Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bratobójca za kratkami

07. 08. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6017

Na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Pszczynie aresztował Łukasza z Janowic koło Bielska-Białej. W nocy z soboty na niedzielę zamordował swojego brata.

Jeszcze w sobotę prokurator postawił mu zarzut zabójstwa. Prokuratura Rejonowa w Pszczynie, która prowadzi śledztwo, chce wykorzystać zapisy w polskim prawie, które pozwalają traktować osobę, która skończyła 15 lat, a dopuściła się między innymi zabójstwa, jak dorosłego. – Na obecnym etapie śledztwa nie mogę ujawnić treści zeznań, które złożył nastolatek. Jawna informacja jest taka, że prokurator złożył wniosek do sądu o tymczasowy areszt – powiedziała Jolanta Wójcik-Doroszko. Temat zabójstwa jest dalej komentowany w całej gminie. Jolanta Rothkegel, dyrektor Gimnazjum w Bestwinie, do którego chodzili obaj bracia, mówi, że do dziś nie może otrząsnąć się po tym, co się stało.
– Znałam ich obu. Byli przeciwieństwami. Marcin był spokojnym, opanowanym chłopakiem. Po prostu dał się lubić. Łukasz wprawdzie nie zaliczył w szkole żadnych incydentów, ale też go ciągle nie było. Frekwencję miał bardzo słabiutką – stwierdza Jolanta Rothkegel.
Od stycznia 2006 roku to drugie zabójstwo na terenie podległym Prokuraturze Rejonowej w Pszczynie.

Źródło: http://www.super-nowa.pl

Do góry