Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Janowicach

08. 11. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2877

 Od 2006 roku realizowany jest Ogólnopolski Program „Strażacy w honorowym krwiodawstwie” pod hasłem: „Ognisty ratownik – gorąca krew”, organizowany przez: Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej i Zarząd Główny Związku OSP RP.
W naszej gminie również takie akcje były przeprowadzane. W tym roku włączyła się do niej OSP Janowice i 16 listopada pod Domem Strażaka każdy, kto tylko spełniał określone warunki mógł oddać krew w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.

 Do ambulansu zgłosiło sie 25 osób, ale pani doktor dopuściła do oddawania 23 z nich i odebrano 11 litrów tego najcenniejszego leku. Warto zaznaczyć, że wśród dawców były 3 kobiety a aż 14 osób postanowiło w tym dniu oddać krew po raz pierwszy w swoim życiu.
OSP Janowice i RCKiK składają wszystkim dawcom serdeczne podziękowania.

Do góry