Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Konkurs kulinarny z udziałem KGW "Bestwinianki"

22. 11. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1479
1234W 2022 roku odbywa się VII już edycja „Bitwy Regionów”, czyli konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.
W tym roku konkurs przebiega w trzech etapach. Zaplanowano eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW prezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy ocenia je według kryteriów wskazanych w regulaminie.
Etap I – już za nami - wszystkie KGW, które prawidłowo przesłały zgłoszenie online, wzięły udział w powiatowych piknikach z PRODUKTEM POLSKIM, w przypadku KGW "Bestwinianki' etap powiatowy obejmował trzy powiaty: bielski, żywiecki i pszczyński.

Etap II – półfinał wojewódzki - w naszym województwie odbył się 13 listopada w Nakle Śląskim i wzięły w nim udział Koła Gospodyń Wiejskich, które zwyciężyły w eliminacjach powiatowych. Powiat bielski, żywiecki i pszczyński reprezentowało KGW „Bestwinianki”, które serwując sznycel rybny z siurpryzą na sztuchance z kiszoną kapustą pokonało 10 września w Gilowicach swoje konkurentki na tym szczeblu, a w półfinale wojewódzkim zmieściło się w pierwszej dziewiątce na 110 Kół z województwa śląskiego.
Oprócz sznycla Panie zaprezentowały również ciasto „niebo-piekło”, szarlotkę, pasztet z selera, chleb ze smalcem i tartelki z pastą rybną.
Na swoim profilu na Facebooku Panie tak piszą: „Udział w tak wysokim rangą konkursie ogólnopolskim nie tylko zobowiązuje, ale przede wszystkim buduje doświadczenie oraz daje możliwość poznania wielu ciekawych ludzi.
Dziękujemy bliskim i znajomym oraz Wójtowi Gminy Bestwina Arturowi Beniowski za pomoc i wsparcie – bez Was nie byłoby nam łatwo.” Oprócz umiejętności kulinarnych Panie promowały jeszcze rękodzielnictwo, swoją twórczość artystyczną oraz naszego karpia królewskiego.

Zdjęcia: Facebook - profil KGW "Bestwinianki
Do góry