Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 05. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 308
W pełnych historii i tradycji wnętrzach Muzeum Regionalnego w Bestwinie sztuka po raz kolejny udowodniła, że nie daje się zamknąć w jednych ramach. Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Natalii i Marty Sławińskich był wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym, który połączył w sobie dwa zupełnie odmienne spojrzenia na twórczość, pokazując, że artystyczna pasja potrafi przybierać najróżniejsze formy. Dwie artystki, dwa różne światy i jedna wspólna przestrzeń – to wszystko złożyło się na niezwykle intrygującą ekspozycję.
Pierwsza z bohaterek wystawy, Natalia Sławińska, zapraszała odbiorców w daleką, fascynującą podróż do Japonii. Artystka od kilku lat jest wielką pasjonatką kultury japońskiej, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w jej sztuce. Natalia skupia się przede wszystkim na rysunku, specjalizując się w kreowaniu postaci w charakterystycznym stylu anime. Co niezwykle istotne w przypadku młodej twórczości, artystka to utalentowany samouk. Swój warsztat rozwija i doskonali w pełni samodzielnie, czerpiąc inspirację i wiedzę z internetu, gier wideo oraz klasycznej mangi. Jej prace tętnią życiem, doskonale oddając ducha współczesnej japońskiej popkultury i udowadniając, że sztuka w muzeum może mieć również na wskroś nowoczesne oblicze.
Czytaj więcej
26. 05. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 282
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Kaniów: ulica Myśliwska, Czechowicka od nr 19 i 20 do nr 25 i 24, Krzywolaków od nr 22 i 35A, Jagodowa,
Rozpoczęcie: 02.06.2026 08:00
Zakończenie: 02.06.2026 11:30
Kaniów: ulica Czechowicka od nr 26, Modra, Dworska, Kóski od nr 13 i 12,
Rozpoczęcie: 02.06.2026 08:00
Zakończenie: 02.06.2026 15:30
26. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 326
W sobotnie popołudnie istny festiwal strzelecki urządziły sobie rezerwy Klubu Sportowego Bestwinka w wyjazdowym spotkaniu gromiąc dwójkę Bujakowa.
Do końca rozgrywek bielskiej B klasy pozostały trzy kolejki. Wciąż trwa walka o miejsca barażowe, w którą KSB II jest ostro zamieszany. Kluczowe będzie nadchodzące starcie z landecką Spójnią, która tak jak KSB II zgromadziła do tej pory 31 punktów.
LKS Groń Bujaków 0 - 10 KSB II 
Bramki: Piotr Wydmański x 3, Łukasz Tota x 2, Szymon Kościuch x 2, Tomasz Rodak x 2, Maciej Budziński x 1.
KS B II: Zontek, Sawicki Dawid, Czulak, Francuz, Kościuch, Krystek, Pietraszko, Bieroński Michał, Wydmański, Żmuda oraz: Rodak Tomasz, Budziński, Tota, Michalski, Jakus.

LKS Bestwina zremisował ze znacznie wyżej notowanym TS Podbeskidzie III 2:2. Co ciekawe, to właśnie bestwinianie pierwsi zdobyli bramkę. W 44 minucie Tomasz Gala zdobył bramkę „do szatni”. TS Podbeskidzie III wyrównało w 80 minucie, a 5 minut później zdobyło prowadzenie. LKS Bestwina wyrównał już w doliczonym czasie za sprawą Huberta Matykiewicza.
TS Podbeskidzie III Bielsko-Biała – LKS Bestwina 2:2
LKS Bestwina: Kopeć – Wójtowicz, Matykiewicz, Wentland, Gawor, Gacek, Waluś, Michalak, Grabski (84’ Głąbek), Gala (68’ Zelek), Wilczek (12’ Pietrzyk)

 

26. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 318
W dniu 20 maja 2026 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Ludowego Klubu Sportowego Bestwina.
Podczas Zebrania podsumowano mijającą kadencję, a ustępujący Zarząd przedstawił sprawozdanie finansowe i merytoryczne za lata 2023-2026.
Obecni na sali Członkowie Klubu jednogłośnie docenili trud, zaangażowanie i transparentność dotychczasowych działań, udzielając absolutorium kończącemu swoją kadencję Zarządowi.
Słowa podziękowania ustępującym władzom klubu, na czele z prezesem Robertem Włodarczykiem za zaangażowanie, ogrom włożonej pracy i czas poświęcony na rozwój LKS Bestwina.
W trakcie Zebrania dokonano wyboru nowych władz na kadencję 2026-2028, w skład których weszli:
𝗣𝗿𝗲𝘇𝗲𝘀: Wojciech Rogala
𝗪𝗶𝗰𝗲𝗽𝗿𝗲𝘇𝗲𝘀: Mateusz Kal
𝗦𝗲𝗸𝗿𝗲𝘁𝗮𝗿𝘇: Aleksander Morończyk
𝗦𝗸𝗮𝗿𝗯𝗻𝗶𝗸: Ilona Bretner
Członkowie: Sabina Homa, Rafał Gruca, Marcin Nalepa, Łukasz Miodoński.
Skład komisji rewizyjnej:
Mateusz Wójtowicz – przewodniczący,
Wiktoria Pieczka i Wojciech Owczarz – członkowie.
Czytaj więcej
26. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 369
Przygotowanie każdej imprezy plenerowej to ogromne wyzwanie – trzeba liczyć się nie tylko z kaprysami pogody, ale także z frekwencją i zainteresowaniem uczestników. Jednak organizacja wydarzenia charytatywnego to zadanie o wiele trudniejsze. Tu liczy się każdy, nawet najmniejszy detal. To dziesiątki, a często setki godzin poświęconych na poszukiwanie sponsorów i darczyńców, pisanie pism, rozmowy, odwiedzanie kolejnych miejsc i ludzi o wielkich sercach.
Ogromne słowa uznania należą się Julii Czernek, Barbarze Wróbel, Patrycji Rąbie-Goryczko oraz Annie Szlęzak, a także wspierającej ich grupie wolontariuszy, za organizację wyjątkowej imprezy charytatywnej „Razem dla Nikosia”, która odbyła się w niedzielę, 24 maja, na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Zdjęcia TUTAJ
Celem wydarzenia było wsparcie leczenia 14-miesięcznego Nikodema Kastelika z Czechowic-Dziedzic, który dzielnie walczy z ciężką chorobą nowotworową. Inicjatywa połączyła pomoc charytatywną z integracją mieszkańców i aktywnością sportową. Do akcji licznie dołączyli motocykliści – między innymi ze Stowarzyszenia „Free Oświęcim”, Czechowickiego Klubu Motocyklowego, grupy Bielscy Motocykliści oraz Beskidzkiego Bractwa Motocyklowego. Kolorowe klubowe koszulki, błyszczące motocykle i ogromne zaangażowanie uczestników stworzyły niesamowity klimat. Co najważniejsze – motocykliści nie tylko efektownie się prezentowali, ale także hojnie wsparli zbiórkę dla Nikosia.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Organizatorów wspierali również wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń, Jerzy Zużałek ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” oraz Stowarzyszenie Rajska Zagroda. Dzięki ich zaangażowaniu przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.
Czytaj więcej
26. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 303
Po ostatnich dwóch porażkach drużyna KS Bestwinka powróciła na zwycięski szlak. Zespół Marcina Sztorca w niedzielne popołudnie pokonał Krupińskiego Suszec. 
- Po meczu możemy sobie powiedzieć, że spełniliśmy cel minimum, na pewno utrzymaliśmy się w Lidze Okręgowej. Co do meczu, nie jesteśmy w optymalnej formie, mecz był bardzo otwarty. Krupiński nie jest drużyną z jesieni, bo walczyli ambitnie do końca. Kibic, który wybrał się na to spotkanie powinien być zadowolony - powiedział trener KS-u, Marcin Sztorc.
Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 6. minucie Wojciech Lisewski posłał prostopadłe podanie do Adriana Miroskiego, a ten precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza rywali. Bestwinka poszła za ciosem i w dalszej części pierwszej połowy regularnie zagrażała przeciwnikowi. W 38. minucie Maciej Kosmaty dośrodkował z bocznego sektora boiska, a Grzegorz Sztorc skutecznym uderzeniem głową podwyższył wynik. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli prowadzić wyżej. W 42. minucie Miroski trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a swoją dogodną okazję miał również w pierwszej części Klaudiusz Willmann.
Czytaj więcej
26. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 344
W piątkowy wieczór 22 maja br. w OSP Janowice odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP z udziałem komendanta miejskiego PSP bryg. Romana Marekwicy, prezesa powiatowego ZOSP RP dh Stanisława Nycza, wójta gminy Bestwina Grzegorza Bobonia i przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Stanclika podsumowujące mijającą 5-letnią kadencję oraz dokonujące wyboru nowych władz gminnych, a także komisji rewizyjnej Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bestwinie, jak również przedstawicieli do zarządu powiatowego.
Komendant gminny OSP Grzegorz Owczarz, między innymi powiedział: dla sprawnego działania Ochotniczych Straży Pożarnych w walce z pożarami i klęskami żywiołowymi zasadniczą rolę, oprócz czasu alarmowania i szybkości wkraczania do akcji, odgrywa wyposażenie techniczne i stan wyszkolenia ratowników. Wszystkie jednostki z terenu gminy wyposażone są aktualnie w podstawowy sprzęt do akcji ratowniczych. Na chwilę bieżącą każda jednostka OSP gminy Bestwina posiada na stanie: zestaw do ratownictwa technicznego, agregat oddymiający, piły spalinowe, piły do stali i betonu, agregat prądotwórczy, pompy szlamowe, sprzęt i środki do usuwania substancji ropopochodnych oraz zestawy PSP Rl. Jednostki doposażyły się w detektory wielogazowe, sprzęt pomiarowy oraz kamery termowizyjne. Z powodu pandemii i braku karetek pogotowia na nasze samochody trafiły defibrylatory AED czy pulsometry.
Czytaj więcej
26. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 332
Serdecznie zapraszamy na IX Piknik Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców w Bestwince przy pomocy Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Pietrzykowskiego. Jak zawsze będzie mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy, pyszny kącik gastronomiczny i najlepsza zabawa z DJ Wodzirej TOMI.
Z kolei tak zapraszają do Kaniowa: Już 30 maja w godzinach 9:00-14:00 czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci i całych rodzin! 
Dmuchańce, alpaki, strefa VR, pokazy, warsztaty, piana party i wiele więcej! 
Podczas wydarzenia będzie również możliwość bliższego poznania sportu kajak polo razem z klubem UKS SET Kaniów. Będzie można zobaczyć sprzęt, porozmawiać z zawodnikami i trenerami oraz dowiedzieć się, jak wyglądają treningi i sportowa przygoda na wodzie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich małych i dużych!
 Kaniow
26. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 302
26. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 341
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Zapach świeżo skoszonej trawy, stukot młotka o stalową kosę, śmiech dzieci biegających wokół wozu z sianem i wspólne śpiewy niosące się po okolicy – właśnie tak wyglądały tegoroczne Janowickie Sianokosy. To wydarzenie po raz kolejny udowodniło, że dawne zwyczaje wciąż potrafią jednoczyć mieszkańców, budzić wspomnienia i tworzyć niezwykłą atmosferę sąsiedzkiej wspólnoty.
Konferansjer wydarzenia, Szymon Staniszewski, przypomniał zebranym, czym dawniej były sianokosy – nie tylko ciężką pracą na łąkach, ale także czasem spotkań, rozmów, wzajemnej pomocy i budowania więzi między ludźmi. W serdecznych słowach przywitał licznie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in. wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń, radny Rady Powiatu Bielskiego Artur Beniowski, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik wraz z radnymi, sołtyski i sołtysi, przewodniczące i przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy całej gminy i okolicy. Zdjęcia TUTAJ
Wójt Grzegorz Boboń podkreślił, jak ważne są takie wydarzenia dla pielęgnowania lokalnej tożsamości i tradycji. Dziękując organizatorom – pani Krysi, panu Staszkowi, Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy – zaznaczył, że Janowickie Sianokosy są piękną wizytówką regionu, w którym obok stawów rybnych można podziwiać malownicze pola, łąki i lasy.
Czytaj więcej