Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

25. 05. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3271
 
 
 
 
 
 
 
Trener Pioniera Pisarzowice, Kamil Zoń na portalu https://sportowebeskidy.pl tak zapowiedział mecz LKS Kaniów z Nacomi Wilkowice II: Widać, że Przełom to lekki outsider – o regularne punktowanie może być im trudno. Młodzież z Wilkowic, nawet bez wsparcia z pierwszej drużyny, powinna dać sobie radę i wygrać. Zdjęcia TUTAJ
I nie tylko on nie dawał szans kaniowianom w starciu z wiceliderem bielskiej A klasy. Ale też nie jest tak, że drużyna wychodzi na mecz z przekonaniem, że przegra mecz. I na pewno LKS Przełom Kaniów chciał ten mecz wygrać. Bardzo mądrze rozgrywał pierwsze 25 minut, zastawiając pułapki ofsajdowe i próbując ataków na bramkę wilkowiczan. Świetnie zacentrował, np. w 12. minucie Damian Woźniak do Arkadiusza Laszczaka, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć po jego uderzeniu.
W kolejnych minutach dwukrotnie na wysokości zadania stawał Marcin Janeczko, bramkarz gospodarzy. Niestety musiał skapitulować w 24. minucie. I coś w tym momencie się posypało …. Kolejne bramki dla Nacomi padały w 29, 30 i 40. minucie.
Trener kaniowian jeszcze przed przerwą dokonał kilku zmian, na boisku znaleźli się Kamil Góra i Rafał Janeczko, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:4.
W przerwie nastąpiły kolejne zmiany, w bramce stanął Daniel Zużałek, pojawił się również Rafał Janeczko.
Po upływie ośmiu minut drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Kamil Góra, pokonując Kacpra Świecaka, bramkarza Nacomi II.
Czytaj więcej
25. 05. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3208
W najbliższej kolejce meczów o mistrzostwo bielskiej klasy A pauzować będzie KS Bestwinka, natomiast LKS Kaniów gościł będzie na własnym boisku pretendenta do awansu, GLKS Nacomi Wilkowice II. Goście w ostatniej kolejce roznieśli Żar Międzybrodzie Bialskie 8:2 i jest to najbardziej bramkostrzelna drużyna, zdobyła do tej pory 58 goli i jednocześnie z najbardziej szczelną obroną, straciła tylko 14 bramek. Odniosła 11 zwycięstw, 3 zremisowała i tylko raz przegrała. Z dorobkiem 39 punktów zajmuje drugie miejsce. 6 października 2024 r. w Wilkowicach wygrał GLKS 7:1. Jedyną bramkę zdobył Patryk Ciućka.
W klasie okręgowej LKS Bestwina, po nokaucie w ostatniej kolejce z liderem, LKS Goczałkowice-Zdrój II w 24. kolejce zmierzy się na wyjeździe z zajmującym drugie miejsce w tabeli MKS Lędziny, a więc kolejne wielkie wyzwanie. Za gospodarzami przemawia statystyka: 56 punktów, 18 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki. Goście, LKS Bestwina ma 24 punkty, 6 zwycięstw, 6 remisów, 11 porażek. W rundzie jesiennej w Bestwinie wygrał MKS 1:2.
LKS Kaniów - GLKS Nacomi Wilkowice II, sobota, 3 maja, godz. 17.00
MKS Lędziny – LKS Bestwina, sobota, 3 maja, godz. 15.00
25. 05. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3247
Domka hokaHania hokaU21 mczyni hokaU21 kobiety hokaSeniorki hokaW dniach 26-27 kwietnia w Berlinie odbył się 19. Internationale HOKA Spring Challenge Berlin’2025 w kajak polo.
Wzięło w nim udział sporo zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów. Reprezentowali nie tylko swój klub, ale występowali w reprezentacji Polski i, co jest ciekawostką, w VKB, czyli Verein für Kanusport Berlin.
Najlepiej wypadła reprezentacja Polski U21 mężczyzn zajmując 1. miejsce, a w niej występował nasz Przemysław Gruszka (nr 4 na zdjęciu).
Na podium znalazła się również seniorska kobieca reprezentacja Polski z Dominiką Sojką (nr 4) i Hanią Sojką (nr 1) zajmując 3. miejsce.
Kobieca reprezentacja Polski do lat 21 walczyła w dywizji seniorskiej i zajęła 6. miejsce. W jej składzie występowała Maja Pyjas (pierwsza z prawej na zdjęciu).
Nasze zawodniczki UKS Set: Hania Sojka, Dominika Sojka, Monika Pacyga, Lumi Jääskeläinen w barwach berlińskiego VKB zajęły 2. miejsce.
Łukasz Pilarz wraz z seniorską reprezentacją Polski został sklasyfikowany na 5 miejscu.
W barwach UKS Set Kaniów występowali: Arkadiusz Pilarz, Paweł Michalec, Jakub Witkowski, Dawid Cebula, Jerry Mansner, Rasmus Peterzens i wywalczyli 6. miejsce.
25. 04. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3517
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie ponownie na I miejscu spośród bibliotek w powiecie bielskim.
Gratulujemy też Wszystkim bibliotekom za piękne wyniki.
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie dziękuje Wam, drodzy Czytelnicy za wypożyczenia, udział w bibliotecznych wydarzeniach, warsztatach i spotkaniach autorskich. To wszystko dla Was 
25. 04. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3210
Wiktoria S 1jpgWiktoria SW weekend, 25-27 kwietnia w Koninie odbyły się Mistrzostwa Polski Kick Light Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców. Kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowała się janowiczanka, Wiktoria Sacher. Zawodniczka trenowana przez Agnieszkę Majek zdobyła drugie miejsce w kategorii Kick Light Junior +70 kg, a do złota zabrakło bardzo mało.
Mistrzostwa Europy we Włoszech, na które Wiktoria otrzymała powołanie już niebawem.
25. 04. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3215
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej informuje, że na podstawie wyników badań próbek wody pobranych w dniu 22.04.2025 r. podtrzymuje decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia związaną ze stwierdzeniem podwyższonej wartości parametru wskaźnikowego ogólnej liczby mikroorganizmów w 22ºC w sieci wodociągowej administrowanej przez Przedsiębiorstwo Komunalne Kombest Sp. z o.o. w miejscowości Bestwina w rejonie ulicy Pod Magówką oraz w miejscowości Kaniów w rejonie ulicy Dankowickiej.
Ponadto otrzymane wyniki badań próbek wody pobranych w dniu 28.04.2025 r. wykazują utrzymujące się przekroczenia:
- w miejscowości Bestwina w rejonie ulic Krakowska, Starowiejska, Spokojna - parametrów żelazo oraz mętność
- w miejscowości Kaniów w rejonie ulic Dankowicka i Krzywolaków -  parametrów żelazo oraz mętność oraz przekroczenia parametru żelazo w rejonie ulicy Batalionów Chłopskich.
Z uwagi na zanieczyszczenie bakteryjne wody zaleca się jej gotowanie minimum przez 2 minuty, a następnie pozostawienie do wystygnięcia (bez gwałtownego schładzania). Woda po przegotowaniu może być przeznaczona do:
- celów spożywczych,
- mycia zębów,
- mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców,
- kąpieli noworodków,
- mycia naczyń.
Woda wykorzystywana do innych celów, w tym do kąpieli, prania odzieży, spłukiwania toalet, utrzymywania czystości pomieszczeń nie wymaga gotowania.
Następny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu kolejnych wyników badań laboratoryjnych.
25. 04. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3353
Grzegorz Sztorc to człowiek od goli. W miniony weekend napastnik KS Bestwinka osiągnął wyjątkowy jubileusz, zdobywając swoją 500. bramkę w seniorskiej karierze. W naszej STREFIE WYWIADU opowiada o historycznych trafieniach, Walcowni, dla której strzelił ponad 400 goli, kulisach gry w Podbeskidziu, miłości do piłki mimo upływających lat i… wspólnej rywalizacji z synem.
SportoweBeskidy.pl: Na początek – gratulacje z okazji imponującego jubileuszu 500 bramek! Jednak jedna bramka w meczu z Zamkiem Ci nie wystarczyła i zdobyłeś także 501. oraz 502. trafienie...
Grzegorz Sztorc: Tak się akurat złożyło, że podobnie jak przy 400. bramce w barwach MRKS-u, wtedy również zdobyłem hat-tricka. Od początku meczu z Zamkiem piłka dobrze krążyła, wszystko układało się po naszej myśli, i już wtedy czułem, że to będzie ten dzień.
SportoweBeskidy.pl: Podobno okazjonalna koszulka czekała już na Ciebie od kilku tygodni, ale była jakaś „klątwa”...
G.Sz.: Tak, grałem w niej 3 mecze i ani razu nie udało się strzelić – przełamałem się z rzutu karnego, ale gol to gol. Szczerze mówiąc, w tych spotkaniach nie miałem zbyt wielu okazji, żadnych stuprocentowych sytuacji. Mój ojciec był na wszystkich moich meczach, jednak dopadła go bardzo ciężka choroba i w tej rundzie pojawił po raz pierwszy właśnie na meczu z Zamkiem. Może to był znak z nieba, że strzelę 500-tną bramkę, jak on pojawi się na meczu...
SportoweBeskidy.pl: 500 bramek – to naprawdę ogromna liczba. Zapytam więc nie o jedną, ale o kilka goli – które szczególnie zapadły Ci w pamięć?
Czytaj więcej
25. 04. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3400
Porażka 0:10 - to z pewnością boli wszystkich w Bestwinie, szczególnie, że LKS do meczu z "Goczałami" przystępował po wygranym meczu z "Zetką" Tychy.
- Nie wycofuję się ze słów, które wypowiedziałem po przyjściu do LKS-u. Chcę w Bestwinie spełniać kolejne cele i wiedziałem, że trzeba będzie sobie radzić w trudnych momentach i taki też nadszedł. W życiu będą jeszcze nie takie sytuacje, dlatego nie ma co się załamywać. Poziom drużyny z Goczałkowic przewyższa tę ligę i nie mieliśmy szans z nimi powalczyć. Trudno.
Zagraliśmy słaby mecz, ale we wtorek znów się spotkamy i zrobimy dobry trening. Reset i walczymy dalej - nie będzie łatwo się podnieść po 0:10, ale przejdziemy przez tę próbę charakteru - mówi Marcin Stefanowicz, trener LKS-u Bestwina, dla którego szacunek. Wszak nie każdy szkoleniowiec porozmawiałby z mediami po takim wyniku. Większość zapewne udawałaby "nieosiągalny abonent", zresztą - nawet w tej kolejce, po znacznie mniej dotkliwych porażkach były takie sytuacje...
Ale wracając do meritum, czyli do meczu - nie miał on większej historii. Zespół z Goczałkowic strzelał na zawołanie i nie zamierzał się zatrzymywać. Nawet przy solidnym prowadzeniem młodzi gracze LKS-u II brali piłkę i biegli z nią na środek boiska. Taka postawa również jest godna przyklaśnięcia. Dla drużyny gości strzelał... nawet bramkarz. Kacper Wieczorkiewicz trafił po rzucie rożnym na 5:0. Co ciekawe, LKS zimą często trenował wariant rozgrywania rzutów rożnych z aktywnym bramkarzem, nawet przy korzystnym rezultacie. Dodatkowym bodźcem motywującym młodych zawodników z Goczałkowic był fakt, że przyglądał im się w Bestwinie Łukasz Piszczek, były reprezentant Polski.
LKS Bestwina - LKS Goczałkowice-Zdrój II 0:10
LKS Bestwina: Wielgus - Zimnal, Nalepa (72' Skęczek), Riva, Wójtowicz, Kozyra, Czerwik (46' Kwaśniak), Patroń, Gacek, Grabski (83' Włodarczyk), Gala (72' Wilczek)
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
25. 04. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3593
W piątek, 25 kwietnia w Katowicach wójt gminy Bestwina, Grzegorz Boboń odebrał list gratulacyjny za uzyskanie dofinansowania w ramach programu „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT Subregionu Południowego”.
Gmina Bestwina otrzymała środki na realizację projektu pn. „Termomodernizacja zabytkowego budynku użyteczności publicznej w gminie Bestwina”, którego celem jest poprawa warunków użytkowania oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną i elektryczną w budynku Urzędu Gminy przy ul. Krakowskiej 111 w Bestwinie.
Zakres prac obejmuje m.in.:
- modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą grzejników,
- uzupełnienie tynków i malowanie w miejscach prowadzonych prac instalacyjnych,
- wymianę oraz remont zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej,
- demontaż górnych warstw posadzkowych stropu nad parterem w dawnej części użytkowej,
- ocieplenie stropu poddasza nieużytkowego wełną mineralną,
- wykonanie podłogi technicznej z płyt OSB na legarach nad projektowanym ociepleniem.
Czytaj więcej
25. 04. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3476
MDP BestwinaMDP Bestwina 1MDP Bestwina 2OSP KaniowOSP Kaniow 1OSP Kaniow 2
 
 
 
 
 
 
Nasi strażacy kolejny raz udowodnili, że posiadają doskonałe wyszkolenie i potrafią się zachować w każdej sytuacji. Dotyczy to nie tylko tych starszych, ale również członków młodzieżowych drużyn pożarniczych. Przekonaliśmy się o tym w sobotę, 26 kwietnia kibicując Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z OSP Bestwina i drużynie OSP Kaniów.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Bestwina w składzie: Dominika Bąk, Julia Furtek, Szymon Kubik, Michał Maroszek, Paweł Mędrala zajęła 2 miejsce w II Ogólnopolskich Manewrach Ratowniczo-Gaśniczych we Frydrychowicach, a drużyna OSP Kaniów zajęła 2 miejsce w III Manewrach Ratowniczo - Gaśniczych w Łodygowicach. W Manewrach tych udział wzięły 23 zespoły z dwóch województw, a OSP Kaniów reprezentowali: Wojciech Janeczko – dowódca, Grzegorz Owczarz – kierowca, Dawid Adamaszek – ratownik, Jarosław Bieroński – ratownik, Łukasz Kóska – ratownik i Daniel Zużałek- ratownik.
Dodatkowo zawodniczka MDP OSP Bestwina, Dominika Bąk została uznana najlepszym dowódcą manewrów we Frydrychowicach. Drużynę pod kątem medycznym przygotowała Marta Gandor-Golik, a Sebastian Lindert od strony pożarniczej.
MDP OSP Janowice we Frydrychowicach zajęła 6 miejsce.
Manewry w Łodygowicach miały na celu nie tylko integrację środowiska strażackiego, ale przede wszystkim sprawdzenie i doskonalenie umiejętności druhów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych akcji ratowniczych. Uczestnicy realizowali wymagające scenariusze przygotowane przez organizatorów na specjalnie zaaranżowanych stanowiskach – każdy z nich był wyzwaniem zarówno fizycznym, jak i taktycznym.
Gratulacje i słowa uznania dla obu ekip.
Zdjęcia: Facebook MDP Bestwina i OSP Kaniów
Do góry