Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Plenerowa „Jaskółka”

22. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1636
Z wielkim entuzjazmem śledzimy losy gminnej grupy plastycznej „Jaskółka”, która w ostatnim czasie była organizatorem pleneru malarskiego w stadninie koni „Ranczo w dolinie” w Janowicach oraz gościem na I Plenerze Malarskim "Barwy Beskidów" w Szczyrku zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.
W dniu 17 września artyści z bestwińskiej grupy „Jaskółka” wcielili się w rolę organizatorów pleneru malarskiego w janowickiej stadninie, którego organizacja była możliwa dzięki pomocy i zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie. Plener malarski cieszył się dużym zainteresowaniem wśród członków okolicznych grup artystycznych na który najliczniej odpowiedziało „Zdrzadełko” z Pszczyny. Choć pogoda była kapryśna to humory bardzo dopisywały przy sztalugach, a opowieściom nie tylko o malarstwie nie było końca. Takie spotkania dają doskonały pretekst do wspólnego poznawania siebie. Przy okazji pleneru uczestnicy zgłębiali tajniki warsztatu, ale i przyjmowali dobre rady od innych uczestników. Miejsce pleneru nie było wybrane przypadkowo. Tereny zielone przy stadninie są niezwykle piękne i malownicze. Dobra atmosfera, świetne humory oraz niezwykłe miejsce zaowocowały pięknymi pracami, które można było podziwiać podczas spotkania.
Zorganizowany plener pozwolił ponadto zaistnieć bestwińskim artystom w regionie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu oraz posiadanym umiejętnościom – Pani Barbara Greń, Ilona Kubiczek oraz Jerzy Greń zostali zaroszeni jako uczestnicy na plener malarski „Barwy Beskidów”, który odbył się w Szczyrku w dniach 28.09-1.10. W plenerze uczestniczyło 15 malarzy z powiatu bielskiego, sąsiednich miast oraz z zagranicy. Komisarzem i opiekunem pleneru był Florian Kohut. Te kilka dni plenerowych podbojów było doskonałą okazją do zawiązania znajomości i okazją do integracji artystów. Zwieńczeniem pleneru był wernisaż w galerii Beskid Arts gdzie zaproszeni goście mogli obejrzeć 30 najpiękniejszych prac (w tym 6 namalowanych przez bestwińskich artystów). Był to pierwszy plener malarski organizowany przez Starostwo Powiatowe, miejmy jednak nadzieję że nie ostatni. Wszystkich chętnych pragnących rozpocząć swoją przygodę z malarstwem zapraszamy na bezpłatne zajęcia warsztatowe grupy Jaskółka, które odbywają się w Muzeum Regionalnym w Bestwinie.
Do góry