Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 10. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2143
Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie zaprasza na wernisaż malarstwa Iriny Rezik, który odbędzie się 22 października (wtorek) o godz. 17:00.
Irina Rezik pochodzi z Białorusi. Od 15 lat związana z Polską. Artystyczna dusza, pasjonuje się malarstwem od dzieciństwa. Od 2019 roku rozwija swój talent w grupie plastyków Jaskółka. Maluje głównie pejzaże. Wykorzystuje akryl, lubi strukturę farby na swojej pracy. Maluje na płótnie, kamieniach, tworzy decoupage oraz eksperymentuje z żywicą. Pełna energii i zapału realizuje swoje artystyczne cele również w szeregach Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca „Bestwina”. Jej prace wcześniej mogliśmy podziwiać na wspólnej wystawie grupy Jaskółka. Obecnie prezentuje swoją pierwszą kompletną i samodzielną wystawę, która czynna będzie do 8 listopada 2024 r.

 

24. 10. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2386
Stanisław Nycz- sołtys Janowic, pełniący tę funkcję od dwóch kadencji. Oprócz tego już piątą kadencję zasiada w Radzie Gminy Bestwina, będąc do roku 2024 jej wiceprzewodniczącym. Jest wieloletnim członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach, uczestniczącym w pracach zarządu OSP jako wiceprezes. Włącza się w działalność Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, gdzie również jest wiceprezesem, Posiada tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Stanisław Nycz jest członkiem Rady Parafialnej przy parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach, aktywnie współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich w Janowicach, uczestnicząc we wszystkich zebraniach walnych i w pracach KGW oraz przeglądach kulinarnych o różnej randze. Wspólnie z innymi sołtysami wyjeżdża na konferencje i fora sołtysów.
Aktywnie działa na rzecz rozwoju sołectwa Janowice. Przez wiele lat czynił starania o rozbudowę janowickiej szkoły podstawowej, co zaowocowało budową pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Także remont przedszkola i Domu Strażaka są m.in. pokłosiem wysiłku sołtysa i Rady Sołeckiej. Materialnym rezultatem działalności Stanisława Nycza jako członka zarządu OSP są poza tym samochody bojowe dla OSP Janowice – średni i lekki, a także pojazd typu quad. Atrakcyjny wygląd janowickich terenów rekreacyjnych, nowoczesny plac zabaw, estetyka poboczy, rowów, przepustów, punkty świetlne – to kolejne obszary zainteresowania janowickiego sołtysa.
Czytaj więcej
24. 10. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2252
W poniedziałkowy poranek Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie wystąpiła w popularnym Kanale Zero! To kanał, który stworzył Krzysztof Stanowski. Muzycy mówili o swoim wyjeździe do Meksyku na Międzynarodowy Festiwal Dia de Muertos i apelowali o wsparcie tej eskapady. Można tego dokonać >>> TUTAJ
To również kolejny sposób na promocję Orkiestry, sołectwa Kaniów i gminy Bestwina. O Orkiestrze opowiadali: Urszula Szkucik - Jagiełka, Małgorzata Jagiełka i Paweł Borkowski.

24. 10. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2250
 BCD3766 BCD3768 BCD3769W niedzielę 13 października w Janowicach odbyło się pierwsze z cyklu jesiennych zebrań wiejskich w gminie Bestwina. Sołtys Stanisław Nycz przywitał mieszkańców sołectwa Janowice, którzy pojawili się w liczbie 25 oraz gości: przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Stanclika, radnych: Magdalenę Wizner - wiceprzewodniczącą Rady Gminy i Jerzego Borutkę, wójta Grzegorza Bobonia, zastępcę wójta Mariusza Szlosarczyka, kierowników: Dominika Pudę, Grzegorza Gajdę, pełniącego obowiązki dyrektora GOK Grzegorza Gawędę, prezeskę KGW Krystynę Norymberczyk, prezeskę Koła Seniorów Stefanię Famułkę i prezesa OSP Grzegorza Damka.
Sekretarzem zebrania wybrano Jerzego Borutkę, a do Komisji Uchwał i Wniosków powołano Krystynę Norymberczyk, Bartosza Michulca i Ewę Chrobak.
Wójt Grzegorz Boboń przekazał informacje dotyczące najważniejszych spraw, którymi zajmuje się urząd gminy. Najwięcej czasu poświęcono powodzi, która dotknęła wszystkie sołectwa naszej gminy. Są szacowane straty. Do tej pory udzielono pomocy doraźnej 500 posesjom w kwocie 2 000 zł a 50 domostw otrzymało po 8 000 zł.
Powołano Komisję ds. szacowania strat, przygotowywane są wnioski o wypłatę odszkodowań w kwocie 100 000 zł w przypadku pomieszczeń gospodarczych i 200 000 zł w przypadku domów, przedłużono termin ich składania do 15 marca.
Wójt złożył podziękowania strażakom, firmom oraz wszystkim, którzy angażowali się w pomoc mieszkańcom poszkodowanym przez powódź.
Powołano Zespół ds. Odbudowy, któremu przewodniczy Mariusz Szlosarczyk, a w jego skład wchodzą sołtysi, przedstawiciele rady gminy, Spółki Wodnej Melioracyjnej i PK Kombest. Jego celem jest podjęcie działań, aby minimalizować skutki przyszłych powodzi.
Czytaj więcej
24. 10. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2084
24. 10. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2175
Nikt nie stawiał w roli faworyta kaniowskiej drużyny w starciu z Orłem Kozy, mimo że mecz odbywał się w Kaniowie. Oczywiście były nadzieje związane z efektem „nowej miotły”, ale nie zawsze on działa i niestety w tym wypadku nie zadziałał, a szkoda, bo kaniowianom punkty są bardzo potrzebne. Zdjęcia TUTAJ
Mecz zdominowała dwójka zawodników Orła: kapitan Konrad Janosz i Wojciech Waluś, którzy zaliczyli po dwa trafienia, jedno dołożył Michał Majtyka.
A zaczęło się już w 6 minucie, kiedy to niepilnowany kapitan Orła pierwszy raz pokonał Daniela Zużałka.
W 17 minucie historia się powtórzyła i Konrad Janosz ponownie trafił do siatki. Po tej bramce gra się wyrównała, ale kontry Orła były bardzo szybkie i groźne.
W 39 minucie Michał Majtyka zdobywa bramkę, a w 42 ratuje kaniowian słupek. Do szatni schodzą drużyny przy stanie 0:3.
W 56 minucie kolejny rajd po skrzydle w wykonaniu kozian, ale zostaje zakończony niecelnym uderzeniem.
Czytaj więcej
24. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2196
Kiedy przed meczem prosiłem trenera KS Bestwinka, Marcina Sztorca o przedmeczową wypowiedź powiedział tak: Wybieramy się w delegację do Pisarzowic podbudowani ostatnim zwycięstwem. Nie da się nie zauważyć, że ostatnimi czasy lepiej prezentujemy się w meczach wyjazdowych. Czeka nas niełatwe zadanie. Pionier od lat jest drużyną poukładaną, preferująca grę kombinacyjną. Na własnym obiekcie w tym sezonie nie doznał żadnej porażki. Jeśli uda nam się pokazać jednak ,,z tej dobrej strony” na pewno będziemy w stanie wywieźć z tego gorącego terenu trzy punkty.
Po meczu znowu zwróciłem się do Pana Marcina o ocenę meczu i od razu podziękuję za obszerną wypowiedź i poświęcony czas, na pewno kibice piłki nożnej to docenią, ja ze swej strony bardzo dziękuję, a oto relacja Pana Marcina:
Szalony mecz w Pisarzowicach. Kibicom na pewno mógł się podobać, mi jako trenerowi niekoniecznie. W zasadzie w meczu było wszystko: bramki, karne, kartki i zwroty akcji.
Czytaj więcej
24. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2040
W derbowym starciu Pasjonat Dankowice podejmował dziś ekipę z Bestwiny. Mecz ten kreślił się jako jeden z ciekawszych tego weekendu w Lidze Okręgowej Bielsko-Tyskiej.
- Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw w derbowym spotkaniu. Nic nie zwiastowało, że mecz zakończy się tak wysoką wygraną, ale udało się i cieszymy się z tego, choć przy większej skuteczności rezultat byłby jeszcze bardziej okazały - zauważa szkoleniowiec Pasjonata, Andrzej Tomala.
Nie tak miał wyglądać ten mecz, mieliśmy ogromne nadzieje na wywiezienie korzystnego rezultatu, jednak przeciwnik brutalnie zweryfikował dziś naszą dyspozycję. Nie mogliśmy nawiązać równorzędnej walki z Pasjonatem, nawet pomimo stworzonych kilku niezłych okazji, przeciwnik górował dzisiaj nad nami piłkarsko. Musimy podnieść się przede wszystkim mentalnie, bo nasza słaba dyspozycja siedzi przede wszystkim w naszych głowach. Mocno wierzę w zespół i w jego poprawę w kolejnych meczach - to z kolei podsumowanie występu swoich podopiecznych przez Wojciecha Rogalę.
Czytaj więcej
24. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2025
W sobotę, 12 października o godzinie 15.00 drużyna KS Bestwinka zmierzy się w Pisarzowicach z Pionierem.
W ostatniej kolejce bestwinczanie pauzowali, natomiast Pionier przegrał z Orłem Kozy na boisku przeciwnika 2:4. Pisarzowiczanie w 7 meczach zgromadzili 11 punktów, odnosząc 3 zwycięstwa i 2 razy remisując. Zajmują 7 miejsce w tabeli.
KS Bestwinka jest obecnie z dorobkiem 12 punktów na miejscu 5, ale ma za sobą 6 rozegranych meczów i traci do lidera 4 punkty. Do drugiej Wilamowiczanki traci 2 punkty, ale ta ma już za sobą 8 meczów.
Marcin Sztorc, trener KS Bestwinka: Wybieramy się w delegację do Pisarzowic podbudowani ostatnim zwycięstwem. Nie da się nie zauważyć, że ostatnimi czasy lepiej prezentujemy się w meczach wyjazdowych. Czeka nas niełatwe zadanie. Pionier od lat jest drużyną poukładaną, preferująca grę kombinacyjną. Na własnym obiekcie w tym sezonie nie doznał żadnej porażki. Jeśli uda nam się pokazać jednak ,,z tej dobrej strony” na pewno będziemy w stanie wywieźć z tego gorącego terenu trzy punkty.
LKS Kaniów po zmianie trenera zagra w niedzielę, 13 października o godzinie 15.00 na własnym boisku z Orłem Kozy. Podopieczni Sebastiana Komrausa, dla którego będzie to debiut na ławce trenerskiej LKS Kaniów, zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie tylko 3 punkty.
Orzeł Kozy jest 6 i ma 12 punktów (4 zwycięstwa).
Trener Sebastian Komraus: Liczymy na przełamanie drużyny i Zwycięstwo. Będzie to trudne spotkanie, LKS Orzeł Kozy jest dobrą drużyną.
Trener Marcin Sztorc: Niestety, uważam, że efekt nowej miotły nie zadziała w tym spotkaniu. Orzeł, który jest jednym z faworytów, powoli nabiera rozpędu. Jakość drużyny z Kóz jest wyraźnie większa niż Przełomu. Ambicja może nie wystarczyć – stawiam na zwycięstwo Orła.
Czytaj więcej
24. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1957
Po raz pierwszy pod wodzą Wojciecha Rogali stanęli do walki piłkarze z Bestwiny. LKS zmierzył się wczoraj z beniaminkiem z Hecznarowic. Był to zaległy mecz z 6. kolejki.
Bez goli upłynęła pierwsza część spotkania, choć obie ekipy kreowały lepsze bądź gorsze sytuacje strzeleckie. Częściej przy piłce starali się utrzymywać zawodnicy z Bestwiny, jednak nie zdołali oni udokumentować tego faktu w rezultacie. Po stronie beniaminka z Hecznarowic swoje szanse natomiast mieli: Marek Micherda, Mateusz Markiel oraz Konrad Zięba.
Zawodnicy z Bestwiny zrekompensowali jednak widzom to, czego zabrakło w pierwszej połowie. W 50. minucie na prowadzenie LKS wyprowadził Patryk Gibas, który przytomnie urwał się defensywie Sokoła i wpakował piłkę do siatki. Następnie przed szansą stanęli gospodarze, którzy domagali się rzutu karnego na Marku Micherdzie - sędzia jednak pozostał niewzruszony na ich pretensje. Dobry występ LKS-u w tym spotkaniu "przypieczętował" w 82. minucie Wojciech Łyszczarz, który wykorzystał prostopadłe dogranie i ustalił wynik meczu. Tym samym Wojciech Rogala odniósł zwycięstwo w debiutanckim meczu na ławce trenerskiej LKS-u.
LKS Sokół Hecznarowice - LKS Bestwina 0:2
LKS Bestwina: Wielgus - Kościuch (77' Szymon Skęczek), Nalepa, Riva, Zimnal, Patroń, Czerwik, Gibas (73' Piotr Grabski), Gacek, Gala (70' Dominik Łyszczarz), Wilczek (65' Igor Jurzak)
Źrodło: www.sportowebeskidy.pl