Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 01. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7073

Sierżant sztabowy Tomasz Kondziołka będzie pełnił od 21 stycznia br. dyżury w Domu Gromadzkim co drugi czwartek w godzinach od 16.00 do 17.00.

16. 01. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10052

plakatZbliża się końcowy termin zgłaszania drużyn, więc raz jeszcze informacja o Turnieju. Regulamin wraz z listą zgłoszenia do pobrania TUTAJ

REGULAMIN NOWOROCZNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ
o Puchar Wójta Gminy Bestwina - 30. 01. 2016 r.

I.Cel turnieju
1.Popularyzacja siatkówki w środowisku lokalnym
2.Podnoszenie sprawności fizycznej
3.Integracja społeczna
4.Rywalizacja w duchu fair play.
II.Patronat
1.Wójt gminy Bestwina
2.UKS „Set” Kaniów
3.Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bestwinie
III.Organizator
1.Uczniowski Klub Sportowy „Set” Kaniów
IV.Miejsce i termin
1.Hala sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 15, 43-512 Kaniów
2. 30 stycznia 2016 r. godz. 9:00
V.Uczestnicy

Czytaj więcej
16. 01. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8544

Wcześniej Dziennik Zachodni a teraz portal www.beskidzka24.pl podejmuje temat kamienia granicznego przeniesionego z granicy w Kaniowie do centrum Dankowic. Oto ten artykuł: Kaniów okradziony z historii

Mieszkańcy Kaniowa domagają się od mieszkańców sąsiednich Dankowic zwrotu... austriackiego kamienia granicznego. Bo sąsiedzi kiedyś przyjechali, kamień wykopali, mówiąc, że chcą go poddać renowacji, po czym wkopali pod swoim kościołem!

Austriacki kamień graniczny do 2005 roku znajdywał przy ulicy Wiślanej w Kaniowie (gmina Bestwina). - Stał tuż nad Wisłą, na mojej łące. Gdy byłem dzieckiem, robiliśmy sobie nawet przy nim zdjęcia. To przecież świadectwo historii tego miejsca - mówi kaniowianin Jan Fajfer. - Pewnego dnia jadę tędy na rowerze i widzę, że kamienia nie ma - wspomina Stanisław Stwora z Kaniowa. - Zabrał go nieżyjący już Jan Rąba, sołtys Dankowic (gmina Wilamowice - red.). Zapewniał mnie, że kamień wróci na swoje miejsce. Jednak komuś coś się musiało odwidzieć, bo kamień nie wracał. Myślałem nawet o zgłoszeniu na policji kradzieży, ale ówczesny wójt Bestwiny Stefan Wodniak mówił, że postara się sprawę załatwić polubownie - opisuje Jan Fajfer.

Czytaj więcej
16. 01. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7551

Wyniki VI kolejki oraz tabele:
FC MOCNY FULL – NAPRZÓD TYLOWICE 3:2 (2:2)
Bramki: Klimczak D. – 1, Głombek S. – 1, Guzik W. – 1, / Raczek R. – 1, Stawowczyk M. – 1,
MŁODZI WILCY  - BLACK HORSE TEAM 2:17 (1:9)
Bramki: Olejak R. – 2, / Pyka K. – 6, Wański K. – 1, Zdeb W. – 4, Maj S. – 3, Szczepaniak M. – 2, Jurecki T. – 1
DOBRE CHŁOPAKI – BLUE DRAGONS 8:5 (5:2)
Bramki: Matlak A. – 1, Janusz Ł. – 2, Lipka Artur – 2, Janusz M. – 1, Janusz K. – 2, / Zdeb Ł. – 2, Gębczyński Z. – 1, Droździk M. – 1, Chudzik R. – 1,
RETRORAPID – ENIGMA 3:4 (1:0)
Bramki: Mrożek S. – 1, Stawik G. – 1, Koczur K. – 1, / Płonka A. – 2, Buchta K. – 1,
Damaz A. – 1,

Tabele:

Czytaj więcej
16. 01. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7494

DSCF4677DSCF4693W niedzielę, 17 stycznia, w sali Domu Strażaka w OSP Kaniów odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” im. Adolfa Gascha. Wzięło w nim udział 99 członków, kandydaci do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście w osobach: Marcin Kanik – zastępca wójta gminy Bestwina, Marek Pękala – sołtys sołectwa Kaniów, Grzegorz Boboń – dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Grzegorz Owczarz – prezes OSP Kaniów i radny Rady Gminy Bestwina, Sławomir Lewczak – redaktor Magazynu Gminnego.
Otwarcia Zebrania i powitania wszystkich przybyłych dokonał prezes Roman Sas, a następnie powierzył prowadzenie Zebrania Grzegorzowi Boboniowi.
Zgodnie z tradycją na początku Zebrania wyróżniono najlepszych wędkarzy 2015 roku, i tak, Wędkarzem Roku 2015 Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” został Rafał Olek, drugie miejsce zajął Janusz Niemiec, a trzecie Jerzy Bochniewicz. Pamiątkowe puchary wręczali: Marcin Kanik, zastępca wójta i Jan Adamiec, wiceprezes Stowarzyszenia. Według prowadzonej klasyfikacji tytuł Młodzieżowego Wędkarza Roku uzyskał Daniel Zużałek.

Czytaj więcej
16. 01. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7411

6 kolejka Ligi FUTSAL-u o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina 17.01.2016
Godz. 9.00  FC MOCNY FULL – NAPRZÓD TYŁOWICE
Godz. 9.50 MŁODZI WILCY  - BLACK HORSE TEAM
Godz. 10.40 DOBRE CHŁOPAKI – BLUE DRAGONS
Godz. 11.30 RETRORAPID – ENIGMA

16. 01. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8206

Zabytkowy kamień graniczny z czasów zaboru austriackiego kością niezgody pomiędzy mieszkańcami dwóch podbielskich wsi. Liczący ponad metr wysokości kamienny słup graniczny z czasów zaboru austriackiego poróżnił mieszkańców dwóch wiosek w powiecie bielskim - Kaniowa i Dankowic. Dzisiaj ponoć ma się odbyć nawet specjalne spotkanie z udziałem m.in. mieszkańców obu wiosek w sprawie kamienia. Czy do niego dojdzie? Okaże się niebawem.
- Ten słup całe lata stał w Kaniowie, nad Wisłą. Dziadek i babcia mi go pokazywali - opowiada Stanisław Stwora z Kaniowa. - Kiedy jeszcze pracowałem w okręgowej dyrekcji wodnej, to kamień był. Jakieś 12 lat temu też jeszcze stał. W końcu pewnego dnia pojechałem na rowerze zobaczyć te tereny. Patrzę - kamień zniknął. Sąsiad, na którego polu stał, powiedział, że zabrali go ludzie z Dankowic - dodaje Stwora. Kaniowianie ustalili, że kamień graniczny zabrał m.in. sołtys sąsiednich Dankowic, nieżyjący już Jan Rąba. Ponoć zapewniał, że pomnik biorą tylko do renowacji, a później wróci na swoje miejsce. Tak się jednak nie stało - słup graniczny został postawiony w centrum Dankowic, na trawniku przy ul. Świętego Wojciecha, pomiędzy kościołem a plebanią. - Taki kamienny słup graniczny to przecież historyczna rzecz. Nie można go, ot tak, sobie wziąć i przenieść. Przecież w Dankowicach nie było granicy austriackiej - irytuje się Stwora.

Czytaj więcej
16. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7770

Portal www.sportowebeskidy.pl przeprowadził wywiad z nowym trenerem KS Bestwinka Antonim Mólem. Oto ten wywiad: "Nieskromnie rzecz ujmując Antoni Mól, od 22 lat pracujący jako trener, za sprawą naszego portalu przedstawia się beskidzkim kibicom. Pod koniec zeszłego roku został trenerem klubu z Bestwinki. Wcześniej pracował m.in. z drużynami z okolic Bytomia i Zabrza, ostatnio ze Zrywem Radonia.

SportoweBeskidy.pl: Na początek… Kibice się zastanawiają, skąd, dlaczego i kto? Słów kilka o sobie może pan powiedzieć.
Antoni Mól: Nic wielkiego nie powiem. Jestem emerytem górniczym związanym od dziecka z piłką i ze Śląskiem. Grałem w śląskich klubach, lwią część spędziłem w klubie Silesia Miechowice. Wtedy graliśmy w lidze, którą obecnie można by było umieścić pomiędzy III a IV ligą. To były czasy, w których każda kopalnia, każdy zakład miał swoją drużynę. Po zakończeniu „kariery”, zająłem się trenowaniem. Prowadziłem zespoły z regionu zabrzańsko-bytomskiego. Ostatnie cztery i pół roku spędziłem w Zrywiu Radonia. Psychicznie nie było już mnie stać na dalszą współpracę. Dojeżdżałem na treningi z Bielska, klub partycypował w kosztach. Bywało tak, że na treningu pojawiało się trzech-czterech zawodników. Graliśmy w „okręgówce”, psychicznie stanąłem pod ścianą. Kilku chłopaków pracowało za granicą, przyjeżdżali tylko na mecze, chwała im za to. Inni prosto po pracy przyjeżdżali na treningi. Przypadkowo dowiedziałem się o wakacie w Bestwince. Skontaktowałem się z prezesem. Doszliśmy do porozumienia.

Czytaj więcej
16. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7415

Zakończył się 2015 rok, więc można dokonać jego demograficznego podsumowania.
Liczba ludności  w gminie zwiększyła się o 88 mieszkańców zamykając rok liczbą 11 420, w tym 5 834 kobiet i 5 586 mężczyzn. Urodziło się 121 dzieci, a zmarły 84 osoby. Zawarto 58 małżeństw.
Demografia w poszczególnych sołectwach na koniec 2015 roku przedstawia się następująco:

Sołectwo Stan ludności Urodzenia Małżeństwa Zgony
Bestwina 4 747 (+ 25) 45 28 31
Bestwinka 1 634 (+ 4) 17 5 14
Janowice 1 759 (+ 10) 16 11 9
Kaniów 3 280 (+ 49) 43 14 30
16. 01. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7917

REHABILITANCI – BLACK HORSE TEAM 0:21 (0:10)
Bramki: - / Święs S. – 7, Jurecki T. – 4, Szczepaniak M. – 4, Szpaczek A. – 2, Pyka K. – 2, Wójtowicz T. – 2
FC MOCNY FULL – BLUE DRAGONS 5:7 (3:5)
Bramki: Dzida K. – 1, Guzik W. – 1, Głombek S. – 1, Skęczek S. – 2, / Jachacz R. – 1, Bąbka W. – 2, Cupriak M – 2, Adamowicz B. - 1, sam. - 1
MŁODZI WILCY – ENIGMA 2:16 (1:5)
Bramki: Herok M – 2, Pilaczyk M. – 1, / Płonka A. – 4, Damaz A. – 3, Buchta K. – 7, Buda W. – 1, Hudziec D. – 1
DOBRE CHŁOPAKI – RETRORAPID 3:6 (0:5)
Bramki: Siwik M. – 1, Lipka Artur – 1, Fejdych R. – 1 / Koczur K. – 4, Biegun A. – 1, Mrożek S. – 1

Tabele:

Czytaj więcej

Podkategorie