Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 03. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5821

Aż 221 prac napłynęło na konkurs plastyczny "Wybieram zdrowie" zorganizowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach oraz Szpital Pediatryczny.
Celem i tematem konkursu była promocja zdrowia oraz profilaktyka uzależnień od środków psychotropowych. Konkurs skierowany był do młodych mieszkańców powiatu bielskiego oraz do pacjentów dziecięcego szpitala. Spośród 221 prac-plakatów, które zgłoszono na konkurs, wybrano i nagrodzono osiemnaście.
Wśród autorów najlepszych prac w grupie wiekowej 3-6 lat znalazł się Wiktor Antosz z Bestwinki, natomiast w kategorii wiekowej 15-18 lat pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Jonkisz, a drugie Szymon Baranowski (obydwoje są uczniami klasy III Gimnazjum w Bestwince). Brawo!!!

16. 03. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5853
Rusza KONKURS FOTOGRAFICZNY „BIELSKA KRAINA W OBIEKTYWIE II” na najciekawsze zdjęcia z obszaru działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina o tematyce: „skojarzenia z gminami członkowskimi LGR tj. gminą Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Jaworze, Wilamowice.” 

Prace należy nadsyłać w terminie 11.03.2016 – 15.04.2016 r. Do 5 maja br.  Komisja Konkursu wyłoni laureatów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Informacji dotyczących konkursu udziela biuro Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina tel. 33 810 57 35.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, stanowi on załącznik do pobrania. 

16. 03. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5782

Zestaw par przedostatniej kolejki Ligi Futsalu:
9.00 BLUE DRAGONS – NAPRZÓD TYŁOWICE
9.50 BLACK HORSE  TEAM – MŁODZI WILCY
10.40 RETRORAPID – FC MOCNY FULL
11.30 ENIGMA – DOBRE CHŁOPAKI 5:0 (WO.) – DOBRE CHŁOPAKI – wycofanie się z rozgrywek

16. 03. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6132

W poniedziałek, 14 marca 2016 r., w Gimnazjum w Kozach odbył się Półfinał Powiatowy Piłki Siatkowej chłopców, w którym startowały 3 drużyny: Gimnazjum z Bestwiny, Gimnazjum z Wilkowic i Gimnazjum z Kóz.
Gimnazjum z Bestwiny wygrało z zespołem z Wilkowic 2:0 oraz z zespołem z Kóz również 2:0 i zostało zwycięzcą Turnieju. Gratulujemy zwycięstwa i  awansu do Finału Powiatowego, który odbędzie się 13. 04. 2016 r. w Jasienicy, a zagrają w nim jeszcze zespoły GP 2 Czechowice-Dziedzice i GP Jasienica.

16. 03. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6029

Zupełnie niespodziewanie, bez przygotowania, Agnieszka Chwałek wystartowała wraz z innymi członkami grupy "Rozbiegamy To Miasto" w maratonie w Barcelonie. Oto, jak opisuje swój udział w tym biegu:
"Najlepsze chwile w życiu rodzą się spontanicznie. Ich nie zaplanujesz."
Ludzie do maratonu przygotowują się znacznie wcześniej, trenują, obmyślają taktykę, planują każdy najmniejszy szczegół dużo, dużo przed..
A co, gdy dostajesz wiadomość i po 24 godzinach jesteś już w Katalońskiej Stolicy, gdzie pobiegniesz 42 kilometrowy bieg o czym mogłeś tylko cicho pomarzyć?... bo w końcu tam debiutowałeś rok temu, a na samą myśl ogarnia cię euforia?
Szaleni ludzie, spontaniczna decyzja, wspaniały wyjazd i genialny maraton!

Czytaj więcej
16. 03. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6261

Z dogrywką, w dwóch turach, musiał w naszej gminie odbyć się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Zdjęcia TUTAJ
Zarówno wśród uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjów najlepsze okazały się dziewczyny.
W kategorii szkoły podstawowe Hanna Sojka i Oliwia Świgoń zdobyły po 23 punkty i między sobą stoczyły dogrywkę, a w tej lepszą okazała się Oliwia Świgoń. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Kopel. Wszystkie trzy dziewczyny reprezentują OSP Kaniów, do finału powiatowego zakwalifikowała się Oliwia Świgoń.
Wśród gimnazjalistów najlepiej odpowiadała Karolina Jonkisz (OSP Kaniów), zdobyła 24 punkty na 25 możliwych. Drugie i trzecie miejsce zajęły dziewczyny z OSP Bestwina: Julia Sołtysik i Agnieszka Piątek – obie po 23 punkty.
W finale powiatowym weźmie udział Karolina Jonkisz – OSP Kaniów.
W kategorii szkół ponad gimnazjalnych w finale powiatowym naszą gminę reprezentował będzie Kacper Głąb, również MDP Kaniów.
Powodzenia!

16. 03. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5633

Wyniki 14 kolejki:
DOBRE CHŁOPAKI – BLUE DRAGONS  0:5 (wo.) – drużyna DOBRE CHŁOPAKI – wycofała się z rozgrywek
ENIGMA – RETRORAPID 2:3 (1:0)
Bramki: Budny A. – 1, Buchta K. – 1, / Stanoch M. – 1, Madejski S. – 1, Jurek Ł. – 1,
FC MOCNY FULL – BACK HORSE TEAM 2:5 (0:1)
Bramki: Dzida K. – 1, Wdowiak M. – 1, / Maj S. – 1, Wójtowicz T. – 2, Pyka K. – 1, Szczepaniak M. – 1,
MŁODZI WILCY – NAPRZÓD TYŁOWICE 1:5 (0:0)
Bramki: Pyś M. – 1, / Raczek R. – 2, Markiel M. – 1, Pachuła B. – 2,
RETRORAPID – DOBRE CHŁOPAKI  - 5:0 (wo.) - drużyna DOBRE CHŁOPAKI – wycofała się z rozgrywek
Tabele w rozwinięciu: 

Czytaj więcej
16. 03. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5988

W sobotę, 12 marca, odbyły się w Pszczyńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji 14. Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym.

Znakomicie zaprezentował się w nich zawodnik UKS The Best Bestwinka, Patryk Fluder, zajmując w kategorii młodzików I miejsce.

Brawo!

W tym samym turnieju w kategorii Open pierwsze miejsce wywalczył inny mieszkaniec naszej gminy - reprezentujący barwy ULKTS Pszczyna Krzysztof Lewczak z Kaniowa.

Brawo!

16. 03. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6338

Trzynasty nie przyniósł szczęścia siatkarzom UKS Set Kaniów w postaci zwycięstwa, ale i tak mogą dopisać jeden punkt do swojego konta. Grający z numerem, nomen omen, 13 zawodnik GLKS Wilkowice, B. Zgudziak potężnymi uderzeniami z pierwszej i drugiej linii, jak również atomową zagrywką zdobył mnóstwo punktów dla swojej drużyny i można go uznać, przynajmniej w moim odczuciu, najlepszym zawodnikiem meczu. Naszym zawodnikom należą się brawa za walkę do samego końca.
GLKS Wilkowice – UKS Set Kaniów 3:2 (25:21; 17:25; 25:27; 25:22, 15:12)
UKS Set Kaniów: 1. Michał Gawęda, 2. Wojciech Jędryka, 3. Jakub Gruszka, 4. Krzysztof Duda, 5. Jerzy Kisza, 7. Łukasz Janus, 8. Mateusz Palkij – libero, 10. Marcin Hanusek, 11. Patryk Gruszka, 12. Arkadiusz Muras, 13. Szymon Kwarta – kapitan, 14. Adam Kaliński, 16. Szymon Białek - libero 2.
Trener: Magdalena Dzikowska
Zdjęcia TUTAJ  a relacja z meczu TUTAJ

Lp. Zespół Mecze Pkt Sety + Sety - pkt + pkt -
1 UKS Set Kaniów 3 7 8 3 258 212
2 MKS MTS Winner Czechowice Dziedzice II 3 7 9 4 281 220
3 GLKS Wilkowice 3 6 8 5 281 268
4 TKKF Czarni Katowice 3 6 6 4 219 187
5 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3 5 7 6 283 248
6 MCKiS Jaworzno III 3 4 6 7 266 286
7 SMUKS Orzesze 3 1 3 9 241 284
8 TSK Zagroda Buczkowice 3 0 0 9 101 225
16. 03. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5581

W sobotę, 13 marca, w hali sportowej w Kaniowie rozegrany został czwarty turniej w ramach Powiatowej Ligi Żaków o Puchar Starosty Bielskiego. Występująca w niej drużyna żaków KS Bestwinka uzyskała nastepujące wyniki:
KS Bestwinka - CSW Kozy  1:1
bramka: Kacper Czulak
KS Bestwinka - LKS Drzewiarz Jasienica 3:2
bramki: Bartosz Bieroński -2, Patryk Wójtowicz
KS Bestwinka - LKS Pasjonat Dankowice 1:1
bramka: Bartosz Bieroński
KS Bestwinka - GLKS Wilkowice 4:1
bramki: Patryk Wójtowicz -2, Miłosz Szafarczyk, Kacper Czulak
Po czterech turniejach KS Bestwinka z dorobkiem 26 pkt zajmuje 3 miejsce.
Prowadzi LKS Drzewiarz przed LKS Pasjonat Dankowice.
Następny (ostatni) turniej rozegrany zostanie w sobotę 19.03.2016r w hali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pisarzowicach.

Podkategorie

Do góry