Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

15. 08. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8417

1.1342.2

Mistrzostwa Europy w Kajak Polo - dzień 2
Men Poland Finland 8:0
Women Poland Great Britain 0:4
U21 Men Denmark Poland 5:2
U21 Women Germany Poland 1:4
U21 Men Poland Belgium 0:7
U21 Men Italy Poland 9:2
Women Poland Russia 2:5
Men Poland France 2:6
15. 08. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8728

Dzisiaj w Essen w Niemczech rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Kajak Polo. Pierwsze mecze rozpoczną się jutro, 27 sierpnia, o godz. 8.30, a jako pierwsza z polskich reprezentacji wystąpi męska U-21 i zagra z Portugalią o godz. 10.10.
W Mistrzostwach wystąpi sporo zawodników UKS Set Kaniów, i tak:
w skład reprezentacji seniorskiej (MEN) prowadzonej przez trenera Norberta Watkowskiego  weszli: Bartłomiej Dawidek nr 4, Paweł Michalec nr 5, Arkadiusz Pilarz nr 8 i Łukasz Pilarz nr 10,
w skład reprezentacji U21 (WOMEN), trener Dariusz Pilarz weszły: Klaudia Sachmerda nr 1 ©, Monika Pacyga nr 2, Sandra Pilarz nr 3, Natalia Pacyga nr 4, Katarzyna Ciupak nr 5. (na zdjęciu po lewej razem z trenerką Katarzyną Pilarz)
Trzymajmy kciuki ! Wyniki polskich reprezentacji będą tutaj na bieżąco wpisywane.

U21 Men Poland Portugal 5:3
Women Denmark Poland 5:4
U21 Women Poland Netherlands 15:2
Men Poland Lithuania 15:2
Men Germany Poland 5:1
U21 Men Poland Netherlands 1:6
Women Czech Republic Poland 6:6
Men Ireland Poland 4:7
U21 Women Poland Great Britain 7:1
15. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9082

W niedzielę odbyło się spotkanie organizacyjne Ligi Orlika. Ustalono, że:
1.Mecze będą rozgrywane w piątki wieczorem (od około godziny 18.30) oraz w soboty (od około godziny 17.00)
2.Wpisowe, tj. 900 zł należy uregulować do 31.08.2015 r.
3.Liga ruszy najprawdopodobniej 4-5.09.2015 r.
Na chwilę obecną zgłosiło się 11 drużyn, jeśli więc jeszcze jakaś drużyna byłaby chętna zgłosić swój udział to organizatorzy chętnie przyjmą jej zgłoszenie, tak aby w rozgrywkach uczestniczyła parzysta ilość zespołów.
Regulamin dostępny jest TUTAJ.
Listę zgłoszeniową z podpisami należy złożyć przed pierwszym meczem.
W lidze mogą grać 2 osoby zgłoszone do rozgrywek PZPN (nie ważne, czy jest to trampkarz, junior czy senior).
Przy nazwisku osoby zrzeszonej należy dopisać PZPN.

15. 08. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 11384

doynkiWójt gminy Bestwina, sołtys sołectwa Kaniów, Koło Gospodyń Wiejskich w Kaniowie, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie zapraszają na Dożynki Gminne w dniu 6 września 2015 roku.

Program:
• 10.30 – zbiórka uczestników korowodu dożynkowego – parking przy kościele w Kaniowie,
• 12.00 – uroczysta Msza święta dożynkowa – tereny rekreacyjne w Kaniowie,
• 13.00 - otwarcie i przywitanie gości,
  - uroczyste przekazanie chleba,
  - przemówienia okolicznościowe,
• 16.00 - program artystyczny:
  - występ zespołu „Servoos”,
  - występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Beskidzka”,
  - zabawa taneczna z zespołem „Albatros”.
Oprawa uroczystości dożynkowych:
- parafialny chór „Antonius” z Kaniowa,
- Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina”,
- Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie.

15. 08. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9146

Sportowy świat nie kończy się na piłce nożnej. Tak uważam. Choć pewnie nie zabraknie głosów – i z tym polemizować nie sposób – że to futbol wzbudza najwięcej emocji. Ale są takie wydarzenia, nawet niezależne od dyscypliny sportu, które muszą kibica poruszyć. I to prawie każdego. Czeka nas taka sportowa impreza w regionie beskidzkim. Już we wrześniu.
Nie wszyscy wiedzą… Albo inaczej. Mało kto wie, że w naszym regionie niebawem odbędą się Klubowe Mistrzostwa Europy. Prawda, że brzmi zachęcająco? Przywołane zawody to nic innego, jak coś w rodzaju odpowiednika Ligi Mistrzów, tej piłkarskiej, która wywołuje w Polsce mnóstwo zainteresowania. Choć o grze polskiego zespołu w elicie ciągle możemy rozmawiać tylko w klimacie science-fiction. Tymczasem zbliżająca się „Liga Mistrzów” niesie ze sobą udział aż dwóch drużyn beskidzkich! Dziewczyn i chłopaków z UKS Set Kaniów.

Czytaj więcej
15. 08. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9244

Rano Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki, w południe wręczanie nagród i poczęstunek dla uczestników zawodów, a po południu, od godz. 15.30 programem dla dzieci w wykonaniu DJ MIKI rozpoczęła się na terenach rekreacyjnych w Kaniowie wspólna zabawa dla mieszkańców naszej gminy i gości z okolicznych miejscowości … i nie tylko, bo np. licytację piłki z autografem Łukasza Piszczka na rzecz Stowarzyszenia „Z sercem na dłoni” wygrał mieszkaniec Rybnika, stąd wiadomo, że bawili się w Kaniowie mieszkańcy bardziej odległych miejscowości. Zdjęcia z Zawodów wędkarskich znajdują się TUTAJ, a z imprezy na terenach rekreacyjnych TUTAJ.

Czytaj więcej
15. 08. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8263

Ostatni dzień wakacyjnych zajęć dla dzieci, zorganizowanych przez  Stowarzyszeniem ,,Z Sercem na Dłoni”, przebiegał na sportowo. W godzinach dopołudniowych, korzystając z życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie, najmłodsi uczestnicy zajęć mogli sprawdzić swoją  kondycję fizyczną przed nadchodzącym początkiem roku szkolnego.
Natomiast starsza grupa (klasy 5,6 oraz gimnazjaliści) spotkała się z wyjątkowymi  gośćmi, którymi okazali się siatkarze BBTS Bielsko-Biała: Kamil Kwasowski oraz Krzysztof Modzelewski. Sportowcy przeprowadzili rozgrzewkę, sędziowali mecze dzieciaków i oczywiście rozdawali autografy.
W podziękowaniu za te niecodzienne odwiedziny, organizatorzy wręczyli siatkarzom tort, a goście odwdzięczyli się klubowymi krówkami.

Czytaj więcej
15. 08. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9126

 

 

 

Od zawodów wędkarskich rozpoczęło się Jubileuszowe XV Święto Karpia organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” w Kaniowie.
Nad akwenem „Miasteczko” zjawiło się 70 wędkarzy. Najlepiej nęcił i łowił Jerzy Bochniewicz, drugie miejsce zajął Rafał Olek, trzecie Damian Gawor.
Wręczanie nagród odbyło się na terenach rekreacyjnych z udziałem I wicewojewody śląskiego Mirosława Szemli, wójta Artura Beniowskiego, sołtysa Marka Pękali oraz prezesa Romana Sasa i wiceprezesów: Jana Adamca i Dominika Malinowskiego. Uroczyste wręczenie Pucharów dla zwycięzców odbędzie się o godz. 18.30 z udziałem ich fundatora - starosty bielskiego Andrzeja Płonki. Szczegóły i dalsza relacja wkrótce. Zdjęcia z zawodów TUTAJ.

15. 08. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7970

sumPokusił się na wątróbkę, przysmak tego gatunku, walczył około pół godziny, ale swoją walkę przegrał z Henrykiem Hamerlakiem, wytrawnym wędkarzem Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”.

Pływał sobie w akwenie nr 6, miał 199 cm i ważył 50 kg  …. Jego Wysokość Sum.

Złowiony w niedzielę, 16 sierpnia, o godz. 23.30.

15. 08. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8153

DSCF0703DSCF0704W czwartek, 20 sierpnia, w godzinach południowych, gościł w Urzędzie Gminy prezes PG SILESIA Sp. z o.o. Michal Heřman.
Oprócz omówienia współpracy PG SILESIA z gminą Bestwina, przedstawienia aktualnej sytuacji w Przedsiębiorstwie i w polskim górnictwie Pan Michal Heřman wizytował w towarzystwie wójta Artura Beniowskiego oraz dyrektora Departamentu ochrony środowiska i gospodarki złożem w PG Silesia, członka rady nadzorczej, Szymona Adameckiego, Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Goście wykazywali duże zainteresowanie możliwościami, jakie stwarza dla wypoczynku, rekreacji i uprawiania sportów nasz Ośrodek.

Podkategorie

Do góry