Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wizyta konsula w bestwińskim muzeum

08. 11. 07
Wpis dodał: Administrator
Odsłony: 5355

ImageMuzeum Regionalne im. ks. Zygmunta Bubaka w Bestwinie odwiedziło już wielu znakomitych gości. Tym razem w jego progi zawitał niemiecki konsul Michael Morgenstern, który odwiedził muzeum wraz ze swoją żoną oraz przyjacielem Janem Solichem. To właśnie pan Jan zaintrygował pana Michaela kulturowym i historycznym dziedzictwem Bestwiny, co w rezultacie zakończyło się wizytą w bestwińskim muzeum, której celem było poznanie naszej niezwykłej miejscowość.

ImageW spotkaniu uczestniczyli członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej z przewodniczącą panią Walerią Owczarz na czele,  dyrektor Centrum Kultury, Grzegorz Boboń, dyrektor GBP Teresa Lewczak, proboszcz bestwińskiej parafii Cezary Dulka, doktor Franciszek Maga oraz kierownik bestwińskiego muzeum Andrzej Wojtyła. Po uroczystym przywitaniu przyszedł czas na zwiedzanie muzeum i podróż przez historyczne koleje losu bestwińskiej społeczności. Nie zabrakło także czasu na refleksję o stosunkach polsko-niemieckich. Konsul Michael Morgenstern wyraził gorącą chęć pomocy w sprowadzeniu bestwińskiego dzwonu, mając nadzieję, że właśnie takie inicjatywy mogą zbliżyć te dwa narody.

Do góry