Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 06. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 200
**Cudze chwalicie, swego nie znacie…**
178163680858857300To właśnie w naszej gminie mieszkają osoby, których talent i wrażliwość zasługują na szczególne uznanie. Jedną z nich jest 25-letnia Nikola Agnieszka Kłoda z Bestwinki, najmłodsza uczestniczka 6. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych organizowanego przez Galerię Bielską BWA. Artystka zdobyła główną nagrodę tego prestiżowego wydarzenia, które co cztery lata prezentuje najciekawsze zjawiska lokalnej sztuki współczesnej.
Jej zwycięska praca zatytułowana „Niewidolność” to niezwykła, wielkoformatowa instalacja przestrzenna, którą można częściowo oglądać w Galerii BWA, a w pełnej odsłonie – na strychu Galerii PPP przy bielskim Rynku. Dzieło składa się z dużych płócien przedstawiających szkice fragmentów ludzkiego ciała, przede wszystkim jego niewidocznych na co dzień narządów wewnętrznych. Już sam tytuł kieruje uwagę odbiorcy ku temu, co ukryte przed wzrokiem, a jednocześnie niezwykle istotne.
Inspiracją do powstania instalacji była choroba bliskiej przyjaciółki artystki – schorzenie, które przez długi czas pozostawało niezauważone zarówno przez nią samą, jak i przez lekarzy, ponieważ nie dawało wyraźnych objawów. To osobiste doświadczenie stało się punktem wyjścia do głębokiej refleksji nad tym, jak często to, czego nie widać, może mieć ogromny wpływ na nasze życie.
Czytaj więcej
26. 06. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 162
Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej 14 czerwca odbył się 7. turniej „Żaki Rządzą”. W tegorocznej edycji rywalizowała rekordowa liczba 28 zespołów reprezentujących klasy I–III szkół podstawowych.
Młodzi zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie, sportową pasję i radość z gry. Na boisku nie brakowało emocji, pięknych akcji oraz uśmiechów. Turniej po raz kolejny udowodnił, że futbol od najmłodszych lat może być doskonałą okazją do wspólnej zabawy i rozwijania sportowych talentów. 
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał zastępca prezydenta Bielska-Białej Igor Kliś.
– Nasza impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Myślę, że czas jest świetny, ponieważ odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Dzieciaki żyją futbolem, stąd może takie duże zainteresowanie. To też świadectwo tego, że ta impreza się przyjęła – podsumował zastępca dyrektora Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Szlaga.
W turnieju znakomicie zaprezentowała się reprezentacja Szkoły w Janowicach, która wywalczyła 1. miejsce. Drużynę tworzyli: Amelia, Wiktor G., Wiktor Ch., Marcin, Krzysztof, Michał oraz Dawid.
Młodzi piłkarze rozegrali sześć spotkań, osiągając imponujący bilans – 36 zdobytych bramek i tylko 1 straconą. Wynik ten pokazuje ogromne zaangażowanie zawodników oraz świetne przygotowanie zespołu.
– Dziękujemy rodzicom za doping i wsparcie podczas turnieju.
Zwycięstwo w Bielsku-Białej to dla młodych zawodników ze Szkoły w Janowicach nie tylko sportowy sukces, ale także piękna pamiątka i motywacja do dalszego rozwijania piłkarskiej pasji.
26. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 195
KS Bestwinka II w ramach rozgrywek o mistrzostwo bielskiej klasy B podejmował na własnym boisku w ostatniej kolejce sezonu 2025/2026 LKS Słowian Łodygowice.
W 17 minucie Szymon Kościuch dał prowadzenie gospodarzom, ale w 29 minucie Vadym Yatsenko doprowadził do wyrównania, a następnie dał prowadzenie Słowianowi od 38 minuty. 
Przytomnie, jednakże zachował się w 42 minucie Łukasz Tota i na przerwę drużyny schodziły z remisem 2:2.
Po przerwie bramki zdobywali już jednak tylko gospodarze. Najpierw w 79 minucie ponownie pokonał bramkarza gości Szymon Kościuch, a dwie minuty później Tomasz Sajdak wpisał się na listę strzelców i mecz zakończył się zwycięstwem KS Bestwinka II 4:2, co dało drużynie 4 miejsce i szansę na awans do klasy A. W spotkaniu barażowym zmierzy się w czwartek, 18 czerwca o godzinie 18:00 w Jasienicy z Drzewiarzem II Jasienica. Jeśli wygra to grać będzie następnie w niedzielę, 21 czerwca ze zwycięzcą meczu Zapora Porąbka - Beskid Godziszka.
Czytaj więcej
26. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 177
PK Kombest informuje, że w dniu 17.06.2026 r.  z powodu remontu  sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody  w Janowicach w godzinach 8.00-13.00

Utrudnienia obejmą ulice:

- Korczaka
- Kubika
- Janowicka od nr 102 do numeru 162 (obie strony)                                         

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Alert został rozesłany drogą sms. Mieszkańcy którzy nie otrzymali powiadomienia proszeni są o aktualizację numeru telefonu.

 

26. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 171
Mieszkańcy gminy Bestwina mają kolejny, ogromny powód do dumy. Nasza wybitna mieszkanka i jedna z najbardziej utytułowanych freediverek na świecie, Magdalena Solich-Talanda będzie bardzo dobrze wspominać 16. Mistrzostwa Świata CMAS w Freedivingu Basenowym. Z Serbii wraca z trzema medalami oraz nowymi rekordami życiowymi.
Mistrzostwa  odbyły się w dniach 9–15 czerwca 2026 roku w serbskim Nowym Sadzie, stolicy Wojwodiny. Miasto to noszące zaszczytny tytuł Europejskiego Miasta Sportu 2026, ugościło ponad 150 najlepszych zawodników z ponad 40 krajów świata. Areną zmagań był nowoczesny kompleks sportowy oferujący idealne warunki do bicia rekordów – 50-metrowy basen olimpijski o temperaturze wody 26°C. W tej niezwykle wymagającej i widowiskowej rywalizacji, gdzie kluczem do sukcesu jest perfekcyjna kontrola ciała i umysłu, reprezentantka Bestwiny nie dała szans większości rywalek.
Magdalena Solich-Talanda wywalczyła krążki w trzech trudnych dyscyplinach udowadniając, że od lat utrzymuje się na samym szczycie.
Czytaj więcej
26. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 145
26. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 198
01415221461028150Po raz trzeci w historii gminy Bestwina gościliśmy u siebie cały powiat bielski. Po gospodarsku, tak jak tylko tutejszy „swojok” potrafi – z wielkim sercem, suto zastawionym stołem, z muzyką i tańcem. Pogoda? Cóż, bardzo zmienna, ale skoro gmina stawami stoi i ze sportów wodnych słynie, deszcz po prostu musiał o tym przypomnieć. 13 i 14 czerwca tereny rekreacyjne za Gminnym Ośrodkiem Kultury były areną wielkiego przedsięwzięcia: Święta Powiatu Bielskiego i Gminy Bestwina. Dziesięć gmin powiatu tworzy barwny kalejdoskop strojów, pieśni, potraw i talentów – móc podziwiać je na własnym podwórku to czysta radość.
Zgodnie z zapowiedzią konferansjerów – Małgorzaty Filary-Furowicz i Mateusza Kurowskiego sobotę zaplanowano jako dzień „bestwński”. Akcent położono przede wszystkim na promocję młodych talentów, uczniów i uczennic naszych placówek oświatowych czy też sekcji artystycznych GOK. Szkoły w Bestwinie, Bestwince, Janowicach i w Kaniowie z dumą pochwaliły się swoimi podopiecznymi, którzy tańczą, śpiewają, uczestniczą w zajęciach mażoretek (jak np. utytułowana grupa „Crystal”). Gminny Ośrodek Kultury postawił na sekcję instrumentów smyczkowych rozwijającą się pod kierunkiem instruktora Grzegorza Zawieruchy. W ich repertuarze znajdują się przede wszystkim utwory muzyki klasycznej, ludowej oraz kompozycje przygotowywane na różne okazje. Momentami można było poczuć się jak w wiedeńskiej filharmonii!
Czytaj więcej
26. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 168
Z gminy Bestwina pracowało w kopalni Silesia przez lata i w dalszym ciągu pracuje wielu mieszkańców. Być może będą zainteresowani promocją książki „Gruba na Żebraczy” autorstwa Jacka Cwetlera, która odbędzie się w czwartek 18 czerwca o godzinie 17:00 w sali widowiskowej przy ul. Nad Białką 1e (dawne kino SILESIA).
Prezentacja połączona będzie z wręczaniem książki wszystkim członkom Sekcji Seniorów przy Związku Zawodowym KADRA przy PG Silesia (nieodpłatnie). Będzie również możliwość nabycia książki odpłatnie, cena 40,00 zł.
Na wydarzenie zapraszają Zarząd Sekcji Seniorów oraz Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Czechowic- Dziedzic.
26. 06. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 198
26. 06. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 213
Ekipa z Bestwiny wywalczyła remis w starciu z mistrzem Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej, co miało ogromne znaczenie dla losów tabeli. Wobec tego rezultatu LKS jest pewny utrzymania!
LKS Bestwina zrealizował cel. Remis z mistrzem bielsko-tyskiej okręgówki zapewnił zespołowi utrzymanie, a po końcowym gwizdku w Bestwinie można było odetchnąć z ulgą. Wobec rezultatów pozostałych drużyn walczących o ligowy byt, porażka mogłaby bowiem mocno skomplikować sytuację gospodarzy.
- Kamień z serca spadł, tym bardziej, że graliśmy z drużyną z poziomu V ligi. Mecz był mega trudny, ale mimo wszystko mieliśmy swoje momenty, które wykorzystaliśmy. Goniąc wynik, dogoniliśmy go i możemy się cieszyć z utrzymania - mówi trener LKS-u, Marcin Stefanowicz.
Pierwsza połowa nie dostarczyła wielu emocji pod bramką gości. Gospodarze mieli problem z wypracowaniem klarownych sytuacji, a lider i przyszły mistrz kontrolował przebieg rywalizacji. Po zmianie stron mecz nabrał jednak rumieńców. W 56. minucie przyjezdni objęli prowadzenie za sprawą Adriana Szarego. Odpowiedź LKS-u była jednak konkretna. Kluczowy odbiór zanotował Tomasz Gala, a akcję efektownym strzałem sprzed pola karnego zakończył Wojciech Waluś. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.
Czytaj więcej
Do góry