Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 05. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 863

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w technologii cyfrowej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. W 2026 roku po raz pierwszy w badaniu będą mogły uczestniczyć Panie, które urodziły się w 1981 roku.
Do badania uprawnione są kobiety w wieku od 45 do 74 lat:
- co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi
- co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu
- co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi  pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)
Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”. Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie dostępna w miejscowości:
Bestwina – 26 maja w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Krakowska 123
Dlaczego warto:

Czytaj więcej
26. 05. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 965
W najbliższy weekend czekają nas derby w bielsko-tyskiej klasie okręgowej.
KS Bestwinka, który zajmuje z 35 punktami 6 miejsce, podejmować będzie LKS Bestwina. Sytuacja LKS Bestwina jest bardzo trudna. Z 23 punktami znajduje się w strefie spadkowej i kolejna porażka tej sytuacji nie poprawi, tym bardziej że w rundzie jesiennej doznał porażki z KS Bestwinka na własnym boisku 2:3, a gospodarze nazywani są obecnie „rycerzami wiosny”.
Trener rezerw GLKS-u Nacomi Wilkowice Michał Osierda tak przewiduje: Derby zapowiadają się bardzo ciekawie. KS Bestwinka notuje świetne wyniki wiosną i w meczu z LKS-em to gospodarze powinni cieszyć się z 3 punktów.
KS Bestwinka - LKS Bestwina / 10.05.2026 r. (niedziela), g. 17:00

W rozgrywkach o mistrzostwo klasy B obie nasze drużyny tj. LKS Kaniów i KS Bestwinka II pauzują.

 

26. 05. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 896
Zawodniczki UKS The Best Bestwinka Zuzanna Kędzior i Julita Gawęda nie ustają w dążeniu do zdobywania kolejnych doświadczeń i medali.
3 maja 2026 r. brały udział w 6 Finałowym Turnieju z cyklu XXXIII GP Sosnowca im. Bernarda Pukieta. 
W kategorii dziewczynek do lat 13 Zuzanna Kędzior zajęła 1 miejsce, a Julita Gawęda miejsce 3.
W kategorii żak: 4 miejsce Julita Gawęda, 6 miejsce Zuzanna Kędzior.
Znakomicie wypadły dziewczynki w klasyfikacji generalnej po całym cyklu 6 turniejów:
w kategorii dziewczynek do lat 13 Julita Gawęda była bezsprzecznie najlepsza i zajęła 1 miejsce, Zuzanna Kędzior została sklasyfikowana na 3 miejscu.
Kategoria żak: 3 miejsce Zuzanna Kędzior, 4 miejsce Julita Gawęda.
Gratulacje dla obu zawodniczek za świetną postawę i konsekwentną pracę przez cały cykl! 
Gratulacje również dla trenerek: Dagmary Sikory i Agaty Domańskiej!
26. 05. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 940
Dzisiaj, tj. 6 maja br. wójt Grzegorz Boboń podpisał trzy umowy na odbudowę popowodziową gminnej  infrastruktury drogowej.
"Odbudowa ul. Polnej w Bestwinie"
Wykonawca: Usługi Budowlane i Transportowe Jerzy Żukowski - Pisarzowice
Łączna długość 1951,60 m
Zakres:
- remont jezdni,
- remont poboczy,
- remont zjazdów, dojść do posesji/chodnika,
- remont elementów odwodnienia (rowy, korytka, przepusty),
- urządzenia bezpieczeństwa ruchu (bariera energochłonna)
Wartość inwestycji: 2 255 445,31 zł brutto
"Odbudowa ul. Zagrodniej w Bestwince"
Czytaj więcej
26. 05. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 952
Drużyna GKS Krupiński Suszec poinformowała Podokręg Bielsko-Biała Śląskiego ZPN, że z powodu braków kadrowych nie stanie do zawodów z LKS Bestwina i tym samym konto Bestwinian powiększyło się o 3 punkty, ale i tak sytuacja tego klubu jest bardzo ciężka, wciąż znajduje się w strefie spadkowej.
W rozgrywkach o mistrzostwo klasy B KS Bestwinka II podejmował 1 maja BTS Rekord Bielsko-Biała III. Mimo iż do tego meczu przeciwnicy zdobyli aż 106 bramek w Bestwince nie pokazali wielkiego futbolu i wygrali 0:1, na dodatek po kiksie bramkarza KS Bestwinka II.
KS Bestwinka II - BTS Rekord Bielsko-Biała III 0:1
KS Bestwinka II: Rafał Dawidek (77’ Andrzej Wróbel), Dominik Zontek, Tomasz Rodak (46' Dawid Francuz), Maciej Budziński (82' Grzegorz Porada), Dawid Sawicki, Tomasz Sajdak (46' Mateusz Pietraszko), Kacper Kołodziej (46' Piotr Wydmański), Przemysław Stasica (66' Hubert Żmuda), Adrian Pasionek, Wojciech Czulak, Łukasz Tota.
LKS Kaniów grał ze Słowianem Łodygowice. Mecz w większości toczył się w środkowej strefie boiska. W 39 minucie Rafała Janeczko głową pokonał bramkarza gości i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Kaniowian 1:0. Po zmianie stron gospodarze częściej byli pod bramką rywala, ale nie przekładało się to na ilość zdobytych bramek. W 56 minucie na rajd lewą stroną zdecydował się Fabian Rączkowski i uderzając po długim słupku pokonał bramkarza gości. Zdjęcia z meczu TUTAJ
Swoje sytuacje mieli jeszcze Krystian Wróbel i Kacper Wójtowicz, ale skończyło się na 2:0.
LKS Kaniów – LKS Słowian Łodygowice 2:0
LKS Kaniów: Kacper Motłoch, Dawid Szymański (66' Efe Zorkun), Damian Woźniak, Kacper Wójtowicz, Wojciech Wajdzik, Krystian Wróbel (65' Rafał Beniowski), Fabian Rączkowski, Patryk Ciućka, Rafał Janeczko (86' Jakub Kowalik), Daniel Mirowski, Dawid Bednarski (75' Wojciech Kubies)
26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1045
334287442 757283619238193 8714561115933490975 n349239031 624923456354992 4397301767405123519 nWhatsApp Image 2026 05 04 at 150438gavsvZca
 
 
 
 
 
 
 
 
W poniedziałek, 4 maja, dwaj mieszkańcy Kaniowa – Piotr Postka i Janusz Hałas wystartowali w podróż życia. Na starcie z drobnymi upominkami, które mogą się przydać w czasie wyprawy towarzyszyła im rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego Wody Polskie Linda Hofman.
Piotr i Janusz zamierzają dotrzeć rzekami, kanałami i śluzami aż do miasta Liège w Belgii. Trasa powiedzie przez Polskę, Niemcy i Holandię. Kajakarze zamierzają dotrzeć do mety między 14 a 17 czerwca. – Planujemy pokonywać około 60-70 kilometrów dziennie – mówi Piotr Postka. – Z Kaniowa Wisłą popłyniemy do Bydgoszczy, następnie Kanałem Bydgoskim do Noteci, Wartą do Odry i 50 kilometrów Odrą. Potem trasa powiedzie kanałami i niemiecką rzeką Hawelą, a następnie Renem do Holandii. Stamtąd Mozą popłyniemy do Liège, gdzie będziemy mieć metę w najstarszym klubie wioślarskim w Belgii.
Piotr Postka i Janusz Hałas popłyną w dwóch kajakach. – Po drodze będziemy mieli do pokonania 67 śluz. Weźmiemy ze sobą specjalny wózek pod kajaki i za jego pomocą będziemy je przez większość śluz przenosić, ponieważ zajmie nam to mniej czasu – mówi Piotr Postka.
Czytaj więcej
26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1049
Czarnuszka 0405
26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1054

UWAGA!

Zgodnie z sugestiami radnych i licznymi głosami mieszkańców z dniem 4.05.2026 r została wprowadzona docelowa organizacja ruchu na ul. Plebańskiej w Bestwinie, polegająca na likwidacji znaków "zakaz zatrzymywania się i postoju" w rejonie cmentarza parafialnego.

 

26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1130
O 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja pamiętano również w naszej gminie i uczczono ją tutaj bardzo godnie. Mieszkańcy udekorowali swoje posesje flagami narodowymi, a słoneczna pogoda sprzyjała wysokiej frekwencji na uroczystości zorganizowanej w sołectwie Bestwina. Stała się ona po raz kolejny manifestacją patriotyzmu, jedności oraz głębokiego przywiązania do tradycji. Wspólnie oddaliśmy hołd twórcom pierwszej w Europie nowoczesnej ustawy zasadniczej, łącząc modlitwę za Ojczyznę z obywatelską refleksją. Zdjęcia TUTAJ
Uroczystości rozpoczęły się od podniosłej Mszy Świętej o godz. 9.30 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. W liturgii wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z wójtem Grzegorzem Boboniem na czele, poczty sztandarowe i reprezentanci niemal wszystkich środowisk działających w gminie Bestwina. Mszę św. sprawowali proboszcz parafii w Bestwinie ks. Cezary Dulka i wikariusz, ks. Michał Gajzler.
Ks. Dulka wygłosił poruszającą homilię, w której przypomniał o nierozerwalnym związku historii narodu polskiego z kultem Maryi Królowej Polski. Nawiązując do ewangelicznych słów „Oto Matka twoja”, wskazał, że to właśnie wiara była dla Polaków „dźwignią ducha narodowego” w najtrudniejszych chwilach dziejów. W owych ciężkich czasach zdobyć się na taki wielki akt, jakim była Konstytucja majowa, mógł tylko naród wielki duchem i wiarą w odzyskanie wolności – mówił kapłan – ona uratowała drogę do wiary w wolność. Dzięki niej Polska szlachecka stała się Polską całego narodu. Proboszcz przytoczył również przykłady z historii – od obrony Jasnej Góry przed Szwedami, po współczesne świadectwa polskości odnajdywane w najdalszych zakątkach świata. Wskazał na słowa o. Kordeckiego, że choć wiele cnót mogło zaginąć, to wiara i cześć dla Maryi są fundamentem, na którym „wszystko inne odbudować będzie można”. 
Czytaj więcej
26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1075
To kolejny mecz na wiosnę, w którym KS Bestwinka imponuje dobrą dyspozycją. Podopieczni Marcina Sztorca pewnie pokonali GTS Bojszowy.
- Mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Wyszedł nam on bardzo dobrze. Od początku narzuciliśmy swoje warunki. Wyglądaliśmy też przyzwoicie w obronie - powiedział po spotkaniu trener KS-u, Marcin Sztorc.
Już na początku spotkania goście zaznaczyli swoją obecność pod bramką rywala, a pierwszą groźną sytuację miał Grzegorz Sztorc. Wynik został otwarty w 15. minucie, gdy po podaniu Wojciecha Lisewskiego do siatki trafił Patryk Fluder. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0, gdy dośrodkowanie Szymona Tomali skutecznie wykończył strzałem głową Rafał Adamczyk. KS Bestwinka nie zwalniała tempa i jeszcze przed przerwą podwyższyła prowadzenie. W 41. minucie świetną, zespołową akcję przeprowadzili Sztorc, Fluder i Adamczyk, a całość skuteczną dobitką sfinalizował Maciej Kosmaty.
Po zmianie stron tempo gry nieco spadło, jednak to wciąż przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń. W 57. minucie padł czwarty gol, po prostopadłym podaniu Grzegorza Sztorca w sytuacji sam na sam nie pomylił się Jakub Przewoźnik. W końcówce KS miał jeszcze kilka okazji, by podwyższyć rezultat. Swoich szans próbowali Grzegorz Sztorc, Rafał Adamczyk oraz Klaudiusz Willmann, jednak wynik nie uległ już zmianie.
GTS Bojszowy - KS Bestwinka 0:4
KS Bestwinka: Chmielniak - Miroski (75’ Francuz), Kucharczyk, Kania, Tomala, Fluder (55’ Sajdak), Lisewski, Przewoźnik, Kosmaty, Sztorc (70’ Łuszczak), Adamczyk (80’ Willmann)
Do góry