Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem

08. 11. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2720
 Jak powstaje książka? Pytanie z pozoru banalne, większość zapytanych odpowie zapewne w stereotypowy sposób: idea – pisanie – druk – sprzedaż. To niewątpliwie racja, ale w bardzo dużym uproszczeniu. Sprawa komplikuje się przecież już w pierwszym etapie. Bo czy pomysł zawsze wychodzi od autora? Wszak także wydawca badając rynek zleca komuś stworzenie książki na jakiś nośny temat... Choćby o hodowli królików, bo takiego przykładu użył Marek Szołtysek, niedawny gość Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie objaśniając gimnazjalistom zawiłości procesu wydawniczego.
Więcej o przebiegu tego niezwykłego spotkania TUTAJ
Do góry