Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Tomasz Jędrzejko - ambasador gminy Bestwina i powiatu bielskiego

19. 06. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1450


W ubiegłym roku o tym czasie pisałem: Znany z łamów www.gminabestwina.info grafik, malarz, akademicki wykładowca, a także reprezentujący Sidor Team Polska maratończyk i triatlonista oraz uczestnik zawodów Ironman, Tomasz Jędrzejko, postanowił jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę swojemu organizmowi i wystartował w morderczym ultramaratonie na dystansie 100 km. Uzyskany czas - 09:07:22 pozwolił mu zająć 7 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 3 w jego kategorii wiekowej.
To był pierwszy start pana Tomasza na takim dystansie. Wczoraj (8 czerwca 2019) ponownie wyruszył na pokonanie 100 km podczas zawodów w szwajcarskim Biell. Uzyskany wynik 8 godzin 45 minut i 19 sekund (poprawiony o 22 minuty !!! nowy rekord życiowy) pozwolił mu na zajęcie 14. miejsca w klasyfikacji generalnej oraz 2. w M40. Jak twierdzi, było to bardzo ważne doświadczenie na drodze do Spartathlonu.
Przypomnę, że Spartathlon to ultramaraton na dystansie 246 km z Aten do Sparty rozgrywany od 1983 roku. Limit czasu wynosi 36 godzin. W Spartathlonie może wziąć udział każdy, kto w ciągu ostatnich trzech lat spełnił co najmniej jeden z warunków:
- ukończenie biegu na 100 km w czasie krótszym niż 10:30 h (warunek spełniony),
- udział w Spartathlonie i zameldowanie się co najmniej w punkcie kontrolnym Nestani (172 km) w czasie 24:30 h,
- ukończenie Spartathlonu,
- ukończenie biegu na co najmniej 200 km.
Zdjęcia: profil Tomasza Jędrzejko na Facebooku

Do góry