Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 01. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9717

Informujemy, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączony będzie prąd:
Bestwinka ulica Gandora od skrzyżowania z ulicą Św. Sebastiana do Gandora 16 i w tym rejonie.
Rozpoczęcie: 09/02/2017 godz. 08:30
Zakończenie: 09/02/2017 godz. 13:30

17. 01. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9169

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o podpalenie opuszczonego budynku w Kaniowie. Sprawcy wezwali na miejsce straż pożarną i przyglądali się akcji gaśniczej. Spowodowali szkody, które sięgają 3 tys. zł. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w dniu 13.12.2016 r. tuż przed 22.00. Dwaj chuligani bez większego problemu przedostali się do opuszczonego budynku. Pili tam alkohol. W pewnym momencie podpalili drewniane schody, które szybko stanęły w płomieniach. Zanim ogień zaczął się rozprzestrzeniać, zdążyli jeszcze skraść z budynku metalowe przedmioty, które później sprzedali w skupie złomu. Sprawcy wezwali na miejsce straż pożarną, a sami z ukrycia przyglądali się akcji gaśniczej. Policjanci poszukiwali chuliganów. Ustalili, że związek z podpaleniem mogą mieć dwaj nastolatkowie w wieku 18 i 19 lat. Kilka dni temu ich zatrzymano. Obaj usłyszeli już zarzuty i przyznali się do tego przestępstwa. Grozi im do 5 lat za kratami.

Źródło: http://bielsko.slaska.policja.gov.pl; zdjęcie OSP Kaniów

17. 01. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8581

11 lutego będzie obchodzony w Kościele 25 Światowy Dzień Chorego, podczas którego Caritas zainauguruje kolejny rok ogólnopolskiej akcji krwio­dawstwa „Podaruj Kroplę Miłości”.

Z tej okazji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Bielsku-Białej pragną zaprosić wszystkich Honorowych Dawców Krwi na spotkanie, które odbędzie się w budynku Kurii Bielsko-Żywieckiej przy ul. Żeromskiego 5a w Bielsku-Białej w poniedziałek, 13 lutego o godz. 1600. 

W pro­gra­mie Msza św. w kaplicy Kurii o godz. 1600 a następnie spotkanie przy stole.

17. 01. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8644

danone 001danone 002danone 003danone 005danone 009W okresie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury oraz Muzeum Regionalne tętniły życiem. Zarówno kustosz Muzeum, Andrzej Wojtyła, jak i panie  instruktorki GOK-u: Karolina Żurowska i Katarzyna Czana przygotowali dla dzieci mnóstwo wspaniałych manualnych zajęć plastycznych i technicznych, a choreograf ZPiT „Bestwina” Sławomir Ślósarczyk zapoznał naszych milusińskich z pięknem naszych tradycyjnych pieśni i tańców oraz strojów.
Dzięki współpracy z Firmą Danone z Bierunia Klub Honorowych Dawców Krwi przekazał uczestniczącym w zajęciach dzieciakom wyroby Danone, które również przyczyniły się do tego, że swój pobyt na zajęciach będą wspominać z uśmiechem na twarzy, a przypominać im o nich będą zabrane do domów gadżety reklamowe Firmy Danone. Zdjęcia mówią same za siebie.

Czytaj więcej
17. 01. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8276

Pocig pospieszny do miociGminny Ośrodek Kultury w Bestwinie zaprasza na satyryczno - liryczny spektakl Juliusza Wątroby pt. ”Pociąg pospieszny do miłości”, który odbędzie się w poniedziałek, 6 lutego, o godz. 18.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Teatru.
Juliusz Wątroba mieszka w Rudzicy i wielokrotnie gościł w naszej gminie, głównie w Bibliotece Publicznej w Bestwinie, gdzie prezentował swoją poezję, jak również pełni rolę jurora, np. w ogólnopolskim konkursie na wiersz o tematyce religijnej „O palmę”. Poeta i satyryk, autor wierszy lirycznych i satyrycznych, fraszek i aforyzmów, tekstów pieśni i piosenek, programów kabaretowych i musicali, felietonów. Laureat około setki nagród i wyróżnień (m. in. Łódzkiej Wiosny Poetów, Czerwonej Róży – Gdańsk, O Laur Klemensa Janickiego – Poznań, O Skrzydło Ikara – Katowice/Ostrawa, Poezji Religijnej – Wrocław, Poezji Miłosnej o Laur Miedzianego Amora – Lubin, O Grudę Bursztynu – Gdańsk, Turnieju Łgarzy – Bogatynia, Biennale Humoru Literackiego – Chełmek, Sympozjonu Satyry – Siedlce…). Za twórczość literacką otrzymał również nagrody Prezydenta Bielska-Białej IKAR (2001), Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina (2004), Marszałka Województwa Śląskiego (Katowice 2009), im. Władysława Orkana (Warszawa 2010).

17. 01. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9016

Wielokrotnie gościł w naszej gminie. Człowiek wielkiego serca, ale przede wszystkim profesjonalista i perfekcjonista, jeden z tych, o których mówi się, że trudno ich będzie zastąpić. Cieszę się, że miałem okazję osobiście Go poznać.
Adam Caputa, komendant miejski bielskiej Państwowej Straży Pożarnej przeszedł na emeryturę. W piątek, 27 stycznia, odbyła się uroczystość, podczas której żegnał się ze wszystkimi, z którymi miał okazję współpracować. Wśród osób, które dziękowały mu za 38 – letnią pracę, a w naszym imieniu, m.in. za udział w wielu akcjach powodziowych w naszej gminie byli: wójt, Artur Beniowski i prezes Zarządu Gminnego Związku OSP, Herbert Szeliga.
Komendanta żegnali jego zwierzchnicy, współpracownicy, a także przedstawiciele licznych służb i samorządowcy z Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Wszyscy podkreślali, jak dobrze im się współpracowało. Adam Caputa został obsypany podziękowaniami, gratulacjami, kwiatami i prezentami, wśród których jednym z najciekawszych była... ławka.

Czytaj więcej
17. 01. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9021

IMG 7508IMG 7509IMG 7510IMG 7564Kiedyś mówiło się o nich „straż ogniowa”, dzisiaj każdy strażak musi znać tajniki nie tylko walki z ogniem i zapobiegania zagrożeniom pożarowym, ale również musi być specjalistą w likwidacji skutków wypadków drogowych, zapobieganiu powodziom i ratowaniu ludzi i ich mienia w takich sytuacjach, a więc w grę wchodzi ratownictwo wodne, a z tym również związane jest ratownictwo lodowe. To oczywiście nie wszystkie zagrożenia, do których wzywamy strażaków, są jeszcze inne, jak choćby likwidacja rojów pszczół czy szerszeni, uwalnianie kotków z wysokich drzew i wiele jeszcze innych. W każdym takim przypadku nie można być laikiem, trzeba wiedzieć, jak postępować, żeby pomóc, żeby uratować, a nie stworzyć jeszcze większe zagrożenie. Zdjęcia z ćwiczeń TUTAJ
W sobotę, 28 stycznia, strażacy podnosili swoje kwalifikacje z zakresu ratownictwa lodowego, wszak w naszym regionie, gdzie jest mnóstwo zbiorników wodnych takie umiejętności są jak najbardziej potrzebne. Wykłady teoretyczne odbyły się w sali OSP Kaniów, a następnie ćwiczenia praktyczne w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.
W szkoleniu brali udział ratownicy i strażacy z WOPR Bielsko-Biała, Cieszyn i Żywiec, Policja, strażacy z OSP Janowice, Bestwina, Bestwinka, Kaniów, Porąbka, Zabrzeg i Grupa Ratownictwa PCK Bielsko – Biała.

Czytaj więcej
17. 01. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8302

IMG 7865IMG 7945 IMG 7948IMG 79528 drużyn: Urania Ruda śląska, LKS Jawiszowice, Ogrodnik Cielmice, Frydek, Skałka Żabnica, dwie ekipy gospodarzy LKS Goczałkowice i LKS Kaniów wzięło udział w Turnieju Piłki Nożnej Futsalu Drużyn Seniorskich o Puchar Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój. Zdjęcia TUTAJ
Wojciech Czulak, Marek Faruga, Michał Kóska, Sławomir Głombek, Krzysztof Janusz, Szymon Dunat, Kamil Góra, Grzegorz Maron, Patryk Ciućka, Adrian Damaz, zawodnik testowany pod wodzą Kazimierza Kozioła zaprezentowali się bardzo dobrze w starciu z występującymi w wyższych ligach drużynami i zajęli III miejsce.
W fazie grupowej, gdzie za przeciwników mieli Skałkę Żabnica, LKS Jawiszowice i LKS Goczałkowice zajęli drugie miejsce. Warto zaznaczyć, że w drużynie Kaniowa nie było bramkarza, na tej pozycji grał Adrian Damaz, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników futsalu, ale jako napastnik.
W meczu o III miejsce zmierzyli się z Jawiszowicami i po bramkach Kamila Góry, Wojciecha Czulaka i testowanego zawodnika wygrali 3:1.
W meczach rozegranych w eliminacjach bramki dla LKS Kaniów zdobywali: Krzysztof Janusz, Wojciech Czulak, Marek Faruga po 1 i Grzegorz Maron – 2.

17. 01. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8180

Starosta Andrzej Płonka i przewodniczący rady Jan Borowski zaprosili szczególnie zasłużone osoby na noworoczne spotkanie z twórcami i animatorami kultury powiatu bielskiego.
- Rok 2016 obfitował w liczne wydarzenia kulturalne oraz spotkania artystyczne. Dzisiejsze spotkanie jest więc okazją do złożenia gratulacji i wyrazów uznania za działalność na rzecz rozwoju kultury w naszym powiecie, zarówno instytucjom jak i przedstawicielom świata kultury - spotkanie rozpoczął starosta, który wraz z przewodniczącym rady złożył gratulacje i upominki wyróżnionym.
Uroczystość śpiewem rozpoczął zespół „Włóczykije” pod kierownictwem Aleksandry Stępień, który w ubiegłym roku obchodził 10-lecie działalności.
Na uroczystej gali nie zabrakło wśród nagrodzonych także mieszkańców naszej gminy. Za ochronę materialnego dziedzictwa kulturowego, działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego powiatu bielskiego nagrody otrzymali:

Czytaj więcej
17. 01. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8039

WR 1253WR 1465WR 1517Skuty lodem krajobraz wiejski, opustoszałe ulice, atakujący zewsząd smog. Pozornie niczym niewyróżniający się sobotni, styczniowy poranek w Bestwinie. Pozornie, ponieważ w Gminnym Ośrodku Kultury rozgorzał karnawał na miarę tego z Rio de Janeiro – no, może nieco mniejszy.
Od października w GOK  Bestwinie organizowane są spotkania w ramach Klubiku Dobedu, mające na celu przystosowanie przyszłych przedszkolaków do wymagających warunków pierwszego przystanku edukacyjnego, który dla dziecka otoczonego niezwykłą troską domową jest nie lada wyzwaniem. Sobota 21 stycznia stała się pierwszym egzaminem, który zdali jego małoletni uczestnicy, ale przede wszystkim sami organizatorzy zajęć adaptacyjnych.
O godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie, a mianowicie bal karnawałowy, na który przybyło wiele znakomitych postaci, m.in. policjanci, strażak, clown, motylki, dinozaury, księżniczki, a nawet pirat, Spiderman, myszka Minnie, czy Ania z Zielonego Wzgórza. Poza oczywistym celem, którym była świetna zabawa dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, dzieci musiały się wykazać również umiejętnościami społecznymi, które przyswajały sobie poprzez ostatnie miesiące za pomocą wielu nowatorskich zabaw.

Czytaj więcej

Podkategorie

Do góry