Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7327

W trzech kategoriach konkursowych – literackiej, rysunkowej i fotograficznej – V edycji ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego WRZUĆ NA LUZ, zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, udział wzięło 108 miłośników humoru. Wśród kilkudziesięciu zgłoszonych zestawów literackich przeważały utwory o charakterze poetyckim. Podobnie jak w latach ubiegłych silną reprezentację miały limeryki i fraszki. I właśnie limeryki Pana Władysława Kozieła z Bestwiny, znanego na łamach www.gminabestwina.info, jako Dziadek Władek zyskały uznanie u członków jury i za nie Pan Władysław uzyskał nagrodę za III miejsce w kategorii literackiej.
Jury obradowało w składzie: Juliusz Wątroba, Marek Mosor, Aleksander Dyl, Franciszek Kopczak (dyr. Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej), Lech Kotwicz (kurator konkursu).

Brawo, Dziadku Władku!!!

16. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6778

7 punktów zdobyły dzisiaj łącznie nasze drużyny w piłkarskich rozgrywkach ligi okręgowej i bielskiej A klasy.
W lidze okręgowej LKS Bestwina podejmował u siebie ostatni w tabeli KS Soła Kobiernice i pokonał go 5:2. Bramki: Szymon Skęczek - 2, Paweł Wrona, Mateusz Radwański, Krystian Makowski.
LKS Bestwina – KS Soła Kobiernice 5:2 (3:1)
W klasie A LKS Przełom Kaniów toczył derbowy pojedynek z MRKS II Czechowice-Dziedzice. Do przerwy lepsi byli goście, bo do szatni udawali się prowadząc 2:1.
Po przerwie wiosenne słońce utrudniało życie bramkarzowi MRKS i gospodarze bezdusznie to wykorzystali aplikując gościom 3 bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Bramki dla Kaniowa zdobyli: Krzysztof Jarosz – 2, Michał Szyma i Robert Jurczyga. Zdjęcia z II połowy meczu TUTAJ
LKS Przełom Kaniów - MRKS II Czechowice-Dziedzice 4:2 (1:2)
KS Bestwinka wywiózł jeden punkt z Rybarzowic, remisując z tamtejszą Iskrą 1:1.
KS Iskra Rybarzowice – KS Bestwinka 1:1 (0:0)
Bramkę
zdobył Adrian Pająk.

16. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7992

W sobotę, 21 maja, w Buczkowicach siatkarze UKS Set Kaniów pokonali bez najmniejszych problemów TSK Zagrodę Buczkowice 3:0. Zdjęcia z meczu TUTAJ
Każdy inny wynik byłby nie lada niespodzianką, ale nie oznacza to, że ktokolwiek próbował lekceważyć przeciwnika. Zapewne miłą niespodzianką dla zawodników Zagrody było wręczenie im medali za wytrwałość i walkę w każdym meczu do ostatniej piłki. Medale wręczał swoim zawodnikom trener zespołu, Pan M. Moczek i należy wyjaśnić, że drużynę Zagrody tworzą uczniowie Gimnazjum w Buczkowicach, jest to zapewne najmłodsza drużyna IV ligi.
TSK Zagroda Buczkowice – UKS Set Kaniów 0:3 (9:25, 8:25, 12:25)
UKS Set Kaniów: 1. Michał Gawęda, 3. Jakub Gruszka, 5. Jerzy Kisza - kapitan, 9. Szymon Kuś, 10. Marcin Hanusek,  11. Patryk Gruszka, 14. Adam Kaliński, 15. Mateusz Janus, 16. Szymon Białek - libero.
Trener: Magdalena Dzikowska
TSK Zagroda Buczkowice: P. Kruczek (1), B. Stec (2), P. Dobija (3), Paweł Kwaśny (4), Kamil Walosek (6), Kacper Foryś (8), Tomasz Wieczorek (9) – kapitan, Mikołaj Wandzel (11) - libero, Grzegorz Jaworski (12). Trener: Mieczysław Moczek
Tabela w rozwinięciu:

Czytaj więcej
16. 05. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6868

W lidze okręgowej LKS Bestwina podejmować będzie na własnym boisku ostatni w tabeli KS Soła Kobiernice. W poprzedniej kolejce LKS Bestwina uległ 2:0 WSS Wisła.
Sobota, 21. 05. 2016, godz. 17.00 - LKS Bestwina - KS Soła Kobiernice
Klasa A:
W ostatniej kolejce zarówno KS Bestwinka, jak i LKS Przełom Kaniów pokonały swoich przeciwników wynikiem 2:1. Dla KS Bestwinka w meczu z Groniem Bujaków obie bramki zdobył najlepszy strzelec zespołu, Adrian Pająk (21 bramek), a dla LKS Kaniów Dominik Domka (15 bramka) i Robert Jurczyga (18 bramek).
Sobota, 21. 05. 2016, godz. 17.00 - KS Iskra Rybarzowice - KS Bestwinka
Sobota, 21. 05. 2016, godz. 17.00 -LKS Przełom Kaniów - MRKS Czechowice-Dziedzice II
Siatkówka:
Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie na własnym parkiecie nad MCKiS Jaworzno II 3:1 zawodnicy UKS Set Kaniów w ostatnim meczu rundy zasadniczej zagrają z ostatnią w tabeli Zagrodą Buczkowice.
Sobota, 21. 05. 2016, godz. 16.00 - TSK Zagroda Buczkowice - UKS Set Kaniów

16. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7688

W dniach 17.05. – 18.05. 2016 r. w Zawierciu odbywa się finał XII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Sportach Halowych pod patronatem marszałka województwa śląskiego.
Wczoraj, 17 maja, o tytuł mistrzów województwa śląskiego walczyli siatkarze. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że tytuł wicemistrza Śląska wywalczył Michał Pawłuszkiewicz (na zdjęciu z nr 7), mieszkaniec Kaniowa, występujący w reprezentacji swojej szkoły, tj. Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. To historyczny sukces szkoły w takich rozgrywkach i największy do tej pory sukces Michała. Brawo!!!

16. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6976

kaj polo plakatKaniów, Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych oraz UKS Set znów będą w tym roku gościć najlepszych zawodników kajak polo w Europie.
W dniach 28 – 29 maja w Kaniowie odbędzie się I edycja Pucharu Europy. W ogóle w trakcie roku rozgrywane są trzy edycje. Druga odbędzie się w dniach  25 - 26 czerwca w belgijskim Mechelen, a trzecia 16 – 17 lipca w Thury we Francji.
Będzie to największa, tegoroczna impreza w tej dyscyplinie w Polsce. Decyzję o przyznaniu organizacji UKS-owi Set podjął Europejski Związek Kajakowy (ECA) po bardzo dobrze przeprowadzonych Klubowych Mistrzostwach Europy we wrześniu ubiegłego roku. Do tej pory nikt jeszcze w Polsce nie był gospodarzem i organizatorem Pucharu Europy w Kajak Polo, tak więc Kaniów i gmina Bestwina ponownie trafią do historii kajak polo w Polsce i Europie.
Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek, a zawody współfinansowane są przez Zarząd Powiatu Bielskiego, Urząd Gminy w Bestwinie oraz sponsorów.
Do Turnieju zgłosiło swój udział 27 drużyn z 11 państw, a rozgrywki w kategoriach seniorów, seniorek i U-21 mężczyzn toczyć się będą równolegle na 3 boiskach. Przewiduje się, że dla wyłonienia zwycięzców konieczne będzie rozegranie 96 meczów.

Czytaj więcej
16. 05. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6961

folklorCentrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” zapraszają na Bestwińskie Spotkania Folklorystyczne IV „LASKI UOZGRAJ”, który odbędzie się w sobotę, 28 maja, o godz. 17.00 na terenach rekreacyjnych w Bestwinie.
W programie:
Dziecięcy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina”
Zespół Regionalny „Rybarzowice”
Zespół Regionalny „Skalnik” z Kamionki Wielkiej koło Nowego Sącza
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina”
Zabawa taneczna z zespołem „Trojan Band”.
Atrakcje dla dzieci, obficie zaopatrzony bufet.

16. 05. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6695

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina ogłosiło wyniki konkursu fotograficznego „BIELSKA KRAINA W OBIEKTYWIE II” na najciekawsze zdjęcia z obszaru działania Stowarzyszenia o tematyce: „Skojarzenia z gminami członkowskimi LGR tj. gminą Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Jaworze, Wilamowice.”
Komisja po obejrzeniu 19 fotografii konkursowych postanowiła przyznać nagrody autorom następujących fotografii:
I MIEJSCE: „Wędkarz” – Kaniów ul. Czechowicka – Arkadiusz Kowalczyk
II MIEJSCE: „Letnia cisza”” – Iłownica – Iwona Rauch
III MIEJSCE: „Wciąga” – Czechowice-Dziedzice, ul. Mazańcowicka – Wojciech Domagała
Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina.
Podsumowanie konkursu z rozdaniem nagród nastąpi 20 maja 2016 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Stowarzyszenia.
Organizator podkreśla, zadowolenie z zainteresowania konkursem i w związku z tym planuje kolejne edycje Konkursu Fotograficznego „Bielska Kraina w obiektywie”.
Stowarzyszenie serdecznie gratuluje laureatom i wszystkim uczestnikom i zaprasza do udziału w kolejnych edycjach Konkursu Fotograficznego.

Źródło:http://bielskakraina.pl

16. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6379

piggybankPodczas wczorajszej (15.05.2016) zbiórki do puszek udało się strażakom OSP Bestwina zebrać 4.354,50 zł.

Zebrana kwota pokryje w części zakup umundurowania strażackiego.

Zarząd OSP Bestwina serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę!

16. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6857

Lekkoatletyka
Na stadionie w Zabrzegu w dniu 11 maja rozegrano powiatowe zawody w lekkiej atletyce podczas których wyłoniono najlepszą drużynę szkół gimnazjalnych.
W kategorii dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum z Bystrej, wśród chłopców zwycięstwo odniosło Gimnazjum nr 3 z Czechowic – Dziedzic. Naszą gminę reprezentowało Gimnazjum w Bestwince.
W kategorii dziewcząt zajęło 6 miejsce, a chłopcy uplasowali się na miejscu 7.
Indywidualnie największy sukces odniósł Radosław Gawęda zajmując III miejsce w pchnięciu kulą.
Siatkówka
Mieszkaniec Kaniowa, uczeń Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Michał Pawłuszkiewicz (na zdjęciu z nr 2), awansował z drużyną siatkówki GP 2 do wojewódzkiego finału Międzygimnazjalnych Igrzysk Sportowych. Jest to historyczny sukces zawodników – uczniów tej szkoły i zapewne nazwisko Michała przejdzie do historii tej szkoły.
To nie jedyny sukces Michała. Jako zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice wraz ze swoją drużyną 10 maja odniósł zwycięstwo w rozgrywanym w Bielsku - Białej VII Międzynarodowym Turnieju im. Stefana Zubera. W grze finałowej pokonali drużynę z Wilna i tym samym obronili zeszłoroczny tytuł mistrzów.
Źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Podkategorie

Do góry