Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Będzie nowy most w Bestwince

22. 07. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1473
Rusza inwestycja na drodze powiatowej w gminie Bestwina, właśnie przekazano wykonawcy plac budowy. Chodzi o przeprawę w ciągu ul. Św. Sebastiana w miejscowości Bestwinka.
Powiatowy Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przekazał wykonawcy plac budowy. Przedsięwzięcie będzie kosztowało ponad 5,3 mln zł i obejmuje rozbiórkę starego mostu, budowę nowego, a także przebudowę dojazdów. Będą utrudnienia w ruchu kołowym, pieszych uspokajamy- na czas robót powstanie dla nich tymczasowa kładka. W pracach jest też umocnienie dna i brzegów rzeki oraz skarp przy podporach nowej przeprawy. Roboty mają zakończyć się jesienią- w listopadzie. Powiat Bielski pozyskał na to przedsięwzięcie środki zewnętrzne- ok. 50 % kosztów pochodzi z subwencji ogólnej budżetu państwa. Resztę samorząd dokłada z powiatowego budżetu.
- Od 20 lat remontujemy większe i mniejsze mosty oraz przepusty w naszym powiecie. Myślę, że ok. 80 proc. tych obiektów mamy w dobrym stanie. Oczywiście, są i takie które nadal wymagają przebudowy, nad projektami których pracujemy - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.
W gminie Bestwina rozpocznie się wkrótce także inna powiatowa inwestycja. W Janowicach przy ul. Kubika powstanie nowy przepust. Prace nad potokiem Łękawka również wiążą się z objazdem dla kierowców. Tu także mieszkańcy będą mieli do dyspozycji tymczasową kładkę. Całość robót ma kosztować ponad 800 tys. zł, a pieniądze pochodzą z budżetu powiatu bielskiego. Koniec prac zaplanowano na jesień.
M. Fritz, www.powiat.bielsko.pl
Do góry