Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bartosz Maga i Bartosz Hoffmann na IX miejscu w Polsce

22. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1909
W  dniach  09 – 10.06.2022r.  w  Rawie  Mazowieckiej  w  hali sportowej  OSiR-u „Milenium” odbył  się  Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej  Szkół Podstawowych  w  Tenisie Stołowym Dziewcząt  i Chłopców   na rok szkolny  2021/2022. Wśród uczestników zawodów nie mogło zabraknąć mistrzów województwa śląskiego, czyli uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwince, Bartosza Hoffmanna i Bartosza Magi. Już na wstępie okazało się, że łatwo nie będzie gdyż wśród 17 zgłoszonych zespołów (mistrzów i vice mistrzów województw) nasza drużyna, na podstawie ogólnopolskiego rankingu PZTS, została rozstawiona z numerem 15. Uczestnicy zostali podzieli na cztery grupy w których odbywała się rywalizacja systemem "każdy z każdym". W pierwszym pojedynku nasi reprezentanci musieli uznać wyższość zespołu SP nr 2 z Rawy Mazowieckiej, rozstawionego z numerem 2. Do kolejnego pojedynku z drużyną ze Świdwina (zachodniopomorskie) przystępowaliśmy z większymi nadziejami, jednak po zaciętej walce po raz drugi musieliśmy uznać klasę przeciwników. Trzeci pojedynek okazał się przełomowy, gdyż po ograniu zespołu z Lutyni (dolnośląskie), chłopcy wrócili na " ścieżkę zwycięzców". W kolejnych meczach nie dali szans na dobry wynik zespołom z Gwiździn (warmińsko - mazurskie), Zakliczyna (małopolskie)  oraz Czchowa (małopolskie) i z podniesioną głową mogli odebrać dyplom za zajęcie IX miejsca w kraju.
Brawo!!!
Tekst i zdjęcie: Waldemar Fluder
Do góry