Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 09. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2083
Dzisiejszą informację o wynikach meczów rozpocznę od zwycięstwa LKS Bestwina Dziewczyny. Tak się cieszą na Facebooku:
Dobra passa trwa, dopisujemy do swojego konta kolejne 3 punkty!
Wygrywamy z Tęczą Wielowieś 6:2!
Bramki dla naszej drużyny zdobyły: Ola Jonkisz – 2, Marta Moćko – 2, Tatiana Liszewska
Skład: Garbocz P. - Kudła, Liszewska, Urbanke, Ochodek, Moćko, Kołdon, Garbocz J., Jonkisz, Pieczka, Czukiewska oraz Orszulik, Orantek, Gancarz
Trener: Grzegorz Garbocz
Seniorzy:
Na profilu LKS Bestwina na Facebooku możemy przeczytać: Trzecia porażka z rzędu...
Przegrywamy dzisiaj 0:5 z LKS II Goczałkowice. To kolejny ciężki mecz dla naszej drużyny, w którym wynik zdecydowanie nie jest po naszej stronie. Wiemy, że oczekiwania były inne, ale teraz musimy się zmobilizować, wrócić do pracy i wyciągnąć wnioski.
Zdajemy sobie sprawę, że przed nami trudny moment, ale każdy z nas jest zdeterminowany, by wrócić silniejszym i odwrócić tę serię. Dziękujemy Wam za nieustające wsparcie i wiarę w nas, szczególnie teraz, kiedy najbardziej tego potrzebujemy.
Razem przez to przejdziemy!
LKS Goczałkowice II – LKS Bestwina 5:0
Czytaj więcej
24. 09. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2398
Uwielbiają kontakt z publicznością. A publiczność z nimi. Znany bielski zespół Dzień Dobry istnieje i koncertuje już 20 lat. Od początku w tym samym składzie!
No właśnie… Znany bielski zespół – to pewnie prawda, ale z mieszkańcem naszej gminy w składzie, więc jak najbardziej ten portal czuje się zobowiązany, aby zamieścić tę informację, którą możemy w oryginale przeczytać na www.beskidzka24.pl.
Grupa uformowała się w lutym 2004 roku. Tworzy ją pięciu muzyków: Małgorzata Stachura (wokal, gitara basowa), Piotr Mirecki (wokal, gitara flamenco), Jan Stachura (gitara), Krzysztof Maciejowski (skrzypce) i Stanisław Joneczko (akordeon, wokal).
Urozmaicony repertuar
Repertuar zespołu jest bogaty i urozmaicony. To piosenka poetycka autorstwa takich mistrzów jak Marek Grechuta, Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski, ale także twórczość z tzw. krainy łagodności, między innymi Edwarda Stachury oraz muzyka filmowa i światowe przeboje w akustycznych aranżacjach. Zespół wykonuje również utwory własne, głównie autorstwa Piotra Mireckiego oraz Krzysztofa Maciejowskiego. Jedne z ich autorskich piosenek to „Dzień dobry panie Marku” czy „Dzikie, piękne i szalone”. – Ta ostatnia mówi o tym, co nas spotyka w życiu, że jest ono właśnie dzikie, piękne i szalone – mówi Jan Stachura. Zespół nagrał również kolędy oraz pieśni pasyjne.
Jak mówią członkowie Dzień Dobry, jeżeli coś jest dobre, warto to utrwalać i kontynuować. – Twórczość Marka Grechuty jest ciekawa i naszym zdaniem warto przypominać, że tacy twórcy w Polsce byli i pisali piosenki niezwykłe – podkreśla Jan Stachura. Zespół wykonuje piosenki Grechuty we własnych, często zaskakujących aranżacjach.
Pozytywna fala
Czytaj więcej
24. 09. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2204
Tytułowe słowo "ukradli" odnosi się do artykułu na portalu https://bielsko.biala.pl, gdzie piszą: Tancerka z Bielska-Białej skradła show Polsatu. Mówią o niej, że jest diamentem tej edycji.
Klaudia Rąba była i jest mieszkanką Janowic, chociaż obecnie z racji uczestnictwa w programie przebywa w Warszawie. W Bielsku-Białej (i nie tylko) jest nauczycielką tańca. I w sumie to chyba się czepiam 😊, bo przecież napisali "tancerka z Bielska-Białej", co przecież jest prawdą, ale... troszkę niżej czytamy: "24-letnia bielszczanka", co już prawdą nie jest 😊. Ale skoro piszą o mieszkance naszej gminy i to piszą dobrze, to zamieszczam ten artykuł w całości:
W niedzielę w Polsacie wyemitowany zostanie kolejny odcinek 15. edycji programu „Dancing with the Star. Taniec z gwiazdami”. Tydzień temu na parkiecie zadebiutowała młoda i utalentowana tancerka z Bielska-Białej. Klaudia Rąba na koncie ma wiele sukcesów. Udział w programie to dla niej zupełnie nowe wyzwanie. - Tańczyłam na największych turniejach na świecie, ale te emocje, które towarzyszyły mi w niedzielę w studiu, to zupełnie inna bajka - przyznaje w rozmowie z portalem.
Czytaj więcej
24. 09. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2275
Gościem Radia Bielsko był dziś wójt gminy Bestwina, Grzegorz Boboń. Włodarza dziennikarze zapytali o obecną sytuację popowodziową w gminie. Było o stratach, jakie poniosła infrastruktura, oraz działaniach, jakie podjęto, aby pomóc mieszkańcom. Poruszono temat wsparcia, jakie płynie do gminy z różnych instytucji oraz jak zorganizowano pomoc dla poszkodowanych.
Rozmowa:
24. 09. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1956
W 8 kolejce ligi okręgowej LKS Bestwina udaje się do Goczałkowic. Jedna wygrana, dwa remisy, trzy porażki i dziewiąta pozycja w tabeli na pewno nie zadowalają ani drużyny, ani kibiców LKS Bestwina. Na dodatek trudno będzie poprawić bilans, stając naprzeciw drużyny, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze porażki, ba nawet nie zremisowała, ma na swoim koncie komplet punków i bramkowy stosunek 22:3. Niespodzianki, jednakże zawsze są mile widziane i kibice właśnie na takie zakończenie meczu czekają. Jakub Kubica, szkoleniowiec Rotuza Bronów tak prognozuje: Mecz będzie się odbywał w niedzielne przedpołudnie, co jest równoznaczne ze wzmocnieniem rezerw zawodnikami z III ligi, którzy swój mecz rozgrywają w sobotę w Polkowicach. Gospodarze prezentują się bardzo dobrze w tym sezonie i będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o porażce w ostatniej kolejce, bo gdyby nie ona to "Goczały" byłyby liderem wspólnie z MKS-em i Czarnymi. Trudne zadanie przed LKS-em. Przypuszczam, że remis to będzie dobry wynik dla gości, jednakże, żeby nie przegrać tego meczu, będą musieli zagrać na swoim najwyższym poziomie, a kilku zawodników ma do tego predyspozycje.
Niedziela, godz.11.00 LKS II Goczałkowice – LKS Bestwina
W A klasie LKS Kaniów zagra z Pionierem w Pisarzowicach. W środę rozgrywał zaległy wyjazdowy mecz w Grodźcu z Zamkiem i doznał porażki 2:0. Poproszony o komentarz trener Zbigniew Wierzgoń tak odpowiedział: Ciężko cokolwiek powiedzieć pozytywnego po tym meczu o naszej grze. Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu i trzeba o tym jak najszybciej zapomnieć. Aczkolwiek Grodziec naprawdę ma solidny skład - rozkręcą się. My chcemy w Pisarzowicach zapunktować, żeby to ciśnienie z nas trochę zeszło, bo punkty uciekają.
LKS Kaniów ma na swoim koncie tylko 3 punkty (1 zwycięstwo, 4 porażki), natomiast Pionier ma ich 8 za dwa zwycięstwa i dwa remisy. Doznał do tej pory tylko 1 porażki, bramki 8:10.
Sobota, 28.09.2024, godz. 16.00 LKS Pionier Pisarzowice – LKS Kaniów
Czytaj więcej
24. 09. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2468
Samolot od ponad dwóch lat, szczególnie w weekendy, wykonuje wielogodzinne loty nad domami w gminach Miedźna, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Bestwina, powodując - według zgłaszających - uciążliwy hałas. Mieszkańcy wystosowali list otwarty oraz petycję. Dwa dni po rozesłaniu listu do władz gmin i powiatów - pszczyńskiego i bielskiego, a także do zarządcy lotniska w Kaniowie, z którego korzysta problematyczny samolot, Bielski Park Technologiczny odpowiedział na pisemny apel.

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Was jako mieszkańcy Kaniowa, Goczałkowic-Zdroju, Pszczyny, Bestwiny, Bestwinki, Ćwiklic, Rudołtowic, Miedźnej, Grzawy i Czechowic-Dziedzic i innych okolicznych miejscowości, którzy od dłuższego czasu cierpią z powodu intensywnych lotów samolotu SPDHD, operującego z lotniska w Kaniowie.

Samolot SPDHD od ponad dwóch lat, szczególnie w weekendy, wykonuje wielogodzinne loty nad naszymi domami, powodując hałas, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Pomimo licznych skarg, brak jest realnej reakcji na nasze problemy. W związku z tym postanowiliśmy podjąć bardziej stanowcze kroki - w tym działania prawne oraz społeczne.

Czytaj więcej
24. 09. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2396
Nie zostawaj sam ze swoim problemem. Dołącz do nas!
Jesteśmy grupą inicjatywną złożoną z rodziców osób niepełnosprawnych. Proponujemy stworzenie miejsca, gdzie moglibyśmy się spotykać. My i nasze dzieci wymagające na co dzień opieki, wsparcia. Chcemy, aby powstał rodzaj świetlicy środowiskowej, gdzie będzie można: wymieniać się informacjami z rodzicami w podobnej sytuacji życiowej, uzyskać psychiczne wsparcie od osób rozumiejących trudności życia z niepełnosprawnością, odetchnąć od zwyczajnych problemów, zostawić na chwilę nasze dzieci pod fachową opieką. Świetlica „Bądźmy razem w Razem” miałaby działać w Bestwinie, w siedzibie Stowarzyszenia „Razem”, przy ul. Sikorskiego, dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych 16-19.
Nie wahaj się - wyjdź z domu! To dobrze zrobi Tobie i Twojej rodzinie.   
Zadzwoń do Bożeny – dowiesz się znacznie więcej, tel.: 504-078-238
24. 09. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2268
ECO HARMONOGRAMTakiej aplikacji zapewne oczekiwało wielu mieszkańców naszej gminy. Już od 1 października można ją wypróbować, ocenić i mam nadzieję pochwalić.
24. 09. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2165
Kolejna możliwość otrzymania wsparcia finansowego dla poszkodowanych przez powódź.

Według danych przekazanych przez Śląski Urząd Wojewódzki poszkodowanych jest 1831 gospodarstw domowych z 31 gmin województwa. Podstawą udzielenia pomocy będzie umowa. Gmina będzie mogła udzielić wsparcia osobie albo rodzinie, która poniosła straty w formie zasiłku celowego. Zasiłek zostanie przyznany niezależnie od dochodu. Wysokość wsparcia na gospodarstwo domowe wyniesie 4 tys. zł. Zasiłki celowe zostaną wypłacone przez właściwy miejscowo ośrodek pomocy społecznej.

https://www.slaskie.pl/content/slaskie-wesprze-poszkodowanych-podczas-powodzi

24. 09. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2140
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie działań związanych z usuwaniem skutków powodzi.

Nabór został uruchomiony 23 września 2024 roku, a do dyspozycji jest 10 mln zł. Środki te są przeznaczone na działania mające na celu likwidację zniszczeń powstałych w wyniku powodzi, szczególnie w infrastrukturze środowiskowej.

Beneficjenci: jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, spółki z większościowym udziałem samorządu terytorialnego oraz ochotnicze straże pożarne.
Rodzaje przedsięwzięć: likwidacja skutków powodzi na urządzeniach i obiektach ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz w infrastrukturze środowiska (m.in. zniszczenia komunalnych składowisk odpadów, zniszczenia systemu kanalizacji, zniszczenia systemu wodociągów, oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, ujęć wody) oraz zakup niezbędnego sprzętu (np. worki, piasek, agregaty prądotwórcze, pompy, osuszacze, środki ochrony osobistej strażaka, sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej itp.).
Zadania kwalifikujące się do dofinansowania:

Czytaj więcej