Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 07. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2995
Wlochy KWlochy K 1Wlochy K 2Wlochy K 3Wlochy pucharWlochy SW dniach 13 – 14 lipca we włoskim Castello di Porpetto odbył się 33° Trofeo Baschirotto 2024 Di Canoa Polo.
Organizowany przez Natisone Kayak Club i Kayak River Corno w niezmiernie urokliwym miejscu cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Osiem krajów (Włochy, Polska, Szwajcaria, Czechy, Niemcy, Austria, Holandia i Węgry), 36 drużyn i ponad 350 sportowców to liczby, które określały 33. edycję tego najstarszego międzynarodowego turnieju kajakowego we Włoszech w kategorii mężczyzn i kobiet.
Tradycyjnie wzięły w nim również udział drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego Set Kaniów. Wyjazd do Włoch wiąże się zawsze z trochę dłuższym pobytem i traktowany jest z jednej strony, jako nagroda dla zawodników za ich zaangażowanie, a z drugiej jako zgrupowanie, którego zwieńczeniem jest udział w Turnieju.
Seniorki: Kaja Gruszka, Maja Pyjas, Dominika Sojka, Hanna Sojka i Joanna Szafarczyk zdobyły pierwsze miejsce. Brawo!!! Warto zaznaczyć, że trofeum to zdobywały w latach 2012 – 2022! Nasze złote dziewczyny pokonały w finale Thurgauer Ladies 4:3.
Set A – seniorzy: Bartłomiej Dawidek, Arkadiusz Pilarz, Jerry Manser, Paweł Michalec i Mateusz Kulczyk zajął III miejsce pokonując w ostatnim meczu Thurgauer WF 3:2.
Czytaj więcej
24. 07. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3373
W tym roku XI Wakacyjny Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn o Puchar Posła na Sejm RP Przemysława Drabka przyciągnął na boisko w Kaniowie 12 drużyn.
Odpowiedzialny za stronę organizacyjną rozgrywek Adrian Damaz przygotował harmonogram meczów z podziałem na dwie grupy po 6 zespołów. Kapitanowie dokonali losowania, które przyporządkowało poszczególne zespoły do danej grupy. Tutaj mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Najlepsze drużyny rozegrały następnie ćwierćfinały, zwycięzcy półfinały i w efekcie mecz finałowy i o 3 miejsce. Zdjęcia TUTAJ
Spośród ekip: Inny Zespół, Nemak Poland, Young Power, Piwkorze, Wyborowi, FC Krakowska, FC Drzewce, FC Spadające Gwiazdy, Młodzi Wilcy, Wolne Atomy, Endriu TEAM i Atepaa w ćwierćfinałach zagrały: Inny Zespół, FC Drzewce, FC Krakowska, Atepaa, Young Power, Piwkorze, Wolne Atomy i Młodzi Wilcy.
W półfinale I spotkali się Inny Zespół i FC Krakowska. W meczu padł remis, więc konieczne było rozegranie rzutów karnych i tutaj lepsi okazali się zawodnicy Innego Zespołu. W II półfinale zmierzyły się Wolne Atomy z Piwkorzami. W tym wypadku przewaga Wolnych Atomów była wyraźna, pokonali swoich przeciwników 4:1.
Czytaj więcej
24. 07. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2491
Informujemy, że w związku z awarią w dniu 11 lipca br. na sieci wodociągowej zlokalizowanej przy ulicach Ładna i Podpolec w Bestwince i Kaniowie oraz prowadzonymi pracami naprawczymi występuje przerwa w dostawie wody.

Czas usunięcia awarii do odwołania.

Za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami przepraszamy.

24. 07. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2693
Urząd Gminy w Bestwinie informuje, że w dniu 15.07.2024 r. rozpoczną się prace budowlane związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Kaniowie w rejonie ul. Czechowickiej, Ludowej, Malinowej, Żwirowej i Poziomkowej.
Zostaną wprowadzone czasowe ograniczenia w możliwości poruszania się po wymienionych drogach, o czym wykonawca będzie informował na bieżąco mieszkańców.
Wykonawcą jest firma Ekoinstal Sp. z o.o. z Suchej Beskidzkiej.
Przewidywany czas trwania prac to 3 miesiące.
Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków.
24. 07. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2976
KaniowKrystian 1Krystian 2Stryczek14 czerwca w ramach 7. Czechowickiej Nocy Kultury odbył się BOXING – walki, sparingi, treningi na ringu. Był tam również akcent kaniowski i bestwiński. Wystąpili na ringu Bartłomiej Stryczek i Krystian Stawowczyk, mieszkańcy naszej gminy.
W Czechowicach-Dziedzicach jest grupa osób, w tym również obaj nasi mieszkańcy, zaangażowana w reaktywację sekcji bokserskiej RKS STAL Czechowice i kontynuację tradycji bokserskich (treningi prowadzili m. in. na terenach rekreacyjnych w Kaniowie – zdjęcie 1). Tak o przygotowaniach i samym wydarzeniu opowiada Bartosz Kempny, pasjonat, bokser i trener (Boxing Coach):
9 maja zostaliśmy jako Czechowickie Stowarzyszenie Bokserskie poproszeni o pomoc w zorganizowaniu wydarzenia mającego na celu upamiętnienie sekcji bokserskiej "RKS STAL Czechowice". Pomysłodawcami byli: Jacek Cwetler - Izba Regionalna, Mariusz Olejak oraz Andrzej Roehrich z Towarzystwa Przyjaciół Czechowic i Miejska Biblioteka Publiczna.
Czytaj więcej
24. 07. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3068
Kto się boi dyskusji o planie zagospodarowania przestrzennego gminy?  
W mojej bajce jest tak: przed przystąpieniem do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego gminy, zapraszam architektów przestrzeni, ludzi z wiedzą i wyobraźnią i proszę, aby pomogli stworzyć wizję zagospodarowania gminy, która byłaby najbardziej przyjazna mieszkańcom.
Takiej, w której zakład górniczy nie rozpycha się na nowe tereny (występuje o  przekształcenie 50 hektarów z rolnego na przemysłowe pod wydobycie żwiru), niszcząc walory przyrodnicze gminy i zbliżając się niebezpiecznie do gminnego ujęcia wody. Takiej, w której dostrzega się potencjał wynikający z przebiegu właśnie w  tym rejonie Wiślanej Trasy Rowerowej (od źródeł Wisły do Krakowa) i nie dewastuje tego potencjału, ale go rozwija.  
Takiej, w której tereny w pobliżu gminnego ośrodka rekreacji są zagospodarowywane przez gminę na potrzeby turystyki, a nie oddane dzikiej zabudowie.  
Takiej, w której nie przekształca się terenów rolniczych pod deweloperkę i nie pozwala na powstanie wielu domów, zanim nie zostaną rozwiązane podstawowe problemy, m.in. z wodą.
Czytaj więcej
24. 07. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2683
07070707 10707 20707 30707 4W dzisiejszej akcji poboru krwi w Kaniowie zarejestrowało się 11 osób a po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim pełną krew oddało 7 osób, w tym 3 kobiety, plus jedna osoba w mniejszym wymiarze. Dwie osoby podzieliły się cząstką siebie po raz pierwszy.
Do Banku Krwi przekazano ponad 3 150 ml tego bezcennego leku.
Dziękujemy!
24. 07. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2689
OldbojeOldboje 1Oldboje 2W sobotę, 6 lipca, na stadionie w Jasienicy odbył się Turniej Charytatywny „Gramy dla Tomka”, a tym Tomkiem jest Tomasz Wyroba, zawodnik Drzewiarza Jasienica, Górnika Zabrze i Budowlanych Bielsko-Biała.
Zagrały w nim drużyny: LKS Drzewiarz Jasienica, Tomek Team, TRS Siła Ustroń i Oldboje LKS PRZEŁOM KANIÓW.
Kaniowscy Oldboje zaprezentowali się znakomicie i zwyciężyli w tym Turnieju, mimo iż zaczęli od porażki z Tomek Team. Przeciwnicy zwycięskiego gola zdobyli w ostatniej minucie meczu z rzutu karnego.
Kolejne mecze to już zwycięstwa: z Drzewiarzem Jasienica 3:1 i w trzecim meczu, gdzie było już wiadomo, że kto wygra, ma pierwsze miejsce, pokonali 2:0 TRS Siła Ustroń.
Bramki zdobywali: Bartosz Hulbój – 1, Robert Jurczyga – 2, Sławomir Wróbel - 2.
Oldboje występowali w składzie: Mateusz Puzoń, Marcin Janeczko, Mirosław Wdowiak, Wojciech Czulak, Bartłomiej Hulbój, Krzysztof Pyka, Damian Klimczak, Dariusz Siwek, Artur Droździk, Sławomir Wróbel, Maciej Czader, Mariusz Głombek, Robert Jurczyga, Mariusz Cupriak, Andrzej Piekiełko, Dariusz Kozioł i Grzegorz Owczarz.
Oprócz gratulacji za zwycięstwo należą się również zawodnikom drużyny Oldboje LKS PRZEŁOM KANIÓW słowa uznania i szacunku nie tylko za udział w Turnieju, ale również za wymierną pomoc finansową poprzez bezpośrednią wpłatę na leczenie Tomasza Wyroby, jak również aktywny i skuteczny udział w licytacjach, co także przełożyło się na konkretną pomoc finansową zmagającemu się z chorobą nowotworową byłemu zawodnikowi LKS Drzewiarz Jasienica. Jesteście wielcy!
Zdjęcia: Facebook - Mateusz Puzoń, Mariusz Cupriak
24. 07. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2653
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Kaniów ulica Mirowska od nr 36 i 41, Bażancia, Łabędzia nr 44 ,46,
Rozpoczęcie: 10.07.2024 08:00
Zakończenie: 10.07.2024 12:00

Dankowice ulica Graniczna, Spokojna, Kaniów ulica Nad Łękawką,
Rozpoczęcie: 11.07.2024 08:00
Zakończenie: 11.07.2024 13:00

 

24. 07. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3263
Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 14 do 16 maja 2024 r. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w powyższym terminie, napisali egzamin 10, 11 i 12 czerwca br.
3 lipca zostały opublikowane wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024.
Z danych podanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że do egzaminu ósmoklasisty w maju 2024 roku przystąpiło ok. 220 900 uczniów z ponad 11 190 szkół (w tym 11 300 uczniów – obywateli Ukrainy z ponad 3400 szkół).
Średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki i języka polskiego są gorsze niż rok temu, z kolei język angielski wypadł na takim samym poziomie.
Ze wstępnej informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o wynikach osiągniętych na egzaminie ósmoklasisty wynika, że uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej z zadań z języka polskiego uzyskali średnio 61% punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 52 %. Warto zaznaczyć, że prezentowane wyniki dotyczą uczniów, którzy są obywatelami Polski, którzy rozwiązywali zadania w arkuszach standardowych. Dodatkowo nie uwzględniono w nich wyników ósmoklasistów, którzy zdawali egzamin w terminie dodatkowym w czerwcu.
Średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty w 2024 roku to:
język polski: 61 proc.
matematyka: 52 proc.
język angielski: 66 proc.
Czytaj więcej