Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Świetny bieg Barbary Janusz

19. 04. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 803
203 zawodników podjęło dziś wyzwanie i wyruszyło w arcytrudną trasę Biegów Górskich. Na dwóch dystansach, 5 i 10-kilometrowym, biegacze mogli powalczyć nie tylko z czasem, ale również ze sobą. Wysiłek jakiego się podjęli był bowiem ogromny. Wśród nich była również mieszkanka Kaniowa, Barbara Janusz, startując pod trenerskim okiem syna Tomasza.
Pani Barbara w klasyfikacji ogółem przybiegła na 35 miejscu, była 4 wśród kobiet i 1 w swojej kategorii wiekowej. Brawo!!!
Tradycyjnie już trasa rozpoczęła się od 800-metrowego podbiegu w kierunku Planetarium Śląskiego. Zawodnicy musieli pokonać węższe i szersze, miejscami dosyć kręte, ścieżki i dukty Parku Śląskiego. W porównaniu do lat ubiegłych zmodyfikowano kilka szczegółów: zmieniono nieco zbieg do zielonej dolinki, w pewnym momencie dołożono schodki, a na górze saneczkowej, dla ułatwienia, zamocowano dwie liny.
– Poza tym skorzystaliśmy ze starych utartych szlaków, które się sprawdzają – przyznaje Stanisław Odróbka z Grupy Nonstop Adventure, która już po raz szósty przygotowała Biegi Górskie wspólnie z Parkiem Śląskim. – Wśród biegaczy są zarówno ludzie, którzy zazwyczaj startują tylko na asfalcie i tu próbują czegoś innego, ale są też profesjonalni zawodnicy górscy, którzy chcieli poćwiczyć w szybszym biegu, ale również na trudnym terenie.
Biegacze przyznają, że ten bieg jest bardziej wymagający niż trasy w wysokich górach, gdzie mamy w zasadzie jeden podbieg i jeden zbieg. Tutaj cały czas konieczne są zmiany tempa. Uczestnicy, którzy startują tu pierwszy raz często pytają, gdzie te góry. Po pokonaniu tej trasy już wiedzą.
Zdjęcia: Facebook - profil Pani Barbary
Do góry