Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 06. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6484

DSC 0026DSC 0030DSC 003416.06.2016 r. na piaskowych boiskach Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbyły się Gminne Zawody w Piłce Plażowej dziewcząt i chłopców. W turnieju brały udział zespoły gimnazjalne z Bestwiny i Bestwinki. Nagrody dla wygranych par ufundowali: Jerzy Zużałek - prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Bestwina oraz UKS "THE Best" Bestwinka.
Wyniki:
Dziewczęta:
1 miejsce: Popielarczyk Martyna, Mrowiec Ewelina - Gimnazjum Bestwina
II - Gleindek Daria, Dyrdoń Marta - G.Bestwina
III - Wójtowicz Natalia, Stopka Karina  G.Bestwina

Chłopcy:
I - Sawkiewicz Wojciech, Ślosarczyk Bartłomiej - G.Bestwina
II - Kopaczka Damian, Wójtowicz Kacper - G.Bestwina
III - Olek Jakub, Adamaszek Szymon - G.Bestwinka

16. 06. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6908

W związku z przebudową mostu w ciągu drogi powiatowej 4467S Bestwinka - Bestwina, ul. Kościelna w Bestwinie km4+481,  Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku - Białej informuje, że od dnia 16.06.2016r. nastąpi zamknięcie ruchu drogowego na tym odcinku. Ruch będzie odbywał się wyznaczonym objazdem. 

Za utrudnienia przepraszamy

Mapka objazdu obok:

16. 06. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6755

rewiaCentrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie, zapraszają na Międzygminną Rewię Orkiestr Dętych, która odbędzie się 25 czerwca 2016 r. na terenach rekreacyjnych w Kaniowie.
Program imprezy:
15.00 – Przemarsz orkiestr przez centrum Kaniowa
15.30 – Koncerty :
- Orkiestra Dęta OSP Wola
- Orkiestra Dęta w Osieku
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Łodygowice
- Tarnogórska Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór
- Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie
18.30 – Zabawa taneczna z zespołem PULS
Wiele atrakcji dla dzieci,
bufet obficie zaopatrzony,

16. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6544

W Dzienniku Zachodnim ukazał się kolejny artykuł pióra Łukasza Klimańca dotyczący naszej gminy, tym razem o najmłodszych wędkarzach - http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bielsko-biala/. Oto jego przedruk:

W Kaniowie wiedzą, że dzieciom warto dać wędkę.
Wędkowanie może świetnie pełnić rolę edukacyjną i integracyjną - dowiedli tego w Kaniowie. Stowarzyszenie Wędkarskie Kaniowski Karp Królewski uczy najmłodszych szacunku do natury.
Kaniów słynie z bogatych tradycji hodowli karpia i wszystkiego, co z wędkarstwem związane. Akweny, jakie znajdują się w gminie Bestwina, są nie od dziś chętnie wybierane przez wędkarzy. Z Kaniowa wywodzi się wreszcie słynny karp królewski, który trafia na wigilijne stoły - ta wyhodowana przez Adolfa Gascha ryba w 1880 r. zdobyła złoty medal na wystawie rolniczej w Berlinie i okrzyknięta karpiem polskim w krótkim czasie zrobiła furorę.
W Kaniowie pielęgnują te tradycje. Wiedzie w tym prym Stowarzyszenie Wędkarskie Kaniowski Karp Królewski im. Adolfa Gascha, które zamiłowanie do ryb i wędkowania stara się zaszczepić już u najmłodszych. W organizowanych na początku czerwca zawodach wędkarskich dla dzieci wzięło udział 61 młodych wędkarzy.

Czytaj więcej
16. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8597

Artykuł o pochodzącej z Kaniowa podróżniczce - http://www.kalendarz.bielsko.biala.pl :
Barbara Radwańska. Mistrzyni „gry w klasy”. Podróżniczka. Specjalistka od Ameryki Łacińskiej. Pisze m.in. dla „National Geographic Traveler”. Współpracowała przy programie „Kobieta na krańcu świata”. Twierdzi, że życie to gra na wielu polach, na różnych szlakach. Jak w górach – tę samą górę można zdobywać różnymi drogami. Cała reszta to kwestia determinacji i odwagi. Nawet jeśli przyjdzie za to zapłacić pobytem w kolumbijskim areszcie…
W klasy gra się małym kamyczkiem, który należy popychać czubkiem buta. Elementy gry: chodnik, kamyczek, but i piękny rysunek kredą, najchętniej kolorową. Na górze jest Niebo, na dole jest Ziemia, trudno jest trafić kamyczkiem w Niebo, prawie zawsze źle się jakoś obliczy i kamyk wylatuje poza rysunek. Powoli jednak nabiera się zręczności koniecznej, by przechodzić z jednego kwadratu do drugiego i któregoś dnia może się uda wyjść z Ziemi i przenieść kamyczek do samego Nieba…
                                                                                                                                            Julio Cortazar „Gra w klasy
Zielone pole startu
– Urodziłam się w Kaniowie. Z okna mojego pokoju rozciągał się piękny widok na oddalone o kilkanaście kilometrów Beskidy. To właśnie góry obudziły moją ciekawość świata i wyznaczyły mój szacunek do potęgi przyrody. Miłość do gór zaszczepił we mnie i w moim bracie tata Antoni Radwański. Od małego wędrowaliśmy po górach i zdobywaliśmy kolejne umiejętności. Kiedy miałam 3-4 lata i nie umiałam jeszcze czytać ani pisać, umiałam odróżniać kolory i wiedziałam, czy idę szlakiem niebieskim, czy żółtym. W wieku 10 lat miałam już zaliczone wszystkie beskidzkie szlaki.

Czytaj więcej
16. 06. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6337

16. 06. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6249

12 czerwca 2016 roku drużyna OSP Bestwina w składzie: Gandor Marta, Kubik Mateusz oraz Krywult Rafał brała udział w Manewrach Strzelecko-Maltańskich odbywających się w Suchej Beskidzkiej. Głównym organizatorem manewrów była Jednostka Strzelecka 3031 Sucha Beskidzka im. I Brygady Górskiej KOP oraz Maltańska Służba Medyczna oddział Kęty.

Każda z drużyn musiała się zmierzyć z czterema zadaniami medycznymi, zadaniem sprawnościowym – tor  przeszkód oraz zadaniem strzeleckim. Konkurencje medyczne polegały na udzieleniu pomocy osobie porażonej prądem,  mężczyźnie z amputowaną nogą, osobom po wypadku samochodowym oraz żołnierzowi, który wrócił z misji i cierpi na zespół stresu pourazowego.

Po całym dniu zmagań drużyna OSP Bestwina zdobyła I miejsce! Brawo!!!

16. 06. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6296

Rada Sołecka w Kaniowie zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie w sprawie dalszej działalności filii Ośrodka Zdrowia w Kaniowie, które odbędzie się 17.06.2016 ( piątek ) o godzinie 18.00 w sali Domu Strażaka w Kaniowie.

16. 06. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6119

Ostatni weekend obfitował w wydarzenia sportowo – rekreacyjne, w których uczestniczyli nasi mieszkańcy. Były to, m.in. turniej kajak polo, turniej żaków w piłkę nożną, rajd rowerowy, turniej judo, zawody biegowe (Agnieszka Chwałek - Pólmaraton górski - I miejsce w swojej kategorii wiekowej) …
Kiedy w niedzielę najmłodsi kaniowscy zawodnicy walczyli w kajakach na wodzie w Turnieju „Panda Cup” ich koleżanki i koledzy walczyli na matach w Sosnowcu w Grand Prix Dzieci i Młodzików w Judo.
Prowadzeni przez trenera Artura Tyca zawodnicy zdobyli 5 medali. Michał Pietrzyk zdobył złoty medal w kategorii 25 kg, srebrny wywalczył Piotr Flis w kategorii 36 kg, a brązowe medale przypadły Adamowi Raszka (22 kg), Karolowi Raszka (36 kg) i Wojtkowi Szafarczykowi (32 kg).
Wszystkim gratulujemy!

16. 06. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5999

 

 

Tak dużego turnieju pod względem liczby uczestniczących drużyn oraz ilości rozegranych meczów jeszcze w Kaniowie nie było. W sobotę, 11 czerwca, mecze trwały od godz.8 do 21.30, a w niedzielę od 7.00 do 16. Aby wyłonić zwycięzców konieczne było rozegranie 120 meczów. Wzięły w nich udział 33 drużyny polskie i zagraniczne. Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych gościł zawodniczki i zawodników z Węgier (Nygymaros, Vibra), Litwy (Alytus), Ukrainy (KWS Kijów), Austrii (Union Kanu Klub Wien - KanuPolo) oraz z Choszczna (MOSW, Wodniak), Warszawy (Powiśle), Katowic (Kanu), Kalisza (KTW), Księżpola (Tanew), Leśnej (Kwisa), Skierniewic (WOPR), Klinisk (Olimpijczyk), występowała także reprezentacja Polski U-18. Gospodarz, UKS Set Kaniów, wystawili swoje drużyny w każdej dywizji, a tych były trzy: Dywizja I - kategoria Senior Men (rocznik 1997 i starsi) – zgłosiło się 9 drużyn, Dywizja II - kategoria Women / U18 Men (1998 – 2001) – zgłosiło się 13 drużyn, Dywizja III – młodziki, roczniki 2001 – 2003 Men/Women – zgłosiło się 7 drużyn, a w Turniej „Panda Cup”, w którym występowały dzieci zgłosiły się 4 drużyny. Zdjęcia pierwszego dnia TUTAJ, z drugiego dnia TUTAJ.
UKS Set może uważać występy swoich drużyn za bardzo udane. W każdej kategorii było podium, to najwyższe 3 razy i jedno najniższe, w sumie trzy złote medale i jeden brązowy.

Czytaj więcej

Podkategorie

Do góry