Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 07. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4956
IMG 20220703 101944IMG 20220703 101956IMG 20220703 102004IMG 20220703 102013IMG 20220703 102035IMG 20220703 102044IMG 20220703 102056IMG 20220703 102135
 
 
 
 
 
 
W dniach 1-3.07.2022 roku odbył się 2. Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Ścinawce Średniej. Druga edycja i wielki organizatorski sukces wydarzenia! Blisko tysiąc modeli, które można było podziwiać na hali sportowej przyciągały rzesze modelarzy z całego kraju. Nie zabrakło modelarzy z Czech i Ukrainy. Dla modelarzy z bestwińskiego "Samuraja" udział w tym wydarzeniu był sprawdzianem umiejętności. I tym razem zdaliśmy go wzorowo! Spośród zaprezentowanych prac wiele z nich zdobyło miejsca na podium. Wśród zwycięzców znaleźli się:
Oliwier Morończyk, który za model lekkiego czołgu 7TP zdobył 3 miejsce.
Patryk Maga zdobył 1 miejsce w kategorii samolotów odrzutowych za model myśliwca Mig-29. Dodatkowo za ten sam model otrzymał puchar i Grand Prix wydawnictwa WAK.
Patryk ponadto otrzymał 1 miejsce za model okrętu podwodnego Scorpene oraz 2 miejsce za model czołgu T-40.
Na podium znaleźli się również:
Wiktor Kluczny zdobył 1 miejsce za model pojazdu pancernego Sdkfz 232 oraz Sylwester Kluczny, który zdobył 3 miejsce za model samolotu Morane Soulnier. Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Łukasz Fuczek
22. 07. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5152
Zawodniczki UKS Set na woskiej stronie 2Wlochy 2022 podiumWlochy 2022Wlochy juniorzy podium 2022Wlochy seniorzy podium 2022Gdyby spojrzeć na zdjęcie ilustrujące tę stronę internetową można byłoby pomyśleć, że trafiło się na witrynę UKS Set Kaniów. Nic bardziej mylnego, to http://www.natisonekayakclub.org/13deg-minin-cup.html, czyli portal włoskiego Natisone Kayak Club, a fotka naszych zawodniczek znalazła się tam nie tylko z powodu ich urody, bo ta w kajak polo i zapewne w innych dyscyplinach nie ma takiego znaczenia, ale z tytułu osiąganych wyników w organizowanych przez ten klub turniejach. Poniżej zdjęcia możemy przeczytać, że zawodniczki UKS Set Kaniów nieprzerwanie od 2013 roku zwyciężają w MININ CUP TROPHY aż do teraz, za wyjątkiem lat 2020 – 2021, kiedy to z powodu pandemii turniej się nie odbył. Administrator strony nie będzie musiał wiele się wysilać, żeby uzupełnić zwycięzców tegorocznej, 13° MININ CUP TROPHY 2022, edycji, ponieważ znów zwyciężył w niej UKS Set Kaniów, a nasze dziewczyny zagrały w składzie: Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Amelia Ewiak i Maja Pyjas. Warto zaznaczyć, że jest to 8 zwycięstwo z rzędu i już dwa razy puchar przechodni za trzykrotne z rzędu zwycięstwo został na stałe w kaniowskim klubie i wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku ta kolekcja może się powiększyć.
Czytaj więcej
22. 07. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5352
291906749 1116994022576315 557401300687665486 n292063935 570737357851296 290485712904206003 n292130423 793723218455226 5288610081739523715 n292297559 2426839154125360 3259279619549512597 n292541099 5481070308589917 628979802983515498 n292083206 337144028623595 7160336889885374396 nW sobotę, 9 lipca, na łowisku PZW Jasienica w Bierach, gmina Jasienica, odbyły się drużynowe i indywidualne Spławikowe Zawody Wędkarskie Krwiodawców skupionych w Klubach HDK PCK rejonu bielskiego. Organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP w Jaworzu.
Znakomicie spisała się w nich drużyna Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Bestwina w składzie: Janusz Niemiec, Józef Łuczkowski, Łukasz Pasierbek zajmując drużynowo 3 miejsce. Hmmm, nie ma się co dziwić tak dobremu wynikowi naszych krwiodawców, ponieważ wszyscy należą do Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”.
Były również indywidualne osiągnięcia: Janusz Niemiec był najlepszy w swoim sektorze, Józef Łuczkowski z kolei w jego sektorze zajął 2 miejsce, a Łukasz Pasierbek zajął 3 miejsce w sektorze jemu przynależącemu.
W klasyfikacji Open Janusz Niemiec zajął 3 miejsce, Józef Łuczkowski sklasyfikowany został na 7 miejscu, a Łukasz Pasierbek na miejscu 11.
Drużynowo najlepszy był Klub HDK PCK przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji w Bielsku-Białej, drugie miejsce zajął Klub HDK PCK z Łękawicy, no i trzecie Klub HDK PCK z Bestwiny.
22. 07. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5071

22. 07. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5338
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach i policjanci z bielskiego wydziału prewencji w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pt. Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą wzięli udział w spotkaniu na terenie kąpieliska w Kaniowie. Mundurowi udzielali wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku w wakacje, przede wszystkim w trakcie pobytu nad wodą.
Mundurowi przestrzegali dorosłych przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami, takimi jak spożywanie alkoholu przed kąpielą. Zwracali im też uwagę, że kiedy mają pod opieką dziecko, nawet takie, które potrafi pływać, powinni obserwować je, kiedy jest w wodzie. Wzrok rodzica powinien być skupiony na dziecku — nie na ekranie smartfona. Młodszych plażowiczów namawiali do odpowiedzialnej zabawy i nieoddalania się od opiekunów oraz do korzystania z kółek i rękawów, kiedy jest to konieczne.
Policjanci, realizując założenia kampanii pn. "Mamo! Tato! Tutaj jestem!" oraz "Bezpieczne wakacje" tłumaczyli też jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w domu, na zakupach czy spacerze z rodzicami oraz w kontaktach z obcymi osobami i w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem.
Źródło: KMP Bielsko-Biała; https://www.czecho.pl.
22. 07. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5775
Lato bywa często nazywane sezonem ogórkowym i jednym z najczęściej pojawiających się w tym czasie w mediach artykułów są te o potworze z Loch Ness. Loch Ness to słodkowodne jezioro położone w Szkocji, więc dla nas to egzotyka, ale my mamy akweny pożwirowe w Kaniowie, które są oblegane przez spragnionych wypoczynku nad wodą i korzystających również z kąpieli w nich (na marginesie dodam, że nielegalnie poza miejscami do tego celu wyznaczonymi, czyli w ORiSW).
No i tutaj też może być spotkanie z "potworem" :-), a że takie są można przekonać się patrząc na zdjęcie przesłane pzrez członka Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski", Stanisława Kuliga, ktory wybral się na łowy ze spinningiem licząc na złowienie okonia, szczupaka, czy też sandacza i absolutnie nie przypuszczał, że złowi suma, a tak właśnie się stało. Jego zdobycz mierzyła 197 cm.
Na pewno nie jest to jedyny okaz w tych akwenach, są i takie mierzące powyżej 2 metrów, więc "bliskie spotkania III stopnia" są jak najbardziej z nimi możliwe :-).
22. 07. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4739
292038431 1184398792136878 1558388150632759874 nO wynikach uzyskiwanych na biegowych trasach przez Tomasza Janusza zamieściłem informację wczoraj. Jakoś umknęło mi, że przecież biega również Agnieszka, żona Tomasza, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Chwałek. Nie można więc pominąć informacji, że w niedzielę, w XI edycji Międzynarodowego Biegu Górskiego Anglosaskiego „Limanowa Forrest” Agnieszka zajęła w swojej kategorii wiekowej I miejsce.
Korzystając z okazji jeszcze trochę o samym biegu. Mimo upałów aż 250 zawodników pobiegło na jego 7 - kilometrową trasę. Bieg „Limanowa Forrest” wznowiony został po trzyletniej przerwie. Dla wszystkich uczestników tegorocznego Biegu przygotowana została trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiegała ona po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Trasa ta poprowadziła uczestników sportowego wydarzenia na Miejską Górę (716 m. n.p.m.).
Warto nadmienić, że Bieg Górski „Limanowa Forrest” jest jedynym biegiem górskim w Polsce (a może i na świecie), w którym na jednej wytyczonej trasie biorą udział nie tylko zawodowcy i amatorzy górskiego biegania, ale i całe rodziny - tatusiowie, mamusie i ich pociechy.
22. 07. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4832
Dwa BeskidyLimanowaLato, więc sezon biegowy w pełni, chociaż dla prawdziwych twardzieli pora roku nie ma żadnego znaczenia. Nasz czołowy biegacz, Tomasz Janusz, systematycznie próbuje swoich sił w kolejnych zawodach.
12 czerwca odbył się bieg w Kętach na dystansie 5 km, gdzie udało mu się wywalczyć 3 miejsce po mocnym finiszu!
26 czerwca startował w Rekordowej Dyszce na Europejskim Festiwalu Biegowym - Dwa Beskidy w Krynicy – Zdroju, gdzie zajął w klasyfikacji Open 4 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej miejsce 1.
W ostatnią niedzielę, 3 lipca, Tomasz wziął udział w 11 edycji Biegu Górskiego „Limanowa Forrest”. Tak podsumował swój występ w tym biegu: "I ... kolejny raz 4 miejsce OPEN. Ja to chyba mam ostatnio "szczęście" do tego miejsca, tym bardziej, że niewiele brakowało do pudła. 7 km na wymagającej górskiej trasie dało dzisiaj popalić i patrząc na to, kto był przede mną nie mogę narzekać na rezultat, jednak 4 miejsce nie należy do moich ulubionych. Na "pocieszenie" udało się zająć 2 miejsce w kategorii wiekowej i wygrać mistrzostwa służb mundurowych w biegach górskich.”
Gratulacje!!!
22. 07. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4492
PandaNa podiumSeniorzyPierwsze wywiady telewizyjne
 
 
 
 
 
 
Nie próżnują zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów. Od początku wakacji przebywali na obozie nad Jeziorem Rożnowskim i praktycznie prosto z obozu udali się do Katowic, gdzie na Stawie Maroko na Osiedlu 1000-lecia w Katowicach w dniach 2 – 3 lipca wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo i III edycji Pucharu Polski.
UKS Set wystawił 4 drużyny, w każdej Dywizji i w Panda Cup po jednej.
Najlepszy wynik osiągnęli najmłodsi zawodnicy występujący w Panda Cup sięgając po złote medale po finałowym zwycięstwie nad gospodarzami, UKS Kanu Katowice, 7:3. W zwycięskiej drużynie występowali: Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka, Mateusz Borlicki, Adam i Robert Sołdra. Były już pierwsze telewizyjne wywiady :-).
W finale zagrali również seniorzy w składzie: Bartłomiej Dawidek, Arkadiusz Pilarz, Borys Zubczewski, Bartłomiej Ryba, Dominik Mencak, Miklos Timar i Mihali Timar. Ich przeciwnikiem była najlepsza drużyna w tym sezonie, KS Powiśle Warszawa. Warszawiacy trzeci raz z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium pokonując UKS Set 5:2.
Nasi młodzicy nie mieli tyle szczęścia i zajęli dla sportowca najgorsze miejsce, bo tuż za podium. W ostatnim meczu musieli uznać wyższość UKS Kanu Katowice ulegając im 8:5. Juniorzy po ciężkich starciach usytuowali się na piątym miejscu, pokonując w ostatnim meczu Olimpijczyka Kliniska 14:2.
Młodzicy: Adam Mirecki, Szymon Machalica, Roksana Głombek, Kaja Gruszka i Sebastian Szafarczyk.
Juniorzy: Wojciech Szafarczyk, Przemysław Gruszka, Maksymilian Borlicki, Hanna Sojka, Amelia Ewiak, Maja Pyjas, Paulina Kozakiewicz, Daniel Sarina.
Najlepszym strzelcem w drużynie seniorów UKS Set Kaniów był Dominik Mencak – 5 bramek, w drużynie juniorów Hanna Sojka – 11 bramek, w młodzikach Szymon Machalica – 15 goli i w Panda Cup Kaja Gruszka, Robert Sołdra i Adam Sołdra po 8 trafień.
Ogółem w Turnieju wzięło udział 30 drużyn i dla wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie 98 meczów.
 
22. 07. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5123
W niedzielę, 3 lipca, ambulans Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na parkingu kościoła w Bestwinie. Zgłosiło się do niego 16 chętnych do podzielenia się cząstką siebie, ostatecznie krew oddało 11 dawców, co pozwoliło na przesłanie do Banku Krwi 4 950 ml tego bezcennego leku.
Klub Honorowych Dawców Krwi dziękuje wszystkim biorącym udział w akcji krwiodawcom, ekipie RCKiK za obsługę, druhom OSP Bestwina za zabezpieczenia miejsca postoju ambulansu.
Do góry