Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

16. 12. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9213

sokolPTG "Sokół" w Gminie Czernichów zaprasza na prelekcję pt "Sokół wczoraj i dziś" oraz otwarcie wystawy fotograficznej "W zdrowym ciele - zdrowy duch".

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Bestwinie 15 grudnia o godz. 17:00 - wstęp wolny.

16. 12. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9709

DSCF8676IMG 6712IMG 6715Z udziałem zawodników KS Judo Czechowice-Dziedzice, trenujących w sali gimnastycznej w Kaniowie pod okiem Artura Tyca, odbył się w sobotę, 10 grudnia, w Strumieniu Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Strumień, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Sportowe ,,DĄB” Dębowiec, rodzice dzieci Sekcji Judo, Urząd Miasta Strumień, Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Wzięło w nim udział ponad dwustu dwudziestu zawodników. Czas walki ustalono na 2 minuty. Rywalizowano w 3 grupach wiekowych: 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009. W każdej grupie wiekowej były limity wagi.
Nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Zuzanna Zużałek (zdjęcie pierwsze z prawej,brak na zdjęciu grupowym), Piotr Flis, Filip Szwed, Michał Pietrzyk – 2 miejsce, Aleksandra Hanik - 3 miejsce, Wojciech Szafarczyk, Karol Raszka - 4 miejsce.
Gratulacje!

16. 12. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9224

W dniach 25-27.11.2016 odbył się XVI Wojewódzki Krasnostawski Konkurs o Grand Prix "Małego Modelarza" Konkurs Modeli Kartonowych, Plastikowych oraz Puchar Polski Klas "C" Naviga.
Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową ilość modelarzy oraz wspaniałych modeli.
Nie zabrakło również modelarzy z bestwińskiego "Samuraja", którzy zaprezentowali aż 14 modeli. Poziom prac w konkursie był zdumiewająco wysoki, tym bardziej na uznanie zasługuje fakt, że wśród zwycięskich modeli znalazły się cztery z bestwińskiego "Samuraja".
Na podium stanęli:

Czytaj więcej
16. 12. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9365

Na zebraniu założycielskim Klubu Sportowego Gminy Bestwina postawiono sobie za główny cel stworzenie lokalnego systemu szkolenia siatkarskiej młodzieży na wszystkich szczeblach edukacji, a także zachęcenie do profesjonalnego uprawiania sportu oraz propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Szkoleniem postanowiono objąć dziewczęta i chłopców od najmłodszych klas i rozpoczęło się ono na przełomie września i października. Pomimo krótkiego okresu szkolenia instruktorka, Weronika Przebinda, postanowiła wystartować ze swoimi podopiecznymi w turniejach mini siatkówki, profesjonalnej lidze skierowanej do wyróżniających się dzieci, w której gra się dwójkami (klasy 3-4 szkoły podstawowej) na odpowiednio wyznaczonych boiskach (5m x 4m ).
Chłopcy zagrali w piątek, 9 grudnia, w Gliwicach, dziewczęta w niedzielę, 11 grudnia, w Mikołowie(ostatecznie z przyczyn obiektywnych zawodniczki KSGB nie wystartowały).
Klub Sportowy Gminy Bestwina (KSGB) reprezentowali: pierwsza drużyna: Jakub Kinio, Michał Stanclik oraz Marcin Jachowicz, druga ekipa: Mateusz Piekarz i Jakub Jaworski, trzecia drużyna: Cyprian Piech, Maksymilian Misiek oraz Mikołaj.

Czytaj więcej
16. 12. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9426

Blisko 500 osób założyło czapki Mikołajów i wzięło udział w charytatywnym biegu „Mikołaje – Aniołom”. Tu wynik nie był najważniejszy. Liczyło się, aby wesprzeć budowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Wśród gości obecny był, m.in. Kamil Durczok.
W sobotę, 10 grudnia 2016 r., na ulicach sołectwa Piasek odbył się bieg „Mikołaje - Aniołom“. Każdy z uczestników na starcie otrzymał czerwoną czapkę, która przypominać miała obchody Dnia Świętego Mikołaja. Oczywiście, nie zabrakło tam naszej eksportowej rodziny biegaczek: pań Eweliny, Agnieszki i Adriany Chwałek, a sam bieg miał charakter charytatywny, organizatorzy przygotowują się, bowiem, do uroczystego otwarcia „Domu Kulejących Aniołów“, którego oddanie do użytku planowane jest w pierwszym kwartale 2017 roku. Organizatorem biegu byli: PSONI Koło w Pszczynie i Starostwo Powiatowe w Pszczynie.
Agnieszka, po wyczerpującym maratonie w Hiszpanii nosiła się z zamiarem zakończenia sezonu, ale szczytny cel tego biegu "Mikołaje-Aniołom" zmotywował ją do założenia jeszcze raz biegowych butów i do startu …. No i pobiegła i na mecie zameldowała się jako trzecia.
Mama Agnieszki, Pani Ewelina, wzięła udział w Nordic Walking na dystansie 5km i zajęła drugie miejsce, a siostra, Ada startowała w biegu na 5km.
BRAWO dla wszystkich pań Chwałek!!!

16. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9376

7 grudnia w Starostwie Powiatowym uroczyście rozstrzygnięto XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Człowiek a Środowisko”.
W tym roku na konkurs wpłynęło około 400 prac, najwięcej plastycznych i prezentacji multimedialnych. Laureatom nagrody wręczali przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa Jacek Staszek, naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Beata Jura oraz członek Komisji Ochrony Środowiska Marcin Dziki. Przewodniczący Komisji Gospodarki, Transportu i Rozwoju Gospodarczego Bogusław Stolarczyk ufundował trzy specjalne nagrody, otrzymali je Jagoda Zając ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu oraz Nikodem Żurowski i Krzysztof Kubik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwinie.
Wśród nagrodzonych, oprócz Nikodema i Krzysztofa, znalazło się całkiem pokaźne grono uczniów naszych szkół:

Czytaj więcej
16. 12. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9512

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączony będzie prąd w Bestwinie na ulicach:
Studziennik, Bialska do nr 38, Chabrowa i przyległe w tym rejonie.
Rozpoczęcie: poniedziałek - 12.12.2016 od godz. 7:30
Zakończenie: 12.12.2016 o godz. 16:00
Wtorek - 13.12.2016 – rozpoczęcie o godz. 7:30,
Zakończenie: 13.12.2016 o godz. 16:00.

16. 12. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9680

Za www.beskidzka24.pl: Całkowite zaskoczenie. Dzisiaj (5 grudnia) w Bielsku-Białej premier Beata Szydło ogłosiła decyzję o przygotowaniach do budowy trzech odcinków drogi ekspresowej S-1, w tym dwóch ważnych dla Podbeskidzia: Mysłowice - Kosztowy oraz obejścia Węgierskiej Górki!
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odcinek S1 od węzła „Kosztowy II” w Mysłowicach do węzła „Suchy Potok” w Bielsku-Białej liczyć ma 39,7 km długości. Przetarg na jego budowę planowany jest w drugim kwartale 2018 roku, a same prace przewidziano na lata 2019 - 2022. Na tej trasie powstanie 8 węzłów: „Kosztowy II”, „Lędziny”, „Bieruń”, Oświęcim”, „Wola”, „Brzeszcze”, „Stara Wieś” i „Suchy Potok". Szacunkowy koszt inwestycji to 3 miliardy 569 milionów złotych.

16. 12. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9301

Podobnie jak w poprzednich latach, tuż przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie zorganizował Świąteczną Zbiórkę Żywności. Wolontariusze kwestowali w sklepie ROLL w Bestwinie, Supermarkecie MAX w Kaniowie i Supermarkecie w Bestwince. Reprezentowali oni Radę Powiatu Bielskiego, Radę Gminy Bestwina, Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Z Sercem na Dłoni", Radę Sołecką w Kaniowie, KGW Kaniów, LKS "Przełom" Kaniów, Zespoły Szkolno - Przedszkolne w Bestwinie i Bestwince oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Bestwina.
Jak informuje pani Beata Szypka - kierownik GOPS-u, łącznie zebrano 926 kg i 170 litrów podstawowych produktów żywnościowych: cukru, makaronu, konserw, kaszy, ryżu, oleju, słodyczy, soków, herbaty, kawy, itp. Spośród nich makarony, mąka, kasze, ryż i cukier ważyły 639 kg, słodycze - 161 kg, konserwy rybne, mięsne, przetwory owocowe, dżemy - 87 kg, kawa, herbata, kakao - 29 kg, tłuszcze: masło, margaryna itp. - 10 kg, napoje - 80 litrów, oleje - 90 litrów.
Wszystkim, którzy dołożyli do wystawionych wózków swoje produkty, jak również tym, którzy poświęcili swój czas, aby zbiórka mogła się odbyć pani Beata Szypka w imieniu tych, którym lżej i radośniej przyjdzie spędzić Święta, składa serdeczne podziękowania.

16. 12. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9497

Wszystko wskazuje na to, że z dniem 1 stycznia 2017 roku Ośrodek Zdrowia w Kaniowie zostanie zlikwidowany.

Ogłoszone zostały konsultacje z mieszkańcami Gminy Bestwina dotyczące projektu uchwały Rady Gminy Bestwina w sprawie wprowadzenia zmian w statucie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bestwinie.
Ww. projekt przewiduje dokonanie zmiany struktury organizacyjnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bestwinie poprzez zamknięcie komórki organizacyjnej – Ośrodka Zdrowia w Kaniowie przy zachowaniu dotychczasowego zakresu świadczeń zdrowotnych.

Każdy, kto chciałby wyrazić na ten temat merytoryczną opinię może skorzystać z odpowiedniego formularza: Formularz zgłaszania opinii   
Konsultacje potrwają do 16 grudnia i do tego dnia należy przesłać ewentualne uwagi w formie opinii.

Podkategorie

Do góry