Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 03. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 11570

W odpowiedzi na pismo skierowane do Urzędu Gminy w sprawie o sms-owego systemu powiadamiania w piątek, 3 marca, na adres redakcji www.gminabestwina.info wpłynęła odpowiedź wójta, Artura Beniowskiego, którą przedstawiam poniżej.
Wynika z niej, że Urząd Gminy już wcześniej podjął działania i przystąpił w 2016 roku do opracowania nowej koncepcji informatyzacji Urzędu Gminy. W ramach projektu do kwietnia 2018 roku zostanie wdrożonych szereg usług, które m.in. pozwolą na informowanie mieszkańców gminy o awariach, wydarzeniach kulturalnych, sportowych, turystycznych, itp. odpowiadających na potrzeby mieszkańców.
Z treścią odpowiedzi można zapoznać się TUTAJ

17. 03. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12746

Agnieszka Chwałek i Tomasz Janusz startowali wczoraj w 4. Międzynarodowym 12 godzinnym Biegu Ultra UBS. Jest to bieg zaliczany do kategorii ekstremalnych. Na trasie czekały na zawodników błoto, śnieg, lód, strome zbocza, ciemności, konieczność używania latarek. Nazwali swoją drużynę "Janusze Sukcesu". I osiągnęli sukces.
Poniżej przedstawiam relację z tego biegu, jaką podzielił się z czytelnikami Tomasz Janusz (zdjęcia pochodzą z jego profilu na facebooku):
Kolejny start i kolejna wygrana! Tym razem w nietypowym jak dla mnie biegu górskim! Razem z Agnieszką Chwałek pokazaliśmy, że „Janusze Sukcesu” nie są pierwszym lepszym zespołem, ale drużyną na medal, a w dodatku na ten z najcenniejszego kruszcu!
Po przyjeździe na miejsce, załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych udaliśmy się na start, który zaplanowany był na godzinę 12:59. Na trasę biegu wyruszyłem jako pierwszy z drużyny. Od początku trzymałem się czołówki biegu, a na 3-4km razem z Bartoszem Misiakiem wysunęliśmy się na prowadzenie zyskując przewagę nad resztą zawodników. Niestety, pech chciał, że zgubiliśmy trasę, nadrabiając około 1,5km, co w górach oznacza stratę 10 minut… W momencie powrotu na trasę wybiegliśmy na około 30 miejsce i zaczęła się pogoń za resztą stawki. Mimo trudnej trasy udało się jednak przegonić wielu zawodników i na metę pierwszej pętli wbiegłem na drugim miejscu.

Czytaj więcej
17. 03. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12123

W dniu dzisiejszym w hali sportowej Gimnazjum w Jasienicy odbyła się trzecia odsłona Turnieju Piłki Halowej Żaków w ramach Powiatowej Ligi Żaków 2017 o Puchar Starosty. Drużyna KS Bestwinka pod wodzą trenera, Waldemara Fludra, po raz trzeci okazała się najlepsza i powiększyła swoją przewagę nad drugim zespołem w klasyfikacji generalnej do 12 punktów, a Kacper Czulak w każdym meczu co najmniej raz trafiał do bramki przeciwnika. Oto wyniki poszczególnych spotkań:
CSW Kozy - KS Bestwinka 0:2
Bramki: Kacper Czulak 2,

Czytaj więcej
17. 03. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12496

W piątek, 3 marca, o godz. 18:00 w Wilkowicach rozegrają swój mecz siatkarki Klubu Sportowego Gminy Bestwina, gdzie zmierzą się z liderkami IV ligi - GLKS Wilkowice, a w sobotę, 4 marca, o godz. 17:00 w hali sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kaniowie w ramach rozgrywek o mistrzostwo III ligi siatkarze KSG Bestwina zmierzą się z KS Polonia Poraj, który z przewagą 5 punktów plasuje się o jedno oczko wyżej w tabeli.

17. 03. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12062

Gmina smsPowódź, wichury, pożary, wypadki drogowe, awarie wodociągu, przerwy w dostawie energii elektrycznej …. naszej gminie takie zdarzenia nie są obce. I właśnie ostatnie przypadki „brązowej wody” spowodowały, że ponownie zainteresowałem się systemem sms-owego powiadamiania mieszkańców o zbliżających się zagrożeniach. A to tylko część z możliwości wykorzystania tego systemu. Skontaktowałem się ze Spółką SISMS sp. z o.o., która zajmuje się tego typu działalnością i poprosiłem o przedstawienie oferty. O ile przed kilku laty koszt wprowadzenia takiej usługi był dosyć duży, o tyle teraz mam nadzieję, że będzie dla naszej gminy do przyjęcia a korzyści z jego wprowadzenia jest bardzo wiele. Szczegółową ofertę i koszt jej wprowadzenia przesłałem do Urzędu Gminy.
SYSTEM SISMS Systemu SISMS posiada ogromne możliwości w komunikacji masowej, operator dba o to, aby utrzymać jego unikatowy charakter, jako wygodne narzędzie dostarczające użyteczne informacje dla mieszkańców. Miasta i gminy wykorzystują system SISMS w różnych obszarach, wiodącym celem jest używa nie go w zarządzaniu kryzysowym, znakomicie sprawdza się w przekazywaniu praktycznych informacji związanych z codziennym życiem oraz w promocji i kreowaniu dobrego wizerunku.
Nadawcami w mobilnym systemie SISMS są przede wszystkim podmioty o charakterze pożytku publicznego, dzięki czemu mieszkańcy otrzymują ważne dla nich wiadomości. System dla użytkowników (mieszkańców) jest bezpłatny.
Podstawowe cechy komunikatów w systemie SISMS:

Czytaj więcej
17. 03. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12582

IMG 20170301 19563028.02.2017 r. w Kaniowie odbyły się gminne zawody w minipiłce ręcznej. W zawodach startowały po 3 drużyny dziewcząt  i chłopców: z Kaniowa, Bestwiny i Bestwinki. Najlepszymi znowu okazali się gospodarze, ZS - P Kaniów.  Uczniowie ZS - P Kaniów są więc mistrzami gminy w minisiatkówce, minikoszykówce i minipiłce ręcznej. Brawo! A  oto wyniki zawodów:
Dziewczęta:
SP Bestwina- SP Bestwinka  1:3
SP Bestwina- SP Kaniów       0:11
SP Bestwinka- SP Kaniów    0:9
1 m - SP Kaniów
2 m - SP Bestwinka
3 m - SP Bestwina
Chłopcy:

Czytaj więcej
17. 03. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 11523

Pedagodzy i psycholodzy szkół gminy Bestwina mają zaszczyt zaprosić na konferencję pt. „ŚRODOWISKO SPOŁECZNO-WYCHOWAWCZE WOBEC ZAGROŻEŃ CYBERPRZESTRZENI I ŚWIATA WIRTUALNEGO” organizowaną pod patronatem Wójta Gminy Bestwina.
Spotkanie poprowadzą: prof. dr hab. Józef Bednarek i dr Anna Andrzejewska.
Konferencja odbędzie się 16 marca 2017 r. o godzinie 16.00
w sali gimnastycznej ZSP w Bestwinie przy ulicy Szkolnej 11.

16 i 17 marca 2017r. będziemy gościć w naszej gminie specjalistów od mediów cyfrowych i związanych z nimi technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Profesor dr hab. Józef Bednarek i dr Anna Andrzejewska przeprowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży ze szkół gminy Bestwina oraz poprowadzą konferencję, na którą zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.
Konferencja odbędzie się 16 marca 2017 r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej ZSP w Bestwinie przy ulicy Szkolnej 11.
Celem spotkania będzie zapoznanie uczestników z najważniejszymi i najnowszymi zjawiskami patologicznymi występującymi w świecie wirtualnym, a będącymi powszechnym zagrożeniem środowisk oświatowo-wychowawczych, zwłaszcza szkoły i rodziny. Serdecznie zapraszamy!
INFORMACJE O PRELEGENTACH:

Czytaj więcej
17. 02. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 13520

Po 12 latach wrócił na antenę muzyczny program telewizyjny"Idol". W skład nowego jury weszli Elżbieta Zapendowska (była jurorką wszystkich poprzednich czterech edycji, potem była w m.in. "Must Be The Music"), Ewa Farna, Janusz Panasewicz (wokalista Lady Pank) i Wojtek Łuszczykiewicz (lider grupy Video). Program prowadzi ponownie Maciek Rock. Pierwszy odcinek przyciągnął przed telewizory ponad 2 mln widzów.
W drugim odcinku (środa 22 lutego, godz. 20) wystąpił m.in. pochodzący z Bestwiny, obecnie mieszkający w Krakowie, gdzie pracuje jako trener personalny, Jakub Krystyan. Jego zmarła przedwcześnie przed kilku laty Mama była nauczycielką w ZSP w Bestwinie. Kuba od najmłodszych lat interesował się muzyką, oprócz tego jest modelem. Wraz z Bartkiem Łuczyńskim stworzył formację Konfraternia i z powodzeniem występowali kilka lat temu w „Must be the music”.
"Czyli z takich mizeraków jak ja, robisz takich jak ty" - podsumował uczestnika Wojtek Łuszczykiewicz.
Uczestnik show Polsatu przyznał, że na siłowni zamiast muzyki woli słuchać odgłosów spadających ciężarów.
W programie zaśpiewał przebój "Englishman in New York" Stinga, akompaniując sobie na gitarze.
Kto nie miał okazji oglądać Kuby w dniu edycji programu może zobaczyć jego występ poniżej:

17. 02. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 11453

S K KSGB2S K KSGBNa inaugurację rozgrywek IV ligi kobiet Śląskiego Związku Piłki Siatkowej siatkarki Klubu Sportowego Gminy Bestwina pokonały UKS Centrum Pszczyna 3:1 w setach: 25:21; 25:15; 20:25; 25:12.
Drużyna KSG Bestwina wystąpiła w składzie: kapitan - Sylwia Waliczek, Magdalena Dzikowska, Magdalena Ponc, Katarzyna Palkij, Karolina Biernat, Anna Popow, Weronika Przebinda - libero

Był to bardzo udany weekend, ponieważ nasi siatkarze również zwyciężyli 3:1 w meczu wyjazdowym z KS Płomień Przystajń  w setach 20:25, 25:19, 21:25, 19:25. Był to ich drugi mecz i drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Oby więcej takich weekendów!

Zdjęcia: profil Klubu Sportowego Gminy Bestwina na facebooku

17. 02. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 11510

Dzisiaj, 25 lutego, w hali sportowej Centrum Sportowo - Widowiskowego w Kozach odbył się drugi turniej piłki halowej żaków w ramach Powiatowej Ligii Żaków' 2017 o Puchar Starosty Bielskiego. Drużyna KS Bestwinka potwierdziła, że ubiegłotygodniowa wygrana nie była przypadkiem i po raz drugi zwyciężyła we wszystkich spotkaniach i umocniła się na prowadzeniu w Lidze. Oto wyniki poszczególnych spotkań:
CSW Kozy - KS Bestwinka 0:3
Bramki: Kacper Czulak - 2, Sebastian Zając

Czytaj więcej

Podkategorie

Do góry