Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 04. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1575
Zofia Lach, Zuzanna Kędzior, Julita Gawęda i Karol Błaszczak brali udział w ostatnich dniach w trzech ważnych imprezach: Kwalifikacjach do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek, Drużynowych Mistrzostwach Śląska Młodziczek i Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodziczek. Trzeba zaznaczyć, że Zuzanna i Julita to jeszcze kategoria żaków, a już rywalizują na wysokim poziomie wśród młodziczek.
Najlepszy wynik osiągnęły Zofia Lach z Zuzanną Kędzior, stając na trzecim stopniu podium w grze deblowej w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska.
Pozostałe wyniki:
Kwalifikacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek:
Julita Gawęda – 5 miejsce
Zuzanna Kędzior – 9 miejsce
Zofia Lach – 13 miejsce
Karol Błaszczak - 17 miejsce
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Młodziczek:
Nasze dziewczyny zajęły 5 miejsce, ocierając się o strefę medalową. Świetne mecze i walka ze starszymi zawodniczkami – brawo!
Czytaj więcej
26. 04. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1658
Kwiecień w gminie Bestwina upływa pod znakiem Dnia Ziemi przypadającego na 22.04. W sprzątanie naszej gminy angażują się różne społeczności - dzieci, młodzież i osoby dorosłe.
18 kwietnia 28 uczestników z MDP Janowice przeszło ulicami Podlesie, Szkolną wzdłuż lasu, Kubika wzdłuż lasu i dalej do Janowickiej, całą Borową, Pszczelarską, Miodową i Targanicką, skutecznie usuwając znalezione śmieci. 
Towarzyszyli im opiekunowie: Sebastian Sacher, Andrzej Wójcicki i pomagali członkowie czynni OSP Janowice: Marian Drozd (kierowca) i Robert Kowalczyk
Dziękujemy!
26. 04. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1590
Czarnuszka 2004
26. 04. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1584
26. 04. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1636
W niedzielne popołudnie sala OSP w Bestwince zamieniła się w przestrzeń pełną magii, emocji i dziecięcej wyobraźni. Wszystko za sprawą musicalu „Zaklęci”, który zabrał publiczność w niezwykłą podróż między światem baśni a rzeczywistością. Za tym wyjątkowym przedsięwzięciem stała Małgorzata Jagiełka – reżyserka, scenografka i autorka muzyki, która stworzyła spektakl jako swoją pracę dyplomową. Projekt powstał we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bestwinie oraz Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej „Art” w Czechowicach-Dziedzicach. Autorka jest studentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, a „Zaklęci” już teraz pokazują, jak ogromny potencjał twórczy w sobie nosi.
Już w zapowiedziach Małgorzata podkreślała, że będzie to wydarzenie szczególne – takie, które połączy pokolenia i pozwoli spotkać się na jednej scenie dzieciom i dorosłym. Obiecywała magię, śmiech, muzykę i wzruszenia. I słowa te znalazły pełne potwierdzenie w tym, co wydarzyło się na scenie. Od pierwszych minut widzowie dali się porwać opowieści, w której granice między bajką a rzeczywistością zaczęły się zacierać. Zdjęcia TUTAJ
Czytaj więcej
26. 04. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1764
W sobotę 18 kwietnia odbyły się pierwsze w 2026 roku zawody organizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” – Wiosenne Zawody Wędkarskie.
Zorganizowano je na akwenach nr 2, 5 i 6, a na zbiórkę stawiło się 56 wędkarzy.
Prezes Stowarzyszenia Roman Sas przywitał wszystkich uczestników, a zasady połowów wyjaśnił wiceprezes Dominik Malinowski.
Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska w składzie: Marek Kucharski, Szymon Misiek, Kamil Malinowski, Konrad Rychta, Aleksandra Kohut, Andrzej Szymik, Krzysztof Horodeński i Daniel Ramza. Dokumentację zdjęciową wykonywali Andrzej Kuklis i Jerzy Zużałek. Zdjęcia TUTAJ
Na sygnał o godzinie 7.00 rozpoczęło się nęcenie i łowienie i skończyło się w samo południe. Metody połowów były różne, a najskuteczniejszą okazała się ta wybrana przez Matusza Szweda, który na wagę położył aż 33,25 kg swojej zdobyczy.
Drugie miejsce zajął Bartłomiej Czubiński – 24,37 kg, trzecie Konrad Firganek – 22,44 kg.
Ogółem chociaż jedną złowioną sztuką mogło się pochwalić 31 wędkarzy.
Oprócz statuetek i voucherów przygotowanych przez Zarząd Stowarzyszenia nagrody dla najlepszych oraz przynęty dla wszystkich uczestników przekazała Lucky Baits – firma produkująca zanęty i przynęty jednego z członków Stowarzyszenia Kamila Góry.
Wyniki końcowe:
Czytaj więcej
26. 04. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1589
Sobotnie spotkanie LKS Kaniów z wiceliderem rozgrywek o mistrzostwo bielskiej klasy B LKS Zapora Porąbka jawiło się bardzo ciekawie, wszak goście do soboty doznali tylko jednej porażki, a 14 meczów kończyli zwycięstwami.
34 osoby spośród 71 typujących wynik opowiadało się za zwycięstwem przyjezdnych, 26 stawiało na wygraną gospodarzy, reszta przewidywała remis. Zdjęcia TUTAJ
Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia Bartłomiej Baszczuk podyktował rzut karny dla LKS Kaniów, który pewnie wykonał młodzieżowy przedstawiciel gospodarzy Fabian Rączkowski.
Po przerwie w 48 minucie bardzo przytomnie zachował się w zamieszczaniu podbramkowym Porąbczan Krystian Wróbel i wpakował piłkę do siatki.
Kolejny rzut karny podyktowany został przeciwko gospodarzom i w 82 minucie zrobiło się 2:1.
Czytaj więcej
26. 04. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1620
Iskra Pszczyna pokonała LKS Bestwina, choć wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania. Goście pokazali się z dużo lepszej strony niż w ostatnich tygodniach i przez długie fragmenty toczyli z rywalem wyrównany bój.
- Plus jest taki, że w tym meczu mieliśmy zupełnie inny obraz naszej drużyny w rywalizacji z ekipą, która walczy o najwyższe cele w tej lidze. Graliśmy jak równy z równy, tempo meczu było bardzo dobre, akcja za akcją, ale finalnie Iskra zdobywa dwie bramki więcej od nas i wygrywa. Mecz był elektryzujący z jednej jak i drugiej strony, nie brakowało kontrowersji.
Chciałbym podziękować za wsparcie zarządowi, za wiarę. Mamy świadomość, w jakiej sytuacji jesteśmy, ale z każdym meczu chcemy wyjść z tego kryzysu i wierzę, że uda się to zrobić w Bieruniu - powiedział po meczu trener LKS-u Bestwina, Marcin Stefanowicz.
Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gości, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Piotr Grabski wykorzystał "na raty" precyzyjne dośrodkowanie Wojciecha Wilczka i otworzył wynik meczu. Iskra odpowiedziała jednak szybko - w 14. minucie Tomasz Zawadzki wygrał pojedynek sam na sam i doprowadził do wyrównania.
Czytaj więcej
26. 04. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1587
KS Bestwinka z trzecią wygraną z rzędu! Podopieczni Marcina Sztorca przedłużyli świetną serię w meczu z LKS-em Łąka. 
Spotkanie rozpoczęło się wręcz wymarzenie dla drużyny z Bestwinki. Już w 20. sekundzie meczu Grzegorz Sztorc wykorzystał dokładne dogranie ze skrzydła od Mikołaja Kowalskiego i efektownym strzałem z woleja otworzył wynik. Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko, bo już w 10. minucie doprowadzili do wyrównania po wrzutce z boku i skutecznym zamknięciu akcji.
W dalszej części pierwszej połowy KS Bestwinka miał sporo okazji, by ponownie wyjść na prowadzenie. Bliscy szczęścia byli Grzegorz Sztorc, Klaudiusz Willmann oraz Konrad Łuszczak, którego trafienie nie zostało uznane z powodu wcześniejszego faulu na bramkarzu. Swoje szanse mieli również gospodarze, wykorzystując momentami niepewną grę defensywną gości.
Po zmianie stron obraz meczu uległ wyraźnej zmianie. KS przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku i coraz częściej zagrażał bramce rywali. Przełamanie przyszło w 72. minucie, kiedy to po dokładnym zagraniu z głębi pola autorstwa Patryka Fludra, piłkę głową do siatki skierował Grzegorz Sztorc. Zaledwie trzy minuty później było już 3:1, a na listę strzelców wpisał się sam Fluder, który popisał się skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego z około 20 metrów. W końcówce spotkania wynik ustalił zmiennik Damian Lach, finalizując akcję po asyście Tomasza Sajdaka.
- Zwycięzców się nie sądzi, ale pierwsza połowa pozostawiała wiele do życzenia. Zabrakło wykończenia, aby szybciej ten mecz skończyć, ale w drugiej połowie przejęliśmy kontrolę nad meczem i wyglądaliśmy znacznie lepiej, co widać w wyniku - komentuje Marcin Sztorc, trener KS-u. 
LKS Łąka - KS Bestwinka 1:4
KS Bestwinka: Chmielniak - Miroski, Kucharczyk, Tomala, Fluder, Łuszczak (75’ Kołodziej), Lisewski, Przewoźnik, Kowalski (46’ Sajdak), Willamann (60’ Adamczyk), Sztorc (86’ Lach)
26. 04. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1577
SP KaniowSP Kaniow 1SP Kaniow 216 kwietnia 2026 roku w Bielsko-Bialskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Ćwierćfinały Wojewódzkie w Piłce Siatkowej Chłopców, w których brali udział: mistrz powiatu bielskiego – SP Kaniów, mistrz miasta Bielsko-Biała – SP Waldorfska oraz mistrz powiatu żywieckiego – SP Radziechowy. 
Po niezwykle emocjonujących i stojących na bardzo wysokim poziomie meczach drużyna SP Kaniów obroniła tytuł zdobyty rok temu, pokonując obydwie szkoły, dzięki czemu awansowała do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 24 kwietnia w Radlinie.
Kaniowska drużyna zagrała w składzie: Miłosz Zając, Mieszko Zając, Łukasz Przemyk, Dawid Kobiela, Kamil Wieczorek, Karol Przybyła, Dawid Troć, Kacper Karcz, Jakub Lorek oraz Mateusz Wróbel.
Wyniki meczów:
SP Kaniów – SP Waldorfska Bielsko-Biała 2:1
SP Kaniów – SP Radziechowy 2:0
SP Waldorfska Bielsko-Biała - SP Radziechowy 1:2
Do góry