inna niespodzianka dla zawodniczek i zawodników, na trybunach pojawili się wraz z księdzem Józefem Baranem z Bestwinki i księdzem Maciejem Pszczółką z Kaniowa uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, goście z Francji. Przez 2 godziny dopingowali zmagających się na wodnych boiskach zawodników, przekazali swoją flagę, którą organizatorzy podnieśli na maszt w czasie uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski i powiewała ona wraz z flagą Polski i Unii Europejskiej do samego zakończenia rywalizacji.

Czytaj więcej
16. 07. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7760

Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” co roku organizuje od 5 do 7 zawodów wędkarskich, ale uczestniczyć w nich mogli wyłącznie członkowie Stowarzyszenia, za wyjątkiem zawodów dla dzieci, gdzie mogło startować każde dziecko w wieku do 16 lat.
W tym roku po raz pierwszy postanowiono zorganizować zawody, w których mogły wystartować reprezentacje kół, stowarzyszeń i związków wędkarskich z naszego regionu. Zdjęcia TUTAJ

Czytaj więcej
16. 07. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7761

Uczniowski Klub Sportowy Set Kaniów zaprasza do Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w dniach 23 – 24 lipca 2016 r. na XVI Mistrzostwa Polski Juniorów i XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.
Sobota, 23.07. – mecze eliminacyjne od. godz. 8.00 do wieczora.
O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Mistrzostw.
Niedziela, 24.07. – od godz. 8.00 mecze ćwierćfinałowe i półfinały,
od godz.  11.30 mecze finałowe, a o godz. 14.30 uroczyste zakończenie i dekoracja najlepszych drużyn.

16. 07. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7798

ZumbaW najbliższą niedzielę, tj. 24 lipca, od godz. 12 w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbędzie się Summer Zumba.

Wstęp wolny.

Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki.

Daj się ponieść muzyce.

16. 07. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7559

Według jednego z najbardziej prestiżowych rankingów w Polsce - "Zamożności Samorządów 2015", przeprowadzonego przez czasopismo Wspólnota – gmina Bestwina znajduje się na 1109. miejscu w kraju wśród gmin wiejskich, a tych w tym rankingu zostało sklasyfikowanych 1563. Na tej pozycji znalazła się Mszana (woj. Śląskie) z dochodem per capita 1 709,91 zł.
W gminie Bestwina dochód jednostki samorządu terytorialnego w przeliczeniu na mieszkańca, czyli per capita, wyniósł w ubiegłym roku 2 470,26 złotych. Najlepsze miejsce w rankingu gmina Bestwina miała w 2005 roku – 837. a najgorsze – 1394. w 2009 roku. Poniżej można zobaczyć, jak zmieniała się pozycja gminy Bestwina w tym rankingu:Zamoznosc B

Czytaj więcej
16. 07. 14
Wpis dodał: Administrator
Odsłony: 7782

Zarząd Województwa Śląskiego ogłasza Konkurs fotograficzny pt. „Wieś Województwa Śląskiego okiem obiektywu”.

Celem konkursu jest promowanie walorów kulturowych i przyrodniczych śląskiej wsi oraz „dobrych praktyk” służących zrównoważonemu rozwojowi obszarów wiejskich.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które amatorsko lub profesjonalnie zajmują się fotografią i są zameldowane na terenie województwa śląskiego. Nadesłane zdjęcia oceniane będą w trzech kategoriach: tradycja, krajobraz i "dobre praktyki" w zakresie rozwoju śląskiej wsi. Zgłoszenia można nadsyłać do 19 sierpnia. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno zdjęcie w jednej kategorii. Pełen regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

16. 07. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7656

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza do udziału w III Grze Wiejskiej "Poznajemy Gminę Bestwina". Do wygrania atrakcyjne nagrody: tablet, aparat cyfrowy, sprzęt komputerowy! Rozwiązania należy dostarczyć do 19 sierpnia. Specjalna nagroda zostanie przyznana uczestnikowi, który w dniu 26 sierpnia przyjdzie na ogłoszenie wyników w stroju, którego motywem przewodnim jest "Wesele na wsi"- nagrodą jest bon na zakupy książek w księgarni. Regulamin i zadania do wykonania udostępnione są na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie: http://gbpbestwina.eu/GraWiejskaBestwina/index.html

16. 07. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7851

W dniu  2. 07.2016 r. w Katowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w kajakarstwie klasycznym. Z UKS SET Kaniów, prosto ze zgrupowania kajak polo, wystartował  jeden z najlepszych zawodników kajak polo w tej kategorii wiekowej, Wojciech Pilarz /2002/. Okazało się że na dystansie  K-1 - 500 m młodzików nie ma sobie równych uzyskując czas 1.50.20, z przewagą powyżej 6 sek. nad drugim zawodnikiem. Startując poza konkursem w K-2 w kategorii wyższej tj. juniora młodszego razem z zawodnikiem UKS Świerklaniec, Kubą Leszczyńskim, również nie mieli sobie równych wygrywając tę konkurencję. Wielkie  gratulacje! Wniosek - treningi w kajak polo też kształtują poziom  i wytrenowanie w kajakarstwie klasycznym, trzeba tylko chcieć.  
Obecnie najlepsi zawodnicy UKS Set wyjechali do Włoch na zgrupowanie przed Międzynarodowym Turniejem, który odbędzie się w dniach 8-10.07.2016.
Życzymy sukcesów.

Podkategorie