Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

25. 04. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2869
Dla kibiców w Bestwinie to żadna nowość, ale w Kaniowie takie mecze chyba się nie zdarzały.
W związku z modernizacją boisk w Goczałkowicach tamtejsza drużyna kobiet LKS Goczałkowice-Zdrój zagra swój ligowy mecz o punkty na boisku w Kaniowie.
III liga Kobiet – LKS Goczałkowice-Zdrój - MKS Polonia Prószków-Przysiecz, niedziela, 6 kwietnia, godz. 17.00
Co ciekawe, w drużynie z Goczałkowic zobaczymy trzy zawodniczki LKS Bestwina: Emilię Waliczek i Aleksandrę Jonkisz, które są wychowankami i reprezentującą w ostatnim czasie barwy LKS Bestwina Wiktorię Ochodek. Ciekawostką również jest to, że trenerem goczałkowiczanek jest Dariusz Soloch, który był zawodnikiem seniorów LKS Kaniów i trenerem drużyn młodzieżowych.
Dariusz Soloch tak mówi: jestem żółtodziobem w pracy w obszarze piłki kobiecej, objąłem ten zespół od czerwca zeszłego roku i tak jak ja się ciągle uczę piłki nożnej kobiecej, tak zespół też się uczy, bo został przemodelowany na inny system gry, aniżeli wcześniej prezentował. Jesteśmy ciągle w budowie i ten sezon jest dla nas świetną lekcją, z której chcemy wyciągnąć jak najwięcej nauki. Z każdym spotkaniem wyglądamy coraz lepiej i z każdym staramy się coś poprawić. Tutaj szacunek wielki dla moich piłkarek, że tak rzetelnie i z zaangażowaniem pracują na treningach. Staramy się maksymalnie wykorzystać warunki, jakie stwarza nam LKS Goczałkowice. Dla mnie jako wychowanka tego klubu to zaszczyt, że mogę obecnie w nim pracować.
Czytaj więcej
25. 04. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2275
Rusza nabór na nowy rok szkolny 2025-2026!
Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, zapraszamy na zajęcia dla najmłodszych, które w połączeniu z zabawą ułatwiają start na dalszym etapie edukacji.
Co zyska Twoje dziecko?
*zbuduje swoją samodzielność
*nauczy się radzić w nowych sytuacjach
*pobawi się z rówieśnikami
*spędzi czas w miłej i bezpiecznej atmosferze
*weźmie udział w zajęciach artystycznych, rytmicznych i innych
A Ty Mamo, Tato będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko bawiąc się i ucząc, jednocześnie jest pod naprawdę dobrą opieką!
Abonamenty ustalamy indywidualnie, oferując najlepsze dla Was Rodziców rozwiązania- czasowe i cenowe  
*możliwość zapisu już na sierpień!
Szczegóły, informacje -> pod nr tel. 731 251 102
Nabór trwa do 31 maja 2025 r.

Baza na Krakowskiej
Bestwina, ul. Krakowska 176

 

25. 04. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2627
W czwartek, 27 marca br. w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie odbyły się finały powiatowe w siatkówce chłopców, w których brało udział 8 najlepszych zespołów z naszego powiatu.
Bezkonkurencyjni w nich byli siatkarze gospodarzy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie, którzy po zwycięstwach z drużynami z Zabrzegu, Porąbki oraz Pisarzowic, zapewnili sobie I miejsce w turnieju, awansując do ćwierćfinałów wojewódzkich. Drużyna wystąpiła w składzie: Miłosz Zając, Dawid Walczak, Mateusz Birek, Igor Pękala, Szymon Harmasz, Mieszko Zając, Nikodem Piesiur, Stanisław Beniowski, Łukasz Przemyk.
Wyniki naszych siatkarzy:
SP Kaniów - SP Zabrzeg (mistrz gminy Czechowice) 2:0 (25:18  25:23)
SP Kaniów - SP 1 Porąbka (mistrz gminy Porąbka) 2:1 (25:13 16:25  15:8)
SP Pisarzowice (mistrz gminy Wilamowice) - SP Kaniów 0:2 (14:25  19:25)
Gratulacje dla zawodników oraz ich opiekunów: Tadeusza Szkuty i Arkadiusza Czai.
25. 04. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2546
Lukasz Rajd SanockiLukasz Rajd Sanocki 1W dniach 28 – 29 marca br. odbył się 4. Rajd Ziemi Sanockiej, a zarazem 1. runda Rajdowych Mistrzostw Południa. Wziął w nim udział znany już czytelnikom www.gminabestwina.info, reprezentujący Zespół Rajdowy KosBud Łukasz Godula z pilotem Danielem Nowakiem (Peugeot 208 1.2 Pure Tech).
Inaugurację poprzedziła uroczysta ceremonia startu, która odbyła się w sercu Gminy Bukowsko. Piątek rozpoczął się dla załóg od zapoznania się ze wszystkimi odcinkami, które przez ostatnie miesiące przygotowywali organizatorzy rajdu. Później mieli okazję sprawdzić swoje maszyny na odcinku testowym Pobiedno-Dudyńce.
Pierwszym ważnym punktem rajdu była ceremonia startu, której gospodarzem stała się Gmina Bukowsko. Przedsmakiem rywalizacji był otwierający rajd odcinek specjalny Gmina Sanok, który wytyczono na 2-kilometrowej trasie i rozegrano go już po zmroku. W następnym dniu do przejechania były dwa odcinki Gmina Zarszyn i Gmina Bukowsko pokonywane trzykrotnie i to one rozstrzygnęły o zwycięstwie w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Południa 2025.
Czytaj więcej
25. 04. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3346
Poniższa informacja była prima aprilisowym żarcikiem. Jeśli u kogoś wywołałem uśmiech na twarzy, to bardzo się cieszę, bo taki przede wszystkim był mój cel w tym upolitycznionym czasie. Jeżeli, jednakże ktoś czuje się urażony moim niskich lotów żarcikiem, to z całego serca przepraszam, może za rok się poprawię :-). 
 
Nie tak dawno odbyło się w Urzędzie Gminy spotkanie z Komunikacją Beskidzką, aby wypracować najlepsze rozwiązania dotyczące dojazdu do szkół, zakładów pracy, czy też w ogóle do okolicznych miejscowości. W poniedziałek, 31 marca przedstawiciele Komunikacji Beskidzkiej ponownie pojawili się w Urzędzie Gminy na sesji Rady Gminy i przekazali najświeższe informacje.
Wiadomo, oczekiwania są różne a możliwości ograniczone. Jest, jednakże szansa, że już niebawem to się zmieni dla naszych mieszkańców, a to za sprawą znakomitej współpracy byłego wójta, Artura Beniowskiego, teraz wiceprezesa Zarządu w Komunikacji Beskidzkiej z obecnym wójtem, Grzegorzem Boboniem. A wszystko stało się możliwe dzięki temu, że Komunikacja Beskidzka S.A. stała się niedawno członkiem Beskidzkiej Izby Gospodarczej. To dla niej nie tylko prestiż, ale także szansa na aktywny udział w ważnych inicjatywach gospodarczych naszego regionu. Realizowany jest również projekt Skomunikowani.
Pomysł, na jaki wpadli obaj ww. panowie, jest nie tylko rewolucyjny, ale przede wszystkim unikatowy i skierowany głównie do ludzi młodych dojeżdżających do szkół, ponieważ to dla nich najtrudniej było dostosować rozkłady jazdy z uwagi na różne godziny rozpoczynania lekcji.
Powiększanie taboru jest bardzo kosztowne, jeden autobus kosztuje od 1,6 mln do 2,5 mln zł, na dodatek do jego obsługi konieczne jest zatrudnienie średnio 2 kierowców, a to następne ogromne koszty.
Czytaj więcej
25. 03. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2327
Lider bielskiej klasy A, KS Bestwinka podejmował w niedzielę na własnym boisku LKS Żar Międzybrodzie Bialskie i nie zawiódł oczekiwań swoich kibiców, pewnie wygrywając 2:0, chociaż oczekiwania były większe.
Trener zespołu, Marcin Sztorc tak ocenia grę swoich podopiecznych: Wygraliśmy zasłużenie, lecz był to mecz bez fajerwerków z naszej strony. Po strzeleniu drugiej bramki wydawałoby się, że worek z bramkami został rozwiązany i powinno się nam grać łatwiej. W naszych poczynaniach było jednak zbyt wiele niedokładności, co powodowało, że gra nie była płynna. Natomiast cieszy fakt, że kolejny mecz zagraliśmy na "zero z tyłu".
Wynik meczu został ustalony w pierwszej połowie, otworzył go w 16 minucie z rzutu wolnego Adrian Miroski, a na 2:0 podwyższył nie kto inny, jak Grzegorz Sztorc w 34 minucie.
Po przerwie, mimo gry na bramkę przy klubowym budynku nie udało się strzelić kolejnych goli, mimo iż takie szanse były, jak choćby Grzegorza Sztorca, czy Kamila Kucharczyka. Świetnie wykonywał rzuty rożne Maciej Kosmaty, starając się zdobyć bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, ale bramkarz Żaru z trudem, bo z trudem, ale zdołał wybijać piłkę.
KS Bestwinka – Żar Międzybrodzie Bialskie 2:0
KS Bestwinka: Chmielniak, Lisewski, Miroski (Sajdak), Fluder, Francuz, Kosmaty, Kościuch (Kujawa), Kucharczyk, Łuszczak (Bazin), Willmann (Skęczek), Sztorc
25. 03. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2358
43KrUi kGGvnFLMDSkKJmtmH3t0LeuG8W sobotę,  29 marca 2025 roku w Łaziskach Górnych rozegrano Kwalifikacje Wojewódzkie do Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaczek i Żaków.
Zawodniczka UKS The Best Bestwinka, Zuzia Kędzior zdobyła pierwsze miejsce i tym samym uzyskała awans do Mistrzostw Polski Żaczek i Żaków. W turnieju brała również Julitka Gawęda i została sklasyfikowana na miejscu 7-8.
W dniach 30-01.06.2025 w Brzegu Dolnym odbędą się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek, na które Zuzia uzyskała awans.
Dziewczynom w Łaziskach Górnych towarzyszył Patryk Gawęda, pełniąc funkcję trenera.
Gratulacje!
25. 03. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2398
Nie udała się pogoń za wynikiem mimo gry od 63 minuty w przewadze zawodnikom LKS Kaniów w meczu z LKS II Czaniec. Goście pierwszy raz pokonali kaniowskiego bramkarza w 38 minucie.
Rajdy lewym skrzydłem Kamila Góry kończyły się zwycięstwem czanieckiego bramkarza albo wcześniej przerywała je linia obrony. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1. Zdjęcia TUTAJ
Piotr Brandys, strzelec pierwszego gola dla gości ponownie wpisał się na listę strzelców w 72 minucie, a więc 9 minut po wyrzuceniu z boiska przez sędziego czanieckiego kapitana, Krzysztofa Zacnego.
Próby kaniowian skutecznie torpedowała obrona gości albo dobrze radził sobie ich bramkarz. Nie najlepiej też były ustawione celowniki kaniowskich napastników.
Wzajemne mobilizowanie się przyniosło efekt w 76 minucie, kiedy to Kamil Góra pokonał bramkarza gości. Było jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, jak choćby Arkadiusza Laszczaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale do ostatniego gwizdka Rafała Choszczyka wynik nie uległ zmianie i trzy punkty pojechały do Czańca. Pocieszające jest to, że w każdym z dotychczasowych meczów LKS Kaniów zdobywał bramkę, może przyjdzie dzień, że żadnej nie straci?
LKS Kaniów – LKS II Czaniec 1:2
Skład: Rydz, Kubies, Faruga, Woźniak, Siwek, Czulak, Bednarski, Góra K., Nazim, Mirowski, Rączkowski S. oraz
Rączkowski F., Laszczak, Góra M.
25. 03. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2481
 
 
 
 
 
 
 
W sobotę, w kaniowskiej hali sportowej o Puchar Wójta Gminy Bestwina walczyli strażacy w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej.
Ich zmaganiom oprócz druhen, druhów i ich rodzin oraz miłośników siatkówki przyglądali się: wójt, Grzegorz Boboń, radny powiatowy, Artur Beniowski, radni Rady Gminie w Bestwinie, a jednocześnie pełniący ważne funkcje strażackie: Grzegorz Owczarz i Wojciech Janeczko, a także Zygmunt Łukoś - prezes Zarządu Gminnego OSP w Bestwinie. Zdjęcia TUTAJ
W turnieju wystąpiły wszystkie jednostki OSP naszej gminy, w składzie każdej z nich można było podziwiać grę po kilka druhen, co dostrzegł i docenił wójt, Grzegorz Boboń podsumowując siatkarskie zmagania.
Rozgrywki toczyły się równolegle na dwóch boiskach, grano system „każdy z każdym”, każdy mecz składał się z trzech setów.
Puchar z rąk wójta, Grzegorza Bobonia odebrała drużyna OSP Kaniów grająca w składzie: Marta Błaszcz, Martyna Wojciechowska, Jarosław Bieroński, Marcin Paulisch, Szymon Janeczko, Rafał Janeczko, Patryk Wójtowicz, Kamil Owczarz, Tomasz Krysiak i Rafał Beniowski.
Wszystkie mecze sędziowali: Mirosław Kowalczyk i Daniel Zużałek z pomocą sędziów punktowych.
Czytaj więcej
25. 03. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2301
Walcząca o utrzymanie drużyna z Bestwiny podejmowała w sobotę coraz lepiej radzący sobie w rundzie wiosennej Rotuz Bronów.
- Szanujemy ten punkt. Pierwszy raz od dawna przegrywaliśmy 0:2 i potrafiliśmy coś wyciągnąć. Było to dla nas ważne, przede wszystkim pod kątem mentalnym. Po remisie panuje u nas poczucie wygranego spotkania – mówił po meczu trener Rotuza, Jakub Kubica.
Po premierowych trzech kwadransach bardziej zadowoleni mogli być zawodnicy z Bestwiny. LKS miał swój pomysł na to spotkanie i konsekwentnie go realizował. W 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie - Wojciech Wilczek wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z bocznego fragmentu boiska i pokonał Joachima Giźlara. Nieco ponad 20. minut później było już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Wilczek, tym razem celnie przymierzając z okolic 16. metra. Rotuz nie miał stuprocentowej okazji w pierwszej części meczu. Próby Rafała Adamczyka i Jakuba Mencnarowski trudno za takowe uznać...
Goście bardziej zmobilizowani wyszli na drugą część, choć ta zaczęła się od dobrej próby Wilczka. Mecz jednak nabrał rumieńców w 65. minucie. Rotuz pokusił się o trafienie kontaktowe - Adrian Szczelina, który na boisku zameldował się po przerwie, wykorzystał dogranie od Patryka Strzelczyka, a całą akcję zainicjował Grzegorz Kalamus. Napędzeni bronowianie poszli za ciosem. W 84. minucie do stanu 2:2 doprowadził Szczelina, dopadając do "wyplutej" piłki przez bramkarza LKS-u i lokując ją w siatce. Więcej goli w tym meczu nie zobaczyliśmy.
- Zremisowaliśmy wygrany mecz. Szkoda. Mamy spory niedosyt, bo zagraliśmy szczególnie bardzo dobrą pierwszą połowę - przyznaje szkoleniowiec LKS-u, Marcin Stefanowicz.
LKS Bestwina – Rotuz Bronów 2:2
LKS Bestwina: Wielgus - Zimnal, Wójtowicz, Kwaśniak, Riva, Kozyra, Grabski, Patroń, Gala, Gacek, Wilczek (90' Gibas)
Źródło: www.sportowebeskidy.pl