Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 10. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2230
Sytuacja w Przełomie Kaniów jest dynamiczna. Drużyna zajmuje ostatnią lokatę w ligowej tabeli, a w ostatnich godzinach doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Zbigniew Wierzgoń złożył rezygnację, a jego miejsce zajął Sebastian Komraus. Wydarzenia wokół Przełomu komentuje w STREFIE WYWIADU na portalu www.sportowebeskidy.pl  prezes klubu, Grzegorz Wieczorek.
SportoweBeskidy.pl: Jaka jest Pańska ocena wyników drużyny Przełomu?
Grzegorz Wieczorek: Powiedziałbym, że taka jak wskazuje tabela... Byliśmy przygotowani, że może być ciężko w tej rundzie. Dużo nowych zawodników, sporo działo się latem. Uważam jednak, że ta drużyna nie zasługuje na ostatnie miejsce w tabeli, a co najmniej na środek tabeli...
Sportowebeskidy.pl: Warto jednak zauważyć, że wyraźnie odmłodziliście zespół.
G.W.: Tak, drużyna jest odmłodzona, choć nie brakuje też doświadczonych zawodników, którzy wspomagają młodzież. Sporo jest juniorów z naszego klubu, ale też z zewnątrz. Staramy się szukać jakiegoś rozwiązania, które pomoże nam się odbić od dna w tabeli.
SportoweBeskidy.pl: Informacja z ostatnich godzin – Zbigniew Wierzgoń złożył rezygnację z funkcji trenera Przełomu. Jakie były tego kulisy?
Czytaj więcej
24. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2152
Nie tak wyobrażano sobie ligową jesień w Bestwinie. Potwierdzeniem tego dobitnym jest zmiana na trenerskim stołku.
Dawid Szewczuk przejął LKS Bestwina zimą ubiegłego sezonu. Do nowego przystępowano ze sporymi nadziejami, bo w okresie między rozgrywkami w klubie zakotwiczyło kilku ciekawych zawodników, choć trzeba też pamiętać o równoczesnych poważnych ubytkach. W pierwszych 4. meczach bestwinianie pokonani zostali tylko przez Czarnych Jaworze, im dalej jednak w piłkarską jesień, tym wyniki były mniej przekonujące. Reprezentant bielskiego podokręgu zajmuje obecnie odległą 14. pozycję w stawce z raptem 5-punktową zdobyczą.
– Początek nie był zły, ale potem przyszły trudniejsze wyzwania i nie podołaliśmy temu, więc jakiś impuls musiał przyjść. Teraz rywale będą teoretycznie łatwiejsi i drużyna powinna punktować – mówi były już trener ekipy z Bestwiny, dodając: – Co mogłem, dałem drużynie, a przypomnę, że budowaliśmy ją w dużym stopniu od nowa. Latem przyszło do klubu 5 zupełnie nowych zawodników przy moim znaczącym udziale. Niczego w klubie nam nie brakowało i to muszę przyznać, bo z obietnic się wywiązywano, a warunki do pracy były komfortowe. Żal, że tak się to potoczyło. Uważam, że jednak to zbyt szybko podjęta decyzja, bo dało się wejść na prawidłowe tory w krótkim czasie. Przyjmuję to na klatę, bo taki jest los trenera.
Już w środę zespół z Bestwiny zagra arcyważne derby z będącym w sąsiedztwie w tabeli Sokołem Hecznarowice. Wyjazd, w przypadku bestwinian pod wodzą Wojciecha Rogali, a więc dotychczasowego asystenta Szewczuka, pozwoli odrobić zaległość z 6. kolejki.
24. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2004
W ostatni weekend ze zwycięstwa cieszyły się tylko zawodniczki LKS Bestwina Dziewczyny. Informacja z meczu we wcześniejszym wpisie, radość ze zwycięstwa tutaj>>>

Pewnie mało kto wierzył w zwycięstwo kaniowian w starciu z liderem,GLKS Nacomi Wilkowice II, ale przecież nie wychodzi się na boisko z myślą o przegranej tylko o wygranej. W tym jednakże rzecz, że o zwycięstwie marzą obie drużyny, a wygrać może tylko jedna, no, chyba że podzielą się punktami. Ta opcja nie miała w tym wypadku miejsca, bo gospodarze nie zamierzali oddać ani jednego punktu zawodnikom LKS Kaniów. Napoczęli wynik już w 8 minucie, a w 10 zdobyli drugą bramkę. Potem była chwila przerwy, by w 33 i 34 podwoić wynik i zrobiło się 4:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale piąta bramka padła w 56 minucie, na dodatek był to samobój. Dwie minuty później było już 6:0. W 63 minucie Patryk Ciućka z rzutu wolnego zdobył pierwszą i ostatnią bramkę dla Przełomu, a w 77 minucie doskonale znany naszym zawodnikom Bartłomiej Feruga zakończył ostre strzelanie wilkowiczan ustalając wynik na 7:1.
Trener Zbigniew Wierzgoń: Wilkowice były drużyną bardziej jakościową i zasłużenie wygrali. Oj, widać, że presja zwycięstwa zaczyna nam się bardzo udzielać. Musimy w końcu wygrać, żeby morale całkiem nie upadło.
GLKS Nacomi Wilkowice II – LKS Kaniów 7:1
LKS Kaniów: Patryk Ciućka, Wojciech Kubies (60' Rafał Beniowski), Marcin Janeczko (B), Kamil Pawłuszkiewicz (46' Arkadiusz Laszczak), Marek Faruga, Patryk Nazim (73' Łukasz Bernaś), Kamil Góra, Damian Woźniak, Paweł Wilczak (65' Marcin Stryczek), Szymon Rączkowski, Dariusz Siwek (C).

Na Facebooku LKS Bestwina tak możemy przeczytać:

Czytaj więcej
24. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2112
462144801 8503005903094336 5861903552985191226 n462243086 8503006176427642 1287250399550377551 n462291463 8503008226427437 2754326403705872457 n462360771 8503008843094042 4194722473107390435 n462474212 1077419877727559 2845503014853872833 n462129592 1077420004394213 5932006585887176069 nNie ma się bardzo czym cieszyć, jeśli chodzi o występy naszych piłkarzy, za wyjątkiem drużyny KS Bestwina Dziewczyny, więc pocieszmy się sukcesami mieszkańców naszej gminy w innych dyscyplinach sportowych.
W akrobatyce sportowej startowała Julita Gawęda z Bestwinki. Oto jej sukcesy:
1) Mistrzostwa Śląska Młodzików w Akrobatyce Sportowej 05.10.2024 Wyry, Mikołów! Julita Gawęda zajęła 3 miejsce w III klasie sportowej.
2) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Akrobatyce Sportowej 06.10.2024 Wyry, Mikołów! Julita zajęła również 3 miejsce w III klasie sportowej.
Kajaki:
W miniony weekend dzieci i młodzicy mieli okazję brać udział w zawodach o „𝘽ł𝙚̨𝙠𝙞𝙩𝙣𝙖̨ 𝙒𝙨𝙩𝙚̨𝙜𝙚̨ 𝙊𝙙𝙧𝙮 𝟮𝟬𝟮𝟰” w Opolu. Bardzo dobrze spisał się w barwach MKS Czechowice-Dziedzice Artur Świerkot z Bestwiny.
W K-1 młodzików zajął 1 miejsce, a w K-2 wraz z Antonim Polaczkiem był 2.
Gratulacje!
Piłka nożna kobiet:
Czytaj więcej
24. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1961
Nadszedł czas jesiennych zebrań wiejskich w naszej gminie.
Pierwsze z nich odbędzie się w Janowicach w dniu 13 października 2024 r. (niedziela) o godzinie 10.00 w budynku siedziby Koła Gospodyń Wiejskich "Kogutek"
Piątek - 18 października o godz. 18.00 odbędzie się w Bestwinie – Gminny Ośrodek Kultury
Piątek - 25 października o godz. 18.00 – Kaniów – OSP Kaniów
Piątek - 8 listopada o godzinie 18.00 – Bestwinka – OSP Bestwinka
24. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2075
24. 10. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2095
Grupa Plastyków Jaskółka znana jest w bliższej i dalszej okolicy. Swoimi pięknymi obrazami raduje nasze oczy i serca, a także rozsławia i promuje gminę Bestwinę, Jej członków, małżeństwo Basię i Jerzego, spotkała tragedia, powódź zniszczyła dorobek ich życia. Postanowili pomóc im inni członkowie Grupy i zwracają się z takim apelem:
Nasi serdeczni znajomi Basia i Jurek, z którymi na co dzień tworzymy Grupę Plastyków Jaskółka, zostali dotknięci skutkami wrześniowej powodzi. W ciągu kilkudziesięciu minut woda zalała cały ich dobytek, niszcząc dom, budynki gospodarcze i wiele przedmiotów życia codziennego. Konieczny jest remont i zakup wielu elementów wyposażenia.
Jako grupa plastyków, postanowiliśmy wykonać prace plastyczne, a następnie przekazać je na aukcję, z której dochód przeznaczymy na zbiórkę.
Liczymy także na ludzi dobrej woli, którzy wspomogą naszych kolegów dowolną kwotą, niezależnie od udziału w licytacji. Wpłat można dokonywać TUTAJ>>>https://zrzutka.pl/chyabs
Aukcję rozpoczniemy w poniedziałek. Już dziś zapraszamy do udziału.
Z góry serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę.
24. 10. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1933
Przed nami 9 kolejka ligi okręgowej. Po ośmiu kolejkach rundy jesiennej LKS Bestwina plasuje się na 13. miejscu w tabeli. Choć ostatnie mecze nie poszły po myśli drużyny, wciąż ma ona szansę na poprawę wyniku w kolejnych spotkaniach.
Wszystko jest jeszcze możliwe, a rywalizacja zapowiada się coraz bardziej zacięta. Zawodnicy zapraszają do wspierania drużyny w nadchodzących meczach. Tak mówią: Wasze wsparcie daje nam siłę do dalszej walki!
W najbliższym meczu w sobotę, 5 października o godzinie 15.00 LKS Bestwina podejmować będzie na własnym boisku MKS Lędziny, który jest liderem i do tej pory ma na swoim koncie 7 zwycięstw i jedną porażkę, więc o punkty będzie bardzo trudno, tym bardziej aktualna jest prośba drużyny o wsparcie z trybun.
Sobota, 5 października, godz. 15.00 LKS Bestwina - MKS Lędziny
Trener Czarnych, Tomasz Wuwer o tym meczu: Zespół z Bestwiny rozczarowuje w tej rundzie, ale w którymś momencie muszą odpalić. MKS Lędziny to z kolei mocna ekipa i wygra w tym starciu, ale minimalnie.
W klasie A KS Bestwinka pauzuje, natomiast przed LKS Kaniów bardzo trudne zadanie, ponieważ udaje się do lidera bielskiej A klasy, GLKS Nacomi Wilkowice II, który do tej pory odniósł 4 zwycięstwa i zaliczył jeden remis. LKS Kaniów ma tylko 1 zwycięstwo i 5 porażek.
W ubiegłym tygodniu umknął mi mecz LKS Kaniów z Pionierem Pisarzowice, więc teraz poprosiłem o ocenę tego meczu i jednocześnie zapowiedź spotkania z GLKS Wilkowice. Trener kaniowian, Zbigniew Wierzgoń tak się wypowiedział: Chcemy zapomnieć, że graliśmy z Pisarami. Byli na naszej połowie może z trzy razy w 1 połowie...tak dobrze grających moich zawodników chciałbym zawsze widzieć, ale ta skuteczność ???.... Zapomnijmy o tym meczu. Wilkowice II w niedzielę (mecz o godz. 11) zapewne będą wzmocnione zawodnikami z jedynki, bo ci grają w sobotę... Na pewno powalczymy, bo punkty potrzebne są nam jak tlen.
Niedziela, 6 października, godz. 11.00 GLKS Nacomi Wilkowice II - LKS Kaniów
Trener Wilamowiczanki Wilamowice, Łukasz Janik, komentuje: Moim zdaniem "dwójka" GLKS-u to jeden z głównych kandydatów do awansu. Przełom zajmuje ostatnie miejsce i nie będzie w tym starciu niespodzianki - wilkowiczanie wygrają ten mecz.
LKS Bestwina Dziewczyny najbliższy mecz rozegrają w sobotę, 5 października. Do tej pory w dwóch kolejkach zgromadziły komplet punktów.
Niedziela, 6 października, godz. 15.00 LKS Bestwina Dziewczyny - AP Tygryski Świętochłowice 2019
24. 10. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2925
Wszystkie służby ratunkowe interweniują na ulicy Batalionów Chłopskich w Kaniowie. W rejonie skrzyżowania z ulicą Mirowską i wjazdu do zakładu przeróbczego Żwirowni doszło do zderzenia samochodu osobowego z koparką.
 
Więcej na >>> www.czecho.pl

 

24. 09. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2175
Szanowni Mieszkańcy gminy Bestwina!

Minęły dwa tygodnie od powodzi, która nawiedziła naszą gminę. Była to największa powódź od 1997 roku. Najbardziej dotknięte zostało sołectwo Bestwinka, ale również część Bestwiny, Kaniowa i w najmniejszym stopniu Janowic. Chciałbym wstępnie podsumować straty, pomimo, że ich szacowanie (zarówno majątków gminnych, jak też prywatnych) trwa nadal. Na dzień dzisiejszy wstępne szacunki strat w infrastrukturze gminnej, to kwota blisko 40 mln złotych, na którą składają się m.in. uszkodzone w różnym stopniu 26 drogi gminne, 4 przepusty, 2 kładki, 3 rowy melioracyjne. Zalana piwnica Przedszkola w Kaniowie, boisko i bieżnia LKS Bestwina, budynek OSP Bestwina i UKS Set Kaniów. Pojawiło się również osuwisko na wałach przeciwpowodziowych przy ul. Rybackiej w Kaniowie. Znaczne szkody pojawiły się także w infrastrukturze zarządzanej przez powiat. Jeżeli chodzi o posesje prywatne, najwięcej zgłoszeń mieliśmy w sprawie zalanych piwnic, ale żywioł nie oszczędził też wielu pomieszczeń mieszkalnych. Z naszych informacji wynika, że w różnym stopniu zalane było blisko 250 budynków, nie wspominając o polach i ogrodach, gdzie mieszkańcy ponieśli również duże straty. Koszty akcji ratowniczej na dzień dzisiejszy przekroczyły 300 tys.
Nasze działania w ostatnich dniach skupiały się głównie na pracach porządkowych, zabezpieczających i informacyjnych. Powołana została także komisja składająca się z pracowników Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, która wstępnie szacowała straty. Pragnę uspokoić mieszkańców, że prace te nadal są i będą kontynuowane. Dysponujemy 24 osuszaczami, które bezpłatnie udostępniamy mieszkańcom wg ich zgłoszeń. Na obszary, które najbardziej ucierpiały, podstawialiśmy kontenery na odpady. Na dzień dzisiejszy wypłaciliśmy mieszkańcom, których posesje ucierpiały, blisko 1 300 000 złotych

Szanowni Państwo!

Czytaj więcej