Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pokonkursowa wystawa

08. 12. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4566
 Od wczoraj można podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie  rzeźby i obrazy malowane na szkle, które uczestniczyły w konkursie „Książę Niebios i Święci Polscy” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wilkowicach pod patronatem ks. Bpa Tadeusza Rakoczego – Ordynariusza Diecezji Bielsko – Żywieckiej. Bohaterem przewodnim konkursu był św. Michał Archanioł, zwany Księciem Niebios. Pragnieniem organizatorów było, by w towarzystwie patrona wilkowickiej parafii pojawili się również święci wywodzący się lub żyjący na polskiej ziemi, powołani do grona świętych w ostatnim stuleciu.
Na konkurs wpłynęły 72 prace wykonane przez 33 artystów z terenu całej Polski, które oceniała komisja pod przewodnictwem etnografa Barbary Rosiek.
Malarstwo na szkle:
I miejsce: Józef Hulka z Łękawicy
Rzeźba i płaskorzeźba: Leszek Cieślik z Żywca, Czesław Kubik z Czechowic – Dziedzic, Stanisław Kwaśny z Mesznej, Andrzej Pochopień z Kuźni Raciborskiej
Uroczystego otwarcia pokonkursowej wystawy, na której prezentowane są wszystkie prace dokonała  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie Teresa Lewczak a towarzyszyła jej dyrektor Biblioteki w Wilkowicach Agata Prochownik, obecni byli również uczestnicy konkursu – Państwo Kubikowie, którzy przybliżyli kulisy tworzenia swoich prac na konkurs.
W spotkaniu uczestniczyli, m.in. przewodniczący rady gminy Jerzy Zużałek, z-ca wójta Artur Beniowski, Honorowa Obywatelka Gminy Bestwina Waleria Owczarz.
Zapraszamy do zapoznania się z tymi wyjątkowymi pracami. Wystawa czynna codziennie w godzinach pracy Biblioteki.
Do góry