Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Znamy laureata Nagrody Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina

22. 11. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1761
Roman 1RomanTego jeszcze w ponad 20-letniej historii najważniejszego w powiecie bielskim wyróżnienia nie było! Nagroda Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina trafiła po raz pierwszy do kandydata zbiorowego - Ludowego Klubu Sportowego Klimczok-Bystra. - To docenienie nie tylko za lata wychowywania mistrzów, ale także za stworzenie centrum życia społecznego całej gminy -  powiedział starosta Andrzej Płonka.
Na scenie Bielskiego Centrum Kultury oklaskiwano 10 kandydatów, nominowanych przez każdą gminę powiatu bielskiego. - Spotykamy się co roku, aby pokazać naszych mieszkańców społeczników. Często niewidoczni, wykonują pracę dla całych społeczności w zaciszu swojego domu, klubu czy domu kultury. Cieszymy się, że ich mamy - mówił w piątek, 4 listopada, starosta Płonka.
LKS Klimczok-Bystra to pierwszy klub sportowy, który powstał w naszym regionie założony na terenach wiejskich. W tym roku świętuje 100-lecie działalności. - Tak trudnego wyboru już dawno nie mieliśmy. Jest to podziękowanie za zaangażowanie kilku pokoleń, wytrwałe budowanie i nie poddawanie się mimo kryzysów - uzasadniała przewodnicząca kapituły nagrody, Alina Świeży-Sobel. Jak podkreślała dziennikarka i krewna ks. Londzina LKS Klimczok-Bystra nie tylko wychowuje olimpijczyków, ale przede wszystkim kształtuje młodych ludzi. - Nie o gwiazdy tu przede wszystkim chodzi, a o troskę o wspólne dobro jakim jest wychowywanie dzieci i młodzieży - dodała Świeży-Sobel.
Gminę Bestwina w tym zaszczytnym gronie reprezentował Roman Sas, prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski", pierwszy z lewej na pierwszym zdjęciu. Z uzasadnieniem wniosku do nominacj Pana Romana możemy zapoznać się TUTAJ, a wywiad przeczytać TUTAJ
Do góry