Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 10. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2203
irina rezik 001irina rezik 003irina rezik 004irina rezik 005irina rezik 006We wtorek, 22 października, w Muzeum Regionalnym w Bestwinie odbył się wyjątkowy wernisaż malarstwa, na którym swoje prace zaprezentowała Irina Rezik, artystka o niezwykłej energii i pasji. Wystawa, będąca jej pierwszą indywidualną ekspozycją, przyciągnęła licznych gości, a atmosfera wydarzenia na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Wernisaż otworzył pracownik muzeum - Andrzej Wojtyła, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych. W swoim krótkim przemówieniu wyraził radość, że Muzeum Regionalne może gościć prace tak artystycznej duszy.  Irina Rezik  pochodzi z Białorusi, od 15 lat związana jest z Polską. Od dzieciństwa fascynuje się malarstwem, a od 2019 roku rozwija swoje umiejętności w grupie plastyków „Jaskółka”. Na wystawie zaprezentowała przede wszystkim pejzaże, które oddają jej głęboką więź z naturą. Jak sama przyznaje, najchętniej korzysta z akrylu, uwielbiając strukturalne efekty, jakie farba tworzy na płótnie. Jej twórczość to jednak nie tylko malarstwo – eksperymentuje także z kamieniami, tworząc unikalne prace, decoupage oraz dzieła z żywicy.
Czytaj więcej
24. 10. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2067
bazART 2024Jest to KIERMASZ ARTYSTYCZNY, ze względu na porę- nawiązujący do świąt, (bo takie elementy też się oczywiście pojawią), ale jego głównym celem jest zaprezentowanie twórczości wyjątkowych, zdolnych ludzi, którzy mają pasję, talent i robią niesamowite rzeczy!
Stwórz | Zaprezentuj | Sprzedaj
W tym roku będzie on częścią dużego świątecznego przedsięwzięcia, a mianowicie ⭐️WYSTĘPU GWIAZDKOWEGO⭐️ czyli pokazów tańca i wystawy prac dzieci.
🚨Całe wydarzenie odbędzie się 13 grudnia (piątek) na sali widowiskowej OSP Bestwina🚨
Zastanawiasz się czy BAZART jest dla Ciebie?
Jeśli przynajmniej na jedno z poniższych zdań odpowiesz TAK- zgłoś się do nas;)
🔸Czuję się gotowy, by pokazać co stworzyłem.
🔸Chciałbym sprzedać swoje produkty.
Czytaj więcej
24. 10. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2069
Sołtys Sołectwa Kaniów
zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie,
które odbędzie się w dniu 25 października 2024 r. o godzinie 18.00 w budynku OSP Kaniów.
24. 10. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2318
Matylda! Jadymy!
W ubiegły piątek licznie zgromadzona publiczność czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie mogła usłyszeć wiele ciekawych historii o niezwykłych ludziach, przygodach i poznanych obyczajach podczas rowerowych wypraw Mieczysława Bieńka, czyli „Hajera”.
Pan Mieczysław po 27 latach pracy w kopalni uległ niebezpiecznemu wypadkowi, tym samym musiał zakończyć swoją przygodę w górnictwie. Nie miał jednak zamiaru ulegać wygodzie ciepłego fotela. Zawzięty Ślązak, odznaczony dwukrotnie Złotym Krzyżem Zasługi, ze swoim hartem ducha nie poddał się i postanowił ruszyć w świat. Najpierw do Indii, potem do kolejnych krajów azjatyckich, afrykańskich i Ameryki Południowej. Odwiedził już ponad 120 krajów na 4 kontynentach.
Niezwykły dar snucia opowieści przepełnionych humorem i zwrotami akcji pomogły w powstaniu książek zawierających barwny opis jego podróży. Przed wyprawami Hajer przyznaje, że stara się oszczędnie czytać książki innych podróżników, aby dany kraj zobaczyć tylko z perspektywy własnych obserwacji i przeżyć, co niewątpliwie wpływa na kształtowanie się własnego stylu pisarskiego.
Czytaj więcej
24. 10. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1972
Po ubiegłotygodniowej porażce na wyjeździe z KKS Polonia Tychy LKS Bestwina Dziewczyna wygrały niedzielne spotkanie z KKS Górnik Zabrze II 5:1, a łupem bramkowym podzieliły się: Wiktoria Pieczka x 2, Paulina Gancarz, Ola Jonkisz (k) i Dorota Orszulik.
Skład: Garbocz P. - Orszulik, Urbanke, Garbocz J., Ochodek, Gancarz, Kołdon, Moćko, Jonkisz, Pieczka, Czukiewska oraz Wuwer, Jankowska, Orantek
Trener: Grzegorz Garbocz

24. 10. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1996
24. 10. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2605
Piękna, słoneczna pogoda no i derby, spowodowały, że na boisku KS Bestwinka zapełniły się trybuny, a piłkarze stworzyli ładne widowisko, mecz naprawdę mógł się podobać, pod każdą z bramek stworzono sporo okazji strzeleckich, cztery z nich zostały wykorzystane, wszystkie przez KS Bestwinka.
Trener Marcin Sztorc: Uważam, że dopóki zawodnicy Przełomu mogli liczyć, że uda im wywieźć jakieś punkty z Bestwinki walczyli ambitnie. Po stracie drugiej bramki ich gra całkowicie się posypała. Cieszę się, że nie zlekceważyliśmy rywala. W pierwszych 45 minutach za szybko chcieliśmy się przedostać pod pole karne rywala, stąd gra była rwana i w naszych poczynaniach było dużo niedokładności. Druga połowa w naszym wykonaniu była dużo lepsza. Potrafiliśmy sobie wykreować kilka sytuacji. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być bardziej bolesny dla Kaniowa.
Trener LKS Kaniów Sebastian Komraus: Zagraliśmy dobre spotkanie, każdy zawodnik włożył swoje serducho do walki na boisku. Derby dla Bestwinki, walczymy dalej o ligowe punkty.
Relację z tego spotkania przedstawiam w telegraficznym skrócie: – pierwszy gwizdek i piłka ląduje pod bramką kaniowian.
W 2’ dalekim wybiegiem ratuje sytuację pod swoją bramką Dominik Chmielniak, piłka trafia na środek boiska, stąd następuje długie podanie na lewe skrzydło do niepilnowanego Grzegorza Sztorca, który w sytuacji sam na sam pokonuje Daniela Zuzałka – 1:0.
Czytaj więcej
24. 10. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2717
Informację z meczu LKS Bestwina z OKS JUWe Tychy rozpocznę od podziękowań dla trenera LKS Bestwina, Wojciecha Rogali, który mimo zmęczenia po meczu, emocji i późnej pory znalazł czas, aby podzielić się dosyć obszernie z kibicami informacjami z przebiegu meczu oraz wyrażeniem swojej opinii na temat tego spotkania. To zasługuje na ogromny szacunek!
Mecz w początkowych minutach toczył się w dość chaotycznym tempie, ataki obu drużyn były mało zorganizowane i nie dochodziło do klarownej sytuacji bramkowych.
Zespół z Tychów zagrażał bramce gospodarzy głównie po stałych fragmentach, w tym niebezpiecznie egzekwowanych rzutach rożnych, jednak czujny w bramce był Maciej Wielgus. Bestwinianie odpowiadali groźnymi odbiorami na połowie przeciwnika, z których stwarzali zagrożenie pod bramką. W pierwszej połowie dwukrotnie w dogodnej sytuacji mylił się Rafał Nalepa, swoje okazje zmarnował również Patryk Gibas. Ostatecznie zawodnicy z Bestwiny dopięli swego i po jednym z wysokich odbiorów akcję bramkową strzałem tuż za pola karnego precyzyjnie wykończył Piotr Czerwik w 35 minucie. Niestety prowadzenia nie udało dowieźć się do przerwy, tuż przed gwizdkiem sędziego JUWE wyrównało stan meczu, celną główką po egzekwowanym rzucie wolnym (41’).
Czytaj więcej
24. 10. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2226
W piątek, 18 października br. przy bardzo niskiej frekwencji odbyło się drugie w naszej gminie zebranie wiejskie, tym razem w sołectwie Bestwina.
Pani sołtys Maria Maroszek dokonała otwarcia posiedzenia, witając przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości: wicewójta Mariusza Szlosarczyka, zajmującego się inwestycjami i stanem wody na gruncie w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Grzegorza Gajdę, kierownika Referatu Zamówień Publicznych, Funduszy i Środowiska Dominika Pudę, p.o. dyrektora GOK Grzegorza Gawędę, przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Stanclika, radnych: Małgorzatę Łukoś, Wiesławę Ochman - Szeligę, Ewę Slezak, Marcina Gaca, Ireneusza Stanclika, prezesa OSP Bestwina Dariusza Orłowskiego, naczelnika OSP Bestwina Mateusza Kubika i prezesa PK Kombest Marcina Kanika oraz członków rady sołeckiej.
Po zatwierdzeniu porządku zebrania i przyjęciu protokołu z poprzedniego dokonano wyboru przewodniczącego zebrania, którym został Grzegorz Gawęda.
Przystępując do realizacji porządku obrad, dokonał wyboru sekretarza zebrania, została nim Agata Markiel, następnie powołano komisję uchwał i wniosków w składzie: Małgorzata Łukoś, Marcin Gac, Marceli Kraus. Zastępca wójta Mariusz Szlosarczyk przedstawił najważniejsze sprawy, którymi zajmował się wójt oraz urząd gminy w okresie od ostatniego zebrania oraz założenia do budżetu gminy na 2025 rok.
Czytaj więcej
24. 10. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2105
Ostatnie derby KS Bestwinka z LKS Kaniów odbyły się w Bestwince 28 maja 2023 roku i zakończyły zwycięstwem gospodarzy 2:0 po dwóch golach Grzegorza Sztorca. Dzisiejsze składy obu zespołów różnią się w znacznym stopniu od tych, które wówczas wystąpiły na boisku. Również miejsca w tabeli są zupełnie inne. Ciekawostką wówczas było, że na liniach sędziowały dwie młode sędziny, w tym bramkarka LKS Bestwina Dziewczyny, Paulina Garbocz, co zapewne miało też wpływ na bardzo dobrą atmosferę na trybunach. Jak będzie tym razem?
Marcin Sztorc: Przed nami prestiżowe spotkanie, jakim niewątpliwie jest pojedynek z Kaniowem. Staniemy przed szansą kontynuowania zwycięskiej passy. Moim zadaniem będzie uczulić zawodników, aby nie zlekceważyli przeciwnika. Jestem przekonany, że na taki mecz nie będę musiał nikogo motywować do walki i zaangażowania. Wiemy z jakimi problemami boryka się rywal, ale przede wszystkim musimy skupić się nad swoimi założeniami i pomysłem na ten mecz.
Trener LKS Kaniów, Sebastian Komraus: W niedziele gramy z KS Bestwinka duże derby! Dobrze przygotujemy się do tego spotkania, liczymy na przełomie i zwycięstwo.
KS Bestwinka – LKS Kaniów, niedziela, 20 październik, godz. 15.00
LKS Bestwina nie ma ostatnio dobrej passy, ale nie zamierza odpuszczać, wręcz przeciwnie jest mocno zmotywowany do tego, by punktować. W meczu 11. kolejki Klasy Okręgowej "III Liga Śląska Tychy - Bielsko-Biała" Grupa 5 na swoim stadionie zmierzy się z OKS JUWe Tychy - Jaroszowice.
Czytaj więcej