Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Po wypadku w Bestwince pasażer trafił do szpitala - aktualizacja

19. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1370
B Ka WypadekB Ka Wypadek 2B Ka Wypadek 3Do zderzenia czołowo-bocznego zakwalifikowanego jak wypadek drogowy doszło po południu w Bestwince. Według wstępnych ustaleń policji do zdarzenia doprowadziła kierująca oplem corsą. Kobieta jadąc ul. Dworkową nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi, który poruszał się ul. Witosa. Najpoważniej ranny został 29-letni pasażer Opla siedzący na tylnej kanapie. Mężczyzna stracił dużo krwi. W ciężkim stanie trafił do szpitala na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Jego życiu zagraża niebezpieczeństwo, ale jest pod fachową opieką specjalistów. Pozostali uczestnicy także odnieśli poważne obrażenia, ale ich życiu nic nie zagraża. Kierująca i pasażerowie Opla to obywatele Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszego kraju w celach zarobkowych.
Kierowcy byli trzeźwi.
W akcji ratowniczej uczestniczyły: zastępy 339-13 MAN i 339-12 Opel OSP Bestwina, PSP Posterunek Zamiejscowy w Czechowicach-Dziedzicach, zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Strażacy ochotnicy z jednostki OSP Bestwinka nie zostali zadysponowani przez MSK do zdarzenia, co wzbudziło zdziwienie i bulwersację okolicznych mieszkańców, a także samych strażaków. Strażnica OSP Bestwinka jest oddalona od miejsca wypadku zaledwie o kilkaset metrów.
Do góry