UKS Set Kaniów z powodzeniem startował w III edycji Pucharu Polski

22. 07. 04
Odsłony: 2072
PandaNa podiumSeniorzyPierwsze wywiady telewizyjne

Nie próżnują zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów. Od początku wakacji przebywali na obozie nad Jeziorem Rożnowskim i praktycznie prosto z obozu udali się do Katowic, gdzie na Stawie Maroko na Osiedlu 1000-lecia w Katowicach w dniach 2 – 3 lipca wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo i III edycji Pucharu Polski.
UKS Set wystawił 4 drużyny, w każdej Dywizji i w Panda Cup po jednej.
Najlepszy wynik osiągnęli najmłodsi zawodnicy występujący w Panda Cup sięgając po złote medale po finałowym zwycięstwie nad gospodarzami, UKS Kanu Katowice, 7:3. W zwycięskiej drużynie występowali: Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka, Mateusz Borlicki, Adam i Robert Sołdra. Były już pierwsze telewizyjne wywiady :-).
W finale zagrali również seniorzy w składzie: Bartłomiej Dawidek, Arkadiusz Pilarz, Borys Zubczewski, Bartłomiej Ryba, Dominik Mencak, Miklos Timar i Mihali Timar. Ich przeciwnikiem była najlepsza drużyna w tym sezonie, KS Powiśle Warszawa. Warszawiacy trzeci raz z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium pokonując UKS Set 5:2.
Nasi młodzicy nie mieli tyle szczęścia i zajęli dla sportowca najgorsze miejsce, bo tuż za podium. W ostatnim meczu musieli uznać wyższość UKS Kanu Katowice ulegając im 8:5. Juniorzy po ciężkich starciach usytuowali się na piątym miejscu, pokonując w ostatnim meczu Olimpijczyka Kliniska 14:2.
Młodzicy: Adam Mirecki, Szymon Machalica, Roksana Głombek, Kaja Gruszka i Sebastian Szafarczyk.
Juniorzy: Wojciech Szafarczyk, Przemysław Gruszka, Maksymilian Borlicki, Hanna Sojka, Amelia Ewiak, Maja Pyjas, Paulina Kozakiewicz, Daniel Sarina.
Najlepszym strzelcem w drużynie seniorów UKS Set Kaniów był Dominik Mencak – 5 bramek, w drużynie juniorów Hanna Sojka – 11 bramek, w młodzikach Szymon Machalica – 15 goli i w Panda Cup Kaja Gruszka, Robert Sołdra i Adam Sołdra po 8 trafień.
Ogółem w Turnieju wzięło udział 30 drużyn i dla wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie 98 meczów.