Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 11. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2512
Wejściem w pochodzie do kościoła w Bestwinie pocztów sztandarowych, służby liturgicznej oraz księży rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Bestwina w 2024 r.
O godz. 9:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie zgromadzili się mieszkańcy gminy Bestwina oraz władze samorządowe, aby uczestniczyć we mszy świętej za Ojczyznę. W programie obchodów Święta Niepodległości, oprócz mszy świętej, znalazło się także złożenie kwiatów pod tablicą na budynku Muzeum Regionalnego upamiętniającej pobyt gen. Józefa Hallera w Bestwinie. Uroczystości towarzyszyły dwie wystawy: „Z woli Twojej Panie zrodziła nas Ojczyzna” – w galerii, przygotowana przez Dorotę Surowiak (Stowarzyszenie Lachy Wczoraj i na Wieki) oraz wystawa broni w pracowni historycznej przygotowana przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej SPARROW oraz Arma Mea - Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Imielin.
Księdzu proboszczowi Cezaremu Dulce asystowali: wicedziekan dekanatu wilamowickiego, ksiądz proboszcz Józef Baran z Bestwinki, ksiądz proboszcz Robert Kurpios z Janowic oraz ksiądz Adam Wandzel z Bestwiny.
W kazaniu ksiądz Cezary Dulka nawiązywał do walki Polaków o wolność, niepodległość i suwerenność. Wskazał wady naszych poprzedników, którzy doprowadzili do rozbiorów Polski, a następnie do tego, że zniknęła ona zupełnie na 123 lata z map Europy, a zniewolona była przeszło 200 lat. Przywołał postać Piotra Skargi - jezuity i najwybitniejszego chyba polskiego kaznodziei, autora Kazań sejmowych. Jego teksty o wymiarze politycznym i dogmatycznym służyły jako wzorce patriotyzmu i pięknej polszczyzny.
Po zakończeniu mszy św. jej uczestnicy zgromadzili się pod Muzeum Regionalnym, gdzie powitał ich p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie Grzegorz Gawęda i w imieniu władz samorządowych Gminy Bestwina przywitał wszystkich zebranych na tej uroczystości: księży proboszczów, poczty sztandarowe, samorządowców szczebla powiatowego i gminnego, przedstawicieli rad sołeckich, stowarzyszeń i organizacji działających w gminie Bestwina oraz mieszkańców i gości. Zdjęcia TUTAJ
Wójt, Grzegorz Boboń, powiedział:
Czytaj więcej
24. 11. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2331
Ostatni raz taniec zwycięstwa zawodnicy LKS Bestwina wykonali 9 października na boisku w Hecznarowicach, kiedy pokonali Sokoła 2:0. Minął więc dokładnie miesiąc, kiedy na środku boiska kibice usłyszeli pytania: Kto wygrał mecz? I odpowiedzi: Bestwina!
Trener Wojciech Rogala: Dużo emocji, mecz pełen walki. Ostatnimi czasy tradycją jest, że lepiej gramy w drugich połowach. Tym razem do przerwy dowieźliśmy bezbramkowy remis, mimo że przeciwnik egzekwował rzut karny. Kapitalną interwencją popisał się Maciej Wielgus. Drugą połowę rozpoczęliśmy piorunująco, już po kilkunastu sekundach Tomasz Gala wywalczył piłkę wysokim pressingiem i samodzielnie ulokował piłkę w bramce. 3 minuty później prowadziliśmy już 2:0, akcję prawym skrzydłem Gibasa z najbliższej odległości wykończył Damian Gacek. Przeciwnik nie dawał za wygraną, ambitnie walczył i złapał z nami kontakt. Do ostatnich minut mecz był bardzo nerwowy i musieliśmy drżeć o wynik, jednak w doliczonym czasie kolejny rajd Gibasa celnym strzałem wykończył Igor Jurzak. W ostatniej akcji meczu nie ustrzegliśmy się błędu i pojedynek zakończył się wynikiem 2:3 dla Bestwiny! Nie było łatwo, ale nareszcie dopisujemy do swojego konta 3 punkty.
KS Soła Kobiernice - LKS Bestwina 2:3
LKS Bestwina: Wielgus  Wójtowicz, Nalepa, Riva, Zimnal, Gacek, Czerwik, Grabski, Gala (88' Jurzak),Trela (45' Gibas), Wilczek (84' Łyszczarz)
24. 11. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2236
Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie dziękuje z całego serca sponsorom, bez których to niezwykłe marzenie o wyjeździe do Meksyku nigdy by się nie spełniło. Dzięki ich wsparciu muzycy Orkiestry przeżyli niezapomniane chwile, reprezentując naszą gminę, powiat, Polskę i dzieląc się naszą muzyką z ludźmi z całego świata.
Piszą tak: Wasza pomoc to dla nas więcej niż wsparcie finansowe – to dowód na to, że warto marzyć i dążyć do celu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z tej wyjątkowej podróży, który oddaje emocje, które towarzyszyły nam na każdym kroku. Dziękujemy, że jesteście z nami:
Urząd Gminy Bestwina, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, BUDTOR, Zakład Aparatury Pomiarowej ZAP Bestwinka, Bielski Park Technologiczny Lotnictwa Przedsiębiorczości i Innowacji, OSP Kaniów, Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice - Bestwina, KOSBUD, DOM dla Każdego Marek, Irena Głąb, PSB Cyroń Czechowice-Dziedzice, DEWRO, Jammak2, Dawid Tomala:

24. 11. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2280
W lidze okręgowej w najbliższą sobotę LKS Bestwina rusza na wyjazdowe starcie z KS Soła Kobiernice. Jest to bliski sąsiad w tabeli, zgromadził do tej pory 8 punktów, bestwinianie mają jedno oczko więcej i znajdują się nad Sołą. Czy po tym meczu sytuacja się zmieni? Kibice na pewno oczekują zwycięstwa i odbicia się od dna tabeli, ale o tym zapewne marzą również sympatycy Soły.
Trener Wojciech Rogala: Nadchodzące ostatnie kolejki rundy są dla nas meczami o wszystko, musimy odbić się od ligowego dna i złapać kontakt z zespołami wyżej notowanymi od nas, dlatego w sobotę wyjdziemy va banque grać o trzy punkty.
Trener drużyny KS Jaworze Tomasz Wuwer: Przed ligą sądziłem, że położenie w tabeli tych zespołów będzie inne, aniżeli obecne. Szczególnie LKS mnie zaskoczył in minus. Drużynę z Bestwiny czeka ciężki mecz z Sołą, ale wygrają na trudnym terenie.
Sobota, godzina 14.00 - Soła Kobiernice - LKS Bestwina
W A klasie LKS Kaniów po dobrym, chociaż przegranym wyjazdowym meczu z Zaporą Wapienica na własnym boisku podejmować będzie lidera, LKS Ligota. Kibice liczą na taką walkę, jak z faworyzowaną Wilamowiczanką i chcieliby, żeby sytuacja się powtórzyła.
Czytaj więcej
24. 11. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2244
465645583 960301439466443 1396121647276821573 nGminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza na koncert Kuby Michalskiego, autora, kompozytora, wokalisty i gitarzysty.
Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat”. Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.
Z solowymi recitalami ballad Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce.
Wstęp wolny !
24. 11. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2559
Niespełna 2 miesiące po wrześniowej powodzi kolejna wizyta wojewody śląskiego Marka Wójcika w powiecie bielskim. Odwiedził dzisiaj 2 gminy: Wilamowice i Bestwinę. Starosta bielski Andrzej Płonka, Bartłomiej Fajfer członek Zarządu Powiatu i gospodarze gmin: burmistrz Kazimierz Cebrat i wójt Grzegorz Boboń mówili, co ich zdaniem należy zrobić na ich terenie aby zmniejszyć skutki żywiołu w przyszłości.

W gminie Wilamowice burmistrz Cebrat i jego zastępca Stanisław Gawlik zabrali wojewodę nad potok Pisarzówka, który dał się we znaki mieszkańcom, zalewając ich domy. Z kolei w gminie Bestwina Marek Wójcik odwiedził Bestwinkę, w której woda z rzeki Łękawka wdarła się do ok. 30 budynków mieszkalnych, niszcząc także barierki mostku. Wójt Grzegorz Boboń i jego zastępca Mariusz Szlosarczyk pokazali także przeciekający we wrześniu wał przy ul. Rybackiej w Kaniowie, mówili o zagrożeniu jakie z tego wynika dla ogromnego obszaru. Odwiedzono również miejsce przy budowie drogi ekspresowej S1 w Janowicach, gdzie w ostatnim czasie pojawiły się problemy z zalewaniem. Swoimi doświadczeniami dzielił się również były wójt tej gminy Artur Beniowski, obecnie radny powiatowy.

Samorządowcy rozmawiali o procedurach związanych z odbudową zniszczeń po tegorocznych powodziach: czerwcowej i wrześniowej, a także o ewentualnych rozwiązaniach, które mogłyby ograniczyć skutki żywiołu w przyszłości.

Źródło:https://powiat.bielsko.pl, więcej zdjęć TUTAJ

 

24. 11. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2215
24. 11. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2513
fitness dla seniorw🟨🟪FITNESS DLA SENIORÓW 🟨🟪
Zapraszamy na nowe zajęcia!
Każdy piątek godz.11:00-12:00, Baza na Krakowskiej/ sala lustrzana
Specjalnie opracowany program pozwoli uczestnikom czuć się swobodnie i komfortowo, a włączenie do codzienności rutyny ćwiczeń fizycznych pozwoli zachować sprawność i siłę ciała.
Jakie jeszcze są zalety udziału w zajęciach?
🟪🟨Zdrowie serca i sprawność układu sercowo-naczyniowego
🟪🟨Poprawa wytrzymałości i ogólnego poziomu energii
🟪🟨Nastrój i dobre samopoczucie psychiczne
🟪🟨Wzmocnienie więzi społeczne i  zmniejszenie poczucia samotności
🟪🟨Zachowanie niezależności i łatwiejsze wykonywanie codziennych czynności poprzez ćwiczenia budujące i utrzymujące siłę
Czytaj więcej
24. 11. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2318
11 11 2024wystawa 11 lis 24 bronwystawa 11 lis 24 galeria
24. 11. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2533
LKS Bestwina podejmował w sobotę u siebie GKS Krupiński Suszec. Kibice liczyli na przełamanie i zdobycie punktów, stało się, jednakże inaczej.
Trener Wojciech Rogala: Niestety kolejny słaby mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza w pierwszej połowie. Wpierw nasz młody, debiutujący w pierwszym składzie bramkarz Kajetan Kopeć dopuścił się faulu w pojedynku sam na sam, a następnie brak krycia w polu karnym spowodowały, że znów zostajemy bez punktów. Zespół obudził się w drugiej połowie, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Piotr Grabski i Mateusz Wójtowicz. Nie potrafimy przełamać niemocy strzeleckiej, nie możemy wyzbyć się błędów w defensywie, dlatego ostatnie dwa mecze jesienne zagramy va banque o odrobinę spokojniejszą przerwę zimową.
LKS Bestwina – GKS Krupiński Suszec 0:2
LKS Bestwina: Rafał Nalepa, Krystian Patroń, Jakub Zimnal, Damian Gacek (C), Szymon Skęczek (60' Dominik Trela), Patryk Gibas, Mateusz Wójtowicz, Adrian Bujok (46' Tomasz Gala), Igor Jurzak (46’ Piotr Grabski), Fabian Riva, Kajetan Kopeć (B)

LKS Kaniów w sobotę rozgrywał swój mecz z Zaporą Wapienica w Wapienicy. Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli w 13 minucie. LKS Kaniów miał swoje okazje, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.
Po przerwie gospodarze pokonali kaniowskiego bramkarza w 47 i 55 minucie, kaniowianie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w 76 minucie, a bramkę zdobył Arkadiusz Laszczak.
Trener Sebastian Komraus: Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, nie wykorzystaliśmy sytuacji bramkowych w pierwszej połowie i drużyna bardziej doświadczona wykorzystała nasze błędy i wygrała mecz. Walczymy dalej o ligowe punkty.

Czytaj więcej