Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

II Piknik Bożonarodzeniowy

22. 12. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1356
Wydawać by się mogło, że znakomita zimowa aura, jakiej od lat nie zaznaliśmy, przyjemna temperatura, słoneczko ściągną na tereny rekreacyjne w Kaniowie mnóstwo ludzi, jednakże tak się nie stało i to jedyny minus, jaki można postawić II Bożonarodzeniowemu Piknikowi w Kaniowie. Reszta została przygotowana perfekcyjnie i wszystkim zaangażowanym w jego zorganizowanie należą się ogromne brawa i wyrazy uznania. Niech żałują ci, którzy nie byli, bo jest czego. Zdjęcia TUTAJ
Na dzieci czekał św. Mikołaj wraz z reniferami i elfami. Można było sobie zrobić z nimi zdjęcie i odebrać gotową fotografię po zaledwie paru minutach.
Na głównym placu przed krytą sceną rozlokowane były stoiska, gdzie można było zakupić wszelkiego rodzaju świąteczne ozdoby przygotowane, między innymi, przez dzieci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie, domowe ciasta od Koła Gospodyń Wiejskich, pulpety z karpia i amura w zalewie octowej lub pomidorowej od Gospodarstwa Rybackiego S.A. Kraus, domowy smalczyk od Marii Maroszek, wędzonego karpia serwowanego przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”, no i zupełnie za free pierogi z karpiem, kapustą i grzybami oraz barszczyk czerwony serwowane przez Panie z Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina. Na stoisku LGR dzieci mogły również przyozdabiać i konsumować piernikowe rybki oraz zaopatrzyć się w kolorowanki i inne gadżety, stoisko gastronomiczne Lucjana Grzywy oferowało jeszcze gorące potrawy i napoje, więc każdy mógł spędzić popołudniową niedzielę bardzo przyjemnie, bo oprócz czegoś dla ciała było jeszcze dużo dla duszy i oczu.

Po przywitaniu wszystkich uczestników II Bożonarodzeniowego Pikniku przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Grzegorza Kultury, na scenie występowali kolejno: Kapela Góralska „Zbójnicy”, dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie: chór Divertimento i zespół fletowy „Piccolo” pod dyrekcją Urszuli Szkucik – Jagiełka, Orkiestra Dęta Gminy Bestwina, również pod batutą Urszuli Szkucik – Jagiełka oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina”. Przygotowany repertuar pozwalał na włączanie się do wspólnego śpiewu, do czego zresztą wszyscy wykonawcy zachęcali widownię. Kapela Góralska nie tylko grała i śpiewała, ale również bawiła zabawnymi skeczami.
Zakończeniem części artystycznej był występ Teatru Ognia, który wzbudził chyba największe zainteresowanie uczestników Pikniku.
W imieniu władz samorządowych, pod nieobecność wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego, życzenia świąteczne i noworoczne złożył wszystkim mieszkańcom gminy Bestwina przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Stanclik.

Do góry