Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 07. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2589
Michal PW weekend 27 i 28 lipca odbył się pierwszy turniej eliminacyjny Grand Prix Czechowic-Dziedzic w siatkówce plażowej. Dostarczył uczestnikom i kibicom mnóstwo emocji oraz doskonałej gry.
Sobotni turniej przywitała piękna słoneczna pogoda, a temperatura tylko podsycała emocje w rywalizacji mężczyzn, w którym wystartowało 14 par. W kategorii mikst do rywalizacji przystąpiły aż 23 pary, które zmagały się o zwycięstwo. Pomimo deszczowego niedzielnego poranka, uczestnicy turnieju wykazali się niesamowitą determinacją i wolą walki.
Wspaniała energia podczas całego turnieju oraz wyjątkowa atmosfera sprawiły, że każdy mógł poczuć się jak część jednej, wielkiej siatkarskiej rodziny. Czechowicki piach gościł zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką plażową. Świetna zabawa i niezapomniane chwile były udziałem wszystkich uczestników i kibiców.
W kategorii mężczyzn znakomicie spisał się mieszkaniec Kaniowa, Michał Pawłuszkiewicz (w ciemnej koszulce na stopniu nr 3), zajmując wraz ze swym partnerem z piaszczystych boisk, Tomaszem Makowskim 3 miejsce.
Gwoli przypomnienia, Michał w 2021 roku zwyciężył w parze z Marcelem Kozińskim w Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Radnych Powiatowych Grzegorza Gawędy i Łukasza Pasierbka, a w 2019 r. brał udział w finale Mistrzostw Polski Kadetów.
24. 07. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2625
452853528 122159389016120542 561046160817571679 n453145124 122159587430120542 7180294701693918688 n453046708 884303060394867 129964212467802719 nRoksana Głombek w slalomie kajakowym w kategorii K1 wywalczyła 5 miejsce, w kayak cross 8 miejsce. Maja Pyjas w Mistrzostwach Polski Juniorów w slalomie kajakowym - K1 8 miejsce, w kayak cross również 8 miejsce, a Maksymilian Borlicki w K1 był 11. To krótkie podsumowanie udziału zawodników UKS Set Kaniów w 30. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich „Lubelskie 2024” oraz Mistrzostwach Polski Juniorów w slalomie kajakowym i kayak cross, które odbyły się w weekend, 27-28 lipca 2024 roku na torze kajakarstwa slalomowego w Drzewicy. Regaty zostały zorganizowane przy współudziale Gminy Drzewica oraz Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica.
W dwudniowej rywalizacji uczestniczyli „górale” z trzynastu klubów, reprezentujący część województw. Oprócz gospodarzy z LKK Drzewica na starcie stanęli zawodnicy LUKS Kwisa Leśna, KKK Kraków, AZS-AWF Kraków, KS Pieniny Szczawnica, KS Start Nowy Sącz, LKS Dunajec, UKS Spływ Sromowce Wyżne, KS Powiśle Warszawa, UKS Kanu Katowice, UKS Set Kaniów, KS Feniks Szczecin oraz UKS Olimpijczyk Kliniska Wielkie.
Sobotnie zmagania na wodzie zostały zapoczątkowane rywalizacją w przejazdach kwalifikacyjnych w slalomie kajakowym. Rywalizacja zakończyła się uroczystością otwarcia 30. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich „Lubelskie 2024”. Ceremonia odbyła się w iście olimpijskim stylu z zachowaniem niezbędnych elementów olimpijskiego ceremoniału. Nie zabrakło zapalenia znicza olimpijskiego oraz ślubowania młodych zawodników, trenerów oraz sędziów.
24. 07. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2444
W niedzielę, 28 lipca odbyło się ostatnie z zebrań wiejskich, które miały wyłonić nowych sołtysów i rady sołeckie.
W Janowicach podobnie jak w pozostałych sołectwach nie było chętnych, aby stawić czoła ustępującemu sołtysowi. W kadencji 2024 – 2029 funkcję tą nadal pełnić będzie Stanisław Nycz, na którego swój głos oddało 45 mieszkańców spośród 54 obecnych na zebraniu.
Zebrani postanowili, że rada sołecka liczyć będzie 5 osób, a kandydować zgłosiło się 8 mieszkańców.
Komisja skrutacyjna w składzie: Halina Olek, Andrzej Nycz i Aurelia Szłapa po podliczeniu głosów stwierdziła, że członkami rady sołeckiej wybrani zostali: Krystyna Norymberczyk, Ewa Chrobak, Bartosz Michulec, Bogusław Pindel i Grzegorz Damek.
Zebranie prowadził Jacek Sawkiewicz, a zwołał je wójt, Grzegorz Boboń. Oprócz mieszkańców uczestniczyli w nim również, między innymi: przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Stanclik, radna Magdalena Wizner, radni: Jerzy Borutka, Przemysław Magiera, Marcin Gac, dyrektor GOK, Grzegorz Gawęda, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń.
Czytaj więcej
24. 07. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2523
swieto karpia 2024
24. 07. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2516
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Bestwina ulica Szkolna 64, Leszczynowa 1, 2, 4, 12, 14
Rozpoczęcie: 02.08.2024 08:00
Zakończenie: 02.08.2024 14:00
24. 07. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3161
Przy zmiennej pogodzie odbywały się tegoroczne Drużynowe Zawody Wędkarskie organizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” na akwenach 2, 5 i 6. Rybom to nie przeszkadzało, wędkarze biegali do samochodów po parasole 😊.
Do udziału w nich zgłosiło się 17 drużyn, a o godz. 6.00 przywitał je prezes Stowarzyszenia, Roman Sas, zbiórka odbyła się przy Rybaczówce. Korzystając z okazji, prezes przekazał kilka informacji z życia Stowarzyszenia, zwrócił uwagę na kłopoty z utrzymaniem łowisk związane z zaśmiecaniem brzegów akwenów oraz akwenów, prosił o interwencje w przypadku niewłaściwego zachowania osób przebywających nad łowiskami. Z Regulaminem zawodów zapoznał uczestników wiceprezes, Dominik Malinowski i przedstawił trzy składy Komisji sędziowskiej: 1. Szymon Misiek, Szymon Święs, 2. Adam Brzęczek, Marek Kucharski, 3. Dominik Malinowski, Kazimierz Janik. Zdjęcia TUTAJ
Drużyny, jak zwykle, oprócz rywalizacji w złowieniu jak największej ilości ryb prześcigały się w wymyślaniu nazw swoich zespołów. Były, np. Łosie Parkowe, Koza Team, Śnięte Ryby, Delfiny, Kłusownicy, Drapieżniki, Blacharze, Alpiniści, Gorole, Funfle, Zefliki, Krokodyle.
Czytaj więcej
24. 07. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3060
Żar lejący się z nieba w sobotnie popołudnie na pewno nie sprzyjał zmaganiom piłkarzy walczącym na boisku w turnieju piłki nożnej, ale to przecież byli strażacy, więc wysokie temperatury nie są im obce, a rywalizowali o Puchar Prezesa Zarządu Gminnego OSP, Zygmunta Łukosia.
O godz. 16 uczestników turnieju przywitał Grzegorz Gawęda, prezes OSP Bestwinka w imieniu wójta gminy Bestwina, Grzegorza Bobonia, który był nieobecny z uwagi na udział w uroczystościach powiatowych (61. Tydzień Kultury Beskidzkiej) oraz prezesa Zarządu Gminnego OSP, Zygmunta Łukosia, który z kolei brał udział w akcji (wypadek samochodowy) w Bielsku-Białej. Zdjęcia TUTAJ
Sędziowie meczów: Łukasz Wojsław i Mariusz Bieszczad, zwany w środowisku piłkarskim „Kogutem” 😊 przekazali zawodnikom zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania. W jego wyniku ustalił się harmonogram rozgrywanych na dwóch boiskach meczów, a drużyny występowały w składach 6+1 z powrotnymi zmianami. Padły następujące wyniki:
Czytaj więcej
24. 07. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2544
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej z dnia 27 lipca 2024 r. w sprawie wody przeznaczonej do kąpieli - Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie ul. Malinowa 6, 43-512 Kaniów
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej zawiadamia osoby korzystające z kąpieliska, że w badanej próbce wody pobranej w dniu 25.07.2024 r. z kąpieliska Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, nie stwierdzono przekroczenia Enterekoków kałowych, wobec czego ustały przesłanki do utrzymania zakazu kąpieli.
24. 07. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2427
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Dankowice ulica Graniczna, Polna
Rozpoczęcie: 31.07.2024 10:00
Zakończenie: 31.07.2024 13:00
Bestwinka ulica Akacjowa, Pastwiskowa, Braci Dudów, Długa
Rozpoczęcie: 31.07.2024 10:00
Zakończenie: 31.07.2024 13:00
24. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2642
DSCF7918IMG 1661Nie wchodźcie do wody na stawach w Kaniowie! Nie powiększajcie statystyk utonięć!  
Perspektywa popływania w stawach jest kusząca, zwłaszcza że zlokalizowane obok strzeżone kąpielisko „Żwirownia” - Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych, zostało w czwartek zamknięte do odwołania. Wykryto podwyższony poziom bakterii kałowych.
Wędkarze zarządzający pięcioma stawami zlokalizowanymi obok kąpieliska, wiedzą jednak najlepiej, jak te akweny są zdradliwe. To tereny po byłych wyrobiskach żwiru. W niektórych miejscach jest metr,  a zaraz potem uskok na 9 metrów, dno żwirowe i muliste. Wszędzie są wyraźne zakazy, bo to wyłącznie tereny wędkarskie, nie strzeżone, ale ryzykantów nie brakuje.
Niektórzy przyjeżdżają na piknik, ale tutaj nie ma infrastruktury sanitarnej.  „Po upalnym weekendzie  odchody ludzkie są wszędzie. Przychodzi deszcz i wszystko jest w stawach. Trudno się dziwić, że Sanepid wykrywa bakterie kałowe ”- oburza się Roman Sas, prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego Kaniowski Karp Królewski. Denerwuje go też bezmyślność ludzi, którzy wchodzą do wody nasmarowani kremami, olejkami. „Nasze stawy to akweny nieprzepływowe. Woda raz zanieczyszczona, oczyszcza się latami”.
Czytaj więcej
Do góry