Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 04. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5737

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie serdecznie zaprasza na interesujące spotkanie: ”Jak dbać o swoje pieniądze?”

Zapraszamy na spotkanie w ramach Akademii Dostępne Finanse w dniu 15 kwietnia (piątek) o godz. 16.00 (prosimy o zapisy, ilość miejsc ograniczona; tel. 32-214-14-09)
Jeśli interesują Cię zagadnienia oszczędzania i pomnażania pieniędzy, dbania o swoje finanse, to serdecznie zapraszamy na spotkanie, które poprowadzą specjaliści z Narodowego Banku Polskiego.
Oto kilka zagadnień, które na pewno omówimy:
Jesteś emerytem? Jest już kilka banków, które zaczęły rywalizować właśnie o Ciebie.
Pieniądze na koncie bankowym, plastikowa karta zamiast gotówki w portfelu i opłaty dokonywane przez telefon albo internet mogą ułatwić życie. Także emerytom. I łatwo się do nich przyzwyczaić.
Emerytura kojarzy się nie z gromadzeniem oszczędności, ale raczej z ich konsumowaniem. Tymczasem okazuje się, że Polacy nie zbierają na emeryturę, za to emeryci należą do najbardziej oszczędnej grupy wiekowej.
Bez pośpiechu i zdenerwowania, w domu, przed komputerem można założyć konto bankowe, przelewać pieniądze, opłacać rachunki, zakładać lokaty, robić zakupy, używając kart kredytowych... Wygodnie i bezpiecznie

16. 04. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6311

Siatkówka - IV liga:
Sobota, 9 kwietnia – hala sportowa przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie: UKS Set Kaniów – TSK Zagroda Buczkowice – godz. 18.00
Liga okręgowa:
Sobota, 9 kwietnia: LKS Bestwina - RKS Cukrownik Chybie - godz. 16:00
Klasa A:
Sobota, 9 kwietnia: LKS Zapora Porąbka - KS Bestwinka - godz. 16:00
Niedziela, 10 kwietnia: LKS Przełom Kaniów - LKS Groń Bujaków - godz. 16:00

16. 04. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6317

W dniach 1-2 kwietnia odbywał się Nadwiślański Maraton na Orientacje dookoła Jeziora Goczałkowickiego. To już druga edycja tej niezwykłej imprezy, w której wzięło udział około 160 osób z całej Polski i nie tylko. Warto zaznaczyć - specjalnie na to wydarzenie przyjechała uczestniczka z Pragi, aby wystartować w konkurencji TP100.
... ale zaraz...  czy aby na pewno maraton? I czy tylko maraton? Odpowiedź nie jest taka prosta jakby się to wydawało...
Czechowicka Grupa Biegowa Rozbiegamy To Miasto, która była organizatorem całego tego zamieszania przygotowała nie tylko trasę "maratońską" ale również pomyślała, aby znalazło się coś dla pasjonatów wycieczek rowerowych. Można śmiało powiedzieć, że każdy znalazł coś dla siebie.
Dla tych, którzy preferują znacznie krótsze dystanse, bądź chcieli wybrać się z rodziną powstała Trasa Piesza 20km. Natomiast dla bardziej doświadczonych i rządnych przygód ultrasów Trasa Piesza 50km prowadząca dookoła Jeziora Goczałkowickiego była wręcz idealna. Nie ma co ukrywać! Znaleźli się i tacy śmiałkowie dla których 50km na orientację to zdecydowanie za mało.. więc pieszo wyruszyli w trasę liczącą około 100km.. w góry.

Czytaj więcej
16. 04. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5650

W sobotę i niedzielę, 2 – 3 kwietnia, odbywały się w Kątach Wrocławskich Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo 2016.
Znakomicie spisał się w nich do niedawna reprezentant czechowickiego klubu KS Judo, a obecnie AZS AWF Katowice, mieszkaniec Kaniowa, Paweł Wawrzyczek, zdobywając złoty medal w wadze 73 kg. Należy zaznaczyć, że była to najsilniej obsadzona kategoria wagowa, wystąpiło w niej aż 49 zawodników.

Gratulacje!!!

16. 04. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6684

Siedem drużyn z: Bestwiny, Czechowic – Dziedzic, Jasienicy, Kóz, Porąbki, Starostwa Powiatowego i Wilkowic wzięło udział w VII Turnieju Piłki Siatkowej Radnych i Pracowników Samorządowych Powiatu Bielskiego o Puchar Starosty Bielskiego.

Turniej organizowany w pięknej hali sportowej w Wilkowicach otworzył gospodarz miejsca czyli wójt gminy Wilkowice Mieczysław Rączka.

Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” rozgrywając po dwa sety. Turniej trwał wyjątkowo długo, bo niemal pięć godzin, gdyż w tym roku poziom był nie tylko wysoki, ale i wyrównany, a o zwycięstwie decydował często tzw. „złoty punkt”.

Cieszę się, jest taki turniej, który staje się jednocześnie imprezą integrującą radnych i urzędników z całego powiatu. Większość z nas zna się wzajemnie, ale w relacjach urzędowych, a takie zawody pozwalają poznawać się z zupełnie innej strony, zauważyłem obserwując kolejny turniej, że między zawodnikami z różnych gmin zawiązują się bardzo koleżeńskie relacje – mówi Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński.

Czytaj więcej
16. 04. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6315

Dobiegła końca trzecia edycja Ligi Futsalu o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina.
Liga organizowana była przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, trwała od listopada 2015 do początku kwietnia 2016. Wszystkie mecze rozgrywane były w hali sportowej przy szkole  w Kaniowie. Sędziowanie zawsze było obłożone przez dwóch sędziów PZPN.  Zdjęcia z ostatniej kolejki i wręczania nagród TUTAJ.
W Lidze uczestniczyło 9 drużyn, a same rozgrywki podzielone były na dwie rundy. Mecze rozgrywano system „każdy z każdym”. Po 15 kolejkach poznaliśmy zwycięzcę tej edycji. Miejsce pierwsze zajęła drużyna Enigma, miejsce drugie ubiegłoroczny zwycięzca – Retrorapid, a na najniższym stopniu podium uplasowali się Blue Dragons.
Ponadto zostały przyznane indywidualne wyróżnienia. Zwycięzcą klasyfikacji kanadyjskiej został zawodnik drużyny Enigma - Kamil Buchta. Najlepszym bramkarzem ponownie został zawodnik drużyny Retrorapid Krzysztof Piłocik. Klasyfikację Fair Play wygrał zespół Blue Dragons. Nagrody zawodnicy otrzymali z rąk zastępcy wójta gminy Bestwina Marcina Kanika oraz dyrektora CKSiR w Bestwinie Grzegorza Bobonia.  
Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w tegorocznej lidze futsalu oraz zapraszamy na kolejną edycję już w listopadzie.
Z piłkarskim pozdrowieniem, Łukasz Wojsław.
A oto wyniki ostatniej kolejki oraz tabele końcowe:

Czytaj więcej
16. 04. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5589

W ostatni weekend odbył się Bologna Canoe Polo International 2016.
Wzięła w nim udział męska drużyna UKS Set Kaniów w składzie: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Piotr  Bajerski, Dawid Wizner i Jakub Witkowski.
Oprócz nich występowała także reprezentacja Polski kobiet pod wodzą Dariusza Pilarza, a w jej składzie grały zawodniczki UKS Set: Sandra Pilarz i Monika Pacyga.
UKS Set Kaniów po bardzo zaciętej walce zajął IV miejsce, a reprezentacja Polski kobiet miejsce V.
W drodze do małego finału UKS Set zanotował następujące wyniki:

Czytaj więcej
16. 04. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5723

W minioną sobotę, 2 kwietnia 2016r. w Jaworzu odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym. Gminę Bestwina reprezentowali: w kategorii szkół podstawowych – Oliwia Świgoń (MDP OSP Kaniów), w kategorii gimnazjum - Karolina Jonkisz (MDP OSP Kaniów) oraz w kategorii szkół ponad gimnazjalnych - Kacper Głąb (MDP OSP Kaniów), który bezkonkurencyjnie zajął I miejsce i tym samym będzie reprezentował powiat bielski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Siewierzu. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, gratulacje należą się również Oliwii i Karolinie, które uplasowały się tuż za podium.
Wszyscy młodzieżowi druhowie są wychowankami druha Jarosława Bierońskiego.

16. 04. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5932

W niedzielę, 3 kwietnia, od godzin porannych w hali SP nr 37 w Bielsku - Białej rywalizowali ze sobą piłkarze urodzeni w roku 2004 i 2005. W turnieju organizowanym przez Football Academy Bielsko-Biała oprócz gospodarzy wystąpiły: Zapora Wapienica, Akademia Małego Bystrzaka, Czarni Jaworze i Przełom Kaniów.
Kaniowscy podopieczni Mariusza Cupriaka występowali w składzie: Rafał Beniowski, Szymon Janeczko, Rafał Janeczko, Kacper Sieracki, Jakub Sieracki, Maksymilian Kóska, Jakub Kozioł, Robert Goryl, Krystian Gajer-Soroczyński, Adam Szura, Bartłomiej Muras, Mateusz Nycz, Jakub Witoszek, Jakub Janusz i zajęli znakomite 2 miejsce.
W pierwszy meczu wygrali z Wapienicą 3-2, w drugim pokonali wysoko 5-0 Football Academy Bielsko-Biała, w kolejnym, mimo oblężenia bramki Bystrzaków przez cały mecz, oddania dziesiątek strzałów na ich bramkę pechowo przegrali 0-1, zawodnicy z Bystrej wykorzystali jedną, jedyną sytuację do strzelenia bramki, a w ostatnim meczu przegrali z Czarnymi Jaworze 1 – 3, chociaż wcale nie byli gorsi od swoich przeciwników.
W Turnieju pierwsze miejsce zajęli Czarni Jaworze, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy LKS Kaniów, trzecie Football Academy Bielsko-Biała.
Brawo!!!

16. 04. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6565

W Gazecie Wyborczej - Magazyn Bielsko - Biała, ostatnie wydanie weekendowe, ukazał się artykuł Mirosława Łukaszuka: "Raki i inne sumy. W Kaniowie łowią dwumetrowe ryby." Oto przedruk tego artykułu, a oryginał można przeczytać TUTAJ

Skoro są raki, to woda jest czysta. Jak w Kaniowie, gdzie w zalanych po wybraniu żwiru wyrobiskach powstały akweny z tak czystą wodą, że sumy osiągają w niej nawet dwa metry długości, zaś karpie mają niespotykany gdzie indziej smak.
Leżący 15 km od Bielska-Białej Kaniów to jedna z wielu miejscowości w pradolinie Wisły, usianej stawami hodowlanymi. Właśnie tutaj przed z górą wiekiem Adolf Gasch wyhodował karpia królewskiego. To ten gatunek, który najbardziej rozpowszechnił się w hodowli i dziś rzeczywiście króluje - przede wszystkim jako główne danie wigilijnej wieczerzy. - Tradycje związane z rybami są u nas do dzisiaj bardzo mocne, o czym świadczy choćby spora ilość stawów z hodowlą karpia - mówi Roman Sas, prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski" im. Adolfa Gascha.

Czytaj więcej

Podkategorie

Do góry