Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Barbara i Tomasz Janusz biegli "Śladami Żubra"

22. 12. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2917
B J B ZubraT J B Zubra17 grudnia w Studzienicach k. Pszczyny, odbyła się 5 edycja Biegu „Śladami Żubra”, organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe „Aktywna Pszczyna”. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 6 km, 12 km oraz w Półmaratonie. Nie mogło tam zabraknąć Barbary Janusz i Jej syna Tomasza. Pani Barbara była 9 wśród kobiet, a Tomasz zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i tak komentuje swój występ: ”To już chyba tradycja, że startuję w Biegu Śladami Żubra! Oczywiście nie byłbym sobą, gdyby przed startem człowiek nie narzekał "po co mi to", "w zimie się zachciało biegać". Ale ostatecznie po walce z ... podłożem, taaak, tak z podłożem, ponieważ buty na asfalt nie pomagały, zająłem 2 miejsce. Te zawody traktowałem typowo treningowo, ale jak już znajduję się na linii startu, to nie ma zmiłuj się, biegniemy i robimy swoje.”
Brawa i gratulacje!!!
Na mecie na uczestników czekał pamiątkowy medal (do którego organizatorzy od lat przykładają największą wagę), pieczenie kiełbasy przy ognisku oraz słynna, studzienicka grochówka, przygotowana przez OSP w Studzienicach.
Organizatorzy z roku na rok podnoszą poprzeczkę, która od lat i tak wysoko wisi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: marszałek województwa śląskiego – Jakub Chełstowski oraz burmistrz Pszczyny – Dariusz Skrobol.
Do góry