Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 02. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6950

RETRORAPID – MŁODZI WILCY 11:4 (4:0)
Bramki: Koczur K. – 6, Stawik G. – 3, Łąłka D. – 1, Jurek Ł. – 1, / Kłoda B. – 1, Pilarczyk M.  – 2, Pyś M. – 1,
ENIGMA – MOCNY FULL  7:4 (2:3)
Bramki: Buda W. – 1, Hudziec D. – 3, Buchta K. – 1, Płonka A. – 1, Damaz A. – 1, /sam. – 1, Dzida K. – 1, Skęczek S. – 1, Klimczak D. – 1,
BLUE DRAGONS – REHABILITANCI   5:0 – wo.
BLACK HORSE TEAM – NAPRZÓD TYŁOWICE 5:3 (2:2)
Bramki: Święs S. – 1, Siąkała M. – 2, Maj S. – 1, Szczepaniak M. – 1, / Markiel M. – 1,
Rajda K. – 1, Małysz W. – 1,
Drużyna REHABILITANCI zostaje wykluczona z dalszych rozgrywek ze względu na niestawienie się na meczu po raz drugi w obecnej rundzie. Poprzedni przypadek miał miejsce w 3 kolejce tj. 13.12.2015. W zwiazku z powyższym opracowany został nowy harmonogram rundy rewanżowej.
Tabele i nowy harmonogram: 

Czytaj więcej
16. 02. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8656

 

W sobotę, 6 lutego, odbyły się 19. Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim rozgrywane jak zawsze na Stożku w Wiśle-Łabajowie. Wystartowało w nich łącznie blisko 70 uczestników: księży, kleryków oraz rodzinnych par startujących w kategorii Open. - W tym roku po raz pierwszy wystąpił także uczestnik, który otworzył w tych mistrzostwach nową grupę zawodników: szafarzy i katechetów świeckich.
Na starcie nie zabrakło również występującego z ogromnym powodzeniem w latach poprzednich księdza prałata Józefa Walusiaka, proboszcza z Janowic. I tym razem nie zawiódł swoich wiernych kibiców i w kategorii rodziny dominikańskiej zajął drugie miejsce. - To nasz żelazny zawodnik: zawsze startuje i jest zawsze uśmiechnięty - mówił ks. Damian Copek, organizator zawodów, zapraszając ks. Walusiaka na podium.
Najstarszym uczestnikiem zawodów był 74-letni ks. prał. Władysława Nowobilski, proboszcz parafii w Ciścu na Żywiecczyźnie.
Źródło i zdjęcia: Gość Niedzielny.

16. 02. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6462

Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza  na wernisaż malarstwa pszczyńskiej grupy artystycznej AMEIA PRO-ARTPLESS  - „OGRODY AMEII”, który odbędzie się 10 lutego (środa) o godz. 16:00. 

 "Ameia Pro-Artpless" to grupa artystyczna realizująca program Pszczyńskiego Miejskiego Autorskiego Salonu Wystawowego. Misją grupy jest propagowanie malarstwa i pszczyńskich artystów oraz promocja miasta jako mecenasa spotkań "Artysta-sztuka-widz".

16. 02. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6314

9 kolejka Ligi FUTSAL-u o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina 7.02.2016:
Godz.9.00 RETRORAPID – MŁODZI WILCY
Godz.9.50 ENIGMA – MOCNY FULL
Godz.10.40 BLUE DRAGONS – REHABILITANCI
Godz.11.30 BLACK HORSE TEAM – NAPRZÓD TYŁOWICE

16. 02. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6420

W środę 3 lutego odbyło się Sportowe Podsumowanie Roku 2015 w Czechowicach-Dziedzicach. Na uroczystości, która odbyła się na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, podsumowane zostały osiągnięcia czechowickich sportowców w sporcie szkolnym, drużynowym i indywidualnym.
Wśród wyróżnionych byli również mieszkańcy naszej gminy:
Kwalifikowany sport indywidualny
- reprezentant Klubu Sportowego „ Judo” Czechowice-Dziedzice - Paweł Wawrzyczek, zawodnik Kadry Narodowej Juniorów.
- 1 m w Mistrzostwach Śląska Juniorów
- 3 m w Mistrzostwach Polski Juniorów
- 1 m w Pucharze Polski Juniorów
- 2 m w Międzynarodowym Turnieju Juniorów
Kwalifikowany Sport Zespołowy
- UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice – drużyna piłki nożnej młodzików starszych, a w niej Wojciech Gancarczyk i Daniel Zużałek
- osiągnięcia w 2015 roku: 1 miejsce w III Lidze Okręgowej (Podokręg Tychy ŚLZPN w Katowicach) rozgrywanej w okresie od 02.09.2015 do 25.10.2015.
Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice – sekcja tenisa stołowego
- trener - Krzysztof Ramenda
- osiągnięcia w 2015 roku:
2 miejsce w rozgrywkach II Ligi tenisa stołowego kobiet w sezonie 2014/15

16. 02. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7129

We wtorek, 9 lutego br., o godzinie 16 w sali gimnastycznej Szkoły podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się kolejne zebranie informacyjne o stanie zaawansowania działań w sprawie odzyskania deputatu węglowego za rok 2015 i lata następne.
Zainteresowanych zaprasza Zarząd Koła nr 7 PZERiI przy KWK Silesia.
Omówione zostaną również zamierzenia, plany i przedsięwzięcia Zarządu Koła na rok 2016.

16. 02. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6627

Rada Sołecka w Janowicach przy współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie zaprasza na Koncert Charytatywny na rzecz chorej Wiktorii z Janowic.

Koncert odbędzie się 14 lutego br. o godz. 17 w sali OSP Janowice, a program przewiduje:

  • Przedstawienie "W poszukiwaniu Kopciuszka". W baśniowe postacie wcielą się, m.in. Artur Beniowski, Urszula Kal, Iwona Sojka, Sławomir Ślosarczyk, ks. Maciej Pszczółka, Grzegorz Boboń, Grzegorz Owczarz, Jan Adamiec.
    Muzyka i śpiew - Piotr Mirecki.
  • Koncert Kapeli Biesiadnej "Janowianka".
16. 02. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6204

Od 01.01.2016 r., w związku z nowelizacją przepisów ustaw: o podatkach i opłatach lokalnych, o podatku rolnym i o podatku leśnym, obowiązuje nowa zasada wymiaru podatków, kolejno od nieruchomości, rolnego i leśnego i tak:
– w sytuacji jeżeli wysokość zobowiązania podatkowego nie przekroczy kwoty 6,10 zł, podatnicy nie będą otrzymywać decyzji podatkowych, co oznacza, że w tym przypadku podatek ten nie będzie od nich pobierany,
– w sytuacji jeżeli kwota podatku określona w decyzji podatkowej nie przekroczy 100 zł, to podatek będzie płatny jednorazowo, w terminie płatności pierwszej raty.
Zmiany w zakresie podatków i opłat lokalnych wynikają z ustawy z dnia 25.06.2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r., poz. 1045).

16. 02. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6118

Noworoczne spotkanie przedstawicieli środowiska sportowego z władzami samorządowymi powiatu bielskiego tym razem w filmowym skrócie:

16. 02. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6548

Już po raz czwarty Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie pod patronatem wójta gminy Bestwina zorganizowało Noworoczny Koncert Charytatywny. Tym razem odbył on się w niedzielę, 31 stycznia br., w Bestwince, a dochód z niego przeznaczony był dla mieszkańca Bestwinki, 6 letniego Adasia Zamarlika. Wystąpili: Zespół "Allegro" pod kierunkiem Pani Magdaleny Wodniak-Foksińskiej, który pięknym wykonaniem kolędowych utworów wprowadził licznie zgromadzoną widownię w nastrój okresu Świąt Bożego Narodzenia, następnie Stowarzyszenie "Z sercem na dłoni" z Kaniowa zaprezentowało bajkę o poszukiwaniu Kopciuszka dostosowując wiele wypowiadanych kwestii do miejsca, gdzie odbywało się przedstawienie. Przypomnę, że premiera odbyła się w Kaniowie. Jednym z głównych bohaterów w bajce był wójt Bestwiny, Artur Beniowski. W pozostałe postacie wcieliły się znane osoby z naszej gminy. Ich osobowość została bardzo dobrze dopasowana do granych postaci.
Na koniec Koncertu zaprezentował się Zespół Regionalny „Bestwina". Odtworzył on dawne kolędowanie z naszych terenów.
Noworoczny Koncert Charytatywny kolejny raz udowodnił, że mieszkańcy gminy Bestwina mają wielkie i wrażliwa serce na potrzeby innych. Rodzinie cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe przekazano 4475 zł. i 20 euro.

Zdjęcia: TMZB

Podkategorie

Do góry