Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2618
IV sesję Rady Gminy Bestwina w dniu 25 lipca br. otworzył przewodniczący, Jerzy Stanclik i przywitał wszystkich radnych, wójta, Grzegorza Bobonia, kierowników Referatów, mecenas Magdalenę Hyrlik, sołtyskę Teresę Paruch-Ryś i mieszkańców gminy Bestwina.
Grzegorz Boboń, składając sprawozdanie z działalności wójta w okresie międzysesyjnym, poinformował, że rozstrzygnięte zostały konkursy na stanowiska dyrektorów w placówkach oświatowych: w ZSP Janowice – dyrektorką została Dorota Kuminek a w Bestwince Renata Cichowska-Gaździak.
Dokonano wyborów sołtysów w trzech sołectwach i tak w Bestwinie wybrano Marię Maroszek, w Bestwince Teresę Paruch-Ryś, w Kaniowie Marka Pękalę. W Janowicach zebranie odbędzie się w niedzielę, 28 lipca.
W Kaniowie rozpoczęto budowę kanalizacji w przysiółku Ochmanowiec, obejmującym ochronę ujęcia wody pitnej, prace powinny zostać zakończone do 15 października.
Rozstrzygnięto przetargi na przebudowę ulic Konopnickiej i Prusa dofinansowane z Polskiego Ładu, ogłoszono przetarg na modernizację infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, otwarcie ofert nastąpi początkiem sierpnia, trwa sprzątanie skutków nawałnic, jakie przeszły przez naszą gminę.
Czytaj więcej
24. 07. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3039
UWAGA !!!
ZAKAZ KĄPIELI NA KĄPIELISKU ORiSW w Kaniowie

W związku z przekroczeniem normy ilości mikroorganizmów na akwenie wodnym, na którym zlokalizowane jest kąpielisko Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, od dnia 25 lipca 2024 roku do odwołania obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

Taki sam zakaz obowiązuje na przyległych akwenach.

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej Województwa Śląskiego w Bielsku-Białej TUTAJ

 
24. 07. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2613
240719 wakajcje 1240719 wakajcje 2240719 wakajcje 3Muzeum Regionalne po raz kolejny udowodniło, że potrafi otworzyć swoje drzwi dla wszystkich, niezależnie od wieku, zdolności czy pory roku. Tegoroczna oferta wakacyjna realizowana od 12 do 19 lipca to dowód na to, że muzeum to miejsce dostępne i przyjazne dla każdego.
Specjalna oferta wakacyjna przygotowana była dla Bielskiego Centrum Psychiatrii - Olszówka oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym RAZEM realizującego projekt „Miłośnicy  przyrody,  sportu,  kultury,  tradycji  i  rekreacji” w ramach półkolonii  dla  osób  z   niepełnosprawnością intelektualną." Celem przygotowanych zajęć była integracja społeczna oraz rozwijanie pasji i zainteresowań uczestników poprzez kontakt z kulturą, tradycją i rękodziełem.
Podczas letnich warsztatów, podopieczni mieli okazję zanurzyć się w świat ludowych zwyczajów i tradycji. Jednym z najbardziej fascynujących zajęć było malowanie drewnianych ptaszków, co pozwalało uczestnikom na wyrażenie swojej kreatywności i poznanie symboliki oraz estetyki ludowej. Kolejnym ciekawym punktem programu było tworzenie linorytów – technika ta wymagała precyzji i skupienia, a jednocześnie dawała możliwość tworzenia unikalnych dzieł sztuki.
Jednak prawdziwym hitem okazało się wypiekanie tradycyjnego chleba w piecu chlebowym. Proces, od zagniatania ciasta po wyjmowanie rumianych bochenków z pieca, przyciągnął uwagę nie tylko uczestników, ale i ich opiekunów. Zapach świeżo upieczonego chleba wypełniający muzealne wnętrza stał się symbolem wspólnoty i domowego ciepła.
Czytaj więcej
24. 07. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2796
OSOBOWOŚĆ ROKU to wielki plebiscyt prowadzony w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. Akcja co roku ma na celu wyłonienie osobowości, które w szczególny sposób zasługują na uznanie w swoich regionach. Osobowości, które są godne wyróżnienia za zaangażowanie i działalność dla dobra miejscowych społeczności. To ludzie nietuzinkowi, pomysłowi, aktywni – którzy konsekwentnie realizują obrany cel. I robią to, by dzielić się z innymi, pomagają innym, działają z pasji i dla dobra bliźnich.

Ksiądz proboszcz Parafii pw. św. Józefa Robotnika, a jednocześnie dyrektor Caritas Bielsko-Żywieckiej, Robert Kurpios, po wygraniu plebiscytu w powiecie bielskim, wziął udział w zakończonym na początku lipca głosowaniu w skali województwa śląskiego. Dzięki Państwa głosom, spośród 30 finalistów, zdobył zaszczytne II miejsce, uzyskując 1089 głosów. Pierwsze miejsce zdobył poseł na Sejm RP Roman Fritz, otrzymując tylko 7 głosów więcej.

 

24. 07. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3093
W dniu 25.07.2024 r. (czwartek) Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz Parafią w Janowicach zapraszają na akcję pod hasłem: Ze św. Krzysztofem bezpiecznie do celu.
Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17.00 na tzw. terenach rekreacyjnych w Janowicach. W programie liczne gry zabawy i konkursy plenerowe z nagrodami. Prezentacja radiowozu policyjnego oraz specjalistycznego pojazdu strażackiego, udostępnionego dzięki uprzejmości OSP Janowice. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki. Serdecznie zapraszamy!
24. 07. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2548
Piłkarze LKS Bestwina wywiązali się z roli faworyta swojego pucharowego starcia, jakie rozegrali w Ligocie.
Nie od razu jednak po rozpoczęciu walki bestwinianie zdołali swej wyższości dowieźć. W premierowym kwadransie Tomasz Gala i Damian Gacek zaprzepaścili znakomite okazje, a że ambitnie walczący reprezentant A-klasy groźnie się odgryzał, to konfrontacja była dla faworyta trudną. A co decydujące „zadziało się” już po zmianie stron.
Otwarcie wyniku to minuta 56. Podopieczni Dawida Szewczuka kombinacyjnie rozegrali rzut rożny, zablokowany został Gacek, ale futbolówka trafiła pod nogi Patryka Gibasa, który uczynił z całego zamieszania bramkową korzyść dla ekipy z Bestwiny. 10. minut później było 2:0. Nikodem Kraus uruchomił podaniem Galę, ten wyłożył piłkę wzdłuż bramki, a dopadł do niej Gibas. Uprzedzając defensorów zespołu z Ligoty, podwyższył zaliczkę swojej drużyny. Rezultat na powrót stał się „stykowy” w 75. minucie, kiedy miejscowi na trafienie zamienili kornera, lecz finalnie losów potyczki pucharowej odwrócić nie zdołali.
Awans w Bestwinie został przyjęty z optymizmem, zwłaszcza, że w szeregach przedstawiciela „okręgówki” brakowało kilku zawodników z podstawowego składu.
Czytaj więcej
24. 07. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2975
PP Choszczno S 2024PP Choszczno 202488 meczów, 33 drużyny z Polski, Litwy, Czech i Finlandii w 4 kategoriach to króciutkie podsumowanie 3 edycji Pucharu Polski w Kajak Polo, która odbyła się w dniach 20 – 21 lipca w Choszcznie.
UKS Set Kaniów wystawił w nim dwie drużyny – seniorów w I Dywizji i złożoną z juniorek i juniorów drużynę w II Dywizji.
Mieszana drużyna w składzie: Kaja Gruszka, Roksana Głombek, Martyna Podgórska, Maja Pyjas, Przemysław Gruszka, Maksymilian Borlicki zdobyła 3 miejsce, wygrywając po zaciętej walce i dogrywce ze starszymi od siebie kobietami MOSW Choszczno 3:2.
Hania Sojka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w swojej Dywizji (8 bramek), a wśród seniorów najlepszym strzelcem UKS Set był Karolis Latauskas – 11 goli, co dało mu 3 miejsce.
Nasi seniorzy: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Jerry Mansner, Paweł Michalec i Miklos Timár zajęli 2 miejsce, przegrywając w finale z Powiślem Warszawa 3:6.
A trzeba powiedzieć, że zaczęli źle, bo w sobotę, w eliminacjach, pierwsze dwa mecze przegrali: z Feniksem Szczecin 3:5 i Powiślem Warszawa 1:6, ale kolejne z MOSW Choszczno wygrali 6:2, Team Poznań również 6:2, następnie zrewanżowali się w półfinale Feniksowi Szczecin, wygrywając 4:2 i awansowali do finału.
Opiekę nad drużynami sprawował trener, Dariusz Pilarz.
24. 07. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2893
IMG 3212IMG 3213IMG 3215IMG 3216IMG 3220Zebranie otworzył wójt, Grzegorz Boboń witając wszystkich przybyłych do sali OSP w Kaniowie.
Zaproponował, aby zebranie prowadził Jacek Jonkisz, który wyraził zgodę, innych zgłoszeń nie było i Jacek Jonkisz jednogłośnie został wybrany przewodniczącym zebrania.
Na protokolanta zgłoszono Jerzego Zużałka, wyraził zgodę i wobec braku innych zgłoszeń poddano tę propozycję pod głosowanie i jednogłośnie protokolantem wybrano Jerzego Zużałka.
Przewodniczący zebrania przywitał obecnych na sali: przewodniczącego Rady Gminy, Jerzego Stanclika, zastępcę wójta, Mariusza Szlosarczyka, dyrektora GOK, Grzegorza Gawędę, radnych powiatowych: Artura Beniowskiego i Piotra Paszka, radnych Rady Gminy: Grzegorza Owczarza, Romana Pacygę, Grzegorza Kołodziejczyka (radny Wojciech Janeczko doszedł w trakcie zebrania), radną z sołectwa Bestwinka, Magdalenę Wizner i przedstawił projekt porządku zebrania, który bez żadnych uwag został przyjęty jednogłośnie, po czym oddał głos ustępującemu sołtysowi, Markowi Pękali, który złożył sprawozdanie z działalności sołtysa oraz Rady Sołeckiej:
Rada działała w składzie: Pękala Marek - sołtys, Mikołajczyk Adam, Kołodziejczyk Mirosław, Wieczorek Grzegorz, Semaniak Piotr, Tomala Zdzisław, Drąg Wiesław.
Czytaj więcej
24. 07. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2816
Wójt Gminy Bestwina zwołuje:
Zebranie Wiejskie Mieszkańców Sołectwa Kaniów w dniu 19 lipca 2024 r. o godzinie 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie,
Zebranie Wiejskie Mieszkańców Sołectwa Janowice w dniu 28.07.2024 r. o godz. 10.00 w sali KGW Janowice („Kogutek”)
24. 07. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2758
451088578 930306975568478 7232406844870902593 nTurniej Slubice 1451592583 930306848901824 1974140424597247534 n451478005 930306812235161 1176921628244888319 nPiłkarska Kadra Czeka to najstarszy turniej dla dzieci i młodzieży w Polsce, który „odkrył” dla piłkarskiego świata wielu uznanych zawodników. 40. edycja tej imprezy odbyła się w Słubicach.
Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się 11 lipca o godz. 20:00 na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Następnego dnia rozpoczęły się gry, które trwały aż do niedzieli, 14 lipca, kiedy to o godz. 12:30 rozegrano wielki finał.
W turnieju uczestniczyła drużyna LKS Bestwina, która przed miesiącem wygrała w Dankowicach finał wojewódzki. Podopieczni trenerów Wilczka i Rogali zdominowali wówczas turniej, wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc w nich ani jednej bramki!
W finale wojewódzkim nie było już, jednakże tak łatwo i chłopaki zajęli 12 miejsce. Klub reprezentowali: Kajetan Kopeć, Patryk Kramarczyk, Tomasz Pietraszko, Gordey Golubev, Antoni Szpyra, Miłosz Maga, Hubert Nicpoń, Dawid Bomba, Jan Piwowarski, Wiktor Droździk, Marcin Michalak, Bartosz Hoder, Tymoteusz Dąbrowski, Konrad Dzięgiel, Jan Gajda, Igor Majka, Aleksy Masny.
Nie było sukcesu drużynowego, chociaż już sam występ w finale centralnym to ogromne wyróżnienie, ale był sukces indywidualny - Kajetan Kopeć został wybrany najlepszym bramkarzem Turnieju! Brawo!
W trakcie rozgrywek zawodnicy LKS Bestwina strzelili 3 bramki, a ich autorami byli: Jan Piwowarski, Marcin Michalak i najmłodszy w bestwińskiej ekipie, Konrad Dzięgiel z rocznika 2012. Przypomnę, turniej był dla chłopaków z roczników 2009 i młodsi.
Czytaj więcej