Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 03. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 14088

Bębny, wuwuzele, okrzyki, rzęsiste brawa, a przede wszystkim ogromne emocje od razu przypomniały mi nie tak odległy mecz Barcelona - PSG. Niczego, co było w tamtym meczu nie zabrakło w hali sportowej w Kaniowie w czasie rywalizacji żaczków i skrzatów biorących udział w niedzielę, 12 marca, w II edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej Żaczków i Skrzatów o Puchar Prezesa LKS „Przełom” Kaniów. No, może przesadziłem … nie było karnych z kapelusza i nikt nie wnosił żadnych pretensji do sędziującego wszystkie mecze Adriana Damaza. Zdjęcia TUTAJ
Cztery zespoły żaczków: LKS Bestwina, LKS „Sokół” Zabrzeg, UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice i LKS „Przełom” Kaniów oraz dwa zespoły skrzatów: LKS „Sokół” Zabrzeg i LKS „Przełom” Kaniów grały systemem ”każdy z każdym”, a zanim rozpoczęła się walka na boisku uroczystego powitania uczestników oraz otwarcia Turnieju dokonali Mariusz Cupriak i Grzegorz Wieczorek.
Pierwszy i ostatni mecz dostarczyły najwięcej emocji i rozgrzały kibiców do czerwoności. Pierwszy, dlatego że po pierwszej połowie LKS Bestwina prowadził z LKS Kaniów 4:0 a po przerwie LKS Kaniów rozpoczął odrabianie strat i doprowadził do remisu 4:4, a w ostatnim spotkał się LKS Kaniów z UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice i od tego meczu zależała ostateczna klasyfikacja. Na samym początku, jako ciekawostkę podam, że pierwsze 12 bramek wpadło do bramki położonej od północnej strony hali (od terenów rekreacyjnych). Dopiero w drugim meczu i w jego drugiej połowie „Sokół” Zabrzeg odczarował bramkę od strony kościoła. Poniżej wszystkie wyniki i strzelcy bramek:

Czytaj więcej
17. 03. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 13495

Hala sportowa przy Gimnazjum w Pisarzowicach była areną zmagań IV rundy turnieju piłki halowej żaków w ramach Powiatowej Ligi Żaków 2017 o Puchar Starosty. Drużyna KS Bestwinka po raz czwarty okazała się najlepsza i przed ostatnią rundą zapewniła sobie pierwsze miejsce  w całej lidze! Oto wyniki poszczególnych spotkań:
CSW Kozy - KS Bestwinka 0:2
Bramki: Kacper Czulak, Mikołaj Kowalski
LKS Pasjonat Dankowice - LKS Drzewiarz Jasienica 0:1,
CSW Kozy - GLKS Wilkowice 1:2,
KS Bestwinka - LKS Drzewiarz Jasienica 2:0
bramki: Patryk Fluder, Kacper Czulak,

Czytaj więcej
17. 03. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 13144

Występujące w IV lidze siatkarki Klubu Sportowego Gminy Bestwina zapraszają sympatyków siatkówki do kibicowania im w meczu z sąsiadkami zza miedzy, MKS Czechowice-Dziedzice.
Będzie to trzeci mecz trwających od 17 lutego rozgrywek najniższej klasy rozgrywkowej Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.
Zawodniczki KSGB mają za sobą zwycięstwo z UKS Centrum przy POSiR Pszczyna oraz przegraną z GLKS Wilkowice.
Zawodniczki MKS Czechowice również zdobyły do tej pory 3 punkty, po które sięgnęły zwyciężając MUKS Sari Żory. W drugim meczy zeszły z parkietu pokonane przez Jastrzębski Klub Siatkarski SMS Jastrzębie.
Mecz odbędzie się w sobotę, 11 marca, o godz. 18:00 w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie. Doping mile widziany :-).

17. 03. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12879

"Kobieta jest arcydziełem wszechświata."

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzenia zdrowia, szczęścia, miłości, uśmiechu na każdy dzień, spełnienia wszystkich marzeń, sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym składa administrator.

17. 03. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 13001

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączony będzie prąd w Kaniowie na ulicach: Furczyka, Firganka nr 6, Hamerlaka nr 19 i 22, Kóski, Gawlików w dniu 15 marca br od godz. 08:00 do godz. 09:00 oraz od godz. 13:00 do godz. 14:00 oraz przy ulicy Kóski od nr 1 do nr 11 w godzinach od godz. 08:00 do godz. 14:00 w tym samym dniu, a także przy ulicy Firganka 6 i Gawlików 12 w dniu 16 marca 2017 od godz. 08:00 do 14:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

17. 03. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 13236

W najbliższą niedzielę, 12 marca, o godz. 9:00, w hali sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kaniowie odbędze się II Turniej Żaków o Puchar Prezesa LKS "Przełom" Kaniów. W turnieju, oprócz kaniowskiej drużyny prowadzonej przez trenera Andrzeja Opiołę, wezmą udział ekipy Sokoła Zabrzeg, LKS-u Bestwina oraz UMKS-u Trójka Czechowice-Dziedzice.
W przerwach turnieju grać będą skrzaty prowadzone przez trenera Mariusza Cupriaka, a ich rywalem będzie Sokół Zabrzeg.
Zapraszamy do kibicowania!

17. 03. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 13254

Na ostatnim Zebraniu Wiejskim w Bestwinie Agnieszka Chwałek, najlepsza w naszej gminie, obok Tomasza Janusza, zawodniczka uprawiająca biegi zgłosiła wniosek, aby wokół boiska w Bestwinie odbudować bieżnię. Pomysł ten poparł autor artykułu rozszerzając go o budowę skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą. Stadion w Bestwinie ze względu na położenie jest idealnym miejscem do tego, aby oprócz piłki nożnej znaleźli tutaj swoje miejsce również lekkoatleci.
Jak informuje wójt, Artur Beniowski, Urząd Gminy przystąpił do opracowania projektu budowy bieżni wokół boiska, bieżni na 100 metrów wzdłuż dłuższego boku boiska od strony zachodniej, skoczni do skoku w dal i rzutni do pchnięcia kulą. Brawo!!! Urząd Gminy zamierza złożyć wniosek o sfinansowanie tego projektu do Lokalnej Grupy Rybackiej. Powstanie takiego zaplecza lekkoatletycznego stwarza ogromne możliwości i może przyczynić się nie tylko do wzrostu zainteresowania młodzieży sportem, ale również do promocji naszej gminy, ponieważ będą mogły się na takim stadionie odbywać różnego rodzaju zawody co najmniej rangi powiatowej.

Czytaj więcej
17. 03. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12898

W związku wystąpieniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bielsku-Białej informuje, że zostały wprowadzone restrykcje dotyczące utrzymywania drobiu, nałożone rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016r, w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Hodowcom i właścicielom drobiu, obojętnie, czy posiadają jedną sztukę, czy całe stado Powiatowy Lekarz Weterynarii nakazuje utrzymywanie ptaków w zamkniętych obiektach budowlanych w sposób uniemożliwiający kontakt z dzikim ptactwem oraz konieczność zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób.
Szczegółowych informacji udzielają sołtysi: Marek Pękala w Kaniowie, Stanisław Nycz w Janowicach, Teresa Ryś – Paruch w Bestwince i Maria Maroszek w Bestwinie.
Zgodnie z ulotkami Powiatowego Lekarza Weterynarii zakazuje się i nakazuje co poniżej:

Czytaj więcej
17. 03. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12232

Agata MartaMKS Czechowice w niedzielę, 26 lutego, był gospodarzem turnieju minisiatkówki Kinder+Sport. W hali Szkoły Podstawowej nr 5 rywalizowały trójki i dwójki dziewczynek.
Do Czechowic-Dziedzic zjechały ekipy między innymi z Katowic, Gliwic, Pszczyny, Tychów. Ponad 100 siatkarek rozgrywało swoje mecze na pięciu mini-siatkarskich boiskach. Reprezentantki Miejskiego Klubu Sportowego w komplecie awansowały do kolejnego, 3 etapu rywalizacji.
W kategorii trójek w zwycięskiej drużynie były dwie mieszkanki Kaniowa: Marta Błaszcz (z nr 9) i Agata Kóska (nr 10). Drużynę uzupełniały jeszcze Emilia Furczyk, Patrycja Majdak i Amelia Sokołowska.
Zdjęcie: www.czecho.pl

17. 03. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12767

W niedzielę , 5 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie zawodnicy, działacze, kibice, zaproszeni goście dokonali podsumowania sezonu 2016 Uczniowskiego Klubu Sportowego Set Kaniów.
Prezes, Halina Błaszkiewicz, rozpoczynając uroczystość dokonała powitania wszystkich uczestników, a oprócz członków Klubu i rodziców najmłodszych zawodników przybyli na nie: wójt, Artur Beniowski, dyrektor GOK, Grzegorz Boboń, sołtys sołectwa Kaniów, Marek Pękala oraz wyróżniający się w działalności społecznej na rzecz Klubu: Bogusław Bajerski, Iwona i Sławomir Sojka, Szymon Maślanka, Jerzy Ciupak, Dominika Spętany, trener Dariusz Pilarz i fizjoterapeutka, Katarzyna Pilarz.
Najwięcej uwagi poświęcono srebrnym medalistkom Mistrzostw Świata. Niestety, nie wszystkie z uwagi na obowiązki zawodowe oraz studia mogły być obecne, ale z dziennikarskiego obowiązku należy przypomnieć wszystkie nazwiska, tj.: Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Monika i Natalia Pacyga, Katarzyna Ciupak.
Zarząd UKS Set Kaniów przygotował dla najlepszych zawodniczek i zawodników oraz wyróżniających się działaczy pamiątkowe statuetki oraz koszulki. Były również ciasta od rodziców zawodniczek i zawodników oraz kwiaty i okolicznościowy tort dla pani prezes, Haliny Błaszkiewicz. Wszystko zostało utrwalone na zdjęciach, które można zobaczyć TUTAJ.
Sprawozdanie ze sportowej działalności Klubu przedstawił wiceprezes, Jerzy Zużałek. Można je przeczytać TUTAJ.
Zabierając głos wójt, Artur Beniowski oraz sołtys, Marek Pękala, gratulowali zawodniczkom i zawodnikom UKS Set Kaniów osiągniętych wyników oraz dziękowali za promocję naszej Małej Ojczyzny.
Trener, Dariusz Pilarz, z kolei oprócz podziękowań za ubiegłoroczny sezon przypomniał, że sezon 2017 został już otwarty i zaprosił do kontynuacji treningów.

Podkategorie

Do góry