Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Koniec darmowej segregacji

08. 12. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4145
 Biorąc pod uwagę wysokie koszty opłat za unieszkodliwianie odpadów komunalnych zmieszanych oraz bardzo niskie ceny skupu surowców wtórnych segregacja odpadów w roku 2009 będzie odpłatna. Zapowiedziały tak wszystkie firmy, które zajmują się odbiorem odpadów komunalnych od mieszkańców naszej gminy. Przewidywana cena worka podana przez firmy wywozowe będzie wynosić  od 3,5 do 4 zł.
Wprowadzenie odpłatności za odbiór odpadów segregowanych najbardziej dotknie klientów firmy Rezbud, ponieważ  do tej pory jako jedyna odbierała te odpady za darmo, ale jak twierdzi właściciel firmy, nie jest w stanie dłużej utrzymać tego stanu ze względu na znaczny wzrost kosztów, które musi ponosić (m.in. opłata marszałkowska wzrosła z 75 do 100 złotych za tonę).
Wzrosły również ceny za odbiór odpadów zmieszanych. Segregacja jest nadal opłacalna, ponieważ, np. w przypadku firmy Rezbud różnica pomiędzy ceną 110 - litrowego worka odpadów zmieszanych i segregowanych wynosi 7, 50 zł na korzyść odpadów segregowanych.

Do góry