Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

15. 07. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7055

DSCF9060DSCF9061DSCF9062Od kilkunastu miesięcy, kiedy to tylko możliwe, odwiedza naszą gminę pewna rodzina z Bielska – Białej, by aktywnie spędzać tutaj czas. Parking przy ORiSW w Kaniowie traktują, jako bazę wypadową, a na nartorolkach wędrują po naszych sołectwach, albo jeżdżą do Goczałkowic odwiedzając po drodze Czechowice-Dziedzice i Rudołtowice, przeprawiają się przez rzekę Białą i Wisłę, korzystają przy tym raczej z mniej uczęszczanych dróg.
Nic, tylko pogratulować tej rodzinie, no i naśladować.

15. 07. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7557

Odkryty skarb za ołtarzem w BestwinieTaki widok mogli podziwiać po raz pierwszy w życiu nawet najstarsi parafianie. Zdemontowana drewniana ściana w prezbiterium za ołtarzem odsłoniła ukryty przed ludzkim wzrokiem wspaniały skarb. - To renesansowa płyta nagrobna Myszkowskich, do których należała kiedyś ta miejscowość - objaśnia ks. kan. Cezary Dulka, proboszcz bestwińskiej parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. zobacz galerię

Odsłonięty został potężny renesansowy pomnik właścicieli Bestwiny, kasztelana oświęcimskiego i wojewody krakowskiego Stanisława Myszkowskiego i jego żony Jadwigi z Tęczyńskich.

Płyty nagrobne pochodzą z końca XVI wieku i umieszczone są w absydzie prezbiterium kościoła Wniebowzięcia NMP. Górna dedykowana jest kasztelanowi, a dolna – jego żonie. Obie sylwetki przedstawione są w pozycji półleżącej, w szatach z epoki, z głową opartą na dłoni pogrążone są we śnie. Całość wykonana została z piaskowca, a szczelne przysłonięcie zabytkowych płyt drewnianą ścianą wywarło niekorzystny wpływ na ich ogólny stan. W środku, pomiędzy płaskorzeźbami, znajduje się trzecia płyta, z łacińskim tekstem elegii na cześć Stanisława Myszkowskiego. Całość zamykają jońskie pilastry z dwiema postaciami z boków i kartusze herbowe.

Czytaj więcej
15. 07. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6997

Zapraszamy do udziału w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej VI Edycja!
Zapisy trwają do 14 sierpnia  br.

• Każda z drużyn musi posiadać jednolite koszulki z numerami – warunek konieczny!!!
• Zespoły, które chcą wziąć udział w lidze muszą liczyć co najmniej 8, ale nie więcej niż 15 osób (wszyscy zawodnicy muszą być pełnoletni*).
• W drużynie mogą być zgłoszone, co najwyżej dwie osoby czynnie grające w piłkę nożną pod szyldem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rozgrywki toczyć się będą w  dwóch rundach: jesień - wiosna (mecz i rewanż).
• Wpisowe od każdej drużyny wynosi 900 zł. Liczba drużyn w lidze ograniczona – o przyjęciu do ligi decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Wpłaty należy dokonać na  spotkaniu organizacyjnym (data zostanie podana na maila), ew. wcześniej u Organizatora.
• Zapisów można dokonywać drogą mailową wysyłając zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie: www.gminabestwina.info – zakładka TURNIEJE -> Orlik 2012
• Spotkania prowadzone będą przez profesjonalnych i czynnych sędziów zrzeszonych w Polskim Kolegium Sędziów Piłki Nożnej.
Regulamin ALPN Orlik2012 V edycja zostanie opublikowany wkrótce. Mecze odbywać się będą w piątki i soboty.
*w szczególnych przypadkach dopuszcza się udział osoby niepełnoletniej za okazaniem specjalnego oświadczenia podpisanego przez opiekunów prawnych.

Czytaj więcej
15. 07. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7310

WDo redakcyjnej skrzynki trafił kolejny mail w sprawie sieci wodociągowej i ogólnie mówiąc wody w naszych kranach.
Oto jego treść:
„Panie adminie, ileż to można pisać o konieczności wymiany sieci wodociągowej, a także jakości tego czegoś co leci z naszych kranów? Tu trzeba działać! Ale czy można spodziewać się działania po kimś, kto ma pod ręką cały arsenał butli z czyściutką, źródlaną wodą firmy Eden i spożywa ją sobie na nasz koszt, koszt podatników?
To może dla wszystkich mieszkańców Urząd Gminy zakupi dystrybutory i będzie nas również zaopatrywał w taką wodę?
A tak na marginesie… wstyd to czy rozpusta, że mając własne ujęcie wody pitnej, własną sieć wodociągową kupuje się na koszt mieszkańców wodę z innej firmy? O czym to świadczy? Jak mieszkańcy mają mieć zaufanie do tego, co piją, skoro władza tego nie pije i raczy się zupełnie czym innym?”
PS. W załączeniu zdjęcie na potwierdzenie tego, co piszę.

15. 07. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7601

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w niedzielę, 12 lipca, odbyła się premiera nowego klipu do piosenki „Ja wiem co ty czujesz” nowego zespołu Hydra, w którym wokalistką jest mieszkanka Kaniowa, Monika Gładysz. Oto ten klip:

15. 07. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8048

Najpierw rano walczyły na boiskach KS Bestwinka Młodzieżowe Drużyny OSP powiatu bielskiego, a w sobotnie popołudnie, 11 lipca, o Przechodni Puchar Komendanta Gminnego OSP Gminy Bestwina grali ich starsi koledzy. Zdjęcia TUTAJ
I w tym wypadku najlepsi okazali się druhowie OSP Bestwinka pokonując kolejno: Janowice 3:1, Kaniów 3:0 i remisując z Dankowicami 2:2.
Drugie miejsce, podobnie, jak wśród MDP zajęła OSP Kaniów. W meczu z Dankowicami wygrali 5:3 i z Janowicami 3:2.
Trzecie miejsce - Dankowice po zwycięstwie z Janowicami 10:3, a czwarte przypadło OSP Janowice.

Czytaj więcej
15. 07. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7332

Za www.region.info.pl: O budowie ronda w Kaniowie mówi się już od wielu lat. Na niebezpiecznym skrzyżowaniu w centrum miejscowości niemal co miesiąc dochodzi do mniej lub bardziej poważnych kolizji. Mimo to starostwo powiatowe w Bielsku-Białej i tym razem nie znalazło środków na tę inwestycję, choć miniony rok był dla tej jednostki samorządowej wyjątkowo udany pod względem finansowym.

Podobnie jak i w minionych latach tak i w tym roku sołtys Kaniowa, Marek Pękala, skierował do starostwa powiatowego prośbę o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich/Krzywolaków/Witosa/Dankowicka. Podczas czerwcowej sesji Rady Gminy Bestwina, radny powiatowy, Jan Stanclik, przekazał informację, iż starostwo powiatowe, będące zarządcą tych dróg, nie zaplanowało w tym roku żadnych środków na realizację tego wniosku. - Na tę chwilę nie jest możliwe zlecenie opracowania projektu technicznego – zakomunikował radny.

Czytaj więcej
15. 07. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7716

W sobotę, 11 lipca br., od godziny 9 trwały zmagania młodzieżowych drużyn OSP powiatu bielskiego w piłkę nożną. Na trzech boiskach przygotowanych przez KS Bestwinka rywalizowały między sobą 4 drużyny w kategorii od 10 do 14 lat, w tym trzy z gminy Bestwina oraz 9 zespołów w kategorii od 15 do 18 lat, w tym jedna z gminy Bestwina. Zdjęcia TUTAJ
Nad przebiegiem całości czuwali: Herbert Szeliga - prezes zarządu gminnego ZOSP RP,  Jan Ozimina - wieprezes Zarządu Powiatowego ZOSP oraz Grzegorz Gawęda - członek zarządu powiatowego ZOSP, a na trybunach zasiadali naczelnicy i prezesi gminnych jednostek OSP.

Czytaj więcej
15. 07. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7143

Dnia 4 i 5 lipca 2015 r. w Amfiteatrze w Parku Turystyki odbył się 48. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Na scenie wystąpiło 56 zespołów z całego województwa śląskiego. Artystów oceniła 4 osobowa komisja w składzie: Małgorzata Kiereś – etnograf z Muzeum Beskidzkie w Wiśle, Magdalena Banach-Makaruk – dziennikarz muzyczny, autorka telewizyjnych programów folklorystycznych, Leon Majkut – muzyk, Krystyna Pieronkiewicz-Pieczko – etnograf z Muzeum Śląskie w Katowicach.

Jury w kategorii zespołów regionalnych przyznała pierwsze miejsce Regionalnemu Zespołowi Pieśni i Tańca "Bestwina".

Gratulacje!

15. 07. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6999

HYDRA to nowy zespół grający muzykę popową z domieszkami rockowymi, oraz brzmieniami klubowymi. Mimo krótkiej działalności mają juz na swoim koncie kilka hitowych piosenek i cały czas poszerzają repertuar. W skład zespołu wchodzą osoby mające bardzo duże doświadczenie na rynku muzycznym: Krzysztof Podstawka - gitara (współpraca z Ivanem Komarenko, Haliną Frąckowiak), Marcin Kiljan - gitara basowa (współpraca z Rafałem Brzozowskim, zespołem Czerwone Gitary), Zdzisław Kalinowski - klawisze (współpraca z Patricia Kazadi, In Grid, Blue Cafe), Paweł Markiewicz - perkusja (współpraca z Tomkiem Lubertem, Eweliną Flintą) oraz stojąca na czele zespołu wokalistka, mieszkanka Kaniowa - Monika Gładysz.
Poniżej link do ich ostatniego numeru :
https://www.youtube.com/watch?v=qSusr-vE6JQ
12 lipca 2015 r, czyli w najbliższą niedzielę odbędzie się premiera nowego klipu do piosenki „Ja wiem co ty czujesz”.Będzie on dostępny na kanale You Tube.  Poniżej przedstawiam link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/979166208802313/
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia poczynań wokalistki z naszej gminy!

Podkategorie

Do góry